Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 04:28:56 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΔΙΣΚΩΝ  (Αναγνώστηκε 21348 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 04:40:16 μμ »

μιλάμε για 50-150 ευρώ ανάλογα με την κατάσταση (μέτρια-άψογη αντίστοιχα)

ξεκίνα από 20-25 ευρώ για να είσαι μέσα για καλή κατάσταση, γιατί σε μέτρια που λες πάει στα 15...και σε πάρα πολύ καλή ίσως να πάει 50.
Καταγράφηκε
lampros
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 17


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 05:51:15 μμ »

ξεκίνα από 20-25 ευρώ για να είσαι μέσα για καλή κατάσταση, γιατί σε μέτρια που λες πάει στα 15...και σε πάρα πολύ καλή ίσως να πάει 50.


Το μόνο στο οποίο παρασύρθηκα είναι στο ότι υπέθεσα ότι είναι η μαύρη-κίτρινη ετικέτα, αλλά και πάλι ενδεικτικά
παραθέτω τα τελευταία αποτελέσματα δημοπρασιών για το δίσκο αυτό ΕΔΩ.

Όπως παρατηρεί κανείς, η μικρότερη τιμή στην οποία πωλείται (σε δημοπρασία και πάλι) είναι 16 λίρες ήτοι 22 ευρώ μίνιμουμ, άντε 20 μείον τις αμοιβές του eBay. Αν είναι να το αγοράσει Έλληνας βέβαια είναι +10  ευρώ για τα ταχυδρομικά συν κάποιες απώλειες από μετατροπές νομίσματος, πες περίπου 35 ευρώ (μίνιμουμ και πάλι). Συνεπώς το απόλυτα δίκαιο και ελάχιστο ποσό για μέτρια κατάσταση είναι 25-30 ευρώ.

Τώρα πάω στο πιο εντυπωσιακό, το ότι σε άψογη κατάσταση πουλήθηκε ακόμα και 820 λίρες(!), ενώ πάει άνετα στις 122 λίρες ήτοι 165 ευρώ.

Τα ίδια περίπου αποτελέσματα θα βρει κανείς και στο DISCOGS (στα δεξιά της οθόνης, στα Statistics, για όσους δεν είναι εξοικειωμένοι με το σάιτ).

Λίγο διαφορετικό από την εκτίμηση των 15-50 ευρώ, ενώ επαναλαμβάνω πως αρχικά ούτε καν αναφέρθηκε. Παρακαλώ πιο προσεχτικές εκτιμήσεις, κάποιοι χρήστες δεν είναι γνώστες, ενώ μπορεί να έχουν πολύτιμα αντικείμενα και να χρειάζονται τα χρήματα.
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 06:15:06 μμ »

Εγώ πάντως το βλέπω σε vg+/vg+ (πάρα πολύ καλή κατάσταση) στα 27 ευρώ στο discogs, όσο είπα δηλαδή με μεταφορικά, ταβάνι 40 ευρώ. Το έχω σε 5 μέρες σπίτι μου με ένα 40άρι?Που διαφωνείς? Δεν είπα άψογη.

Καλά με το ebay, νάχαμε να λέγαμε. Πουλιέται δίσκος στα 200 ευρώ με 50 bids, και μετά από κανέναν μήνα τον βλέπεις 80 buy it now...και αν τσιμπήσει κανένα κορόιδο..(σου λέει ευκαιρία είναι πριν ένα μήνα πήγε 200...).

Πιστεύεις ότι πήγε mint δισκάκι beatles/peppers, στο Μοναστηράκι με άλλα 55 δισκάκια, του είπαν 25 ευρώ, είχε ανάγκη, και τον άφησαν να φύγει? Δυσκολάκι.

Υγ πάντως ότι έπρεπε να του πει κάποιος ότι αξίζει κάτι παραπάνω αυτό, έπρεπε, δεν διαφωνώ. Ούτε καν το είδα, θα μου ξέφυγε, γιατί έκανε μαθήματα ο Νέστωρ στον Διονύση. Το ότι κάποιοι σπαταλούν χρόνο για να κάνουν εκτίμηση, και σε κάποιο μπορεί να πέσουν έξω, δεν πάει να πει ότι έγινε κακοπροαίρετα...αλλιώς δεν θα ξαναγράψει κανένας, και θα δουλεύουν όλοι υπόγεια. ειδικά ο Νέστωρ που κατά καιρούς είναι πάρα πολύ γεναιόδωρος στις εκτιμήσεις του...
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 07:42:07 μμ »

Εγώ πάντως το βλέπω σε vg+/vg+ (πάρα πολύ καλή κατάσταση) στα 27 ευρώ στο discogs, όσο είπα δηλαδή με μεταφορικά, ταβάνι 40 ευρώ. Το έχω σε 5 μέρες σπίτι μου με ένα 40άρι?Που διαφωνείς? Δεν είπα άψογη.

Καλά με το ebay, νάχαμε να λέγαμε. Πουλιέται δίσκος στα 200 ευρώ με 50 bids, και μετά από κανέναν μήνα τον βλέπεις 80 buy it now...και αν τσιμπήσει κανένα κορόιδο..(σου λέει ευκαιρία είναι πριν ένα μήνα πήγε 200...).

Πιστεύεις ότι πήγε mint δισκάκι beatles/peppers, στο Μοναστηράκι με άλλα 55 δισκάκια, του είπαν 25 ευρώ, είχε ανάγκη, και τον άφησαν να φύγει? Δυσκολάκι.

Υγ πάντως ότι έπρεπε να του πει κάποιος ότι αξίζει κάτι παραπάνω αυτό, έπρεπε, δεν διαφωνώ. Ούτε καν το είδα, θα μου ξέφυγε, γιατί έκανε μαθήματα ο Νέστωρ στον Διονύση. Το ότι κάποιοι σπαταλούν χρόνο για να κάνουν εκτίμηση, και σε κάποιο μπορεί να πέσουν έξω, δεν πάει να πει ότι έγινε κακοπροαίρετα...αλλιώς δεν θα ξαναγράψει κανένας, και θα δουλεύουν όλοι υπόγεια. ειδικά ο Νέστωρ που κατά καιρούς είναι πάρα πολύ γεναιόδωρος στις εκτιμήσεις του...


Κι ομως ειναι αληθεια!
Δεν ειναι καθολου δυσκολακι!
Αυτοι ασχετους σαν κι εμενα ψαχνουν για να βγαλουν φραγκα!
Οταν τους ειπα οτι εχω καποιους δισκους για πουλημα και οτι δεν τους θελω,αυτοι στην αρχη εκανα οτι δεν τους θελουν και ξεκινησαν οι γνωστες γκριματσες!
Αντε να τους δουμε μιας και τους εφερες! μου απαντησαν
Εβλεπαν τους δισκους και παραλληλα μου ελεγαν οτι δεν φευγουν και οτι ειναι σε χαλια κατασταση.
Εγω για να μην νομιζεται οτι λεω ψεμματα,θα βγαλω κοντινες φωτο με τους δισκους,εξωφυλλο και δισκο για να δειτε οτι ειναι σχεδον ολοι σε αριστη κατασταση.
Για να μην τα πολυλογο, μου απαντησαν οτι τους περνουν με 25 ευρω κι αυτο επειδη εκανα τον κοπο και τους πηγα! Μου εκαναν και χαρη δηλαδη!  Απορία
Εγω εννοειται πως με την μια την κοπανησα λεγοντας τους οτι, να βρουν αλλου κοροιδα!
Δεν ξερω αν εχετε φιλικες σχεσεις μ'αυτους και τους γνωριζετε προσωπικα,εγω ξερω παντως οτι αν μπορουν να σε φανε θα σε φανε!
Εχω πολλα παραδειγματα και με αλλα αντικειμενα και ποσο αγοραζουν απο ατομα που εχουν αναγκη και ποσο τα δινουν μετα σε πελατες,αυτα ειναι γνωστα χρονια σ,αυτην την αγορα! (Μοναστηρακι)

Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 08:05:23 μμ »

Και να πω και ενα συμβαν με μια γνωστη!
Πηγε στους πωλητες με αντικες εναν κουκο ρολοι.Αυτοι ελεγαν οτι εχει φθορες δεν πουλανε πια και τα γνωστα παιχνιδια που κανουν! Τελικα με τα πολλα,της εδωσαν 80 ευρω!
Την επομενη μερα πηγε το αγορι της στο ιδιο μαγαζι μαζι μ'εναν φιλο του σαν πελατες και καλα ψαχνοντας να βρουνε ενα μικρο μπαουλακι για αγορα.
Η κοπελα ηταν πιο κατω για να μην την δει ο μαγαζατορας,ειδαν τον κουκο επανω σε ενα παλαιο επιπλο.
Ρωταει το αγορι της κοπελας, ρε μεγαλε! κουκος παλαιος ειναι; αυτος αμεσως αρχισε την ιστορια του κουκου,οτι ειναι πολυ παλιος,σπανιος κτλ. Ρωτησε τιμη και ξερετε ποσα του ειπε; 500 ευρω
Βαλανε τα γελια και αμεσως το παλικαρι φωναξε την κοπελα για να της πει οτι,αυτο που πουλησε εχθες με την φιλη της 80 ευρω,σημερα πωλειται 500 ευρω. Ο μαγαζατορας ισχυριστηκε οτι εκανε επισκευες επειδη δεν δουλευε. Μια χαρα δουλευε ο κουκος οταν τον πηγε η κοπελα.
Αυτο το ανεφερα σαν παραδειγμα για το ποσο αγοραζουν και ποσο πουλανε!
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 08:07:46 μμ »

Σε ποιον τους πήγες? Δεν τους ξέρω προσωπικά αλλά ψωνίζω και έχω πέσει πάνω σε τέτοιες φάσεις, και ενώ ξεκινάνε χαμηλά, αν δουν κάτι και τους γυαλίσει, θα στο πάρουν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο...είναι αρπακτικά. Επίσης παίζει ρόλο και πόσο γρήγορα μπορούν να το πουλήσουν και πόσο stock από αυτόν έχουν. Υπάρχουν δίσκοι ακριβοί που δεν πουλάνε όμως, ή δεν είναι στην μόδα, που δεν θα στον πάρουν. Όλα είναι κέρδος-χρόνος για αυτούς. Για βγάλε φώτο τον συγκεκριμένο να τον δούμε. Και εξώφ και μέσα.
Καταγράφηκε
lampros
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 17


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 08:17:27 μμ »

Εγώ πάντως το βλέπω σε vg+/vg+ (πάρα πολύ καλή κατάσταση) στα 27 ευρώ στο discogs, όσο είπα δηλαδή με μεταφορικά, ταβάνι 40 ευρώ. Το έχω σε 5 μέρες σπίτι μου με ένα 40άρι?Που διαφωνείς? Δεν είπα άψογη.

Καλά με το ebay, νάχαμε να λέγαμε. Πουλιέται δίσκος στα 200 ευρώ με 50 bids, και μετά από κανέναν μήνα τον βλέπεις 80 buy it now...και αν τσιμπήσει κανένα κορόιδο..(σου λέει ευκαιρία είναι πριν ένα μήνα πήγε 200...).

Πιστεύεις ότι πήγε mint δισκάκι beatles/peppers, στο Μοναστηράκι με άλλα 55 δισκάκια, του είπαν 25 ευρώ, είχε ανάγκη, και τον άφησαν να φύγει? Δυσκολάκι.

Υγ πάντως ότι έπρεπε να του πει κάποιος ότι αξίζει κάτι παραπάνω αυτό, έπρεπε, δεν διαφωνώ. Ούτε καν το είδα, θα μου ξέφυγε, γιατί έκανε μαθήματα ο Νέστωρ στον Διονύση. Το ότι κάποιοι σπαταλούν χρόνο για να κάνουν εκτίμηση, και σε κάποιο μπορεί να πέσουν έξω, δεν πάει να πει ότι έγινε κακοπροαίρετα...αλλιώς δεν θα ξαναγράψει κανένας, και θα δουλεύουν όλοι υπόγεια. ειδικά ο Νέστωρ που κατά καιρούς είναι πάρα πολύ γεναιόδωρος στις εκτιμήσεις του...

Καταρχάς, διαφωνώ στο ότι όταν λέει κάποιος VG+/VG+ είναι πράγματι πάρα πολύ καλή κατάσταση, ειδικά αν δεν τον ξέρω πως βαθμολογεί. Αυτό είναι σχετικό όπως ξέρεις, όπως σχετικά είναι και τα αποτελέσματα του eBay και σωστά το ανέφερες. Απλά ήθελα να δείξω που μπορεί να φτάσει η συγκεκριμένη κόπια.

Εγώ ξέρω ότι από κει που δεν αναφέρθηκε καν, φτάσαμε να λέμε ότι είναι ένα δίσκος των 30-40 ευρώ. Πιο πριν τίποτα από τη λίστα του Αχιλλέα δεν ήταν πάνω από 10-15. Δεν έγινε λάθος εκτίμηση, απλά δεν έγινε καθόλου εκτίμηση και είναι διαφορετικό. Επίσης, ποτέ δεν είπα ούτε υπονόησα ότι κάποιος ήταν κακοπροαίρετος, αλλά τονίζω και πάλι ότι πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί στις παρατηρήσεις (ή μη) και στις εκτιμήσεις μας. Νομίζω ότι σε αυτή την περίπτωση έχω αποδεδειγμένα δίκιο. Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.

Όσον αφορά τους πωλητές, δεν το θεωρώ καθόλου δυσκολάκι να συμπεριφέρονται μ'αυτόν τον τρόπο. Οι πωλητές, όταν αγοράζουν, δεν προσφέρουν αρκετά χρήματα από την αρχή, γιατί φοβούνται μήπως πονηρέψουν τον κάτοχο των δίσκων. Φυσικά, αν επρόκειτο για NM κόπια θα έκαναν κι άλλη προσφορά, αλλά και το εν λόγω μαγαζί δε φημίζεται για τις καλές προσφορές του έτσι κι αλλιώς.
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 08:37:00 μμ »

Φυσικά, αν επρόκειτο για NM κόπια θα έκαναν κι άλλη προσφορά, αλλά και το εν λόγω μαγαζί δε φημίζεται για τις καλές προσφορές του έτσι κι αλλιώς.

Που ξέρεις σε ποιο μαγαζί πήγε? Απορία
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 08:53:15 μμ »

Τι καημός και τι αντάρα...μετά από σχεδόν έναν χρόνο....

Αλλά ναι ας μάθουμε τουλάχιστον το μαγαζί ,που από ότι φαίνεται ξέρουν και οι δυο φίλοι......χωρίς να αναφερθεί δημοσίως ....

Να το αποφεύγουμε κατά τις συναλλαγές μας στον ιερό βράχο...
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 09:37:17 μμ »

Τι καημός και τι αντάρα...μετά από σχεδόν έναν χρόνο....

Αλλά ναι ας μάθουμε τουλάχιστον το μαγαζί ,που από ότι φαίνεται ξέρουν και οι δυο φίλοι......χωρίς να αναφερθεί δημοσίως ....

Να το αποφεύγουμε κατά τις συναλλαγές μας στον ιερό βράχο...


Δεν χρειαζεται να λεμε δημοσιως μαγαζια, ονοματα κτλ. Για μενα δεν ειναι σωστο!
Δεν τρεχει κατι ρε παιδια! Ετσι κι αλλιως τος δισκους τους εχω κρατησει διοτι αγορασα πικαπ και τους απολαμβανω! Εχω φτιαξει μια καλη συλλογη γι'αρχη,βεβαια καποιους δισκους που δεν τους ακουω καθολου και ουτε προκειται ποτε να τους βαλω,καλο ειναι να πηγαινουν σε ατονα που τους εκτιμουν και τους ακουνε!
Δεν χρειαζεται να κατηγορησουμε κανεναν! Ολοι κοιτανε το καλυτερο γι'αυτους!
Απλα αυτο που δεν μου αρεσει ειναι το να σε εκμεταλευονται!
Θα βαλω καποια στιγμη τους δισκους,για να μου πουν οι ειδικοι περιπου πως βαθμολογειται ενας δισκος!
Καλα να περνατε!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 09:49:14 μμ »

Είναι σωστό να προστατέψεις τον άλλον από το να τον δαγκώσουν ....
Είναι σωστό να εκθέσεις τον κακό έμπορο ..
Είναι σωστό να εκθέσεις τον γιατρό που παίρνει φακελάκι ..

Λάθος είναι να σιωπάς και όλα τα κακά που γνωρίζεις να μεγαλώνουν από την σιωπή σου ..
Αλλά θα την δεχτώ την απόφαση σου να μένεις σιωπηλός και σε ένα κλίμα συγκατάβασης.
Και καλή ακρόαση να μεγαλώσεις την συλλογή σου  και καλά να περνάς!
 
Οπότε το μόνο που μένει, είναι να μας πει ο Λάμπρος το μαγαζί ...τώρα εάν και αυτός δεν θέλει ...ας μας πει 2-3 νούμερα από το αυριανό Τζόκερ...μιας και μάλλον έχει κληρονομικό χάρισμα και ξέρει το μαγαζί που πήγες χωρίς καν να αναφερθεί...
Καταγράφηκε
lampros
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 17


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 10:19:09 μμ »

Είναι σωστό να προστατέψεις τον άλλον από το να τον δαγκώσουν ....
Είναι σωστό να εκθέσεις τον κακό έμπορο ..
Είναι σωστό να εκθέσεις τον γιατρό που παίρνει φακελάκι ..

Λάθος είναι να σιωπάς και όλα τα κακά που γνωρίζεις να μεγαλώνουν από την σιωπή σου ..
Αλλά θα την δεχτώ την απόφαση σου να μένεις σιωπηλός και σε ένα κλίμα συγκατάβασης.
Και καλή ακρόαση να μεγαλώσεις την συλλογή σου  και καλά να περνάς!

Εγώ συμφωνώ με τον Αχιλλέα, γιατί...
Τον κακό έμπορο ας τον αναφέρει ο πελάτης που εξαπατήθηκε στις κατάλληλες αρχές (αν υπάρχουν).
Τον κακό γιατρό που παίρνει φακελάκι, το ίδιο.
Το να διασύρεις κάποιον δημόσια, νομίζω ότι είναι ανήθικο, αν όχι και παράνομο.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να θωρακίσουμε και να ενισχύσουμε τέτοια μέρη, κάνοντας σωστές εκτιμήσεις σε όλους τους δίσκους, που παρατίθενται ώστε να μην μπορούν πια οι έμποροι να εκμεταλλευτούν άτομα που δεν εχουν τις απαραίτητες γνώσεις. Εξού και η αρχική απάντησή μου, έστω και μετά από ένα χρόνο (σήμερα το είδα πρώτη φορά). Τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο.
 
Οπότε το μόνο που μένει, είναι να μας πει ο Λάμπρος το μαγαζί ...τώρα εάν και αυτός δεν θέλει ...ας μας πει 2-3 νούμερα από το αυριανό Τζόκερ...μιας και μάλλον έχει κληρονομικό χάρισμα και ξέρει το μαγαζί που πήγες χωρίς καν να αναφερθεί...


Γιατί τέτοιο "πνεύμα" (για να μην πω ειρωνία)? Εγώ μέχρι στιγμής δεν υπονόησα τίποτα και για κανένα.
Τέλοσπαντων, αν ο Αχιλλέας δε θέλει να πει που αυτός πήγε και αυτόν πήγαν να "ρίξουν", τότε γιατί να το πω εγώ? Όπως είπα, το θεωρώ ανήθικο (δημοσίως).
Μπορεί (ενδεχομένως) οποιοσδήποτε να μάθει, όπως έμαθα εγώ... ρωτώντας τον Αχιλλέα ποιός του έκανε αυτή τη γελοία προσφορά. Αυτό εξαρτάται από τον Αχιλλέα όμως και μόνο.

Καλή ακρόαση σε όλους τους μουσικόφιλους με ότι κι αν ακούνε και καλό βράδυ.
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 10:30:08 μμ »

Θα μπορούσες απλά να πεις... 3,12,25 .
Θα έκανες πολλούς χαρούμενους τουλάχιστον μέχρι αύριο στις 21.00

Αγνοούσα παντελώς ότι συνομιλείτε με πμ,δεν φάνηκε και πουθενά από τα γραφόμενα και τον δυο σας...και δεν έχω και κληρονομικό χάρισμα ..που όπως αποδείχτηκε ούτε εσύ.

Δεκτή η άποψη σου. Καλό βράδυ.
Καταγράφηκε
Αχιλλεας
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 248



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 19, 2015, 11:07:41 μμ »

Δημοσιως δεν θα ελεγα ποτε κανενα ονομα και ουτε θα κατηγορουσα κανεναν!
Το καταστημα ειναι γνωστο!
Απλα η κοροιδια σε ολη την υποθεση ειναι οτι, αυτοι η ανθρωποι αγοραζουν απο ατομα ασχετα οπως ειμαι εγω σε χαμηλη τιμη και στην συνεχεια βαζουν το λιγοτερο 10πλασια τιμη +
Λογικο θα μου πειτε γιατι εχει ενοικια,φωτα,κερδος,φθορες κτλ. Αυτα ομως μπορει να τα βγαλει απο το εμπορευμα που εχει με τιμολογια και οχι με τα μαυρα.
Δεν μπορει να παιρνει με 0,50 και 1 ευρω απο εμενα και μετα να το πουλαει σ'εσενα 20 και 30 ευρω το θεωρω κοροιδια! Τελος παντων.

Αληθεια! Ενας δισκος των PHOS SOCRATES του 76' σε πολλη καλη κατασταση ποσο παιζει; Εχω εναν και σκοπευω να τον πουλησω!
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 20, 2015, 03:50:32 πμ »

Καλημέρα....

Phos των Socrates ε. Λοιπόν...Μάλλον καλύτερα, θα σου πει ο Λάμπρος που τα ξέρει με π.μ.  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences