Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:27:45 πμ
Σελίδες: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 128
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυση Λιρα-Γενικη Κουβεντα  (Αναγνώστηκε 692550 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #855 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 10:04:00 πμ »

Εσύ Γιάννη του 1959 την βλέπεις λίρα, εγώ την βλέπω νόμισμα.
Πολλά νομίσματα αρκετά νεότερα γίνεται πανικός για μεγάλο βαθμό, γιατί όχι σε αυτό που στο φινάλε είναι και 57 ετών.
Τέλος πάντων εσύ τα πράγματα τα βλέπεις άσπρο μαύρο, με λιροκατοχικό σύνδρομο. Γλώσσα
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #856 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 12:06:15 μμ »

Κανονισε ραντεβου να με κερασεις καφε να σου φερω καμμια δεκαρια 66αρες 67αρες του 1959 ελισαβετ.

Τι να πω βρε Δημητρη με εκπλησσεις που θεωρεις λογικο να δωσει καποιος ενα χιλιαρικο για μια 67αρα ελισαβετ.Τι να πω..

Ειπαμε και εγω υποστηριζω τα slab αλλα εσυ το τερματισες....
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
leker
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 28



Προφίλ
« Απάντηση #857 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 12:09:13 μμ »

Καλημέρα
Αγόρασα φιλερ για πολλά νομίσματα και κατα τον έλεγχο λιρών ελισαβετ που αγόρασα βλέπω ότι δεν περνάνε.ειναι λίρες ελισαβετ με το κεφάλι με το Φιογκο στα μαλλιά και οι ακριβώς επόμενες με την κορώνα.ξερει κανείς αν αυτό ειναι το νορμαλ? η όλες ειναι fake?
Ευχαριστώ
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #858 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 12:17:55 μμ »

Κανονισε ραντεβου να με κερασεις καφε να σου φερω καμμια δεκαρια 66αρες 67αρες του 1959 ελισαβετ.

Τι να πω βρε Δημητρη με εκπλησσεις που θεωρεις λογικο να δωσει καποιος ενα χιλιαρικο για μια 67αρα ελισαβετ.Τι να πω..

Ειπαμε και εγω υποστηριζω τα slab αλλα εσυ το τερματισες....
Πρώτον δεν έχεις καμμία από 64 και πάνω.
Δεύτερον 66 μία υπάρχει.
Τρίτον στείλε ένα κουβά από δαύτες μέχρι 64 θα γράψουν.
Τέταρτο εγώ ποτέ δεν είπα για τιμή, εγώ ανέφερα συλλεκτικότητα τώρα άν αυτοί το πάνε ψηλά άλλο καπέλο.
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #859 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 12:31:36 μμ »

Καλημέρα
Αγόρασα φιλερ για πολλά νομίσματα και κατα τον έλεγχο λιρών ελισαβετ που αγόρασα βλέπω ότι δεν περνάνε.ειναι λίρες ελισαβετ με το κεφάλι με το Φιογκο στα μαλλιά και οι ακριβώς επόμενες με την κορώνα.ξερει κανείς αν αυτό ειναι το νορμαλ? η όλες ειναι fake?
Ευχαριστώ
Εξαρτάται, ορισμένες με την κορώνα, όπως γράφεις, δεν περνάνε και ναι είναι νορμάλ, αλλά με φιόγκο, όπως πάλι γράφεις, δεν μου έχει τύχει κάποια να μην περνάει, τουλάχιστον εμένα....

καλημέρα, καλό μήνα και ανέβασε φωτογραφίες
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #860 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 12:54:22 μμ »

Καλημέρα
Αγόρασα φιλερ για πολλά νομίσματα και κατα τον έλεγχο λιρών ελισαβετ που αγόρασα βλέπω ότι δεν περνάνε.ειναι λίρες ελισαβετ με το κεφάλι με το Φιογκο στα μαλλιά και οι ακριβώς επόμενες με την κορώνα.ξερει κανείς αν αυτό ειναι το νορμαλ? η όλες ειναι fake?
Ευχαριστώ

Οι λιρες ειναι γνησιες αλλα το φιλερ μουφα.Πετα το...
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #861 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 02:15:23 μμ »

Γιαννη στα συλλεκτικα δεν υπαρχουν μαγικες εικονες.
Ενταξει, μπορει μια φορα να βρεθει αντισυμβαλλομενος που δεν ζυγιζει καλα τα πραγματα και να δωσει για κατι  κοινο πολλα λεφτα.
Οι λιρες του 59 ομως, απο ms65+ πιανουν συστηματικα καλα λεφτα, σε πολλες πωλησεις εδω και καιρο.
Δεν ειναι συμπτωση.
Ειναι προφανες οτι σε υψηλους βαθμους ειναι δυσκολες.
Και το δυσκολο πληρωνεται.
Τωρα θα μου πεις, ναι, αλλα σε τοσο φρεσκο νομισμα μπορει να σκασουν μυτη μασουρια.
Μπορει.
Προς το παρον ομως, δεν.
Ειχα καποτε μια 64αρα, καλυψε το κοστος πιστοποιησης, τις προμηθειες του ebay και εβγαλε και ενα πολυ μικρο διαφορο.
Οποιος πιστευει οτι εχει κομματια απο ms65 και πανω, ιδου η ροδος, ιδου και η κονομα.. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #862 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 03:26:17 μμ »

Δεν μπορω ρε παιδια να το καταλαβω.Πειτε με χαζο αλλα δεν μπορω...

Να κλεισω σε κουτι ενα κοινο νομισμα....μια ελισαβετ...δεν το καταλαβαινω.Πειτε με οπισθοδρομικο πειτε οτι θελετε αλλα δεν...αν ειναι προυφ ενταξει αλλα BU...

Αυτα πριν χρονια τα κοροιδευαμε ως πεταμενα λεφτα και σημερα...τι να πω ας παω και εγω με την μοδα...
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
estet
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 261


Προφίλ
« Απάντηση #863 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 03:49:40 μμ »

Εγώ συμφωνώ με τον Δημήτρη, ο συλλέκτης νομισμάτων, κυνηγάει πολλές φορές την βαθμολογία, πέρα από χρονολογίες και mintmarks, ένα ms 67 δεν το έχεις κάθε μέρα στα νομίσματα σου... Και αυτή η βαθμολογία άλλωστε κάνει σπάνια την εν λόγω λίρα.
Tώρα βέβαια για τα πεταμένα λεφτά που λέει ο Γιάννης, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Εγώ δεν θα έδινα τόσα λεφτά που ζητάει, αλλά ένας άνθρωπος ας πούμε που δεν ξέρει τι έχει και συλλέγει φανατικά λίρες γιατί να μην τα δώσει;
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #864 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 04:03:27 μμ »

Για τετοιες λιρες παιδια δεν ειναι να κανουμε τετοια συζητηση.Ποια σπανιοτητα και που την ειδατε ηθελα ναξερα.Ποιος βρε παιδια θα στειλει μια τετοια λιρα για πιστοποιηση;αυτος ειναι και ο λογος που δεν υπαρχουν στην καταγραφη των εταιριων περισσοτερες σε τετοιους βαθμους αν οχι και ψηλοτερα.Εχω δει να σπαει μπροστα μου μασουρι με αυτη την χρονολογια και ηταν ολες μια μια για φιλημα.Απο ολους οσους πηραν δεν εστειλε κανενας για πιστοποιηση.2 απο αυτα τα κομματια που ειδα στο χερι κατα την γνωμη μου ηταν 65 και πανω αλλα κανεις δεν καθησε να κανει ενδελεχη ελεγχο γιατι κανεις δεν ειχε σκοπο να στειλει για πιστοποιηση
Καταγράφηκε
estet
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 261


Προφίλ
« Απάντηση #865 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 04:29:35 μμ »

Πιθανότατα να έχει δίκιο ο Μιχάλης για την πιστοποίηση τέτοιων λιρών, αλλά η αγορά θα δείξει αν μπορεί να πουληθεί σε αυτή την τιμή... Εγώ προσωπικά θεωρώ υπερβολική την τιμή, δεν ξέρουμε βέβαια πόσο πρόθυμος είναι ο πωλητής να δεχτεί μια αρκετά χαμηλότερη προσφορά, εντούτοις αν πουληθεί σχετικά σύντομα προφανώς θα είχε δίκιο να ζητάει αυτά τα λεφτά.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #866 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 04:55:01 μμ »

Πιθανότατα να έχει δίκιο ο Μιχάλης για την πιστοποίηση τέτοιων λιρών, αλλά η αγορά θα δείξει αν μπορεί να πουληθεί σε αυτή την τιμή... Εγώ προσωπικά θεωρώ υπερβολική την τιμή, δεν ξέρουμε βέβαια πόσο πρόθυμος είναι ο πωλητής να δεχτεί μια αρκετά χαμηλότερη προσφορά, εντούτοις αν πουληθεί σχετικά σύντομα προφανώς θα είχε δίκιο να ζητάει αυτά τα λεφτά.
Δειτε τις πωλησεις σε υψηλοβαθμες λιρες του 59 που εχουν γινει και γινονται εδω και καιρο, οχι χτες.
Οπως προειπα, οποιος νομιζει οτι εχει 1959 μσ65+, ας την πιστοποιησει να κονομησει.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #867 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 04:57:41 μμ »

Πιθανότατα να έχει δίκιο ο Μιχάλης για την πιστοποίηση τέτοιων λιρών, αλλά η αγορά θα δείξει αν μπορεί να πουληθεί σε αυτή την τιμή... Εγώ προσωπικά θεωρώ υπερβολική την τιμή, δεν ξέρουμε βέβαια πόσο πρόθυμος είναι ο πωλητής να δεχτεί μια αρκετά χαμηλότερη προσφορά, εντούτοις αν πουληθεί σχετικά σύντομα προφανώς θα είχε δίκιο να ζητάει αυτά τα λεφτά.
Δειτε τις πωλησεις σε υψηλοβαθμες λιρες του 59 που εχουν γινει και γινονται εδω και καιρο, οχι χτες.
Οπως προειπα, οποιος νομιζει οτι εχει 1959 μσ65+, ας την πιστοποιησει να κονομησει.

Το σκέφτηκα αλλά πες οτι κονομάω μετά τι θα κάνω με τόσα πολλά χρήματα???

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #868 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 04:59:33 μμ »

Πιθανότατα να έχει δίκιο ο Μιχάλης για την πιστοποίηση τέτοιων λιρών, αλλά η αγορά θα δείξει αν μπορεί να πουληθεί σε αυτή την τιμή... Εγώ προσωπικά θεωρώ υπερβολική την τιμή, δεν ξέρουμε βέβαια πόσο πρόθυμος είναι ο πωλητής να δεχτεί μια αρκετά χαμηλότερη προσφορά, εντούτοις αν πουληθεί σχετικά σύντομα προφανώς θα είχε δίκιο να ζητάει αυτά τα λεφτά.
Δειτε τις πωλησεις σε υψηλοβαθμες λιρες του 59 που εχουν γινει και γινονται εδω και καιρο, οχι χτες.
Οπως προειπα, οποιος νομιζει οτι εχει 1959 μσ65+, ας την πιστοποιησει να κονομησει.

Το σκέφτηκα αλλά πες οτι κονομάω μετά τι θα κάνω με τόσα πολλά χρήματα???

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Για να πληρωσεις τους φορους που ερχονται.... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #869 στις: Φεβρουάριος 01, 2016, 05:03:48 μμ »

Πιθανότατα να έχει δίκιο ο Μιχάλης για την πιστοποίηση τέτοιων λιρών, αλλά η αγορά θα δείξει αν μπορεί να πουληθεί σε αυτή την τιμή... Εγώ προσωπικά θεωρώ υπερβολική την τιμή, δεν ξέρουμε βέβαια πόσο πρόθυμος είναι ο πωλητής να δεχτεί μια αρκετά χαμηλότερη προσφορά, εντούτοις αν πουληθεί σχετικά σύντομα προφανώς θα είχε δίκιο να ζητάει αυτά τα λεφτά.
Δειτε τις πωλησεις σε υψηλοβαθμες λιρες του 59 που εχουν γινει και γινονται εδω και καιρο, οχι χτες.
Οπως προειπα, οποιος νομιζει οτι εχει 1959 μσ65+, ας την πιστοποιησει να κονομησει.

Το σκέφτηκα αλλά πες οτι κονομάω μετά τι θα κάνω με τόσα πολλά χρήματα???

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Για να πληρωσεις τους φορους που ερχονται.... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Τώρα που θα πάμε στην έκθεση στην Γερμανία λέω να πάω να πληρώσω μια και καλή στην Γερμανική εφορία να βοηθήσουμε την κυβέρνηση να αποφεύγει να κοπιάζει μεταφέροντας τα για εμάς.
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Σελίδες: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 128
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences