Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 11:08:47 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τι εκτίμηση κάνετε για την τιμή του Χρυσού το 2015 και θα είναι επικερδέστ  (Η ψηφοφορία έληξε: Φεβρουάριος 01, 2015, 09:05:54 μμ)
Θα πέσει κάτω από τα 1.000$ - 9 (7.9%)
Θα κυμανθεί μεταξύ 1.001-1.1150$ - 13 (11.4%)
Θα μείνει σχεδόν αμετάβλητος 1.151-1.250$ - 17 (14.9%)
Θα κυμανθεί μεταξύ 1.251-1.400$ - 28 (24.6%)
Θα κυμανθεί μεταξύ 1.401-1.900$ - 12 (10.5%)
Θα ξεπεράσει τα 1.900$ bull market - 8 (7%)
Θα αποδώσει περισσότερο σε σχέση με το ασήμι - 15 (13.2%)
Θα αποδώσει λιγότερο σε σχέση με το ασήμι - 12 (10.5%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 84

Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 92
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Η πορεία του Χρυσού το 2015  (Αναγνώστηκε 419514 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #135 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 09:09:58 μμ »

Τελικά τίποτα δεν είναι απόλυτο.Πρίν κάμποσο καιρό είχε γραφτεί εδώ δεν θυμάμαι απο ποιόν οτι η λίρα δεν θα πάει στα 300 ευρώ ξανά ούτε στα πιό τρελλά όνειρα.Αυριο το δελτίο τιμών της τράπεζας θα δείξει σίγουρα 300.Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ με τον Ελπιδοφόρο(αρκουδιάρης) ήμουν αλλά έχω αρχίσει και το σκέφτομαι Στριφογύρισμα ματιών
Α ρε μιλού πάλι δικαιώθηκες. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Χαρές ε; Σαρκασμός
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #136 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 09:23:00 μμ »

Τελικά τίποτα δεν είναι απόλυτο.Πρίν κάμποσο καιρό είχε γραφτεί εδώ δεν θυμάμαι απο ποιόν οτι η λίρα δεν θα πάει στα 300 ευρώ ξανά ούτε στα πιό τρελλά όνειρα.Αυριο το δελτίο τιμών της τράπεζας θα δείξει σίγουρα 300.Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ με τον Ελπιδοφόρο(αρκουδιάρης) ήμουν αλλά έχω αρχίσει και το σκέφτομαι Στριφογύρισμα ματιών
Α ρε μιλού πάλι δικαιώθηκες. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Χαρές ε; Σαρκασμός

Ξελαρρυγιαζομουνα 2 χρονια τωρα παρτε λιρες ειναι τσαμπα (για οσους ειχαν σκοπο να αγορασουν αναφερομαι).Τωρα το τρενο ξεκινησε και αντε πιαστο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #137 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 09:31:00 μμ »

Αυτά τα απότομα ανεβάσματα πρέπει να τα φοβάστε είναι ο κλασικός κανόνας της φούσκας μην σας ενθουσιάζουν τόσο εύκολα το λογικό ειναι την άνοδο αυτή να την είχε πάρει σε δυο μήνες που να κατοχυρώνει και τα κέρδη 
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #138 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 09:48:10 μμ »

Αυτά τα απότομα ανεβάσματα πρέπει να τα φοβάστε είναι ο κλασικός κανόνας της φούσκας μην σας ενθουσιάζουν τόσο εύκολα το λογικό ειναι την άνοδο αυτή να την είχε πάρει σε δυο μήνες που να κατοχυρώνει και τα κέρδη 

+100000000

Εδώ που έφτασε σήμερα δεν σημαίνει οτι θα μείνει.Απλα μαρτυρά την ΤΑΣΗ!!Οτι δηλαδή η πορεία θα είναι ανοδική και άμεσα εξαρτώμενη απο απρόβλεπτα γεγονότα όπως αυτό το σημερινο με το ελβετικό φράγκο....
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #139 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 10:21:11 μμ »

Τελικά τίποτα δεν είναι απόλυτο.Πρίν κάμποσο καιρό είχε γραφτεί εδώ δεν θυμάμαι απο ποιόν οτι η λίρα δεν θα πάει στα 300 ευρώ ξανά ούτε στα πιό τρελλά όνειρα.Αυριο το δελτίο τιμών της τράπεζας θα δείξει σίγουρα 300.Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ με τον Ελπιδοφόρο(αρκουδιάρης) ήμουν αλλά έχω αρχίσει και το σκέφτομαι Στριφογύρισμα ματιών
Α ρε μιλού πάλι δικαιώθηκες. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Χαρές ε; Σαρκασμός
Τι δεν θυμάσαι; Ο elpidoforos το έγραψε Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός.
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #140 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 10:41:52 μμ »

Τελικά τίποτα δεν είναι απόλυτο.Πρίν κάμποσο καιρό είχε γραφτεί εδώ δεν θυμάμαι απο ποιόν οτι η λίρα δεν θα πάει στα 300 ευρώ ξανά ούτε στα πιό τρελλά όνειρα.Αυριο το δελτίο τιμών της τράπεζας θα δείξει σίγουρα 300.Για να είμαι ειλικρινής κι εγώ με τον Ελπιδοφόρο(αρκουδιάρης) ήμουν αλλά έχω αρχίσει και το σκέφτομαι Στριφογύρισμα ματιών
Α ρε μιλού πάλι δικαιώθηκες. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Χαρές ε; Σαρκασμός
Τι δεν θυμάσαι; Ο elpidoforos το έγραψε Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός.
Εχεις δίκιο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Οπως και να χει είναι με τους αρκουδιάρηδες γι αυτό τον πάω με χίλια Σαρκασμός
Καταγράφηκε
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #141 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 11:16:10 μμ »

Αυτά τα απότομα ανεβάσματα πρέπει να τα φοβάστε είναι ο κλασικός κανόνας της φούσκας μην σας ενθουσιάζουν τόσο εύκολα το λογικό ειναι την άνοδο αυτή να την είχε πάρει σε δυο μήνες που να κατοχυρώνει και τα κέρδη 
Συμφωνώ οτι τα απότομα ανεβασματα πρέπει να τα φοβάσαι γιατι ίσως ειναι φούσκα.... Οταν ειναι αναίτια ομως.....
Μια άνοδο μετα απο αντίδραση σε ένα τέτοιο χρηματοπιστωτικό γεγονός, δεν νομίζω οτι ειναι τόσο λανθασμένη!!!
Γνώμη μου ειναι οτι δεν θα δούμε σύντομα το 300 στην λίρα... Μέση τιμή εννοώ και όχι πώληση απο ΤΤΕ....
Και εύχομαι να μην την δούμε, όπως ειπώθηκε και πριν γιατι θα υπάρχουν πολλές άλλες άσχημες καταστάσεις τότε....
Θεωρώ οτι θα σταθεροποιηθεί γύρω στο 35,5 €/gr
Όπως και να έχει οποίος αγόρασε χαμηλά τα τελευταία 2 χρονια ... Κερδισμένος ειναι...
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #142 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 11:19:34 μμ »

Ρε σεις, μήπως ο Καισάριος έχει μπει στο Στέκι με ψευδώνυμο elpidoforos ή ο Δημήτρης αρθρογραφεί στο capital με ψευδώνυμο Καισάριος Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο;
Καλά αγόρια οι συγκυρίες καλά τα πάνε.
Βλέπω μου ξεψαρώσατε,ατιμούλικα μαύρο φίδι κολοβό που σας έφαγε.
Αυτά είναι τα τελευταία τινάγματα του κοτόπουλου..
Ασε να αρχίσει και το $ να πέφτει και μετά τα συζητάμε εκτενέστερα.
Παραμένω αρκούδος πιο ενισχυμένα τώρα. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #143 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 11:23:19 μμ »

Ρε σεις, μήπως ο Καισάριος έχει μπει στο Στέκι με ψευδώνυμο elpidoforos ή ο Δημήτρης αρθρογραφεί στο capital με ψευδώνυμο Καισάριος Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο;

Μπα αποκλειεται!!Τον ελπιδοφορο τον εχω γνωρισει εχουμε πιει πολλες φορες καφε μαζι και ειναι φοβερο παιδι!!Α....ειναι και πιο ομορφος απο τον Καισαρειο!! Κλείσιμο ματιού

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, γι αυτό και γώ θα σου στρώσω μαξιλάρια να πέσεις μαλακά από την ζαλάδα που θα πάθεις σχετικά σύντομα. Σαρκασμός Σαρκασμός

Υ.Γ. Ελεγα 300 ευρώ η λιρίτσα στο στέκι όχι στην ΤΤΕ. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #144 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 11:26:02 μμ »

elpidofore φρόντισε να είσαι πάνω στο τραίνο όταν ξεκινήσει και να μην το κυνηγάς απο στάση σε στάση
Καταγράφηκε
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #145 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 11:27:15 μμ »

Ελπιδοφορε για λεγε να μαθαινουμε τιποτα κι εμεις.Πως το εννοεις τα τελευταια τιναγματα του κοτοπουλου;
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #146 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 11:32:07 μμ »

Ρε σεις, μήπως ο Καισάριος έχει μπει στο Στέκι με ψευδώνυμο elpidoforos ή ο Δημήτρης αρθρογραφεί στο capital με ψευδώνυμο Καισάριος Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο;
Καλά αγόρια οι συγκυρίες καλά τα πάνε.
Βλέπω μου ξεψαρώσατε,ατιμούλικα μαύρο φίδι κολοβό που σας έφαγε.
Αυτά είναι τα τελευταία τινάγματα του κοτόπουλου..
Ασε να αρχίσει και το $ να πέφτει και μετά τα συζητάμε εκτενέστερα.
Παραμένω αρκούδος πιο ενισχυμένα τώρα. Κλείσιμο ματιού

Α στο καλο σου παλιοαρκουδιαρη δεν βαζεις μυαλο ουτε τωρα τι θα κανω με σενα δεν ξερω... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #147 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 11:35:00 μμ »

Ελπιδοφορε για λεγε να μαθαινουμε τιποτα κι εμεις.Πως το εννοεις τα τελευταια τιναγματα του κοτοπουλου;


Είχα πεί πριν λίγες ημέρες ότι θα δικαιωθούν από σπόντα τα ταυρόπουλα αλλά όχι για πολύ, το παιχνίδι που παίζουν οι μεγάλοι σε άλλα μέτωπα συμπαρασύρουν και τα μέταλλα που ωχριούν μπροστά σε άλλα.
Είναι πασιφανές αυτό δεν μου λέει τίποτα γι αυτό και το αποκαλώ τίναγμα του κοτόπουλου.
Συγκρατήστε τον ενθουσιασμό σας γιατί θα έχουμε πάλι κλάματα.
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #148 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 11:47:16 μμ »

elpidofore φρόντισε να είσαι πάνω στο τραίνο όταν ξεκινήσει και να μην το κυνηγάς απο στάση σε στάση
Μπάμπη μου τα πράγματα είναι απλά 1+1=2.
Το να πάει 1300 η ουγγιά σε λίγο δεν μου λέει τίποτα αυτό έχει να κάνει με τους παίκτες,το θέμα είναι η παγίωση της τιμής στο κοντινό μέλλον σε τι επίπεδα θα είναι.
Τα κέρδη που αποκομίζουν οι ταλαίπωροι είναι λογιστικά ενώ των παικτών κυριολεκτικά άμεσα, το θέμα δεν είναι το βίαιο πάνω κάτω αλλά η σχετική παγίωση της τιμής για την μαρίδα. Κλείσιμο ματιού
Πόσο πιο απλά να το θέσω.
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #149 στις: Ιανουάριος 15, 2015, 11:49:36 μμ »

Δημήτρη (elidofore) ήδη το εχω γράψει αυτό που λες αλλά στο τρένο πρέπει να είσαι πάντα μέσα
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 92
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences