Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 04:22:55 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πίνακες ζωγράφου Μυλωνά Αριστομένη περιόδου 1967-1975  (Αναγνώστηκε 2231 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
elsapol
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1


Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 15, 2014, 09:53:49 μμ »

Έχω στη κατοχή μου περίπου 12 πίνακες του ζωγράφου Μυλωνά Αριστ. και επιθυμώ την εκτίμηση τους καθώς και την πώληση τους.Ενδεικτικά παρουσιάζω δύο απ'αυτούς.
Καταγράφηκε
ThanosL
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 320



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 16, 2014, 04:05:49 μμ »

Καλησπέρα, φαίνεται πως αγοράσατε ολόκληρη την έκθεση του!! Αν έχετε επιπλέον πληροφορίες για τα έργα, που εκτέθηκαν κτλπ μπορείτε να ανεβάσετε την τιμή τους, αλλα να ξέρετε, δεν είναι κάποιος απο τους εμπορικούς, ουτε αρκετά γνωστός (ελπίζω να κάνω λάθος), δεν τον γνώριζα πριν δω τη δημοσίευση σας, η δουλειά του φαίνεται καλή όμως. Δεν έχω δεί πίνακες του να πωλούνται κάπου, όμως με μια αναζήτηση στο διαδύκτιο είδα μια γκαλερί που ζητάει για ένα έργο του 450 ευρώ. Προφανώς είναι τιμή γκαλερί και αναρωτιέμαι αν τα πουλάνε στις τιμές που ζητάνε, (εκτός θέματος αλλα βλέπω ακόμη γκαλερί να ζητάνε ποσά προ κρίσης που είναι αδιανόητα για συγκεκριμένα έργα, δεν αναφέρομαι για αυτά που μας δείξατε, μια γενική εκτίμηση της καθημερινότητας). Πάντως, θα σας πρότεινα αν δε καίγεστε να τα δώσετε, να τα κρατήσετε και να τα εμφανίσετε στο μέλλον, πιστεύω πως τώρα δε θα έχετε κάποιο κέρδος και ίσως βγείτε και χαμένος, αλλα φυσικά εξαρτάται απο την τιμή αγοράς και την τιμή που θέλετε να τα δώσετε. Δε νομίζω πως κάποιος Οικος δημοπρασιών θα περιλάμβανε έργα του σε κάποια δημοπρασία, οπότε η επόμενη λύση είναι κάποιο πινακάδικο ή γκαλερί που η προσφορά θα είναι χαμηλότερη.
Ελπίζω να βοήθησα,
Θάνος
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences