Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 19, 2024, 01:31:22 μμ
Σελίδες: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 128
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυση Λιρα-Γενικη Κουβεντα  (Αναγνώστηκε 712758 φορές)
0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #525 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 02:33:48 μμ »

Για να μην φορτώνουμε την ανάρτηση με εκτιμήσεις..........
Θα έπρεπε να ανεβάσεις τις φωτογραφίες στο online εκτίμηση:
http://steki-syllekton.gr/index.php?board=43.0

Για τα υπόλοιπα τα είπε ο Γιάννης..........
Καταγράφηκε
Κατερίναx2
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 9



Προφίλ
« Απάντηση #526 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:00:40 μμ »

Σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση καλώς σας βρήκα.
Δεν έχουν καμία συλλεκτική αξία εεε;; τώρα απογοητεύτικα είχα ποντάρει πολύ στις λίρες  Κλάμα έβλεπα και εγώ δημοπρασίες και έλεγα φοβερό..πίστευα ότι η παλιά λίρα έστω θα είχε μεγαλύτερη αξία αφού λένε ότι όσο πιο παλιά τόσο το καλύτερο γιατί έχει μεγαλύτερη αξία.
Από μικρή άκουγα ότι έχουν αξία αλλά τελικά δεν ισχύει αυτό, όπως λέει και η φράση άνθρακας ο θυσαυρός. Αν οι λίρες δεν έχουν αξία δεν μπορώ να φανταστώ τα άλλα νομίσματα που έχω πόσο θα αξίζουν θα μου τα πάρουν ούτε για ένα κομμάτι ψωμί... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο παππούς πίστευε ότι έχουν αξία;;απογοήτευση...
Επίσης είμαι νέο μέλος δεν ήξερα που έπρεπε να ανεβάσω το θέμα μου σε ευχαριστώ για την κοθοδήγηση θα το συνεχίσω εκεί τότε δεν ηθελα να φορτώσω την ανάρτηση. Επίσης όταν λέτε Γιάννη λέτε για την χρήστη με το όνομα milou;;
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #527 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:07:45 μμ »

Σας ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση καλώς σας βρήκα.
Δεν έχουν καμία συλλεκτική αξία εεε;; τώρα απογοητεύτικα είχα ποντάρει πολύ στις λίρες  Κλάμα έβλεπα και εγώ δημοπρασίες και έλεγα φοβερό..πίστευα ότι η παλιά λίρα έστω θα είχε μεγαλύτερη αξία αφού λένε ότι όσο πιο παλιά τόσο το καλύτερο γιατί έχει μεγαλύτερη αξία.
Από μικρή άκουγα ότι έχουν αξία αλλά τελικά δεν ισχύει αυτό, όπως λέει και η φράση άνθρακας ο θυσαυρός. Αν οι λίρες δεν έχουν αξία δεν μπορώ να φανταστώ τα άλλα νομίσματα που έχω πόσο θα αξίζουν θα μου τα πάρουν ούτε για ένα κομμάτι ψωμί... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο παππούς πίστευε ότι έχουν αξία;;απογοήτευση...
Επίσης είμαι νέο μέλος δεν ήξερα που έπρεπε να ανεβάσω το θέμα μου σε ευχαριστώ για την κοθοδήγηση θα το συνεχίσω εκεί τότε δεν ηθελα να φορτώσω την ανάρτηση. Επίσης όταν λέτε Γιάννη λέτε για την χρήστη με το όνομα milou;;
ναι αλλα για τον χρηστη....οχι για την χρηστη......7 στρεμματα μουστακι εχει θα παρεξηγηθει κιολας  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #528 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:08:58 μμ »

Ο γιαννης ειναι ο milou. Καλό παιδί αλλά κόλλησε τον κιτρινο πυρετό από μικρή ηλικία και τώρα δε θεραπεύεται.  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Ο παππούς σου έζησε στην Ελλάδα του Β'παγκ.πολέμου, του εμφυλίου μετά κ.ο.κ. Οι λίρες ειναι κοινότατα νομίσματα με ΤΕΡΑΣΤΙΑ tirage. Δεν εχουν αξία πέραν του χρυσού, εκτος από ελαχιστα παραδείγματα.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #529 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:09:16 μμ »

Ναι ο Milou........
Δεν νομίζω ότι τα 230-235 ευρώ είναι λίγα, βέβαια πρίν λίγα χρόνια η κάθε μια κόστιζε 330, αλλά τότε το χρυσό είχε άλλη αξία.
Αν δεν χρειάζεσαι τα χρήματα κράτησέ τες, μπορεί αργότερα οι τιμές να αλλάξουν προς τα πάνω....
Παλιές λίρες εμείς λέμε του 1840 και πρίν....
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #530 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:11:43 μμ »

Ναι για μενα λενε!!Εχω και αλλα ονοματα οπως λιροkiller ταυρακι κιτρινιαρης κ.α  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Οι λιρες σου εχουν αξια και ο παππους σου ειχε απολυτο δικιο.Ειναι χρυσος και σε μια δυσκολη στιγμη θα σε στηριξει το μεταλλο τους οπως τωρα πχ!!

Επειδη εγω προσδοκω στην αυξηση της τιμης του χρυσου κρατησε τις και σε κανα δυο χρονακια θα τις δινεις στα 400 την μια!!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού (ποιος ακουει τον ελπιδοφορο παλι  Μεγάλο χαμόγελο )
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
vlass
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 407


Προφίλ
« Απάντηση #531 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:14:09 μμ »

Φίλη Κατερίνα τα 7,3 γραμμάρια χρυσός που περιέχει η λίρα σε τιμή 230 ευρώ είναι πολύ καλά εκτός αν περιμένεις του χρόνου που θα έχουμε δραχμές και θα αξίζει εκατομμύρια το κάθε νόμισμα. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός  
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #532 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:16:33 μμ »

Φίλη Κατερίνα τα 7,3 γραμμάρια χρυσός που περιέχει η λίρα σε τιμή 230 ευρώ είναι πολύ καλά εκτός αν περιμένεις του χρόνου που θα έχουμε δραχμές και θα αξίζει εκατομμύρια το κάθε νόμισμα. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός  

Και αυτο σωστο!!Μετα την τελευταια δηλωση μαλιστα του Γιουνγκερ φαινεται οτι κατι ξερει ο Σιμος και εχει ενα φορτηγο 100σταρικα  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #533 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:19:23 μμ »

Και αυτο σωστο!!Μετα την τελευταια δηλωση μαλιστα του Γιουνγκερ φαινεται οτι κατι ξερει ο Σιμος και εχει ενα φορτηγο 100σταρικα  Μεγάλο χαμόγελο
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο νταλικες τζουμπο
Καταγράφηκε

m42b18 isT
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #534 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:20:59 μμ »

Επειδη εγω προσδοκω στην αυξηση της τιμης του χρυσου κρατησε τις και σε κανα δυο χρονακια θα τις δινεις στα 400 την μια!!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού (ποιος ακουει τον ελπιδοφορο παλι  Μεγάλο χαμόγελο )

400 θα πάει η μία; Απορία Απορία

Και εγώ έκλεισα τιμή πώλησης 380 ευρώ, για το τέλος του 2015  Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Κλάμα Κλάμα Κλάμα
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #535 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:23:04 μμ »

Εγω θα ξεκινήσω να αγοράζω οταν παει 80 ευρώ το πολύ. Θα δέχομαι και καπέλο 2-3 ευρώ επειδή ειμαι κιμπάρης.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #536 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:24:41 μμ »

Επειδη εγω προσδοκω στην αυξηση της τιμης του χρυσου κρατησε τις και σε κανα δυο χρονακια θα τις δινεις στα 400 την μια!!  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού (ποιος ακουει τον ελπιδοφορο παλι  Μεγάλο χαμόγελο )

400 θα πάει η μία; Απορία Απορία

Και εγώ έκλεισα τιμή πώλησης 380 ευρώ, για το τέλος του 2015  Θυμός Θυμός Θυμός Θυμός Κλάμα Κλάμα Κλάμα
εεεε καλα τωρα μην θελεις και τοση ακριβεια....5 πανω πεντε κατω καπου εκει
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #537 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:26:55 μμ »

Εγω θα ξεκινήσω να αγοράζω οταν παει 80 ευρώ το πολύ. Θα δέχομαι και καπέλο 2-3 ευρώ επειδή ειμαι κιμπάρης.
εσυ κιμπαρη μου επειδη δεν προκειται να δεις ζωντανα λιρα το απογευμα θα σου στειλω μερικες φωτογραφιες τουλαχιστον να ξερεις πως ειναι στην οψη Γλώσσα Γλώσσα........... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #538 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:31:16 μμ »

Εγω θα ξεκινήσω να αγοράζω οταν παει 80 ευρώ το πολύ. Θα δέχομαι και καπέλο 2-3 ευρώ επειδή ειμαι κιμπάρης.
εσυ κιμπαρη μου επειδη δεν προκειται να δεις ζωντανα λιρα το απογευμα θα σου στειλω μερικες φωτογραφιες τουλαχιστον να ξερεις πως ειναι στην οψη Γλώσσα Γλώσσα........... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #539 στις: Δεκέμβριος 13, 2014, 03:35:27 μμ »

Εχουνε πολλα ανεκδοτα βγει αλλα το καλο με τον τοτο δεν το εχεις ακουσει milou  Απορία
Ακου 380 με 400  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 128
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences