Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 07:58:11 πμ
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 128
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυση Λιρα-Γενικη Κουβεντα  (Αναγνώστηκε 720384 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 11:16:14 μμ »

αγαπητε bruce δεν κατανοω την απαντηση σου.Σε παρακαλω μπορεις να την επεξηγησεις επαρκως.
Καταγράφηκε
bruce
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 93


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Νοέμβριος 28, 2011, 11:21:34 μμ »

ασφαλως φιλε μου epop πχ το φορουμ εκτως απο αξιολογισεις διαφορα ειδη κερματων και διαφορων συλεκτικων αντικειμενων εχει και ενα τοπικ στο τελος που λεει αγορα ποληση και ανταλαγες θα ηταν εξισου ασχημο για ολους να μην βλεπεις κανεναν σε αυτα που ειπες και να μπενει απλα για να εχει παρε δωσε
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 08:29:16 πμ »

αγαπητε γιωργο,σιγουρα,εχεις καποιο δικιο,αλλα πρεπει να ειμαστε και λιγο, εξυπηρετικοι!!! με το ασθενες φυλο.νεοελληνικη συνηθεια,που δεν την απαξιωνω,αν και σιγουρα ,υπαρχει και λιγο η δευτερη? σκεψη,καταλαβαινεις!!!σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
xrysa
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 16


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 12:44:40 μμ »

GGeorgios καλα θα κανεις να προσεχεις πως μιλας.
Εσυ γκομενος εισαι;
Εγω ειμαι 38 χρονων και εχω μια κορη 16 χρονων,και απαιτω τον σεβασμο που υπαρχει για καθε μελος.
Εσενα γυναικα δεν σε γεννησε;
Διαβαζω αυτο το forum εδω και πανω απο ενα χρονο,εχει λιγους μηνες που  γραφτηκα και ειμαι συλλεκτρια απο τα 8 μου χρονια,αν αυτο σου λεει κατι;
Λυπαμαι πολυ,θεωρω πολυ κακογουστη την αναφορα σου προς καθε γυναικα.
Καταγράφηκε
GGeorgios
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 01:36:12 μμ »


Off topic

... τον σεβασμο που υπαρχει για καθε μελος.

Αυτό ακριβώς είναι το θέμα αγαπητή μου που θα μπορούσες να είσαι και κόρη μου ...  Χαμόγελο
Η αναφορά σε εσένα έγινε απλώς για να αναδείξω την αρνητική συμπεριφορά των παλαιότερων μελών
και την διάκριση που δείχνουν ανάμεσα στα μέλη.
Όλα τα άλλα που λες τα ακούω βερεσέ καθότι δεν είχα κανένα σκοπό να θίξω εσένα η κάποια άλλη κυρία ...

Off topic End
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 02:03:45 μμ »

αγαπητε φιλε γιωργο,κανω τον συνηγορο του διαβολου που λεμε,αλλα θα ηθελα,να σου τονισω,κατι πολυ απλο.εσυ ζητησες να μαθεις στατιστικα,για αγορα 50-80!!! χρυσων λιρων και τιμες!!!!πες μου ειλικρινα,θα μπορουσες να πεις σε καποιον, τιμες?η τι θα γινει σε 5-10 ημερες?ποιος να σου απαντησει,με αυτην την κριση,και τι να σου προτεινει?πες μου ,εσυ την γνωμη σου να αγορασω,και εγω?αν σου πω εγω αγορασε φερειπιν με 250 ευρω!!!,που θα τις βρεις?και απο ποιον?γνωμες ανευθυνες,ειναι ευκολο,να λεχθουν,ποιος ρισκαρει να σε παρει στον λαιμο του, που λεμε?η φιλη χρυσα,ρωτουσε,για πραγματα,θετικα,και βασει της ελληνικης πραγματικοτητας.γυρω απο τραπεζες,εμποριο,κλπ.αλιμονο,αν σε ιστοσελιδα με συλλεκτικα,ψαχνουμε να βρουμε σχεση!!!υπαρχουν, δοξα τω θεω,τοσες ιστοσελιδες γνωριμιων,η αλλου ειδους εξυπηρετησων,που θεωρω,οτι υποβιβαζεις το επιπεδο,των διαλογων μας.οταν δηλαδη απαντουμε, σε καποια φιλη συλλεκτρια!!!το κανουμε,με την ευκαιρια,η την ελπιδα ετσι οπως το θετεις,να βγαλουμε γνωριμια?μην πω το λαικωτερο!!!δεν ξερω,αλλα σκεψου το λιγο,και θα δεις, οτι κρινεις λιγο με μετρα,νεοελληνα σε παραλια,το καλοκαιρι.σε χαιρετω,φιλικα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
bruce
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 93


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 02:40:47 μμ »

για να ξεκαθαρισω και εγω την θεση μου απαντησα σε offtopic πως ανεβαινει μια φωτο
αλωστε ειναι δουλεια μου  Χαμόγελο τα pc το οποιοδηποτε προβλημα με ενδιαφερει να βλεπω
σαν γκομενικα να το πω ετσι δεν μπηκα ποτε...ειδικα αυτες τις μερες ηταν να παντρευτω και δυστηχως απεβαλε η γυναικα μου αρα....δεν μπορουσα σιγουρα ο χερετισμος ειναι σιγουρα καλος.γιατι εγω στην αρχη εκανα εναν απλο και μετα μπηκα στο ζουμι να το πω ετσι
και ετσι πρεπει να γινεται...σε αυτα που λεει ο γιαννης συμφονω πχ αν ελεγε πουλα λιρες με 100 το κομματι θα το εκανες?
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 04:46:02 μμ »


Off topic
... τον σεβασμο που υπαρχει για καθε μελος.
Αυτό ακριβώς είναι το θέμα αγαπητή μου που θα μπορούσες να είσαι και κόρη μου ...  Χαμόγελο
Η αναφορά σε εσένα έγινε απλώς για να αναδείξω την αρνητική συμπεριφορά των παλαιότερων μελών
και την διάκριση που δείχνουν ανάμεσα στα μέλη.
Όλα τα άλλα που λες τα ακούω βερεσέ καθότι δεν είχα κανένα σκοπό να θίξω εσένα η κάποια άλλη κυρία ...
Off topic End
Εγω να σε μπαναρω δεν μπορω Γιωργο γιατι δεν ειμαι ο συντονιστης.Αλλα οτι βλακεια γραφεται θα την σβηνω γιατι αυτο μπορω να το κανω.Αλλη φορα καλο ειναι να βουτας την γλωσσα στο μυαλο σου πριν απαντησεις.Κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να απαντα ιδιως σε θρασεις και αυθαδεις.
Καταγράφηκε
bruce
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 93


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 05:15:13 μμ »

epop αυτη την φραση ηθελα να την γραψω χτες καλο ειναι να βουτας την γλωσσα στο μυαλο σου
σου μιλαω ειλικρινα περι αυτου
το ειχα δει απο χτες και το θεωρισα ως μεγιστη ανοησια ολο αυτο...θα μπορουσα καλιστα να καθομαι να κανω αλλα πραγματα οπως και ο καθενας εδω μεσα αλλα μπηκα και μιλοντας με μελη απαντοντας και ψαχνοντας βοηθησα καποιον.γνωμη μου ειναι αν ο φιλος θελει να μπορουσε να βαλει μια αγγελια στο ζητειται..και να εγραφε απλα εδω ποσο θα ηταν καλο να αγοραζει το καθενα κομματι
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 05:27:47 μμ »


Off topic

... τον σεβασμο που υπαρχει για καθε μελος.

Αυτό ακριβώς είναι το θέμα αγαπητή μου που θα μπορούσες να είσαι και κόρη μου ...  Χαμόγελο
Η αναφορά σε εσένα έγινε απλώς για να αναδείξω την αρνητική συμπεριφορά των παλαιότερων μελών
και την διάκριση που δείχνουν ανάμεσα στα μέλη.
Όλα τα άλλα που λες τα ακούω βερεσέ καθότι δεν είχα κανένα σκοπό να θίξω εσένα η κάποια άλλη κυρία ...

Off topic End

Αγαπητε Γεωργιε διακρισεις εδω μεσα δεν γινωνται καταρχην!!
Το εχω πει και θα το ξαναπω οτι ολοι ειναι ισοι εδω μεσα στα ματια μου!!
Εκανες μια ερωτηση και δεν σου απαντησε κανεις, , αναρωτηθηκες το γιατι?
Εψαξες στα παλαιοτερα ποστ που εχουν γραφτει για τις λιρες να δεις αν σε παρομοια ερωτηση εχουν παρει απαντηση και τι απαντηση εχουν παρει??
Δεν ξερω τι εχει λεχτει απο το πρωι μια και ειναι σβημενα απο οτι καταλαβα , αλλα μεσα στους ορους χρησης αναφερετε οτι μιλαμε ευγενικα και δεν θιγουμε ουτε προσβαλουμε κανεναν συνομιλητη μας!!
Σας παρακαλω λοιπον οπως φερθειτε αναλογα οπως αρμοζει στην σελιδα μας!!

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ!!
Ελαβα μηνυματα απο δυο  μελη (λατρεις των Λιρων) οτι τι θεμα εχει ξεφυγει τελειως απο την αρχικη του πορεια!!
Ο σκοπος του ηταν να δειξει την ιστορια και τα πορτρετα της λιρας στο περασμα των αιωνων και αντι αυτου προς το τελος βλεπουν αγοροπωλησιες (εκει φταιω εγω προσωπικα και τους ζητω συγνωμη) και χιλια δυο αλλα που δεν εχουν να κανουν με την ιστορια της λιρας!!
Μαλιστα για συγκεκριμενα ποστ μου ειπαν και που θα μπορουσαμε να τα κολλησουμε Χαμόγελο
Επειδη εχουν απολυτο δικιο τους υποσχωμε οτι τα περιττα μηνυματα θα γινουν ενα νεο θεμα μολις μπορεσω!!
Δεν θα διαγραφει κανενα μηνυμα εκτος αν καποιο μηνυμα προσβαλει καποιον οποτε θα περιμενω να μου το αναφερετε!!
Φιλικα
herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
charilaos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 06:42:38 μμ »

καλησπερα παιδια.ονομαζομαι χαρης και μενω στο ηρακλειο.ενδιαφερομαι και εγω να αγορασω μερικες λιρες και απλα θα ηθλεα να ρωτησω απο που.πηγα απο την πειραιως και μου ειπε ο υππαλληλος να περιμενω κανα μηνα γιατι αναμενεται πτωση στην τιμη και να τις παρω φτηνοτερα..συμφερει η αγορα μεσω τραπεζας η να αναζητησω αλλη πηγη και ποια μπορει να ειναι αυτη?φιλε ηρακλειωτη μιας και εισαι απο το ηρακλειο μηπως εχεις να μου προτεινεις κατι?δεν θελω πολλες.3-5 το πολυ.απλα εχω ενα κεφαλαιο στην ακρη και δεν θελω να ειναι σε ευρω αυτουσιο.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 07:21:54 μμ »

Μπορεις να βαλεις στα ζητητε ανακοινωση Χαρη και οποιος εχει διαθεσιμες θα σου στειλει μηνυμα και τιμη , εσυ μετα θα κρινεις τι σε συμφερει να κανεις!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
charilaos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 07:25:08 μμ »

ευχαριστώ φιλε "herakliotis".μια τελευταία ερώτηση έχω...τι με συμφέρει καλύτερα?να αναζητήσω ιδιώτη να με προμηθεύσει η να απευθυνθώ σε τράπεζα?πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι του ιδιώτη θα είναι γνήσιες.?επίσης αυτές που πουλούν οι τράπεζες είναι όλες ελλατωματικες στην οψη??

Παρακαλουμε γραφετε με Ελληνικους χαρακτηρες!! Ειναι ορος του σαιτ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2011, 07:42:41 μμ από herakliotis » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #88 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 07:47:35 μμ »

Στον χρυσο ο καθενας μας αναλαμβανει τα ρισκα του!! Ερευνα αγορας θα κανετε και οτι σας συμφερει πρατετε  αγαπητε πατριωτη!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
charilaos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #89 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 07:52:18 μμ »

ευχαριστω πατριωτη και συγνωμη για την γλωσσα...θα το εχω υπ οψην μου.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 128
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences