Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 04:16:34 μμ
Σελίδες: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 128
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυση Λιρα-Γενικη Κουβεντα  (Αναγνώστηκε 693834 φορές)
0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #735 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 11:34:27 πμ »

Δηλαδή, ούτε μέτρο σύγκρισης δεν υπήρχε ...
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #736 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 11:36:39 πμ »

Οταν πηγα, δηλωσα ασχετος και μου εδωσε καμια δεκαρια να διαλέξω και ολες ηταν αντιγραφα.
Μα γίνονται τέτοια πράγματα την σήμερον ημέρα? Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα


Κανονικότατα. Πολύ πονηρή κίνηση αν το σκεφτείς. Φυσικά και δεν ξαναπάτησα.
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #737 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 11:40:44 πμ »

Οταν πηγα, δηλωσα ασχετος και μου εδωσε καμια δεκαρια να διαλέξω και ολες ηταν αντιγραφα.
Μα γίνονται τέτοια πράγματα την σήμερον ημέρα? Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα


Κανονικότατα. Πολύ πονηρή κίνηση αν το σκεφτείς. Φυσικά και δεν ξαναπάτησα.
Και πολύ καλά έκανες! Θέλει πολύ μεγάλη προσοχή λέμε, υπάρχουν πολλοί επιτήδειοι που καιροφυλαχτούν για να πασάρουν μαϊμούδες....
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #738 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 11:41:19 πμ »

Εχει και συνέχεια. Μετα μου έβγαλε ένα πουγκί με καμμια 40ριά και μου λέει πάλι να διαλέξω. Φυσικά πάλι τα ίδια. Αυτές ήταν και αντίγραφα και λιώμα. Όταν με είδε με την λούπα, είπε : εσύ ξέρεις, δεν είναι για σένα και τα μάζεψε όλα ...

Εννοείται, ότι με το μπήκα στο μαγαζί του, δήλωσα ότι θέλω να μου βγάλει μόνο "καλές".
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #739 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 11:53:10 πμ »

Εννοείται, ότι με το μπήκα στο μαγαζί του, δήλωσα ότι θέλω να μου βγάλει μόνο "καλές".
Έτσι εξηγείται βρε  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο αν του έλεγες πως θέλεις από τις "άλλες" θα καταλάβαινε πως είσαι σχετικός με το σπορ....  Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #740 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 12:08:15 μμ »

Αν ειναι ετσι οπως τα λες, θα επρεπε να το ειχε κλεισει προ πολλου το μαγαζι του..
Ουτε απο εξω δεν εχω περασει, αλλα μου φαινεται τελειως κουφο.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #741 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 12:12:04 μμ »

Έτσι σκέφτηκα και εγώ.
Καταγράφηκε
leker
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 28



Προφίλ
« Απάντηση #742 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 12:13:30 μμ »

απο αυτα που διαβαζω αυτος δεν ειναι να πατας το ποδι σου,για τον nikias gold εχει κανεις πληροφοριες αν ειναι τιμιος και δεν κανει τις πονηριες που κανει ο xrisi-lira?
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #743 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 12:26:15 μμ »

απο αυτα που διαβαζω αυτος δεν ειναι να πατας το ποδι σου,για τον nikias gold εχει κανεις πληροφοριες αν ειναι τιμιος και δεν κανει τις πονηριες που κανει ο xrisi-lira?

Αν ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις το στέκι είναι ότι το καλύτερο. Στα ενεχυροδανειστήρια ελλοχεύουν και άλλοι κίνδυνοι ... Οι τιμές επίσης είναι ίδιες ή και καλύτερες από τους σαράφηδες.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #744 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 12:39:56 μμ »

 Φιλε μου, οποιος εχει μαγαζι που εξειδικευεται σε κατι, συνηθως δεν κανει χοντρες μακακιες, αλλιως συντομα κλεινει, μιας και το ψωμι των εμπορων ειναι η πελατεια που ειναι ευχαριστημενη και ξαναγοραζει.
 Και η λιρα δεν ειναι σαντουιτς που το τρως και δεν ξερεις, ουτε μπορεις να δεις εκ των υστερων, τι ποιοτητα υλικων ειχε βαλει μεσα.

 Ειναι κατι που το φυλας με προσοχη και μπορεις να το δειξεις καποια στιγμη σε καποιον που ξερει για να σου πει.
 Απο οσο ξερω, οι σαραφηδες μπορει μεν να χωσουν που και που καμια 22αρα πλαστη, αλλα 22αρα, μιας και ουσιαστικα τις πουλανε για τον χρυσο τους, αλλα τις γνωστες κοπιες με τα λιγοτερα καρατια δεν τις χωνουν στον κοσμο αβερτα-κουβερτα, γιατι ειναι εκει, εχουν μαγαζι, και δεν διακινδυνευουν την φημη τους και το να φανε ξυλο απο κανα ζορικο πελατη που εξαπατηθηκε.

 Δεν ξερω, ο Χρηστος που ειναι μελος μας και επαγγελματιας στον χωρο, ας μας γραψει την γνωμη του.
 Δεν αποκλειω φυσικα την περιπτωση καποιος να ειναι αισχρος και να αρχιζει να χωνει πλαστα λιγο πριν κλεισει, αλλα ειμαι δυσπιστος γενικα οταν ακουω τετοιου ειδους καταγγελιες στο ιντερνετ, χωρις φυσικα να θελω να προσβαλλω τον φιλο εδω που την εγραψε.
 
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #745 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 12:52:15 μμ »

Παρακαλώ τους διαχειριστές να διαγράψουν τα posts μου που αφορούν την σελίδα "χρυσή λίρα".
Καταγράφηκε
steliosan
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714



Προφίλ
« Απάντηση #746 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 12:55:40 μμ »

σας έχω ξαναπεί "κόψτε τις λίρες - δεν φτάνουν για όλους".
πάρτε κανένα vrenelaki και κανά κοκκοράκι να δείτε ομορφιά..!!!
 Χαμόγελο
Καταγράφηκε
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #747 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 01:06:34 μμ »

Παρακαλώ τους διαχειριστές να διαγράψουν τα posts μου που αφορούν την σελίδα "χρυσή λίρα".

Υπάρχουν 2, 3 sites με την ίδια επωνυμία αλλά με διαφορετική γραφή. Οπότε προς αποφυγή παρεξηγήσεων καλύτερα να διαγραφούν τα σχόλια μου.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #748 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 01:43:18 μμ »

Εχει και συνέχεια. Μετα μου έβγαλε ένα πουγκί με καμμια 40ριά και μου λέει πάλι να διαλέξω. Φυσικά πάλι τα ίδια. Αυτές ήταν και αντίγραφα και λιώμα. Όταν με είδε με την λούπα, είπε : εσύ ξέρεις, δεν είναι για σένα και τα μάζεψε όλα ...

Εννοείται, ότι με το μπήκα στο μαγαζί του, δήλωσα ότι θέλω να μου βγάλει μόνο "καλές".

Εχω την εντυπωση οτι υπερβαλλεις.Εχεις βαλει μπολικη σαλτσα...Ο xrysi lira ειναι ιδιος με τον agora-xrysou.Εχω αγορασει πολλες φορες και εγω και γνωστοι μου χωρις προβλημα.Αν εννοεις ως αντιγραφα τις 22αρες τοτε ναι ισως φας πλαστη αφου οι σαραφηδες γενικα δεν γνωριζουν απο αντιγραφα.Θα ειναι ομως 22αρα.

Γενικα τα μαγαζια αυτου του ειδους ειναι παρεδωσετζηδες.Παιρνουν ποσοτητες και πωλουν ποσοτητες.Ελεγχος με το ματι δεν υπαρχει.Μονο με το φιλερ και εξασφαλιση των καρατιων.Αρα μπορεις να φας αντιγραφο αρτιο σε καρατια οπως επισης και να σου δωσει πανσπανιο κομματι δυσκολο και σε υψηλη κατασταση σαν μια κοινη λιρα.Και τα δυο παιζουν φυσικα.

Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
incredible
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1696


Προφίλ
« Απάντηση #749 στις: Ιανουάριος 25, 2016, 01:47:54 μμ »

22 καράτια, ιταλικές και από Συρία.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 48 49 [50] 51 52 ... 128
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences