Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 12:52:30 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Που βασίζεται η επιτυχία του φόρουμ Στέκι Συλλεκτών;  (Η ψηφοφορία έληξε: Δεκέμβριος 25, 2014, 09:56:05 μμ)
Καλύπτει ευρεία γκάμα συλλεκτικών αντικειμένων - 17 (16.5%)
Λειτουργεί σαν οικογένεια-Ενθαρρύνει τον διάλογο - 20 (19.4%)
Λειτουργούν οι τομείς ''Πωλήσεις-Δημοπρασίες'' - 21 (20.4%)
Ικανός συντονισμός-Εφαρμόζονται οι κονονισμοί - 11 (10.7%)
Συμμετέχουν έμπειρα μέλη που μεταδίδουν τις γνώσεις τους - 17 (16.5%)
Το Στέκι στο σύνολο του λειτουργεί δωρεάν και χωρίς διαφημίσεις. - 11 (10.7%)
Όλα τα κορίτσια θέλουν να γνωρίσουν τους συντονιστές ! - 6 (5.8%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 58

Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 5 Χρόνια Στέκι Συλλεκτών !!!  (Αναγνώστηκε 8343 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 09:12:01 μμ »

αν και ολα σχεδον τα στρουμφακια ειναι παντρεμενα εγω φηφισα το 2 και το 7!!
Καταγράφηκε
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 09:53:34 μμ »

Συμφωνώ με όλους σας και πιστεύω να έχετε καταλάβει τι ψήφισα που είναι και η αλήθεια  Σαρκασμός Σαρκασμός Φιλί Φιλί

Είστε ''τρελά'' αγόρια τελικά  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3538


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 25, 2014, 10:25:56 μμ »

Να πω με την σειρα μου και εγω οτι νιωθω το στεκι σαν οικογενεια!
Με πολλους συναδελφους εχω μιλησει και εχω συναντηθει απο κοντα κανοντας παραλληλα και πολλους φιλους!
Το σημαντικοτερο ομως ειναι οτι η εμπιστοσυνη που παιζει καθοριστικο ρολο στο χομπι μας, εχει αναπτυχθει σε σημαντικο βαθμο μεταξυ αρκετων απο εμας.

Εμπειρια ζωης για μενα το ταξιδι που εκανα στο Λονδινο, που χαρη στο στεκι γνωρισα και καλυτερα 2 εξαιρετικα παιδια-φιλους -συλλεκτες (Solferino και Zobels)

Τηλεφωνικα εχω μιλησει με παρα πολλους , μεταξυ αυτων chris 1972 και ΑΝΤΟΝΙΟ τους οποιους ευχαριστω για τις απειρες συμβουλες και τους νιωθω φιλους μου παρολο που δεν εχουμε συναντηθει ποτε.

Ο miloy , o dimitris 1980,  και τοσα αλλα παιδια σας νιωθω φιλους μου και χαρη στο στεκι ειχαμε την τυχη να γνωριστουμε.

Να στε ολοι καλα , παντα με υγεια και να ανεβαζουμε το επιπεδο συνεχεια ψηλα οπως το κρατατε ολοι οι συντονιστες και τα μελη του φορουμ.
Καταγράφηκε

haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 05:39:43 μμ »

  Εχεις φιλε μου παραλειψει την σημαντικοτερη επιλογη στην ψηφοφορια, τον κυριοτερο και μεγαλυτερο παραγοντα επιτυχιας ενος θεματικου φορουμ.
  Αυτος ειναι, η δημιουργια , εξαρχης,  ενος κεντρικου πυρηνα μελων, συνηθως 10-15 ατομα, που εχουν καποιες γνωσεις για το αντικειμενο, κεφι για να γραφουν συχνα και να σηκωνουν θεματα η να συμμετεχουν.
  Ετσι δημιουργειται υλη, πληθαινουν οι σελιδες με αναφορες σε λεξεις-κλειδια και βρισκεται πολυ πιο ευκολα στο γκουγκλαρισμα ενα φορουμ, ετσι προσελκυονται και αλλα μελη κλπ.
  Ο κεντρικος αυτος πυρηνας, στην πορεια του χρονου αλλαζει συνεχως προσωπα, αλλοι ερχονται, αλλοι φευγουν, αλλα αυτος παραμενει η κινητηριος δυναμη ενος θεματικου φορουμ.
 Ολα τα υπολοιπα που γραφεις, στον βαθμο που υπαρχουν, βοηθουν μεν, αλλα δεν ειναι τα σημαντικοτερα.
 Διαχειριση πρεπει να υπαρχει, να μην ειναι ενα φορουμ ξεφραγο αμπελι, αλλα το αν ειναι " καλη" η " κακη" ειναι πολυ σχετικο και υποκειμενικο.
 Παντα θα υπαρχουν καποιοι που πιστευουν οτι αδικηθηκαν απο αποφασεις της και παντα θα υπαρχει και καποια γκρινια.
 Σε ολα τα φορα ετσι γινεται.
 Αγγελιες και πωλησεις πρεπει να υπαρχουν, αλλα αν δεν εχει προσελκυστει κοσμος που διαβαζει, τσαμπα θα μπαινουν.
 Διαβαζω πολλους φιλους που στεναχωριουνται η απογοητευονται απο διαφορα φαινομενα που παρουσιαζονται κατα καιρους, πωλησεις τραπεζοκαθισματων, κομητες και πυραυλοι χρηστες κλπ κλπ .
 Η προτροπη μου ειναι να μην παιρνουν και πολυ στα σοβαρα το διαδικτυο.
 Ενα εικονικο καφενειο ειναι, οπου θα συναντησεις καθε λογης θαμωνες.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 06:02:14 μμ »

Και για αποδειξη οσων λεω, κοιτα το αλλο φορουμ, με υλη τεραστια, με κουβεντες και συζητησεις στο παρελθον μεταξυ πολυ δυνατων συλλεκτων, με διαχειριστη εναν πολυ καλο γνωστη του νομισματος κλπ.
Γραφεται ενα ποστ στην χαση και στην φεξη, εχει απωλεσει αυτον τον κεντρικο πυρηνα που αναφερω παραπανω, γιαυτο και εχει ερημωσει.
Φυσικα τιποτα δεν διαρκει για παντα, ολα αλλαζουν, αλλες φορες προς το χειροτερο, αλλες προς το καλυτερο.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 06:02:51 μμ »

 Εχεις φιλε μου παραλειψει την σημαντικοτερη επιλογη στην ψηφοφορια, τον κυριοτερο και μεγαλυτερο παραγοντα επιτυχιας ενος θεματικου φορουμ.
  Αυτος ειναι, η δημιουργια , εξαρχης,  ενος κεντρικου πυρηνα μελων, συνηθως 10-15 ατομα, που εχουν καποιες γνωσεις για το αντικειμενο, κεφι για να γραφουν συχνα και να σηκωνουν θεματα η να συμμετεχουν.

Καλησπέρα Δημήτρη.
Συμφωνώ με την άποψη σου. Όπως ανέφερα και σε αρχικό μου πόστ :
''αν υπάρχουν και άλλοι λόγοι που συνέβαλλαν καθοριστικά στην επιτυχία αυτού του εγχειρήματος,
θα μπορούσαν να προστεθούν στην συνέχεια.''


Για τον λόγο αυτό συγχώνευσα την εφαρμογή των κανονισμών που είναι απόρροια του Ικανού Συντονισμού ,
και πρόσθεσα την συμμετοχή έμπειρων συλλεκτών που μεταδίδουν αφειδώς τις γνώσεις τους στους άλλους.


Είμαι σίγουρος ότι πλέον η λίστα επιλογών έγινε πληρέστερη  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 26, 2014, 06:05:53 μμ »

Και για αποδειξη οσων λεω, κοιτα το αλλο φορουμ, ..... γιαυτο και εχει ερημωσει.


Δημήτρη το γιατί έχει ερημώσει το άλλο φόρουμ έχω πολύ συγκεκριμένη άποψη αλλά αν την εκθέσω
εδώ, δεν θα αρέσει σε μερικούς, οπότε την κρατάω για τον εαυτό μου.

Να είσαι σίγουρος όμως ότι δεν είναι οι παράγοντες που ανέφερες οι σημαντικότεροι.
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 30, 2014, 04:23:57 μμ »

 Εχεις φιλε μου παραλειψει την σημαντικοτερη επιλογη στην ψηφοφορια, τον κυριοτερο και μεγαλυτερο παραγοντα επιτυχιας ενος θεματικου φορουμ.
  Αυτος ειναι, η δημιουργια , εξαρχης,  ενος κεντρικου πυρηνα μελων, συνηθως 10-15 ατομα, που εχουν καποιες γνωσεις για το αντικειμενο, κεφι για να γραφουν συχνα και να σηκωνουν θεματα η να συμμετεχουν.
  Ετσι δημιουργειται υλη, πληθαινουν οι σελιδες με αναφορες σε λεξεις-κλειδια και βρισκεται πολυ πιο ευκολα στο γκουγκλαρισμα ενα φορουμ, ετσι προσελκυονται και αλλα μελη κλπ.
  Ο κεντρικος αυτος πυρηνας, στην πορεια του χρονου αλλαζει συνεχως προσωπα, αλλοι ερχονται, αλλοι φευγουν, αλλα αυτος παραμενει η κινητηριος δυναμη ενος θεματικου φορουμ.
 Ολα τα υπολοιπα που γραφεις, στον βαθμο που υπαρχουν, βοηθουν μεν, αλλα δεν ειναι τα σημαντικοτερα.
 Διαχειριση πρεπει να υπαρχει, να μην ειναι ενα φορουμ ξεφραγο αμπελι, αλλα το αν ειναι " καλη" η " κακη" ειναι πολυ σχετικο και υποκειμενικο.
 Παντα θα υπαρχουν καποιοι που πιστευουν οτι αδικηθηκαν απο αποφασεις της και παντα θα υπαρχει και καποια γκρινια.
 Σε ολα τα φορα ετσι γινεται.
 Αγγελιες και πωλησεις πρεπει να υπαρχουν, αλλα αν δεν εχει προσελκυστει κοσμος που διαβαζει, τσαμπα θα μπαινουν.
 Διαβαζω πολλους φιλους που στεναχωριουνται η απογοητευονται απο διαφορα φαινομενα που παρουσιαζονται κατα καιρους, πωλησεις τραπεζοκαθισματων, κομητες και πυραυλοι χρηστες κλπ κλπ .
 Η προτροπη μου ειναι να μην παιρνουν και πολυ στα σοβαρα το διαδικτυο.
 Ενα εικονικο καφενειο ειναι, οπου θα συναντησεις καθε λογης θαμωνες.

+1
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 03, 2014, 08:43:35 μμ »

Εεεεεε ναι βγήκε το μυστικό μας στον αέρα πια!!!!!για αυτό ζούμε εδώ μέσα για να γνωρίσουμε τους συντονιστές μας!!!!!!!!!!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 03, 2014, 09:14:56 μμ »

 Είμαι νέος στο στέκι καθώς το αγνοούσα, εκτιμώ το βάθος του και την προσπάθεια των συντονιστών.  Δημήτρη είσαι πάντα εύστοχος...

Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences