Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 06:58:15 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Υπαρχουν proof χρυσα 20 και 100 του 1967?  (Αναγνώστηκε 32770 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 29, 2012, 07:26:37 μμ »

Έχω πιστοποιήσει με κυρτό φτερό 100 δρχ χρυσό NGC MS68.  Ο Βασίλης το γνωρίζει το νόμισμα. Λίγο δύσκολο να βγει κόπια MS68.  Για τα ασημένια υπάρχουν ορισμένα με μεγάλο contrast όπως υπάρχουν και πολλά νομίσματα του Κωνσταντίνου Β' με proof like εμφάνιση.  Οι ασημένιες κόπιες ξεχωρίζουν εύκολα.  Για μενα το κυρτο φτερό δεν σημαίνει ότι είναι κόπια, άσχετα αν υπάχουν κόπιες με κυρτο φτερο. Όσο για τις μήτρες, έχω την εντύπωση ότι παγκοσμίως τα νομισματοκοπεία τα τελευταία 100 χρόνια φτιάχνουν για κάθε νόμισμα περισσότερες από μια μήτρες, ασχέτως tirage.
Δημητρη ειχα ακουσει για το δικο σου κυρτο φτερο αλλα δεν το ανεφερα επειδη ποτε δεν το ειχα δει!!
Χαιρομε που το ειπες μονος σου!!
Εγω ειχα ενα 64αρη στα χερια μου.
Τωρα που βγηκε και δευτερος να μιλαει για πιστοποιηθεν φτερο που δεν κολαει με το σωμα
ας μας πει ο Βασιλης την θεωρια του.
Υπαρχουν παραπανω απο μια μητρα τελικα?
ή τα πιστοποιηθεν ειναι ψευτικα?
Υ.Γ Στην Πελοπονησσο υπαρχει και ενα πιστοποιηθεν απο την εταιρια που ειναι ντηλερ ο Βασιλης!!
Το λεω για να μην ειπωθει οτι μονο μια εταιρια τα δεχετε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 29, 2012, 07:50:32 μμ »

Στα αναμνηστικα νομισματα και δει στα χρυσα αναμνηστικα τα οποια απο φυση εχουν μικρα τιραζ δεν υπαρχουν ποικιλιες.Τελος.

Κυρτα φτερα και ανεβασμενη ιπποδυναμη στην τουρμπινα ειναι ονειρα θερινης νυκτος.

Ειναι σαν να μου λετε οτι το χρυσο οχι εχει φανταρο με μ1 και φανταρο με φν.

Οχι κυριοι μια ειναι η μητρα η εαν ειναι δυο  απο το μαστερ νται θα ειναι διδυμες ,χωρις διαφορες.

Κυρτα φτερα και ντοφεκισμενοι φΟΙΝΙΚΕς ΙΣΟΝ ΚΟΠΙΕΣ.

Δεν ξερω εαν η ngc εχει πιστοποιηση τζουφιες χουντες η pcgs παντως οχι και σιγουρα ενα χρονο τωρα που παντα λεω την γνωμη μου για την βαθμολογηση τους.
Εαν εχει κανεις pcgs χουντα με κυρτα φτερα οχι απ την πλευρα που δειχνεις Γιωργο αλλα απ την αλλη ειναι ασ μας το ποσταρει εδω.Απ την πλευρα που μας εδειξες δεν υπαρχει κυρτο φτερο φιλε.

Τα πολλα λογια ειναι φτωχια και για μια ακομη φορα Γιωργο  στα λογια χτιζω ανωγια και κατογια.

Τελευταια φορα σου λεω ΠΟΣΤΑΡΕ PCGS XOYNTA ME KYRTA FTERA και σταματα να λοιδωρεις και να συκοφαντης.Ποσταρε μια οριτζιναλ πεσμας γιατι ειναι οριτζιναλ και μια τζουφια και γιατι ειναι τζουφια.

Εγω πιστευω οτι δεν ξερεις.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 29, 2012, 08:05:57 μμ »

Mαλιστα  , αρα επειμενεις  στην γραμμη μια μονο μητρα  και οτι αλλο σε σλαμπ, ψευτικο!!
Και η PCGS δεν εχει κανει ποτε λαθος!!
Γενικα οι εταιριες τυποποιησης και κορνσερβοποιησης για αλλη μια φορα πιστοποιησαν και διεθεσαν στην αγορα ψευτικο νομισμα!!


Υ,Γ Το ατομο που θελω στην Πελοπονησσο θα το βρω ξανα!! Που θα μου παει?  Χαμόγελο

Υ,Γ 2 Εσυ Βασιλη το κυρτο φτερο το εβαλες διπλα διπλα σε ενα νορμαλ να τα τσεκαρεις?
Εγω το εκανα!! Κλασμα του χιλιοστου και χιλιογραμμο δεν εχουν διαφορα μεταξυ τους!!
Ενω ενα αλλο νορμαλ που πηρα απο εναν εμπορα των Αθηνων ειχε διαφορες μεταξυ τους!! (νορμαλ με νορμαλ) Αυτο πως το εξηγεις?
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 29, 2012, 08:15:44 μμ »

Mαλιστα  , αρα επειμενεις  στην γραμμη μια μονο μητρα  και οτι αλλο σε σλαμπ, ψευτικο!!
Και η PCGS δεν εχει κανει ποτε λαθος!!
Γενικα οι εταιριες τυποποιησης και κορνσερβοποιησης για αλλη μια φορα πιστοποιησαν και διεθεσαν στην αγορα ψευτικο νομισμα!!


Υ,Γ Το ατομο που θελω στην Πελοπονησσο θα το βρω ξανα!! Που θα μου παει?  Χαμόγελο

Υ,Γ 2 Εσυ Βασιλη το κυρτο φτερο το εβαλες διπλα διπλα σε ενα νορμαλ να τα τσεκαρεις?
Εγω το εκανα!! Κλασμα του χιλιοστου και χιλιογραμμο δεν εχουν διαφορα μεταξυ τους!!
Ενω ενα αλλο νορμαλ που πηρα απο εναν εμπορα των Αθηνων ειχε διαφορες μεταξυ τους!! (νορμαλ με νορμαλ) Αυτο πως το εξηγεις?

ΨΕΥΤΙΚΟ #### ΤΗΝ ΚΑΤΑΔΙΚΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΩ!!!!ΨΕΥΤΙΚΟ.ΘΑ ΜΕ ΣΚΑΣΕΙΣ ΡΕ ΓΙΩΡΓΟ.ΛΕΜΕ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΟ ΧΡΥΣΟ ΠΟΙΚΙΛΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙς?Απορία
ΚΥΡΤΑ ΦΤΕΡΑ ΚΑΙ μ ######ς.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΡΕ ΣΤΟ ΧΡΥΣΟ ΔΕΛΦΙΝΑΚΙ, ΔΕΛΦΙΝΗ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΜΠΑΛΕΣ???ΤΙ μ ######ς ΜΟΥ ΛΕΤΕ?Απορία

ΣΤΑ ######Α ΜΟΥ Η ΝΤΖΙΣΙ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΙΚΙΛΙΑ ΛΕΜΕ.ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΟ,ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΜΗΤΡΕΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΔΙΜΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΣΤΕΡ ΝΤΑΙ.

ΘΑ ΜΕ ΣΚΑΣΕΙΣ ΡΕ ΓΙΩΡΓΟ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 29, 2012, 08:45:16 μμ »

Γιατι Βασιλη λιγες φορες υπαρχουν σε συγχρονα νομισματα πικοιλιες?
Τα σφαιριδια του <ατομου> στο δεκαδραχμο πως εχουν βγει κυκλικα αλλα και πλακα?
Αλλο.
Αναμνηστικο ασημενιο νομισμα με τιραζ πολυ μικρο πως γινετε να εχει διαφορες απο κομματι σε κομματι και να ψαχνουν ολοι την δυσκολη κοπή?
Και σε αυτο το νομισμα υποθετικα μια μητρα ειχε βγει!! Ολοι ομως ψαχνουν το δυσκολο!!
Αυτα δεν βγηκαν απο μια μαστερ?
Εσυ θες να μας τρελανεις φιλε με την επιμονη σου!!
Τελος παντων εγω πιστευω σε δυο μητρες με μικροδιαφορες , εσυ πιστευε οτι θες και ο καθενας που μας διαβαζει ας μελετηση οσο θελει τα νομισματα και ας πιστεψει και αυτος οτι θεωρει σωστο!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
DIRIGO
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 297



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 29, 2012, 09:33:15 μμ »

Καταληγουμε λοιπον στο συμπερασμα οτι PROOF αναμνηστικα νομισματα 1967 δεν υπαρχουν....
Γιωργο οταν βρεις τις φωτο που λες, ανεβασε τις, να τις δουμε, για να ξεκαθαρισουμε το θεμα με τις μητρες αν και λογικα, λογο του μικρου σχετικα τυραζ που εχουν τα συγκεκριμενα νομισματα δεν πρεπει να υπαρχουν πανω απο μια οπως λεει και ο Βασιλης.Κανεις δεν εχει το αλλαθητο του Παππα και ας περιμενουμε να μιλησουν οι εικονες οταν τις εχεις.
Καταγράφηκε

A PLURIBUS UNUM
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 29, 2012, 09:43:34 μμ »

Λευτερη υπαρχει και αλλο Αναμνηστικο νομισμα με πολυ μικρο τιραζ το οποιο η λογικη λεει οτι δεν πρεπει να υπηρχε αλλη μητρα και ομως εμφανιζετε με μικροδιαφορες σε καποια κομματια (τα οποια δειχνουν ξεκαθαρα αλλη μητρα)  και ολοι οσοι το γνωριζουν το κυνηγουν να το βρουν!!
Εκτος αν και αυτο ειναι πλαστο  Γλώσσα Γλώσσα
Ειπαμε , ο καθενας πιστευει πλεον οτι θελει!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 29, 2012, 10:21:31 μμ »

ΠΟΙΟ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΠΟΙΚΙΛΙΕΣ???ΠΟΙΟ???ΠΕΣ ΜΑΣ ΠΟΙΟ??

ΠΟΙΑ ΣΦΑΙΡΙΔΙΑ ΚΑΙ μ ######ς?Απορία?ΤΟ ΔΕΚΑΡΙΚΟ ΜΕ ΤΑ ΣΦΑΙΡΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΣΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ,ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΧΟΥΝΤΕΣ?Απορία??

ΟΙ ΧΟΥΝΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΜΕΛΗΜΕΝΗΣ ΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΑ ΧΡΥΣΑ.

ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΠΕΝΗΝΤΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ 1926 ΜΕ 100ΑΡΙΚΑ ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΤΟΥ 1935.

ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΛΕΣ?Η Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ???

ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ 10ΑΡΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟ ΜΕ ΧΡΥΣΑ ΚΑΤΟΣΤΑΡΙΚΑ ΧΟΥΝΤΑΣ.

ΑΦΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΚΑΟΥΝΑΚΗΣ ΚΑΝΕ ΕΜΑΙΛ ΣΤΟ ΠΡΑΓΑ ΜΙΝΤ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΕΡΕΥΝΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΡΟΛΟΥΣΙΑ ΑΝ ΔΕΝ ΓΕΛΑΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΑ ΧΡΥΣΑ ΜΕ ΠΟΙΚΙΛΙΕΣ Η ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΚΟΨΕ,ΟΥΤΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ ΠΟΥ ΣΥΧΝΑΖΟΥΜΕ.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
DIRIGO
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 297



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 29, 2012, 10:44:01 μμ »

 Σαρκασμός ρε παιδες μην το συνεχιζεται....αφου δεν θα συμφωνησετε...ας βρει ο Γιωργος τις φωτο απο τα εν λογο νομισματα και καποια στιγμη τις ανεβαζει να δουμε τι εννοει.....
Ο Βασιλης παντως εχει δικιο να πιστευει και απο την λογικη και απο εμπειρια, οτι δεν θα υπηρχε λογος να βγουν διαφορετικες μητρες με αλλαγες στις λεπτομεριες του σχεδιου αυτων των νομισματων.
Καταγράφηκε

A PLURIBUS UNUM
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 29, 2012, 10:55:54 μμ »

Σαρκασμός ρε παιδες μην το συνεχιζεται....αφου δεν θα συμφωνησετε...ας βρει ο Γιωργος τις φωτο απο τα εν λογο νομισματα και καποια στιγμη τις ανεβαζει να δουμε τι εννοει.....
Ο Βασιλης παντως εχει δικιο να πιστευει και απο την λογικη και απο εμπειρια, οτι δεν θα υπηρχε λογος να βγουν διαφορετικες μητρες με αλλαγες στις λεπτομεριες του σχεδιου αυτων των νομισματων.


a α γεια σου Χρυσοστομε.Κανανε ας πουμε τρεις μητρες.Ειναι ολες κλωνοι,δεν εσπασε καμια για να την διορθωσουνε,που και να εσπαγε δεν θα την διορθωναν εν ετη 1970 αλλα θα την πεταγαν.
Δευτερον ,γιατι να χαραξει ο Κελαηδης (χαρακτης} δευτερο σχεδιο με σπασμενο φτερο???Για να διπλοπληρωθει\???Παπαδοπουλο ειχαμε,δεν ειχαμε τους σημερινους μιζαδορους.

Ολα τα περι σπασμενων φτερων και ξεπουπουλιασμενων φοινικων ειναι τεχνασματα ορισμενων ,να τα αποδεχθη ο κοσμακης για να του φορτωνουν τζουφια πραματα τα οποια αγοραζουν φτηνα και πουλανε στην τιμη γνησιων/

Αυτη ειναι η γνωμη μου και οχι για τις εταιριες εαν ξερουν η οχι.
Οποιος θελει να μαθει τι παπαρια κανουν οι εταιριες ας φερει το καλυτερο νομισμα του και να βαλω εγω διπλα το ιδιο σε σλαμπ και θα αποφασιση μονος του τι ξερουν και τι δεν ξερουν.

Οχι λογια αλλα εργα.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 01, 2012, 01:15:48 πμ »

Το ασημενιο 50δραχμο που απεκτησα σημερα εχει πλαγια ανατροπη.Ειναι πλαστο; Θυμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
kartasos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 24


Τάσος Θεσσαλονίκη


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 01, 2012, 08:44:56 πμ »

Φωτογραφίες ρε παιδιά ....Φωτογραφίες ..... για να βγάλουμε τα συμπεράσματα μας.......
δεν βλέπω φως στην αντιπαράθεση..... μόνο λόγια.....
Ευχαριστώ
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 01, 2012, 09:48:46 πμ »

Προσωπικά θα πειστώ όταν κάποιος προχωρήσει σε μια ανάλυση μετάλλου των νομισμάτων αυτών.  Μέχρι τότε, αρνούμαι απλώς να αναπαράγω αυτό που αναπαράγει ο κάθε άσχετος χωρίς τεκμηρίωση.  Δεν κατέχω τέτοιο νόμισμα και δεν έχω λόγο να το υπερασπιστώ.  Υπάρχουν πάμπολες μαρτυρίες ότι νομίσματα με κυρτό φτερό τα είχαν πάρει από την τράπεζα τότε. Δεν είμαι σε θέση ούτε γνωρίζω κάποιον που είναι σε θέση να επιβεβαιώσει όλα αυτά.
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 01, 2012, 05:28:28 μμ »

Προσωπικά θα πειστώ όταν κάποιος προχωρήσει σε μια ανάλυση μετάλλου των νομισμάτων αυτών.  Μέχρι τότε, αρνούμαι απλώς να αναπαράγω αυτό που αναπαράγει ο κάθε άσχετος χωρίς τεκμηρίωση.  Δεν κατέχω τέτοιο νόμισμα και δεν έχω λόγο να το υπερασπιστώ.  Υπάρχουν πάμπολες μαρτυρίες ότι νομίσματα με κυρτό φτερό τα είχαν πάρει από την τράπεζα τότε. Δεν είμαι σε θέση ούτε γνωρίζω κάποιον που είναι σε θέση να επιβεβαιώσει όλα αυτά.


Δημητρη πολυ σωστα ολα αυτα που λες!!
Και εγω δεν εχω πλεον στα χερια μου κανενα 100δρχ αλλα μιλαω βαση της λογικης και μιας μικρης μελετης-ερευνας που εκανα με μερικα 100δρχ πριν τρια χρονια!!
Το κυρτο φτερο ειναι στο βαρος και στα διαστασολογια ακριβως τα ιδια με ενα που ειχε εδω ενας μπαρπας ο οποιος το ειχε παρει απο την τραπεζα το δικο του!!
Ενα αλλο ομως το οποιο αγοραστηκε απο εμπορο σαν <ευκαιρια> και το μελετησαμε εκει την φαγαμε κανονικοτατα!!
Φυσικα γυριστηκε πισω οπως ηρθε!!
Εγω οπως και εσυ λεω την προσωπικη μου αποψη και αφηνω ενα παραθυρο για λαθος εκτιμηση!!
Ο ξαδερφος <φωναζει> και ειναι κατηγορηματικος σε αυτα που λεει (ισως φοβουμενος να παρει κατι πισω) προσπαθωντας να επιβαλει την αποψη του!!
Με κοινη λογικη , σκεπτωμενος ρωταω εσενα και πες μου αν εχω αδικο:
Στην χουντα δεν επιτρεπετε να εχουμε δευτερη μητρα και να διαφοροποιητε σαν σχεδιο.
Εδω http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=1541.msg11675#msg11675
ο φιλος Νικος ειναι κατηγορηματικος οτι ο κομενος μισχος ειναι πλαστο!!
Οι εταιριες ομως το δεχωνται ως γνησιο!!
Και ο Βασιλης το δεχετε ως γνησιο!!
17000 τιραζ  Στριφογύρισμα ματιών
εδω γιατι χρειαστηκε και δευτερη μητρα Απορία
γιατι διαφερει απο την αρχικη? δεν ειχαν την μαστερ να τους βγαλει ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΗ της προηγουμενης?
Ολα αυτα αγαπητε ξαδερφε σε κανουν πολυ σκεπτωμενο και να μην αποριπτεις τιποτα σαν απιθανο!!
Οσο για το αλλο αναμνηστικο νομισμα το οποιο εχω στο μυαλο μου επειδη δεν το εχω στα χερια μου δεν θα σου πω ποιο ειναι!!
Οταν το αποκτησω ποτε θα στο σηκωσω θεμα για να αρχισεις και εσυ μετα να το γυρευεις!!
Ελπιζω μονο να μην το βγαλεις και αυτο πλαστο επειδη θα διαφερει με τα υπολοιπα Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 01, 2012, 05:34:50 μμ »

Το ασημενιο 50δραχμο που απεκτησα σημερα εχει πλαγια ανατροπη.Ειναι πλαστο; Θυμός

Διαβασε εδω http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=455.15
αν μπορεις στειλε μου φωτο προς-πισω και στειλε μου το μαιλ μου!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences