Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 02:41:34 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τι εκτίμηση κάνετε για την τιμή του Χρυσού το 2015 και θα είναι επικερδέστ  (Η ψηφοφορία έληξε: Φεβρουάριος 01, 2015, 09:05:54 μμ)
Θα πέσει κάτω από τα 1.000$ - 9 (7.9%)
Θα κυμανθεί μεταξύ 1.001-1.1150$ - 13 (11.4%)
Θα μείνει σχεδόν αμετάβλητος 1.151-1.250$ - 17 (14.9%)
Θα κυμανθεί μεταξύ 1.251-1.400$ - 28 (24.6%)
Θα κυμανθεί μεταξύ 1.401-1.900$ - 12 (10.5%)
Θα ξεπεράσει τα 1.900$ bull market - 8 (7%)
Θα αποδώσει περισσότερο σε σχέση με το ασήμι - 15 (13.2%)
Θα αποδώσει λιγότερο σε σχέση με το ασήμι - 12 (10.5%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 84

Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 92
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Η πορεία του Χρυσού το 2015  (Αναγνώστηκε 419687 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #150 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 11:49:47 μμ »

Ελπιδοφορε για λεγε να μαθαινουμε τιποτα κι εμεις.Πως το εννοεις τα τελευταια τιναγματα του κοτοπουλου;


Είχα πεί πριν λίγες ημέρες ότι θα δικαιωθούν από σπόντα τα ταυρόπουλα αλλά όχι για πολύ, το παιχνίδι που παίζουν οι μεγάλοι σε άλλα μέτωπα συμπαρασύρουν και τα μέταλλα που ωχριούν μπροστά σε άλλα.
Είναι πασιφανές αυτό δεν μου λέει τίποτα γι αυτό και το αποκαλώ τίναγμα του κοτόπουλου.
Συγκρατήστε τον ενθουσιασμό σας γιατί θα έχουμε πάλι κλάματα.

Το παιχνίδι που παίζουν οι μεγάλοι σιγουρα κρύβει πολλές εκπλήξεις , ομως το χρυσό ειναι εντός εισαγωγικών προστατευμένο με κάποια όρια.... Το έχει αποδείξει και η ιστορία.... Δεν ειναι bitcoin...
Δεν γίνεται να παει χαμηλότερα απο το κόστος εξόρυξης... Η και να παει θα ειναι για ελάχιστα και μεκροπροθεσμα θα ανεβει, αν συμβεί κάποιο τύπου κράχ.... Εκει θα στραφούν οι επενδυτές θέλοντας και μη!
Η πιο σωστή κατα την γνώμη μου προσέγγιση για το χρυσό... Ειναι η αποταμιευτική και όχι η επενδυτική!!!!
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #151 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 12:00:42 πμ »

Κόστος εξόρυξης μεγάλη κουβέντα.
Μέχρι το 2008 έβγαιναν οι εταιρείες με την ουγγιά τόσο χαμηλά, πώς τώρα ξαφνικά το κόστος έγινε Χ4.
Παιδιά τεχνολογικά σε πολλά σημεία του πλανήτη έπεσε το κόστος λόγω έξυπνων τεχνολογιών αφήστε λοιπόν το κόστος είναι για τους γεωλόγους.
Καταγράφηκε
methodios
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 498


Προφίλ
« Απάντηση #152 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 12:06:46 πμ »

Κόστος εξόρυξης μεγάλη κουβέντα.
Μέχρι το 2008 έβγαιναν οι εταιρείες με την ουγγιά τόσο χαμηλά, πώς τώρα ξαφνικά το κόστος έγινε Χ4.
Παιδιά τεχνολογικά σε πολλά σημεία του πλανήτη έπεσε το κόστος λόγω έξυπνων τεχνολογιών αφήστε λοιπόν το κόστος είναι για γεωλόγους.
καμια σχεση το κοστος αυξήθηκε γιατί η περιεκτικότητα σε μέταλλο ανά τόνο έπεσε και χρειαζετε περισοτερο υλικό να επεξεργαστή για ένα γρ μέταλο .Αυτή είναι η πραγματικότητα  ελπιδοφόρε ητε σου αρέσει ητε όχι .
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #153 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 12:08:16 πμ »

Δημήτρη (elidofore) ήδη το εχω γράψει αυτό που λες αλλά στο τρένο πρέπει να είσαι πάντα μέσα

Μπάμπη μου τώρα το είδα, πάνω κάτω τα ίδια λέμε.
Μπάμπη το τρένο περνά συνεχώς μην το ξεχνάς αλλιώς θα έπαιρνε και τις ράγες μαζί του.
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #154 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 12:15:54 πμ »

Κόστος εξόρυξης μεγάλη κουβέντα.
Μέχρι το 2008 έβγαιναν οι εταιρείες με την ουγγιά τόσο χαμηλά, πώς τώρα ξαφνικά το κόστος έγινε Χ4.
Παιδιά τεχνολογικά σε πολλά σημεία του πλανήτη έπεσε το κόστος λόγω έξυπνων τεχνολογιών αφήστε λοιπόν το κόστος είναι για γεωλόγους.
καμια σχεση το κοστος αυξήθηκε γιατί η περιεκτικότητα σε μέταλλο ανά τόνο έπεσε και χρειαζετε περισοτερο υλικό να επεξεργαστή για ένα γρ μέταλο .Αυτή είναι η πραγματικότητα  ελπιδοφόρε ητε σου αρέσει ητε όχι .
Πάω πάσο, εγώ πάντως με φίλους γεωλόγους που έχω άλλα μου λένε.
Υπάρχουν ακόμα πλούσιες φλέβες να είσαι σίγουρος γι αυτό, έτσι έλεγαν και για το πετρέλαιο ότι τελειώνει σε μία δεκαετία ενώ τα αποθέματα που υπάρχουν είναι τρελά.
Καταγράφηκε
evan
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 68

The early bird catches the worm


Προφίλ
« Απάντηση #155 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 11:29:58 πμ »

Δεν νομίζω ότι είναι τρελά μια και είμαι γεωλόγος. Καλύτερα να είμαστε σκεπτικιστές λιγάκι. Ο συσχετισμός  πάνω στην οικονομική εκμετάλλευση και την αποληψιμότητα ενός οποιουδήποτε κοιτάσματος είναι κατανοητος πιστεύω. Σε κάθε περίπτωση αυτό που έχει σημασία είναι πόσοι άνθρωποι είναι διατεθειμένοι σε κάποια χρονική στιγμή να αποκτήσουν τα παραγόμενα του κοιτάσματος, ήτοι η ζήτηση.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #156 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 01:12:29 μμ »

Συνάδελφός μου σήμερα πολύ κλάμα....

Απο 350 η δόση στεγαστικό σε ελβετικό φράγκο διαμορφώθηκε σε μια μέρα στα 440 Έκπληξη
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #157 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 01:31:27 μμ »

Να πρόσεχαν όλοι έξυπνη το έπαιζαν τότε  γιατί είχε 2% επιτόκιο και το ευρώ 5-6% και είχαν γίνει όλοι ιδικοί 
Καταγράφηκε
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #158 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 02:34:16 μμ »

Συνάδελφός μου σήμερα πολύ κλάμα....

Απο 350 η δόση στεγαστικό σε ελβετικό φράγκο διαμορφώθηκε σε μια μέρα στα 440 Έκπληξη

To 2009 χρειαζόμουν για μια αγορά 350 000 ευρώ και στην Πειραιώς μου προτειναν να πάρω το δάνειο σε Ελβετικά φράγκα......
Η Παναγία με φώτισε και δεν πήρα το δάνειο, τώρα θα έκλαιγα με μαύρο δάκρυ!

Οι τράπεζες το πρότειναν από μόνες τους, ο δανειστής ότι του λένε κάνει...
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #159 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 02:46:05 μμ »

Να πρόσεχαν όλοι έξυπνη το έπαιζαν τότε  γιατί είχε 2% επιτόκιο και το ευρώ 5-6% και είχαν γίνει όλοι ιδικοί 

+1

ουτε τοσο 4,3 επιδοτουμενο το ανωτερο
Καταγράφηκε

babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #160 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 02:48:01 μμ »

Οι τράπεζες φίλε μου έχεις δίκιο είχαν το στόχο τους και εκεί φέρουν ευθύνη όταν σου μετρούν στο budget επί δυο την προσέλκυση του πελάτη που συνάπτει  δάνειο σε  ελβετικό φράγκο κάτι σημαίνει σαν επαγγελματίας όμως πρέπει να σέβεσαι τον πελάτη σου τουλάχιστον να του εξηγείς πολύ καλά τι πάει να κάνει και να καταλαβαίνει και εκείνος ,και όχι να σου λέει  ο κουμπάρος του ,του είπε και ξέρει γιατί του το είπε ο γνωστός του που έχει το περίπτερο στη γωνία που μπατζανάκης του έχει ένα γνωστό που ξέρει  ο αδερφός της γυναικάς του ,του πατέρα της  έχει ένα θείο που είναι κολλητός με τον οδηγό του διοικητή της τράπεζας και ξέρει αυτος τι κάνει  άσε τώρα  εσύ τι να μας πεις  
Καταγράφηκε
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 348


Προφίλ
« Απάντηση #161 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 03:11:56 μμ »

Το άνοιγμα της Νέας Υόρκης πρό ολίγου... Κλείσιμο ματιού
(ανατριχίλα στο κάθετο Μεγάλο χαμόγελο)
Καταγράφηκε
jimse
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 384

End Of An Era


Προφίλ
« Απάντηση #162 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 03:15:52 μμ »

Συνάδελφός μου σήμερα πολύ κλάμα....

Απο 350 η δόση στεγαστικό σε ελβετικό φράγκο διαμορφώθηκε σε μια μέρα στα 440 Έκπληξη


πές το φίλο σου να το ψάξει νομικά, παίζει κάτι σε αυτά τα δάνεια με ελβετικά φράγκα νομίζω ήταν παράνομα να τα δίνουν για στεγαστικά μου το είχαν εξηγήση τί ακριβώς γίνετε αλλά δέν είχα δώσει σημασία
Καταγράφηκε

From Wishes To Eternity
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1488

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #163 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 03:38:40 μμ »

"Συνάδελφός μου σήμερα πολύ κλάμα....
Απο 350 η δόση στεγαστικό σε ελβετικό φράγκο διαμορφώθηκε σε μια μέρα στα 440  Έκπληξη "


Να πρόσεχαν όλοι έξυπνη το έπαιζαν τότε  γιατί είχε 2% επιτόκιο και το ευρώ 5-6% και είχαν γίνει όλοι ιδικοί  
+ 1000!
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 348


Προφίλ
« Απάντηση #164 στις: Ιανουάριος 16, 2015, 03:43:49 μμ »

...και οι πρωτες  φρέσκες χρεοκοπίες
Τα πρώτα "κανόνια" μετά την απόφαση της SNB
http://www.capital.gr/News.asp?id=2202868
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 92
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences