Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 29, 2024, 07:07:51 πμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: λιρα λαικη  (Αναγνώστηκε 5881 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
p.liakerdis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 278


Προφίλ
« στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 05:43:39 μμ »

καλησπερα.το καλοκαίρι που μας πέρασε είχα πάει στη λαϊκή εδώ της γειτονιάς σύνορα αγίου δημητρίου δάφνης και νέας σμύρνης.αφού να βρω κάτι σταφύλια βλέπω έναν κύριο γύρο στα 60 φεύγα που πουλούσε ντομάτες και ζαρζαβατικά με έναν από το διπλανό παρτέρι να του δείχνει κάτι λίρες πάνω στη ζυγαριά και παω εγώ να δω.μου λέει αν τι θες 200 euro και την ώρα που παω να του πω κάτι λέει σσσ μην ακούσει η γυναικα μου.του λέω παω σπίτι τα ψώνια και γυρνάω. παω αγοράζω τα σταφύλια παω σπίτι παίρνω φιλερακι και παω προς τα πίσω.Στην αρχή τις λαϊκής έχει έναν που πουλάει χαλβά καραμέλες κτλ που αγοράζω χρονια από αυτόν και είναι γενικά κουτσομπόλης εκεί και του λέω αυτό κ αυτό και μου λέει ναι το ξέρω πουλάει κατά καιρούς.πήγα εκεί του λέω να τι δω τι περνάω από το φιλερακι όλα κομπλέ και λέω δε βαριέσαι αν είναι πάνε 200 euro τσάμπα κάνω να του δώσω τα λεφτά αφού μου έχει πάρει τι λιρα από το χέρι και μου λέει τι θέλει κ άλλος αν είναι δώσε 240 και λέω αστο δώστο στον άλλο.τέλος πάντων αυτός απ ότι κατάλαβα έχει K άλλες και στη λαϊκή πηγαίνω σχεδόν κάθε εβδομάδα και θέλω να τον ξαναπλησιασω αλλα με προβλημάτισε μήπως σταμπάρει κόσμο η μήπως την ώρα που ελεγξω τις αλλάξει.. αλλα σίγουρα έχει ξαναδώσει και σε άλλους μπορεί και της γειτονιάς αν ήταν δεν θα τον κάναν μαύρο στο ξύλο?αν κάποιος μένει εδώ κοντά και έχει τύχη να τον δει η να είχε συναλλαγή η κάτι να έχει πάρει το μάτι του και ξέρει ας μου πει τιποτα
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 05:46:56 μμ »

Φιρι φιρι το πας να το φας το κεφαλι σου φιλε μου  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο....μα βρε αδερφε στην μεση της λαικης θα πας να ψωνισεις λιρες
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 05:50:12 μμ »

Αλλο και τουτο!! Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
ανεστης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 212


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 05:52:57 μμ »

Σωραιος 8 Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
p.liakerdis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 278


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 05:54:05 μμ »

Φιρι φιρι το πας να το φας το κεφαλι σου φιλε μου  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο....μα βρε αδερφε στην μεση της λαικης θα πας να ψωνισεις λιρες
βρε δεν είναι περαστικός αυτός.πάγκο έχει  και έρχεται και στις δυο λαϊκές τις περιοχής εδώ και πολλά χρονια..εγώ τον θυμάμαι 4-5 χρονια τουλάχιστον . προφανώς και έχεις δίκιο κατά 99% αλλα λέω δεν θα τον είχε μαγκώσει κάποιος τόσο καιρό από αυτούς που έχουν πάρει μιας και είναι και μόνιμος εδώ. από την άλλη είναι και η τιμή που σου αλλάζει τα λαμπάκια και μπαίνεις στο πειρασμό..
Καταγράφηκε
fanis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581


Ουδεις ασφαλεστερος εχθρος του ευεργετηθεντος


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 05:54:17 μμ »

Οχ θεέ μου Στριφογύρισμα ματιών τι αλο θα ακούσομε Απορία Απορία Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 05:56:37 μμ »

240 με τις ντομάτες ή χωρίς?
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 05:57:22 μμ »

240 ;;; Πότε, που, ποιός ;  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
p.liakerdis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 278


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 06:02:11 μμ »

240 ;;; Πότε, που, ποιός ;  Σαρκασμός
τι να κάνω αφού υπάρχει εκεί αυτός.. εγώ είπα ένα συμβάν που μου κίνησε το ενδιαφέρον και καλο είναι νομίζω να συζητηθεί
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 06:06:55 μμ »

Μια και το ανάφερες ,ανάλογη περίπτωση ξερω κι εγώ.Οχι τωρινό αλλά περσυ.Προσπαθούσε να τις δώσει 220 ευρώ 90 χρονών άνθρωπος και δεν μπορούσε.Είχε πέσει βέβαια και η τιμή.Οπότε  .... Τις είχε αγοράσει 310 απο τράπεζα και λόγω ανάγκης τις σκότωσε κανονικά.Τέτοια περιστατικά δυστυχώς υπάρχουν και θα υπάρχουν.Για όσους δεν είναι μέλη στο στέκι και δεν ασχολούνται με ιντερνετ ,πού θα τις πουλήσουν αν χρειαστεί;Δυστυχώς μόνο σε ενεχυροδανειστήρια ή χρυσοχόους με τιμές που ξέρουμε.
Καταγράφηκε
miltos1819
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 684


silver and gold is only real money!


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 06:15:01 μμ »

ακομα και σε σαραφη να παει πιο πολλα θα του δωσει.Χθες που μιλησα με γνωστο μου στο τηλ μου ειπε 250 αγοραζω 270 πουλαω.Αλλα ακομα και αν δεν θελει να σκοτωσει τις λιρες του δεν εχει 5 γνωστους να τις πουλησει?η εστω σε καποιο συγγενικο του προσωπο?μου φαινετε υποπτο οτι προσπαθει να πουλησει στην λαικη.
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 06:17:20 μμ »

ακομα και σε σαραφη να παει πιο πολλα θα του δωσει.Χθες που μιλησα με γνωστο μου στο τηλ μου ειπε 250 αγοραζω 270 πουλαω.Αλλα ακομα και αν δεν θελει να σκοτωσει τις λιρες του δεν εχει 5 γνωστους να τις πουλησει?η εστω σε καποιο συγγενικο του προσωπο?μου φαινετε υποπτο οτι προσπαθει να πουλησει στην λαικη.
Μίλτο μπορεί να χει μεγάλη ανάγκη και να βιάζεται να πάρει χρήματα.Υπάρχει όμως και το ενδεχόμενο να παίζει κάτι άλλο.Ποιός ξέρει;
Καταγράφηκε
jimse
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 384

End Of An Era


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 06:18:51 μμ »

Μπορεί απλά να βρήκε θυσαυρό σε κανένα χωράφι και τις σκοτώνει Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

From Wishes To Eternity
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 06:26:49 μμ »

Μήπως ειναι και λίγο τοκογλυφάκος γιατί κάτι τέτοιοι αυτά κάνουν 
Καταγράφηκε
p.liakerdis
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 278


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουάριος 16, 2015, 06:28:52 μμ »

Μήπως ειναι και λίγο τοκογλυφάκος γιατί κάτι τέτοιοι αυτά κάνουν 
το σκεφτηκα και γω αυτο..
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences