Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 24, 2024, 01:37:06 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δηλώνουμε τα msάκια μας, αλλιώς θα μας τα πάρουν....  (Αναγνώστηκε 37507 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 16, 2015, 01:21:26 πμ »

Κάποτε μιλούσα για τον μεγάλο αδελφό και ακριβώς για τα μέτρα που έρχονται,δεν υπήρχε εκ μέρους μου καμμία αμφιβολία γι αυτό, ανεξαρτήτου κυβερνήσεως.
Απλά ήταν ένα γεγονός που θα ερχόταν στα δύσκολα από τους δανειστές και μόνο.
Να είστε σίγουροι ότι η φοροδιαφυγή δεν λύνεται με το άνοιγμα των θυρίδων και από αυτά που είναι κάτω από το μαξιλάρι, ο λόγος είναι καθαρά άλλος ..................
Δεν ήρθα από τον Αρη, θυρίδες έχουν και άλλα κράτη δεν δηλώνονται σε περιουσιολόγια κ.λ.π.
Η Φοροδιαφυγή όσο και να φαίνεται τρελό είναι απλή υπόθεση με επιτυχία 85% αυτής,πάντα για οργανωμένα κράτη με πολίτες που φυσικά πιστεύουν στην χώρα που ζούν. Κλείσιμο ματιού
...
 

Δημήτρη μιλάς για 85% επιτυχία, τι πιστεύεις ότι μας στέρεί την επιτυχή εφαρμογή, η πολιτική βούληση, ή η νοοτροπία μας?


Πολύ απλά καθαρά το σύστημα, οι πολίτες είναι θύματα της νοοτροπίας του συστήματος απλά ο πολίτης προσαρμόστηκε ανάλογα σε αυτό.
Γιατί οι Ελληνες πού ζούν σε χώρες του εξωτερικού έχουν διαφορετική αντίληψη και σε επέκταση νοοτροπία. Κλείσιμο ματιού
Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι, όλα τα άλλα είναι παραμύθια για αγρίους,ξαφνικά ανακαλύψαμε ότι όλοι οι Ελληνες εκ θαύματος είναι απατεώνες για όνομα του θεού.
Η Νοοτροπία ενός λαού δεν αλλάζει σε μερικά χρόνια αυτό χτίζετε πάντα σε συνεργασία με το κράτος.  
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 16, 2015, 01:37:50 πμ »

Συμφωνώ στο ότι είναι θέμα νοοτροπίας, αλλά υπάρχει και ένα παράδοξο. Χρειάζεται χρόνος για να αλλάξει η νοοτροπία πράγμα που δεν έχουμε. Πως γίνεται να αλλάζει άμεσα η νοοτροπία των Ελλήνων που φεύγουν στο εξωτερικό? Θα μου πεις ακολοθούν όλοι την πεπατημένη, δεν ξέρω ίσως...
Εγώ έχω προσωπικά παραδείγματα που υποδηλώνουν το αντίθετο. Πολλοί γνωστοί μου Έλληνες στην Γερμανία με μαγαζιά φοροδιαφεύγουν...
Το θέμα είναι τι μπορούμε να κάνουμε για να σταματήσει το φαινόμενο υπέρ των εσόδων του κράτους και της δίκαιας κατανομής των φορολογικών βαρών.
Αν υπήρχε ένας νόμος που σε έστελνε αυτόφορο, με κακούργημα, και τον αγοραστή αλλά και τον πωλητή για την μαύρη συναλλαγή, δεν θα υπήρχε περίπτωση να φύγω εγώ αλλά και κανείς από μαγαζί - γιατρό - υδραυλικό κ.λ.π. χωρίς απόδειξη!
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 16, 2015, 06:41:30 πμ »

Συμφωνώ στο ότι είναι θέμα νοοτροπίας, αλλά υπάρχει και ένα παράδοξο. Χρειάζεται χρόνος για να αλλάξει η νοοτροπία πράγμα που δεν έχουμε. Πως γίνεται να αλλάζει άμεσα η νοοτροπία των Ελλήνων που φεύγουν στο εξωτερικό? Θα μου πεις ακολοθούν όλοι την πεπατημένη, δεν ξέρω ίσως...
Εγώ έχω προσωπικά παραδείγματα που υποδηλώνουν το αντίθετο. Πολλοί γνωστοί μου Έλληνες στην Γερμανία με μαγαζιά φοροδιαφεύγουν...
Το θέμα είναι τι μπορούμε να κάνουμε για να σταματήσει το φαινόμενο υπέρ των εσόδων του κράτους και της δίκαιας κατανομής των φορολογικών βαρών.
Αν υπήρχε ένας νόμος που σε έστελνε αυτόφορο, με κακούργημα, και τον αγοραστή αλλά και τον πωλητή για την μαύρη συναλλαγή, δεν θα υπήρχε περίπτωση να φύγω εγώ αλλά και κανείς από μαγαζί - γιατρό - υδραυλικό κ.λ.π. χωρίς απόδειξη!
Υπάρχει τρόπος απλός και σύντομος, δλδ το πλαστικό χρήμα.
Βλέπε Αμερική, όλες σχεδόν οι συναλλαγές γίνονται με πλαστικό χρήμα, πάς σε ένα Σούπερ μάρκετ που έχει 50 ταμεία και από αυτά μόνο ένα ταμείο δέχεται μετρητά, και σε αυτό σε κοιτούν με καχυποψία για διάφορους λόγους.
Χωρίς μετρητό στο χέρι ΤΕΡΜΑ Η ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ, αυτά πιστεύεις δεν τα ήξεραν και δεν τα έβλεπαν τα καμάρια μας…..
Ένα θα σου πώ μόλις μαζέψουν τα σίγουρα που θέλει χρόνο το επόμενο σταδιακά μελλοντικό βήμα θα είναι αυτό, εφόσον φυσικά υπάρχει ακόμη η Ευρώπη ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΕΝΩΜΕΝΗ.

Υ.Γ. Ασε την Γερμανία ξέρουμε πολύ καλά τι γίνεται εκεί και αν υπάρχει φοροδιαφυγή, η παροιμία λέει καλύτερα να σου βγεί το μάτι παρά το όνομα.
Να ξέρεις η φοροδιαφυγή είναι το λιγότερο, το πρόβλημα είναι ο έλεγχος των πάντων από λίγους αυτά έχει η Παγκοσμιοποίηση άρα το πλαστικό χρήμα θα έρθει σε όλη την Ευρώπη όταν θα έρθει η στιγμή και τότε θα μιλάμε για άλλα. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 16, 2015, 09:00:48 πμ »

Νοοτροπία... Στην περιοχή μου λέμε : Τον κακό τον χορευτή, τον αμποδούν τ' αρ@@δια.
Είναι δικαιολογία η νοοτροπία και είμαστε οι κλασσικοί Έλληνες, που φταίει πάντα κάποιος άλλος.

Να 'ανοίξουν' τα πάντα και να δηλωθούν όλα. Να μπει μια γραμμή τέλους και ταυτόχρονα αρχής. Έτσι να ξεκινήσει το σύστημα απ' το μηδέν και όποια αλλαγή στο περιουσιολόγιο, να δηλώνεται και να διασταυρώνεται real time. Βρέθηκε κάτι... κατάσχεται... και τέλος.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
sokratis-coins
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 193



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 16, 2015, 08:28:18 μμ »

Νοοτροπία... Στην περιοχή μου λέμε : Τον κακό τον χορευτή, τον αμποδούν τ' αρ@@δια.
Είναι δικαιολογία η νοοτροπία και είμαστε οι κλασσικοί Έλληνες, που φταίει πάντα κάποιος άλλος.

Να 'ανοίξουν' τα πάντα και να δηλωθούν όλα. Να μπει μια γραμμή τέλους και ταυτόχρονα αρχής. Έτσι να ξεκινήσει το σύστημα απ' το μηδέν και όποια αλλαγή στο περιουσιολόγιο, να δηλώνεται και να διασταυρώνεται real time. Βρέθηκε κάτι... κατάσχεται... και τέλος.

Καλησπέρα! Αυτό που λέτε, θεωρητικά είναι απόλυτα ορθό και δίκαιο. Όλοι θα πρέπει να είναι ίσοι απέναντι στον νόμο και το κράτος. Αυτό όμως είναι αμοιβαίο, πρέπει να ισχύει και το αντίστροφο;) Πρέπει οι πολιτικοί στο σύνολό τους να βλέπουν το επάγγελμά τους ως κοινωνική προσφορά (για να μην πω λειτούργημα). Βέβαια, θα μου πείτε "όλοι κοιτούν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν κοιτά να αλλάξει τον εαυτό του"...  Κλείσιμο ματιού Χαμόγελο

ΥΓ Γενικότερα μου αρέσουν οι απόψεις σας, παρακολουθώ τα γραφόμενά σας και έχω σχηματίσει μία εικόνα ενός αρκετά ανοιχτόμυαλου ανθρώπου.

Καλό απόγευμα,
Σωκράτης
Καταγράφηκε
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 16, 2015, 08:35:33 μμ »

Και μετά από λίγο καιρό θα ζητήσουν Ποθεν Εσχες για αυτά...
Παλιό, δεν πιάνει πια, δεν δηλώνω τίποτε

 Μεγάλο χαμόγελο  Σωστόοοοςςς ο παικτηςς.... Το πιάνουμε το νόημα μετά από 40 χρονάκια μεταπολίτευση έτσιιι?Απορία Ότι δηλώσεις...έχεις  Άνεση
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 16, 2015, 08:38:15 μμ »

μια ζωη δουλεύουμε εμεις για να τα τρωνε αυτοι.
τα π@π@ρι@ μου θα τους δηλωσω.

Mε 23% φπα θα στα φορολογησουν  Γλώσσα Σαρκασμός  Μεγάλο χαμόγελο

Να μην σου πω και με 41 % φόρο εισοδήματος...ΧΑΑΑΑΧΑΑΑΑ... που καταντήσαμε ρε... και ο άλλος έβγαζε δέκα δέκα τα χιλιάρικα όξω απ' την χώρα... Μεγάλο χαμόγελο

Τα χρυσά σφραγίσματα θεωρούνται asset? (Μην μιλάω και βάζω ιδέες... Σαρκασμός)
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 16, 2015, 09:54:09 μμ »

Νοοτροπία... Στην περιοχή μου λέμε : Τον κακό τον χορευτή, τον αμποδούν τ' αρ@@δια.
Είναι δικαιολογία η νοοτροπία και είμαστε οι κλασσικοί Έλληνες, που φταίει πάντα κάποιος άλλος.

Να 'ανοίξουν' τα πάντα και να δηλωθούν όλα. Να μπει μια γραμμή τέλους και ταυτόχρονα αρχής. Έτσι να ξεκινήσει το σύστημα απ' το μηδέν και όποια αλλαγή στο περιουσιολόγιο, να δηλώνεται και να διασταυρώνεται real time. Βρέθηκε κάτι... κατάσχεται... και τέλος.

Πραγματικά, τα πιστεύεις αυτά που γράφεις; Το ερώτημα δεν είναι ρητορικό, αλλά πραγματικό.

Να ρωτήσω διαφορετικά. Σε ποια χώρα δικαίου ζεις; Εγώ ζω σε μια μ$%ρδ$χώρα που μου έχουν φορολογήσει τα φορολογημένα από την εργασία μου δέκα φορές.
Την εντέκατη με φορολόγησαν για να τα δώσουν σε αυτούς που πήραν σπίτι με δανεικά κι αγύριστα.
Τη δωδέκατη για να πληρώσουν τους τεμπελοχανάδες.
Τη δέκατη τρίτη επειδή δεν μπορούν να πιάσουν τους λαθρέμπορους με φορολόγησαν για να ζεσταθώ.
Τη δέκατη τέταρτη...

Πραγματικά θα ήθελα να πάρω σοβαρά αυτά που λες αλλά θα ήθελα να μου πεις για ποια χώρα μιλάς. Εγώ για πρώτη φορά στη ζωή μου ντρέπομαι να με αντιπροσωπεύει ο λιτός Βαρουφάκης κι ο "Αντρέας" Τσίπρας.
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 16, 2015, 10:01:41 μμ »

Δηλαδή 40 χρόνια τώρα αυτό το έκτρωμα κράτος που λες ποιος το δημιούργησε? Ο Τσίπρας και ο Βαρουφάκης που ντρέπεσαι? Γιατί αν μετά από όλους αυτούς που μας έχουν εκπροσωπήσει, η  πρώτη φορά που ντρέπεσαι είναι τώρα, υπάρχει πρόβλημα....
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 16, 2015, 10:03:22 μμ »

Πραγματικά, τα πιστεύεις αυτά που γράφεις; Το ερώτημα δεν είναι ρητορικό, αλλά πραγματικό.

Να ρωτήσω διαφορετικά. Σε ποια χώρα δικαίου ζεις; Εγώ ζω σε μια μ$%ρδ$χώρα που μου έχουν φορολογήσει τα φορολογημένα από την εργασία μου δέκα φορές.
Την εντέκατη με φορολόγησαν για να τα δώσουν σε αυτούς που πήραν σπίτι με δανεικά κι αγύριστα.
Τη δωδέκατη για να πληρώσουν τους τεμπελοχανάδες.
Τη δέκατη τρίτη επειδή δεν μπορούν να πιάσουν τους λαθρέμπορους με φορολόγησαν για να ζεσταθώ.
Τη δέκατη τέταρτη...

Πραγματικά θα ήθελα να πάρω σοβαρά αυτά που λες αλλά θα ήθελα να μου πεις για ποια χώρα μιλάς. Εγώ για πρώτη φορά στη ζωή μου ντρέπομαι να με αντιπροσωπεύει ο λιτός Βαρουφάκης κι ο "Αντρέας" Τσίπρας.


Πέρα απ' την ειρωνεία, θα σου απαντήσω... Τα πιστεύω αυτά που γράφω και ζω στην Ελλάδα.

Αλλά έχω μια απορία και 'γω...
Μήπως είσαι και συ απ' αυτούς που ενώ φωνάζουν για τις αδικίες και ωρύονται ότι θέλουν να αλλάξει η κατάσταση, κατά βάθος επιθυμούν ν' αποτύχει η κυβέρνηση και να μην αλλάξει τίποτα ;;
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 16, 2015, 10:06:02 μμ »

Δηλαδή 40 χρόνια τώρα αυτό το έκτρωμα κράτος που λες ποιος το δημιούργησε? Ο Τσίπρας και ο Βαρουφάκης που ντρέπεσαι? Γιατί αν μετά από όλους αυτούς που μας έχουν εκπροσωπήσει, η  πρώτη φορά που ντρέπεσαι είναι τώρα, υπάρχει πρόβλημα....

Ακριβώς πρώτη φορά. Δεν βρίζω αυτόν που με πυροβόλησε. Βρίζω αυτόν που με βλέπει πυροβολημένο και με δουλεύει.
Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 16, 2015, 10:09:48 μμ »

Πραγματικά, τα πιστεύεις αυτά που γράφεις; Το ερώτημα δεν είναι ρητορικό, αλλά πραγματικό.

Να ρωτήσω διαφορετικά. Σε ποια χώρα δικαίου ζεις; Εγώ ζω σε μια μ$%ρδ$χώρα που μου έχουν φορολογήσει τα φορολογημένα από την εργασία μου δέκα φορές.
Την εντέκατη με φορολόγησαν για να τα δώσουν σε αυτούς που πήραν σπίτι με δανεικά κι αγύριστα.
Τη δωδέκατη για να πληρώσουν τους τεμπελοχανάδες.
Τη δέκατη τρίτη επειδή δεν μπορούν να πιάσουν τους λαθρέμπορους με φορολόγησαν για να ζεσταθώ.
Τη δέκατη τέταρτη...

Πραγματικά θα ήθελα να πάρω σοβαρά αυτά που λες αλλά θα ήθελα να μου πεις για ποια χώρα μιλάς. Εγώ για πρώτη φορά στη ζωή μου ντρέπομαι να με αντιπροσωπεύει ο λιτός Βαρουφάκης κι ο "Αντρέας" Τσίπρας.


Πέρα απ' την ειρωνεία, θα σου απαντήσω... Τα πιστεύω αυτά που γράφω και ζω στην Ελλάδα.

Αλλά έχω μια απορία και 'γω...
Μήπως είσαι και συ απ' αυτούς που ενώ φωνάζουν για τις αδικίες και ωρύονται ότι θέλουν να αλλάξει η κατάσταση, κατά βάθος επιθυμούν ν' αποτύχει η κυβέρνηση και να μην αλλάξει τίποτα ;;

Δεν υπάρχει καμιά ειρωνεία. Αγνόησες επίτηδες αυτά που έγραψα και απάντησες με Βαρουφιές.

Το ποιος είμαι σίγουρα δεν μπορείς να το φτάσεις γιατί είσαι πολύ μικρός και φαίνεται από το τρόπο που  προσβάλλεις το συνομιλητή σου.

Λυπάμαι πολύ.

Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 16, 2015, 10:20:17 μμ »

Ε καλά δεν σου είπαν ότι θα στα φορολογήσουν, αφού έχεις το πόθεν, τι ανησυχείς? Άσε να ανησυχούν αυτοί που με δηλωμένο 15 χρόνια εισόδημα 10.000 το χρόνο έχουν 5 σπίτια/3 αυτοκίνητα mercedes/και καταθέσεις 2-3 εκατομμύρια...

Και τα αυτονόητα, υπερβολικά μας φαίνονται...

ΥΓ. Δηλαδή για να καταλάβω, δεν βρίζεις τον εγκληματία που στην έχωσε στο κεφάλι και πεθαίνεις, αλλά βρίζεις τον γιατρό (που μπορεί να είναι μπακάλης, θα δούμε) που προσπαθεί να σε σώσει?
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 16, 2015, 10:21:32 μμ »

Δεν υπάρχει καμιά ειρωνεία. Αγνόησες επίτηδες αυτά που έγραψα και απάντησες με Βαρουφιές.

Το ποιος είμαι σίγουρα δεν μπορείς να το φτάσεις γιατί είσαι πολύ μικρός και φαίνεται από το τρόπο που  προσβάλλεις το συνομιλητή σου.

Λυπάμαι πολύ.

Τα μοναδικά σου ερωτήματα ήταν, αν πιστεύω αυτά που γράφω και το που ζω.
Τι αγνόησα ;;

Μιλάς για μ$%ρδ$χώρα
Μου είπες τον πόνο σου γιατί σε φορολόγησαν 13... 14 φορές (οι προηγούμενοι).
Λες ότι ντρέπεσαι για αυτούς που σε αντιπροσωπεύουν.
Τι θέλεις να σου απαντήσω σ' αυτά ;;

ΥΓ Το ποιος είσαι, δεν το γνωρίζω... το να σε φτάσω, δεν το επιδιώκω... το να σε προσβάλλω, δεν το επιθυμώ... το αν είμαι μικρός, μακάρι να μείνω για πάντα παιδί.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 16, 2015, 10:36:23 μμ »

Ε καλά δεν σου είπαν ότι θα στα φορολογήσουν, αφού έχεις το πόθεν, τι ανησυχείς? Άσε να ανησυχούν αυτοί που με δηλωμένο 15 χρόνια εισόδημα 10.000 το χρόνο έχουν 5 σπίτια/3 αυτοκίνητα mercedes/και καταθέσεις 2-3 εκατομμύρια...

Και τα αυτονόητα, υπερβολικά μας φαίνονται...

ΥΓ. Δηλαδή για να καταλάβω, δεν βρίζεις τον εγκληματία που στην έχωσε στο κεφάλι και πεθαίνεις, αλλά βρίζεις τον γιατρό (που μπορεί να είναι μπακάλης, θα δούμε) που προσπαθεί να σε σώσει?

Το πρόβλημά μου δεν είναι αυτά που αναφέρεσαι εάν ήταν πραγματικότητα. Και οι άλλοι τα ίδια έλεγαν.

Ρωμαντικά, τους θεωρείς γιατρούς όταν και οι άλλοι το ίδιο έλεγαν. Πιστεύεις δηλαδή ότι αυτοί είναι αγνοί ενώ οι άλλοι όχι.
Θα σου απαντήσω ευθέως για το τι ΓΝΩΡΙΖΩ. Οι άλλοι εξυπηρετούσαν μια χούφτα οικογένειες και συμφέροντα και μέσα σε αυτά τα πλαίσια ήταν ότι έκαναν.

Οι τωρινοί ΓΝΩΡΙΖΩ (πίστεψέ με) ΔΕΝ έχουν σχέδιο και το συζητάνε (το λένε) μεταξύ τους. Το μεταξύ τους αφορά το Τσίπρα και τους συν αυτώ.

Θέλουν να υπόσχονται και όσο αντέξουν. Ο πατέρας μου (85) τους ψήφισε για να του διπλασιάσουν τη σύνταξη. Οι γιατροί που τους λες.

Μακάρι να ΜΗΝ δικαιωθώ και να δικαιώσουν τον πατέρα μου και σένα. Προς το παρόν, πενήντα μέρες και χωρίς ΕΝΑ νόμο γι αυτά που υπόσχονταν. (Θα μου πεις ούτε γι άλλα δεν έχουν νομοθετήσει. Η μόνη κυβέρνηση από την απελευθέρωση από τους Κοτζαμπάσηδες)

Για μένα είναι και παραμένουν ΜΙΚΡΟΙ. Μακάρι να μην δικαιωθώ αλλά μου τα λένε οι ίδιοι... 

Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 10
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences