Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 07:34:33 πμ
Σελίδες: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 128
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυση Λιρα-Γενικη Κουβεντα  (Αναγνώστηκε 693162 φορές)
0 μέλη και 12 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #795 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 01:45:38 μμ »

Εγώ είμαι με το milou ο elpidoforos δεν με πείθει
Τέτοια κάνε του να σε στείλει και σένα στο φρενοκομείο. Σαρκασμός
Δεν το βλέπεις είναι φευγάτος. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #796 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 01:47:41 μμ »

Δεν βαζεις μυαλο ελπιδοφορε.Παρε λιριτσες για επενδυση γιατι ερχονται δυσκολοι καιροι και σε βλεπω απο ελπιδοφορος να γινεσαι τυφεκιοφορος συντομα. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #797 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 01:48:12 μμ »

miloy milou milou τέλος milou
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #798 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 01:52:30 μμ »

Δεν βαζεις μυαλο ελπιδοφορε.Παρε λιριτσες για επενδυση γιατι ερχονται δυσκολοι καιροι και σε βλεπω απο ελπιδοφορος να γινεσαι τυφεκιοφορος συντομα. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Στον άμμο χτίζω μαζί σου.
Εσύ μάζευε λιρίτσες του κιλού εγώ θα μαζεύω συλλεκτικά, και άν γίνει η καταστροφή του κόσμου ξύπνα με να τρέξω. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #799 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 01:57:05 μμ »

Σουρεάλ κατάσταση....  Σαρκασμός Σαρκασμός

Όταν ένας elpidoforos συνάντησε τον haronta.....  Άνεση
Η Ελπίδα χέρι χέρι με τον Χάρο,σπάσαμε το κατεστημένο.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #800 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 01:58:56 μμ »

Σουρεάλ κατάσταση....  Σαρκασμός Σαρκασμός

Όταν ένας elpidoforos συνάντησε τον haronta.....  Άνεση
Η Ελπίδα χέρι χέρι με τον Χάρο,σπάσαμε το κατεστημένο.. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Του τινάξατε τα πέταλα  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
vlass
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 407


Προφίλ
« Απάντηση #801 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 02:48:38 μμ »

Φίλε μου και πολλές παλιές δεν περνάνε από δαύτο. Σαρκασμός
Το μόνο που θα καταφέρεις,είναι να είσαι πάντα σε αμφιβολία.
Υ.Γ. Αντε και πέρασε, δλδ ησύχασες με αυτό.
Φίλερ σε λίρες και Αμερικάνικα το ξεχνάς, άν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά η γνησιότητα.
Π.Χ. Στα αμερικάνικα σχεδόν όλες οι κόπιες περνούν με μικρή εξαίρεση στα $20. Μεγάλο χαμόγελο


Ελπι, φυσικα και εχεις δικιο σε αυτα που γραφεις, αλλα για νεα παιδια που θελουν να παιρνουν λιριτσες bullion, και ουσιαστικα τους καιει να ειναι 22αρες, εχει την χρησιμοτητα του το fisch..
Οτι περναει, ειναι 22αρι.
Οτι δεν περναει, μπορει να ειναι γνησιο (τελευταιες χρονιες, η καποιες παλαιοτερες με ανασηκωμενο ριμ), μπορει να ειναι και πλαστο.
Και αυτο, ειναι ενα καλο πρωτο ξεσκαρταρισμα, μεχρι να εξασκηθει το ματι τους.
Μπορει μεν ετσι να απορριψουν και να μην αγορασουν μια γνησια, το σιγουρο ομως ειναι οτι δεν θα φανε καποια με λιγοτερα καρατια.
Για συλλεκτικες λιρες βεβαια, αλλο θεμα.

Σωστός βέβαια δε το θέλω μόνο για λίρες αλλά για οτιδήποτε μου γυαλίσει το μάτι από νομίσματα ουγγάτα και λοιπά. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
vlass
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 407


Προφίλ
« Απάντηση #802 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 02:49:31 μμ »

ΑΝ δεν είναι ο milou  όλα τα άλλα είναι για τον γάιδαρο καβάλα

+100000!! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
vlass
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 407


Προφίλ
« Απάντηση #803 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 03:00:34 μμ »

Καλά τα λές Δημήτριε,απλά να παίρνουν νεόκοπες λιριτσες bullion,τώρα αυτές που έχουν είναι άλλο ευαγγέλιο.
Απλά αφού θέλουν bullion τι στο καλό κάνουν με τις λίρες και αγχώνονται, τόσα νομίσματα υπάρχουν.

Ναι ελπιδοφορε παρε 4 λιριτσες στο ενα χερι και παρε 1 ουγκατο στο αλλο.Πηγαινε την αλλη μερα για αμεση ρευστοποιηση σε σαραφη (οι περισσοτεροι που αγοραζουν λιρες για επενδυση ετσι θα ρευστοποιησουν στο μελλον) και παθε την πλακα της ζωης σου.Συγκρινε ποση χασουρα εχεις με τις λιρες και ποση με το ουγκατο.Το εχω κανει το πειραμα και ξερω.Καντο και εσυ.

Ομορφα τα ουγκατα αλλα μονο για συλλεκτες που στο μελλον θα το δωσουν παλι σε συλλεκτες και εχουν το κονε αν χρειαστει.Σε αλεξιπτωτιστες που μπαινουν να αγορασουν 20 σοβερειν και μετα αντε για  μονο οι λιρες ειναι η καλυτερη επιλογη..

Νομιζεις οτι οσοι αγοραζουν λιρες μολις βρεθει αμεση αναγκη θα βαζουν αγγελιες εδω!!Εισαι γελασμενος.Στο πρωτο σαραφη της γειτονιας θα φυγουν και εκει θελεις την μικροτερη χασουρα και ΑΜΕΣΗ ρευστοποιηση.Και αυτο μονο οι λιρες το προσφερουν.

Δειξε το μπαφαλο στον σαραφη και αφου το κοιταει σαν ιθαγενης πρωτογονος που του δειχνεις καθρεπτακι επιτοπου εχει χαθει ακαριαια ενα γραμμαριο στην πετρα.Η τραπεζα της Ελλαδος απο την αλλη θα το παρει και θα παρεις ενα χαρτακι που λεει σε 10 μερες αφου το ελεγξουμε ελατε να πληρωθειτε.Και αντι για λεφτα που τα εχεις αμεση αναγκη θα κρατας ενα χαρτακι.

Η καλυτερη επιλογη για BULLION αγορες ειναι οι γνησιες λιρες.Αυτες ξερουν οι Ελληνες αυτες εμπιστευονται.Τα ουγκατα ειναι για συλλεκτες που τα γουσταρουν και καβλωνουν με αυτα οπως και εγω Σαρκασμός

Σωστός ο Μιλου!Και εγώ γουστάρω τα ουγγάτα πάρα πολύ αλλά ρώτησα π.χ σε ενεχυρά για υποθετική πώληση ενός κρούγγεραντ και μου είπε πάνω κάτω 8 κατοστάρικα καλύτερα να τα κρατάμε αυτά τα νομίσματα παρά να τα δίνουμε κοψοχρονιά Θυμός.Εκτός και αν ξαναπάμε στα 1800 δολλ/ουγγια και μια που θα έχουμε σε λίγο καιρό και το ευρώ/δολλ στο 1/1 θα είναι μια καλή τιμή για πώληση χρυσών νομισμάτων Σαρκασμός
Το φιλέρ θα με βοηθήσει στις αγορές που θα κάνω να μη πιάνομαι κορόιδο. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
γατοφατσα
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #804 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 06:43:39 μμ »

Σορυ αλλα σε μια υποτιθεμενη μεγαλγ οικονομικη κριση ενα μεγαλο κραχ να πουμε ,δεν ειναι καλυτερη η λιριτσα απο ενα ουγκατο???γιατι την λιρα την δινεις παντου ενω τα αλλα νομισματα??? δεν ξερω λεω τωρα
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #805 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 07:29:59 μμ »

ΟΚ Vlass δεν μίλησα εγώ για ουγγάτα, πάντως ήσουν απόλυτα κατατοπιστικός.
Να ξέρεις γενικά ότι κάποια στιγμή η κρίση θα φύγει.
Καταγράφηκε
kostis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 732

"Μετρον Αριστον"


Προφίλ
« Απάντηση #806 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 07:42:41 μμ »

Οι επιλογες ειναι πολλες και ο καθενας κρινει συμφωνα με το πλανο του...απο κει και περα καλο θα ειναι να βαλουμε στην ακρη τα σεναρια κραχ,γιατι ειτε λιρες εχεις ειτε ουγγατα η οτιδηποτε αλλο η καταστροφη θα ειναι για ολους.
Λες και βαζουμε στοιχημα να γινει κραχ,να κρατησει 1 μηνα - θα βολευε- μετα να ειναι ολα καλα και να ειμαστε παλι εδω για να λεμε ποιος ειχε δικιο και ποιος οχι....
Καταγράφηκε
vlass
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 407


Προφίλ
« Απάντηση #807 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 08:04:03 μμ »

ΟΚ Vlass δεν μίλησα εγώ για ουγγάτα, πάντως ήσουν απόλυτα κατατοπιστικός.
Να ξέρεις γενικά ότι κάποια στιγμή η κρίση θα φύγει.


Μακαρι να φυγει φιλε αλλα το βλεπω να κραταει αρκετα χρονια Θυμός ο κοσμακης δε θα εχει λεφτα και αντε να αγορασει καμια λιριτσα ολα τα αλλα θα φευγουν πολυ δυσκολα.
Καταγράφηκε
vlass
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 407


Προφίλ
« Απάντηση #808 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 08:08:29 μμ »

Σορυ αλλα σε μια υποτιθεμενη μεγαλγ οικονομικη κριση ενα μεγαλο κραχ να πουμε ,δεν ειναι καλυτερη η λιριτσα απο ενα ουγκατο???γιατι την λιρα την δινεις παντου ενω τα αλλα νομισματα??? δεν ξερω λεω τωρα

Μα αυτο λεμε η λιρες για πουλημα τα ουγγατα για προσωπικη συλλογη Χαμόγελο
Καταγράφηκε
leker
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 28



Προφίλ
« Απάντηση #809 στις: Ιανουάριος 27, 2016, 11:03:04 μμ »

Μια ερώτηση.
Οι ιταλικές και οι λιβανεζικες λίρες μέχρι ποτέ έβγαιναν?
Υπάρχουν τέτοιες με την ελισαβετ?
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 128
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences