Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 08:42:05 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: μια δημοσκοπηση για μας.... τι θα ψηφισετε στο δημοψηφισμα  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 05, 2015, 08:58:28 πμ)
ναι (στα μετρα ) - 34 (24.6%)
οχι (στα μετρα ) - 91 (65.9%)
αποχή - 13 (9.4%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 137

Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 86
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ναι η οχι ?  (Αναγνώστηκε 306624 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 27, 2015, 11:13:26 πμ »

Ψυχραιμία
αν δεν μπορεις να αποφυγεις κατι, απολαυσε το !!!! καλα τα λεει ο milou Σαρκασμός
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 27, 2015, 11:15:03 πμ »

Αναρωτήθηκε κανείς τι θα σημάνει αυτό το ΟΧΙ στα μέτρα; Ρήξη ή ΟΧΙ; Εντός ή εκτός Ευρώπης και ευρώ;
Και εν πάση περιπτώσει ποιος ο λόγος ύπαρξης της σημερινής κυβέρνησης; Να ρωτάει εμάς στο τι θα πράξει;
Απλοί προβληματισμοί.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 27, 2015, 11:17:33 πμ »

Αναρωτήθηκε κανείς τι θα σημάνει αυτό το ΟΧΙ στα μέτρα; Ρήξη ή ΟΧΙ; Εντός ή εκτός Ευρώπης και ευρώ;
Και εν πάση περιπτώσει ποιος ο λόγος ύπαρξης της σημερινής κυβέρνησης; Να ρωτάει εμάς στο τι θα πράξει;
Απλοί προβληματισμοί.


http://www.real.gr/filescalendar/Agora/427884/AGR_27062015.pdf

σε αυτα τα μετρα τεθηκε το δημοψηφισμα.... ειμαι σιγουρος οτι θα αποσυρθουν, μαζι με αυτα και το δημοψηφισμα, και οπως ανοιξε ο φιλος το θεμα για το ποκερ και το φορο, πιστευω οτι παιζεται ενα παιχνιδι ποκερ με μπλοφες τωρα.....
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 27, 2015, 11:23:03 πμ »

Θα ηταν χρησιμο να μπει ενα poll εντος η εκτος ευρωζωνης κατω απ το ανωτερω δημοψηφισμα για να δουμε την τυχον αντιφαση
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 27, 2015, 11:25:34 πμ »

Αναρωτήθηκε κανείς τι θα σημάνει αυτό το ΟΧΙ στα μέτρα; Ρήξη ή ΟΧΙ; Εντός ή εκτός Ευρώπης και ευρώ;
Και εν πάση περιπτώσει ποιος ο λόγος ύπαρξης της σημερινής κυβέρνησης; Να ρωτάει εμάς στο τι θα πράξει;
Απλοί προβληματισμοί.

Πες εσυ πρωτα τι θα σημανει το ΝΑΙ και θα σου πω μετα τι θα σημαινει το ΟΧΙ.
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 27, 2015, 11:25:55 πμ »

Θα ηταν χρησιμο να μπει ενα poll εντος η εκτος ευρωζωνης κατω απ το ανωτερω δημοψηφισμα για να δουμε την τυχον αντιφαση
δεν εχει καμια σχεση , αμεσα τουλαχιστον το ενα με το αλλο.... και μην μπερδευουμε το κουρεμα στην κυπρο με την ελλαδα, στην κυπρο εγινε κουρεμα γιατι ειχαν προβλημα οι τραπεζες, για να γινει διασωση αυτων, .....
στην ελλαδα ειναι αλλου το προβλημα....
Καταγράφηκε
vasilisxXx21
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 277


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 27, 2015, 11:28:18 πμ »

εγω ραγιας δεν γινομαι  ΟΧΙ
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 27, 2015, 11:30:02 πμ »

Θα ηταν χρησιμο να μπει ενα poll εντος η εκτος ευρωζωνης κατω απ το ανωτερω δημοψηφισμα για να δουμε την τυχον αντιφαση
δεν εχει καμια σχεση , αμεσα τουλαχιστον το ενα με το αλλο.... και μην μπερδευουμε το κουρεμα στην κυπρο με την ελλαδα, στην κυπρο εγινε κουρεμα γιατι ειχαν προβλημα οι τραπεζες, για να γινει διασωση αυτων, .....
στην ελλαδα ειναι αλλου το προβλημα....
Δεν ξερω αν δεν εχει καμια σχεση κ αφετερου και στην ελλαδα ολα για το πακετο χρηματοδοτησης των τραπεζων γινονται,τι εννοεις?
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 27, 2015, 11:36:27 πμ »

Θα ηταν χρησιμο να μπει ενα poll εντος η εκτος ευρωζωνης κατω απ το ανωτερω δημοψηφισμα για να δουμε την τυχον αντιφαση
δεν εχει καμια σχεση , αμεσα τουλαχιστον το ενα με το αλλο.... και μην μπερδευουμε το κουρεμα στην κυπρο με την ελλαδα, στην κυπρο εγινε κουρεμα γιατι ειχαν προβλημα οι τραπεζες, για να γινει διασωση αυτων, .....
στην ελλαδα ειναι αλλου το προβλημα....
Δεν ξερω αν δεν εχει καμια σχεση κ αφετερου και στην ελλαδα ολα για το πακετο χρηματοδοτησης των τραπεζων γινονται,τι εννοεις?
στην ελλαδα γινονται για το δημοσιο χρεος (βιωσιμοτητα και λιγοτερα εξοδα απο εσοδα ωστε να γινει αποπληρωμη) .... οχι για διασωση των τραπεζων
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 27, 2015, 11:37:53 πμ »


Πες εσυ πρωτα τι θα σημανει το ΝΑΙ και θα σου πω μετα τι θα σημαινει το ΟΧΙ.
Φίλε, Αντώνη, εγώ δεν βάζω τους όρους απλά προβληματίζομαι όπως και οι περισσότεροι. Πιστεύω να κατάλαβες το νόημα.
Υ.Γ. Το κουτί, ελλείψει αυτοκινήτου, αύριο ή Δευτέρα.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 27, 2015, 11:43:55 πμ »

Αναρωτήθηκε κανείς τι θα σημάνει αυτό το ΟΧΙ στα μέτρα; Ρήξη ή ΟΧΙ; Εντός ή εκτός Ευρώπης και ευρώ;
Και εν πάση περιπτώσει ποιος ο λόγος ύπαρξης της σημερινής κυβέρνησης; Να ρωτάει εμάς στο τι θα πράξει;
Απλοί προβληματισμοί.
Πες εσυ πρωτα τι θα σημανει το ΝΑΙ και θα σου πω μετα τι θα σημαινει το ΟΧΙ.
Να σου πω εγώ υιέ μου τι σημαίνει ΝΑΙ. Όπως το θέτουν, σημαίνει ότι ο πρώτη φορά αριστερά, ο go back madam Μέρκελ, ο μας ψεκάζουν, ο περήφανη διαπραγμάτευση, ο σεισάχθεια, η τυπώνουμε 100 δις και όλοι οι συν αυτώ μας κορόιδεψαν.

Μερκελιστές, λωτοφάγοι, προδότες, ντόπιοι εκπρόσωποι της τρόικας και των δανειστών και όλοι οι προαναφερθέντες, πρέπει να αναγνωρίσουν τα λάθη τους, να καθήσουν σε ένα τραπέζι και αφού βάλουν στην άκρη τα προσωπικά, υπαρξιακά και ψυχοσωματικά τους προβλήματα, να καταστρώσουν ένα σχέδιο εθνικής ανασυγκρότησης, συνετής και ορθολογικής λειτουργίας του κράτους και ανάπτυξης, μέσα στην ΕΕ, με ευρώ, να δεσμευθούν για την εφαρμογή του στους εταίρους, απαλλαγμένοι από το άγχος του πολιτικού κόστους, της πολιτικής πελατείας και του διαγωνισμού χαϊδέματος αυτιών. Εγώ είμαι σίγουρος ότι οι εταίροι θα συμβάλλουν. Αν δεν το κάνουν τότε, θα έχουμε τουλάχιστον ένα σχέδιο στο οποίο θα συμφωνούμε όλοι και θα μπορούμε να το εφαρμόσουμε και να πάει μπροστά η Πατρίδα. Και τότε οι θυσίες πρόθυμα θα αναλαμβάνονται από όλους μας.

Αυτά και ξαλάφρωσα...
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 27, 2015, 11:47:10 πμ »

Αναρωτήθηκε κανείς τι θα σημάνει αυτό το ΟΧΙ στα μέτρα; Ρήξη ή ΟΧΙ; Εντός ή εκτός Ευρώπης και ευρώ;
Και εν πάση περιπτώσει ποιος ο λόγος ύπαρξης της σημερινής κυβέρνησης; Να ρωτάει εμάς στο τι θα πράξει;
Απλοί προβληματισμοί.
Πες εσυ πρωτα τι θα σημανει το ΝΑΙ και θα σου πω μετα τι θα σημαινει το ΟΧΙ.
Να σου πω εγώ υιέ μου τι σημαίνει ΝΑΙ. Όπως το θέτουν, σημαίνει ότι ο πρώτη φορά αριστερά, ο go back madam Μέρκελ, ο μας ψεκάζουν, ο περήφανη διαπραγμάτευση, ο σεισάχθεια, η τυπώνουμε 100 δις και όλοι οι συν αυτώ μας κορόιδεψαν.

Μερκελιστές, λωτοφάγοι, προδότες, ντόπιοι εκπρόσωποι της τρόικας και των δανειστών και όλοι οι προαναφερθέντες, πρέπει να αναγνωρίσουν τα λάθη τους, να καθήσουν σε ένα τραπέζι και αφού βάλουν στην άκρη τα προσωπικά, υπαρξιακά και ψυχοσωματικά τους προβλήματα, να καταστρώσουν ένα σχέδιο εθνικής ανασυγκρότησης, συνετής και ορθολογικής λειτουργίας του κράτους και ανάπτυξης, μέσα στην ΕΕ, με ευρώ, να δεσμευθούν για την εφαρμογή του στους εταίρους, απαλλαγμένοι από το άγχος του πολιτικού κόστους, της πολιτικής πελατείας και του διαγωνισμού χαϊδέματος αυτιών. Εγώ είμαι σίγουρος ότι οι εταίροι θα συμβάλλουν. Αν δεν το κάνουν τότε, θα έχουμε τουλάχιστον ένα σχέδιο στο οποίο θα συμφωνούμε όλοι και θα μπορούμε να το εφαρμόσουμε και να πάει μπροστά η Πατρίδα. Και τότε οι θυσίες πρόθυμα θα αναλαμβάνονται από όλους μας.

Αυτά και ξαλάφρωσα...

Μπράβο Νικόλα μου, τα είπες όλα αγόρι μου.+1000000000000000
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 27, 2015, 12:02:52 μμ »

Αναρωτήθηκε κανείς τι θα σημάνει αυτό το ΟΧΙ στα μέτρα; Ρήξη ή ΟΧΙ; Εντός ή εκτός Ευρώπης και ευρώ;
Και εν πάση περιπτώσει ποιος ο λόγος ύπαρξης της σημερινής κυβέρνησης; Να ρωτάει εμάς στο τι θα πράξει;
Απλοί προβληματισμοί.

Πες εσυ πρωτα τι θα σημανει το ΝΑΙ και θα σου πω μετα τι θα σημαινει το ΟΧΙ.

Ειπες μεγαλη κουβεντα Αντωνη !!!

 Είναι βασικα  των ξενων    μεγαλη η ευθυνη , που αισθανόμαστε το< ναι> ως εκμεταλευσιμη υποταγη και το < όχι>ως αβεβαιη ελπιδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2015, 12:11:51 μμ από coll » Καταγράφηκε
ouzaki
Επισκέπτης
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 27, 2015, 12:23:45 μμ »

Ποιο είναι το ερώτημα ρε παιδιά...ΝΑΙ ή ΟΧΙ σε τι???

μνημόνιο τρόικας η μνημόνιο "πρώτη φορά αριστερά"?
σκύλλα η  xάρυβδη
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 27, 2015, 12:36:00 μμ »

σκύλλα!
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 86
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences