Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 16, 2024, 04:23:10 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πίνακας Χριστόπουλου  (Αναγνώστηκε 1511 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nekldur
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 06:50:03 μμ »

Καλησπέρα

Τυχαία ανακάλυψα σε ένα σπίτι που πέρασε πρόσφατα στην κατοχή μου τον παρακάτω πίνακα.Από αναζήτηση στο internet βρήκα οτι ο ζωγράφος έχει καποια αξία.Απλώς ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος τον έχει ακούσει άλλη φορά.

Ευχαριστώ



Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 06:55:42 μμ »

Σίγουρα θα έχεις βρει και άλλα  ...και ένα παλικάρι που κάναμε καλή παρέα  εδώ ..ο Σιμος είχε πολλά πραγματάκια ...γιατί δεν τα βάζεις όλα σε ένα θέμα Απορία?...με τίτλο "Γενική Εκτίμηση" ....
Καταγράφηκε
nekldur
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 19, 2014, 06:57:58 μμ »

Αυτά που βρήκα είναι όσα και τα θέματα που άνοιξα δηλαδη 3.Δεν ήθελα να δημιουργήσω ρύπανση στο forum. Συγγνώμη είμαι καινούργιος στο άθλημα Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ThanosL
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 320



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 21, 2014, 02:10:24 πμ »

Καλως ήρθες στο στέκι,

Τα έργα του είναι σε στύλ Φώτη Κόντογλου, δεν τον γνωρίζω όμως, είδα κάποιος ζητούσε 2.500€ για ένα έργο του σε μια αγγελία, θεωρώ μεγάλο το ποσό. Δεν έχω δει έργα του σε κάποιο πινακάδικο ή δημοπρασία, αν γίνει έρευνα στο βιογραφικό και αν ψάχναμε τις τιμές που έχει πουλήσει θα μπορούσα να σου πω μια τιμή. Γενικά ωραίο εργάκι και ωραία τεχνική αλλα δεν πιστευω πως πλησιάζει ουτε κοντά στα 2.500€ που ζητάει ο κύριος σε μια αγγελία. Θα έλεγα πολύ πιο κάτω απο τα μισά. 500-1000 πολύ πρόχειρα, χωρίς να έχω γνώση του καλλιτέχνη. Μπορεί να είναι περισσότερο μπορεί και λιγότερο. Ελπίζω κάποιος να σε βοηθήσει περισσότερο.

Καλό βράδυ,
Θάνος
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences