Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 07:37:51 μμ
Σελίδες: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 110
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2015 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 431627 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
pasmel
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 230


Έστιν ουν Ελλάς και η Μακεδονία


Προφίλ
« Απάντηση #1185 στις: Οκτώβριος 11, 2015, 12:10:43 μμ »

Καλή επιτυχία!!!!
+100000000!!!!
 Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1186 στις: Οκτώβριος 11, 2015, 12:35:35 μμ »

Εύχομαι και εγώ ολόψυχα καλή επιτυχία και στα τρία νομίσματα και επίσης καλή επιτυχία σε όλους
αυτούς που πρωτίστως αγωνίζονται για την ανάδειξη της Ελλάδας με κάθε τρόπο!
Άντε με το καλό και ο καινούργιος παντογράφος! Και είμαι σίγουρος ότι τα αποτελέσματα θα μας
καταπλήξουν όλους! Τεχνολογία έχουμε, χαράκτη που μεγαλουργεί έχουμε, στην τεχνογνωσία θα
κολλήσουμε; Μεγάλο χαμόγελο
 
Καταγράφηκε
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #1187 στις: Οκτώβριος 11, 2015, 02:16:36 μμ »

Καλή επιτυχία και απο εμένα ολόψυχα κύριε Σταματόπουλε σε εσας και στη συνάδελφο σας για τα όμορφα σχέδια που μας έχετε χαρίσει. Η αξία του έργου σας εχει αποδειχτεί και άλλες φορές στο παρελθον. Απολύτως κατανοητό οτι δεν μπορείτε να αποκαλύψετε επαγγελματικά σας μυστικά για τα οποία έχετε δεσμευτεί εγγράφως, όπως πιθανότατα και άλλοι έδω -όπως εγώ- στην εργασία τους. Άλλωστε με τον καιρό τα μαθαίνουμε κι εμείς, και αν κάτι διακρίνει το συλλεκτη, είναι η υπομονή. Επίσης απολύτως κατανοητή η κούραση και η ρουτίνα. Πόσοι απο εμάς συνεχίζουν να μιλάνε για τη δουλειά τους όταν σχολάνε και πάνε σπίτια τους; Εγώ πάντως οχι! Αν έχετε χρόνο και διάθεση κι αν φυσικά μπορείτε περιγράψτε με δυο λόγια τι δουλειά κάνει ο παντογράφος, θα είναι ωραίο να μάθουμε απο πρώτο χέρι...
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1188 στις: Οκτώβριος 21, 2015, 02:45:16 μμ »

Έκανα μια ερώτηση στο υπουργείο όσων αφορά τα νομίσματα κυκλοφορίας του 2015.
Και μου απάντησαν ότι έχουν προβλεφθεί τα ακόλουθα (ανάλογα και με τις ανάγκες φυσικά)
 ΑΞΙΑ                           2015
0,01 €                       25.000.000
0,02 €                       32.000.000
0,05 €                       10.000.000
0,10 €                            -
0,20 €                            -            
0,50 €                            -            
1,00 €                            -            
2,00 € (αναμνηστικό)   1.500.000

Επίσης μου είπαν ακόμη ότι δεν έχουν ολοκληρωθεί οι διοικητικές διαδικασίες για την έκδοση του εθνικού αναμνηστικού κέρματος κυκλοφορίας 2€ έτους 2015 και των νομισματικών προϊόντων που συναρτώνται με αυτό (coin card, proof νόμισμα).
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1189 στις: Οκτώβριος 21, 2015, 02:54:56 μμ »

Η ΤτΕ τα δίνει αυτά με ταυτότητα. Για πάνω από 100, όπως ξέρετε, βάζει μια μικρή προμήθεια και ΦΠΑ 23% επί της προμήθειας. Η παχουλοκομψή την προηγούμενη Τετάρτη "φαγώθηκε" να μη μου δώσει πάνω από 100 για να γλυτώσω τα extra. Κι όταν της είπα δεν πειράζει τι φαντάζεστε πως μου είπε;
-Να ξέρεις τώρα δεν δικαιούσαι άλλα!!!!! Ακόμη γελάω....
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1190 στις: Οκτώβριος 21, 2015, 03:03:50 μμ »

Η ΤτΕ τα δίνει αυτά με ταυτότητα. Για πάνω από 100, όπως ξέρετε, βάζει μια μικρή προμήθεια και ΦΠΑ 23% επί της προμήθειας. Η παχουλοκομψή την προηγούμενη Τετάρτη "φαγώθηκε" να μη μου δώσει πάνω από 100 για να γλυτώσω τα extra. Κι όταν της είπα δεν πειράζει τι φαντάζεστε πως μου είπε;
-Να ξέρεις τώρα δεν δικαιούσαι άλλα!!!!! Ακόμη γελάω....

Προφανώς ισχύει αυτό στο ταμείο με τα Συλλεκτικά έτσι; Γιατί αν πάει κάποιος να πάρει νομίσματα για ψιλά δεν έχει όριο.
Άλλωστε μιλάμε για εκατομμύρια κομμάτια.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1191 στις: Οκτώβριος 21, 2015, 03:17:51 μμ »

Η ΤτΕ τα δίνει αυτά με ταυτότητα. Για πάνω από 100, όπως ξέρετε, βάζει μια μικρή προμήθεια και ΦΠΑ 23% επί της προμήθειας. Η παχουλοκομψή την προηγούμενη Τετάρτη "φαγώθηκε" να μη μου δώσει πάνω από 100 για να γλυτώσω τα extra. Κι όταν της είπα δεν πειράζει τι φαντάζεστε πως μου είπε;
-Να ξέρεις τώρα δεν δικαιούσαι άλλα!!!!! Ακόμη γελάω....

Προφανώς ισχύει αυτό στο ταμείο με τα Συλλεκτικά έτσι; Γιατί αν πάει κάποιος να πάρει νομίσματα για ψιλά δεν έχει όριο.
Άλλωστε μιλάμε για εκατομμύρια κομμάτια.

Έτσι είναι Βαγγέλη, αλλά δεν είσαι σίγουρος αν θα σου δώσει του 2015,
που άλλωστε δεν είναι υποχρεωμένος. Επίσης μπορεί να σου δώσει ακόμα και κυκλοφορημένα
ξανατυλιγμένα σε μασούρι διάφορες ημερομηνίες μέσα.
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1192 στις: Οκτώβριος 21, 2015, 03:18:15 μμ »

Προφανώς ισχύει αυτό στο ταμείο με τα Συλλεκτικά έτσι; Γιατί αν πάει κάποιος να πάρει νομίσματα για ψιλά δεν έχει όριο.
Άλλωστε μιλάμε για εκατομμύρια κομμάτια.
Ναι, Βαγγέλη. Αυτά που ανήκουν στο έτος κοπής (2015) θεωρούνται σαν αναμνηστικά και έχουν την παραπάνω επιβάρυνση. Μη νομίζεις μεγάλη, αλλά υπάρχει. Αλλωστε είναι τα μόνα που παίρνεις από τη θυρίδα των αναμνηστικών. Ολα τα υπόλοιπα τα παίρνεις από τις θυρίδες αγοραπωλησίας κερμάτων.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1193 στις: Οκτώβριος 21, 2015, 03:21:56 μμ »

Έτσι είναι Βαγγέλη, αλλά δεν είσαι σίγουρος αν θα σου δώσει του 2015,
που άλλωστε δεν είναι υποχρεωμένος. Επίσης μπορεί να σου δώσει ακόμα και κυκλοφορημένα
ξανατυλιγμένα σε μασούρι διάφορες ημερομηνίες μέσα.
Οχι, βρε Μιχάλη. Αφού τα είπαμε αυτά. Γι αυτό, άλλωστε, τα παίρνεις από τη θυρίδα των αναμνηστικών. Είναι σίγουρα μόνο τα τελευταία, τα πρόσφατα. Για τα υπόλοιπα σαφώς έτσι όπως τα λες.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #1194 στις: Οκτώβριος 21, 2015, 10:21:40 μμ »

Εξηγήστε μου, παρακαλώ... Τι γίνεται εδώ???

http://www.ebay.de/itm/10x-200-Euro-Gold-Muenze-Archimedes-2015-im-Etui-Zertifikat-/391295107112?hash=item5b1b018028%3Ag%3AQWsAAOSwEetV9S5z&nma=true&si=Y%252BDbyMzbQcReZKfd6ZK2Fd%252ByN6I%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #1195 στις: Οκτώβριος 21, 2015, 10:25:51 μμ »

clearing που λενε στο χωριο μου Σαρκασμός
εμπορευαμενος ειναι ο ελλην που κατοικει στη γερμανια και τα ξεπουλαει.τα χει παρει και χωρις φουπουα.
οποτε τα δινει 10αδα να ξεστοκαρει.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #1196 στις: Οκτώβριος 21, 2015, 10:31:43 μμ »

clearing που λενε στο χωριο μου Σαρκασμός
εμπορευαμενος ειναι ο ελλην που κατοικει στη γερμανια και τα ξεπουλαει.τα χει παρει και χωρις φουπουα.
οποτε τα δινει 10αδα να ξεστοκαρει.

 Ναι το φαντάστηκα ότι είναι αυτό... Αλλά αφού φύγαν 402 το κομμάτι - 15 %= 342 πήρε στο χέρι αυτός. Δηλαδή μπήκε και από μέσα... Αλλά το θέμα δεν είναι αυτός. Είναι ότι ο αγοραστής τα αγοράζει από έμπορο 50 ευρώ κάτω από την τιμή της Τράπεζας. Άντε ο έμπορος να τα πάρει λιγότερο, όχι όμως και να πουλάει κάτω από την τιμή της Τράπεζας... Αν είναι έτσι γιατί να πηγαίνει ο κόσμος να στριμώχνεται?
 Αυτό είναι κάτι που χρειάζεται να το δούνε οι αρμόδιοι... Δεν είναι δίκαιο στο φινάλε, για τους Έλληνες συλλέκτες!
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #1197 στις: Οκτώβριος 22, 2015, 12:15:53 πμ »

 Οι Πωλητες που εχουν store στο εβαυ πληρωνουν μικροτερη προμηθεια επι των πωλησεων, βεβαια δινουν καποιο παγιο,οποτε συμφερει μονο αυτους που πουλανε συνεχεια και πολλα.(η και ακριβα)
 Παντως -15% μαζι με το paypal δεν του κοστιζει, εφοσον εχει store.

 Για την τιμη της τραπεζας (που εκδιδει ενα αναμνηστικο), ισχυει οτι και για την τιμη εισαγωγης μιας μετοχης στο ΧΑ.
 Ειναι απλως ενα "ψυχολογικο" οριο και τιποτα παραπανω.
 Η ελευθερη αγορα διαμορφωνει τις τιμες και σιγουρα η ΤΤΕ δεν μπορει να εμποδισει κανενα να πουλησει φτηνοτερα απο αυτην.
 Οσοι παρακολουθουν την αγορα των αναμνηστικων, νομιζω τα κυνηγανε κατι τετοια ξεστοκαρισματα.
 Για τα αναμνηστικα εχω σταθερη αποψη, πρεπει να περασουν μερικα χρονια για να δει κανεις που θα ισοροπησει το καθε νομισμα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #1198 στις: Οκτώβριος 22, 2015, 12:19:28 πμ »

clearing που λενε στο χωριο μου Σαρκασμός
εμπορευαμενος ειναι ο ελλην που κατοικει στη γερμανια και τα ξεπουλαει.τα χει παρει και χωρις φουπουα.
οποτε τα δινει 10αδα να ξεστοκαρει.

 Ναι το φαντάστηκα ότι είναι αυτό... Αλλά αφού φύγαν 402 το κομμάτι - 15 %= 342 πήρε στο χέρι αυτός. Δηλαδή μπήκε και από μέσα... Αλλά το θέμα δεν είναι αυτός. Είναι ότι ο αγοραστής τα αγοράζει από έμπορο 50 ευρώ κάτω από την τιμή της Τράπεζας. Άντε ο έμπορος να τα πάρει λιγότερο, όχι όμως και να πουλάει κάτω από την τιμή της Τράπεζας... Αν είναι έτσι γιατί να πηγαίνει ο κόσμος να στριμώχνεται?
 Αυτό είναι κάτι που χρειάζεται να το δούνε οι αρμόδιοι... Δεν είναι δίκαιο στο φινάλε, για τους Έλληνες συλλέκτες!
Αυτα ειναι γνωστα,για  αυτες τις παθογενειες μιλαμε τοσο καιρο Αντρεα και εκει ειναι και το συλλεκτικο γαμ**το   Γλώσσα
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #1199 στις: Οκτώβριος 22, 2015, 12:40:11 πμ »

Αντρέα δεν έδινε μόνο 10άδες από Αρχιμήδη και έχει δώσει από δημοπρασίες τουλάχιστον ακόμα 10 από τον Αρχιμήδη. Πριν 3-4 μέρες είχε βάλει αρκετά σε δεκάδες , Χρυσό Ηρας, χρυσό Δελφούς και άλλα .
Να μαζευόμαστε κάθε χρόνο εάν είναι να μας τα παραγγέλνει από εκεί να μην περιμένουμε στην Τράπεζα , και στο τέλος να τα παίρνουμε και λίγο πιο φτηνά ..

Και τα χρυσά που έχει ακόμα , είναι και σαν serial number "ψαγμένα" . Έχει το πιστοποιητικό νούμερο 600 στον Αριστοτέλη και το 0001 στον Ιπποκράτη ..
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 110
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences