Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:10:38 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Jubilee Head  (Αναγνώστηκε 2113 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
AK
Επισκέπτης
« στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 08:52:19 πμ »

Καλημέρα,

μπορείτε να μου πείτε πια η διαφορά σε δύο ποικιλίες Jubilee Head που αναφέρονται στο JEB
angled J και hooked J.
Εγώ αντιλαμβάνομαι ότι η κατηγορία angled J το γράμμα J σχηματίζει ορθή γωνία ενώ
η hooked J το γράμμα J σχηματίζει καμπύλη σαν αγκυστρο.
Είναι σωστή η εξήγηση μου?
Δείτε και την παρακάτω εικόνα. Σε πια κατηγορία είναι?

 
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 10:11:51 πμ »

Καλημερα Αντρεα με τις ανησυχιες σου  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Πραγματι οι JUBILEE εχουν μία οχι και τοσο διαδεδομενη ποικιλια που ειναι η angled J και η hooked J.Με λιγα λογια σε καποια κομματια το J μοιζει με L αναποδο δηλ η γραμμη προς τα αριστερα και σε καποια σαν αγκιστρο οπως λες.Σιγουρα προσδιδει καποιο συλλεκτικο ενδιαφερον ειδικα σε αυτους που κυνηγουν τις περιεργες ποικιλιες και δεν ειναι και λιγοι..

Σε γενικες γραμμες οι JUBILEE αποτελουν ενα ξεχωριστο κεφαλαιο στις ποικιλιες αφου αυτες ειναι πολλες.Μικρα-μεγαλα JEB μικρα-μεγαλα B.P αραια-κοντα B.P σταυρος που ακουμπα το ριμ και ποικιλια που δεν ακουμπαει ο σταυρος το ριμ κ.α δηλ ο παραδεισος των ποικιλιων Κλείσιμο ματιού

Αν εχεις μια λιρα JUBILEE και δεν βρεις σε αυτη καποια ποικιλια ε τότε και παλι ειναι ποικιλια αφου ειναι λιγες αυτες χωρις καποια ιδιαιτεροτητα!! Σαρκασμός Σαρκασμός Τρέλα λεμε!! Έκπληξη Έκπληξη

Για το συγκεκριμενο κομματι που μας παραθετεις ειναι λιγο δυσκολο να σου πω αν ειναι η ποικιλια.Η φωτο δεν ειναι καλη και το J λιγο αλλοιωμενο.Προσπαθησε με την λουπα να το διακρινεις στην λιρα σου.Αν το J μοιαζει με αναποδο L συγχαρητηρια εχεις την ποικιλια. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Καφε ηπιες;; Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 26, 2015, 10:22:57 πμ από milou » Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
AK
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 10:31:32 πμ »

'Ενα άλλο που είδα είναι Sydney.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 02:21:01 μμ »

Καλημέρα,

μπορείτε να μου πείτε πια η διαφορά σε δύο ποικιλίες Jubilee Head που αναφέρονται στο JEB
angled J και hooked J.
Εγώ αντιλαμβάνομαι ότι η κατηγορία angled J το γράμμα J σχηματίζει ορθή γωνία ενώ
η hooked J το γράμμα J σχηματίζει καμπύλη σαν αγκυστρο.
Είναι σωστή η εξήγηση μου?
Δείτε και την παρακάτω εικόνα. Σε πια κατηγορία είναι?

 

Γιατι δε ρωτας τους φιλους σου τους "ειδικους" ...Απορία  Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
AK
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 26, 2015, 02:30:34 μμ »

Τους ρώτησα αλλά δεν ξέρουν. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Οπότε πέρνω την πρωτοβουλία και λέω ότι είναι angled J. Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 26, 2015, 02:53:20 μμ από AK » Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences