Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 06:54:23 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: NEA AΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΧΡΥΣΟΥ  (Αναγνώστηκε 108991 φορές)
0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 07, 2015, 04:07:26 μμ »

Αγαπητά και εκλεκτά μέλη του σάιτ στην ερευνά μου για να μπορέσω να επενδύσω σε χρυσό μου είπαν κάπου να επενδύσω και σε πλακίδια χρυσού και σε ερώτημα μου ότι μπορεί να μου πέσουν τίποτα μπάρες με μέσα να έχουν βολφράμιο και όχι χρυσό η τελοσπάντων να μην είναι 100% χρυσός η μπάρα μου είπαν να επενδύσω σε πλακίδια των 5 γραμμαρίων που λόγω μεγέθος και όγκου δεν νοθεύονται και φυσικά να αγοράσω από δοκιμασμένους και επώνυμους οίκους του εξωτερικού για να είμαι απόλυτα σίγουρος για την γνησιότητα και την ποιότητα των πλακιδίων και θέλω να ρωτήσω εσάς εδώ κύριοι συλλέκτες με τις μεγάλες γνώσεις που έχετε να μου πείτε όσοι θέλετε και όσοι μπορείτε την γνώμη σας.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 07, 2015, 05:05:54 μμ »

ΟΧΙ!!!!

Πάρε λίρες στο ξαναειπα. Αν θες πλακάκια πάρε για να αλλαξεις ντεκόρ στο μπάνιο σου..
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 07, 2015, 05:06:55 μμ »

χιλιοαπαντημένες ερωτήσεις ρε φίλε...Κάνε χρήση της Αναζήτησης πανω δεξια
Καταγράφηκε
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 07, 2015, 05:23:28 μμ »

Καλα χρυσα πλακακια θα βαλει στο μπανιο του  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Μάρτιος 07, 2015, 05:42:33 μμ »

Τωρα αυτο που ανεφερες οτι τα μικρα πλακιδια των 5 γρ δεν νοθευονται πως προεκυψε;;; Απορία Απορία

Φιλε μου οταν λεμε καρατια σε μεταλλο χρυσου εννοουμε καποιο κραμα χρυσου.Αν φτιαχτει ενα κομματι κραμα χρυσου 18 καρατιων μπορει καλλιστα να λιωθει και να γινει πλακιδια και 5 και 1 και 0.5 γρ πανευκολα.

Αν θες να αγορασεις ενα πλακακι ετσι για να γουσταρεις καντο το εχω κανει και εγω.Αν θες να αγορασεις 3-4 ουγκατα ετσι για να γουσταρεις καντο το εχω κανει και εγω.Το κεφαλαιο σου ομως αν θες να το επενδυσεις σε χρυσο θα παρεις ΛΙΡΕΣ και τιποτα αλλο ειδικα αν δεν ξερεις απο χρυσο που απο οτι βλεπω δεν...
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάρτιος 07, 2015, 05:48:31 μμ »

Τωρα αυτο που ανεφερες οτι τα μικρα πλακιδια των 5 γρ δεν νοθευονται πως προεκυψε;;; Απορία Απορία

Φιλε μου οταν λεμε καρατια σε μεταλλο χρυσου εννοουμε καποιο κραμα χρυσου.Αν φτιαχτει ενα κομματι κραμα χρυσου 18 καρατιων μπορει καλλιστα να λιωθει και να γινει πλακιδια και 5 και 1 και 0.5 γρ πανευκολα.

Αν θες να αγορασεις ενα πλακακι ετσι για να γουσταρεις καντο το εχω κανει και εγω.Αν θες να αγορασεις 3-4 ουγκατα ετσι για να γουσταρεις καντο το εχω κανει και εγω.Το κεφαλαιο σου ομως αν θες να το επενδυσεις σε χρυσο θα παρεις ΛΙΡΕΣ και τιποτα αλλο ειδικα αν δεν ξερεις απο χρυσο που απο οτι βλεπω δεν...
+1000.Λιρίτσες και πάλι λιρίτσες.Τα πλακάκια μόνο στην κουζίνα Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Μάρτιος 07, 2015, 07:45:07 μμ »

Τωρα αυτο που ανεφερες οτι τα μικρα πλακιδια των 5 γρ δεν νοθευονται πως προεκυψε;;; Απορία Απορία

Φιλε μου οταν λεμε καρατια σε μεταλλο χρυσου εννοουμε καποιο κραμα χρυσου.Αν φτιαχτει ενα κομματι κραμα χρυσου 18 καρατιων μπορει καλλιστα να λιωθει και να γινει πλακιδια και 5 και 1 και 0.5 γρ πανευκολα.

Αν θες να αγορασεις ενα πλακακι ετσι για να γουσταρεις καντο το εχω κανει και εγω.Αν θες να αγορασεις 3-4 ουγκατα ετσι για να γουσταρεις καντο το εχω κανει και εγω.Το κεφαλαιο σου ομως αν θες να το επενδυσεις σε χρυσο θα παρεις ΛΙΡΕΣ και τιποτα αλλο ειδικα αν δεν ξερεις απο χρυσο που απο οτι βλεπω δεν...
Kύριε molou όπως έχω δηλώσει είμαι άσχετος και για αυτό ερωτώ εσάς όλα τα εκλεκτά μέλη του σάιτ εδώ μέσα να μου δώσετε λίγο από τις γνώσεις και τα φώτα σας,κύριε milou επιμένετε να πάρω χρυσές λίρες και τίποτα άλλο?δηλαδή ούτε φιλαρμονικές Αυστρίας?ούτε Καναδέζικα marble?ούτε τα Αυστραλέζικα?που είναι και τα 3 νομίσματα από ατόφιο χρυσάφι 24 καρατίων?
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Μάρτιος 07, 2015, 07:48:09 μμ »

Αξιότιμοι Κύριοι συλλέκτες σας ευχαριστώ όλους μέχρι στιγμής που ανταποκριθήκατε στην απορία μου για τα πλακίδια χρυσού και να είστε πάντα καλά για να ενημερώνετε και εμάς τους άσχετους που δεν γνωρίζουμε τα θέματα αυτά για να μην πέσουμε σε καμία περιπέτεια και μετά πηδήσουμε από κανένα πενταόροφο κτήριο που λέει ο λόγος και γίνουμε είδηση στις ειδήσεις.
Καταγράφηκε
ανεστης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 212


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Μάρτιος 07, 2015, 07:54:10 μμ »

Είδηση στις ειδήσεις δεν γίνεσαι φιλέ μου
5.000 το προσπαθεισαν.
Λιγοι τα κατάφεραν. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Μάρτιος 07, 2015, 07:58:28 μμ »

Είδηση στις ειδήσεις δεν γίνεσαι φιλέ μου
5.000 το προσπαθεισαν.
Λιγοι τα κατάφεραν. Κλείσιμο ματιού
Τρόπος του λέγειν αξιότιμε κύριε συλλέκτα τρόπος του λέγειν.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Μάρτιος 07, 2015, 08:03:51 μμ »

Φιλέ zanteco πάρε και ουγκατα έτσι για ποικιλία.Το 80℅ όμως του κεφαλαίου σου θα είναι ΛΙΡΕΣ..
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Μάρτιος 07, 2015, 08:07:35 μμ »

Φίλε Zanteco, αγόρασες καθόλου έως τώρα?
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Μάρτιος 07, 2015, 08:13:48 μμ »

Φιλέ zanteco πάρε και ουγκατα έτσι για ποικιλία.Το 80℅ όμως του κεφαλαίου σου θα είναι ΛΙΡΕΣ..
Kύριε milou με όλον τον σεβασμό τι είναι τα ουγκάτα γιατί δεν ξέρω και ούτε έχω ξανακούσει και είναι κάτι που έχει σχέση με την Ουγκάντα?γιατί ανομαστικά μου θυμίζει η λέξη την Ουγκάτα?Ευχαριστώ.
Καταγράφηκε
zanteco
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 120


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Μάρτιος 07, 2015, 08:15:38 μμ »

Φίλε Zanteco, αγόρασες καθόλου έως τώρα?
Κύριε lucky_louk δεν έχω αγοράσει μέχρι στιγμής τίποτα γιατί είμαι στην έρευνα αγοράς και προσπαθώ να μεγαλώσω τις έτσι και αλλιώς σχεδόν ανύπαρκτες γνώσεις μου για το θέμα.
Καταγράφηκε
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Μάρτιος 07, 2015, 08:16:25 μμ »

Kύριε milou με όλον τον σεβασμό τι είναι τα ουγκάτα γιατί δεν ξέρω και ούτε έχω ξανακούσει και είναι κάτι που έχει σχέση με την Ουγκάντα?γιατί ανομαστικά μου θυμίζει η λέξη την Ουγκάτα?Ευχαριστώ.


Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences