Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 09:38:42 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χρυση λιρα στο χώμα.  (Αναγνώστηκε 20822 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Amfipoli
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 48


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 24, 2014, 01:01:09 πμ »

Καλησπέρα σας συμφορουμιτες.μετα απο σκέψη θα ήθελα να σας πω μια ιστορία που συνέβη πρόπερσι σε ενα ξεχασμένο χωριό που δεν θα ήθελα να πω δημοσίως για ευνόητους λόγους (βασικά για να το κρατησω για τη πάρτι μου) Σαρκασμός Σαρκασμός
Είμαι λοιπον με τη γυναικα μου σε ενα χωριό που εχω σπιτι μαζι με ενα φιλικό ζευγάρι.ειχαμε κανονίσει να πάμε να φάμε σε μια ψαροταβερνα το μεσημέρι να πιούμε και κανα κρασακι.Μια ώρα πριν κατεβουμε στη πλατεία εγινε ενας ψηλό τσακωμος ανάμεσα στο ζευγάρι και ετσι είπαμε να κατεβουμε εγω και η γυναικες μου να τους αφήσουμε και λιγο μόνους.κατεβαινουμε τσιμπαμε κατι τσιπουρακια(οχι δεν ηταν στο Βόλο) και ετοιμαζόμαστε για πανω στο Σπιτι.καθως πάω να φέρω το αμάξι πετυχαινω στη καφετερια του χωριού τον παιδικό μου φιλο Βαγγέλη του οποίου ο πατέρα συνταξιοδοτηθηκε και πηρε το Μαγαζι αυτος.
Μου λεει αν θελω να κάτσω για καφε και μολις κλείσει για μεσημέρι να πάμε κάπου για να μου δείξει αυτο που μου έλεγε χρονια αλλα δεν έτυχε ποτε να πάρω τα πόδια μου απο το χωριό και να πάμε.Η αληθεια ειναι οτι μολις το άκουσα βαρέθηκα και λέω απο μεσα μου καλα ας κάτσω να πόθου με ενα καφε και να τα πούμε και μπορει να το φέρω απο δω και απο κει και να μην πάμε καθόλου.Παω τη γυναικα Σπιτι να ξεκουραστεί και αλλο που δεν θελω κατεβαίνω Κατω να τα πω με το φιλαράκι μου να περάσει και η ώρα.αφου συζητάμε τις εξελίξεις του χωριού
Καταγράφηκε

ο αναθρών ά όπωπε.
Amfipoli
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 48


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 01:18:36 πμ »

Και τα κουτσομπολιά γενικότερα έρχεται στο θεμα μας.μου λεει έλα ρε ##### να πάμε έξι που σου λέω θα δεις εχει ωραία πράγματα και στο τελος τελος πάμε για βόλτα σιγα.
Τον βλέπω αποφασισμένο και λέω προκειμένου να το έχουμε καθε μέρα αυτο πάμε να τελειώνουμε.
Μπαίνουμε στο αμάξι και αρχίζει να μου λεει οτι εκει που πάμε ηταν παρατηρητήριο για τους Τούρκους και μετα χρησιμοποιήθηκε απο ελληνες στην κατοχή κτλ κτλ.Εγω νόμιζα οτι φτάνοντας εκει θα δω κανα κάστρο αλλα παρόλα αυτα είδα κατι χαλάσματα που μάλλον θα σχημάτισαν καποιο είδος παρατηρητηρίου οπως φαινόταν.σταματαει το αμάξι κατεβαινουμε και τον ακούω να μου λεει λοιπον τσιμουδια σε κανέναν δεν ήρθαμε ποτε εδω και κατι τέτοια που με καναν να φανταστώ οτι εχει κρύψει τιποτα όπλα εδω ή κανα πτώμα.
Τι εννοείς ρε ##### του λέω.κοιτα τι εχει εδω μου απαντάει και μου κανει νόημα να πλησίασω πλησίον του τοιχου.παω προς τα κει και μου δείχνει ενα μερος του τοιχου το οποίο ηταν κορυφαίο και ανοιχτό.παρακατω μου δείχνει κατι κομμάτια απο πηλο νομίζω ή κατι τέτοιο που είχαν ζωγραφιές.για να μην τα πολυ λέω μου εξηγεί πως εδω πρεπει να υπαρχουν λιρες κάπου και τον ρωτώ γιατι.παμε Σπιτι και θα σου δείξω.
Φτάνουμε Σπιτι και φέρνει απο το δωμάτιο του μια χωματοπετρα που έβγαινε απο τη μια πλευρά μια λιρα.των ρωτάω γιατι δεν την εχει βγάλει και μου λεει για να με πιστεψεις.βγαζουμε το χώμα και όντως η λιρα ηταν σε σχεδόν τέλεια κατάσταση.
Και ρωτώ εγω υπαρχει περίπτωση να υπαρχουν λιρες τριγύρω θαμμενες;μα ηταν κάπου ποιο ψιλά και να παρασύρθηκε αυτη με τη βροχή ας πούμε;αξίζει το κόπο να ψάξεις;
Καταγράφηκε

ο αναθρών ά όπωπε.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 01:38:02 πμ »

file αμφιπολη κασμα και φτυαρι ανα χειρας και σπευσε
που ειπαμε ειναι το χωριο;
Καταγράφηκε
Amfipoli
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 48


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 01:40:03 πμ »

Η αληθεια ειναι πως εγω δεν πήγα να ψάξω γιατι δεν θελω πάρε δώσε με τον νομ για τέτοια πράγματα.βασικα δεν ξερω και τις ποινές αλλα νομίζω πως σίγουρα θα ειναι μεγάλες.
Καταγράφηκε

ο αναθρών ά όπωπε.
Amfipoli
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 48


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 01:43:35 πμ »

file αμφιπολη κασμα και φτυαρι ανα χειρας και σπευσε
που ειπαμε ειναι το χωριο;
Η αληθεια ειναι πως εγω δεν πήγα να ψάξω γιατι δεν θελω πάρε δώσε με τον νομ για τέτοια πράγματα.βασικα δεν ξερω και τις ποινές αλλα νομίζω πως σίγουρα θα ειναι μεγάλες.
Θα το έκανα αλλα οι λόγοι ειναι οι παραπάνω.το είπα και σε ενα φιλο και μιλήσαμε με το Βαγγέλη.π φίλος εχει μηχάνημα για μέταλλα και ειναι γενικα κυνηγός χρυσου(δεν εχει βρει κατι αλλα το προσπαθεί) και ειπε να πάμε να ψάξουμε.ρε παιδια ομως υπαρχουν συνέπειες.
Και πες οτι πάμε και σκάει η αστυνομία άντε μετα να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας.
Καταγράφηκε

ο αναθρών ά όπωπε.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 02:28:18 πμ »

Αν σε πιασουν με μηχανημα ( ανιχνευτη) μαζι με σκαπτικα εργαλεια (φτυαρακια, κασμαδες  κλπ) πας κατευθειαν μεσα και στην δικη ο δικαστης θα σε κοιταει και στα ματια του θα ειναι ζωγραφισμενη η λεξη "αρχαιοκαπηλος".
Αν σε πιασουν στην Εθνικη σε μπλοκο να τα κουβαλας, εστω και εαν εχεις δηλωμενο το μηχανημα (που ομως...δεν αποτελει, οπως λεει το ιδιο το χαρτι, αδεια κατοχης...) παλι ντραβαλα θα εχεις.
Γιαυτο και οι θησαυροκυνηγοι παιρνουν το πιο σαραβαλο αμαξι της παρεας στις εξορμησεις τους, εαν γινει το κακο, να μην τους κατασχουν το καλο αμαξι...
Ειναι ενα σπορ που το κανουν πολλοι στην επαρχια, αλλα καποια στιγμη μερικοι την πατανε, συνηθως απο καρφωτη.
Α, και στις 99,99% των περιπτωσεων δεν βρισκουν τιποτα.
Εαν αισθανεσαι τυχερος και παρατολμος προχωρα.
Εαν εχεις προηγουμενη καταδικη για παρομοιο αδικημα, πριν ξεκινησεις, δωσε τον σκυλο, χαιρετα τους φιλους σου και τελειοποιησε την τεχνικη αυνανισμου σου, σε περιπτωση που κατι παει στραβα να εισαι ετοιμος..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 02:36:39 πμ »

Αν σε πιασουν με μηχανημα ( ανιχνευτη) μαζι με σκαπτικα εργαλεια (φτυαρακια, κασμαδες  κλπ) πας κατευθειαν μεσα και στην δικη ο δικαστης θα σε κοιταει και στα ματια του θα ειναι ζωγραφισμενη η λεξη "αρχαιοκαπηλος".
Αν σε πιασουν στην Εθνικη σε μπλοκο να τα κουβαλας, εστω και εαν εχεις δηλωμενο το μηχανημα (που ομως...δεν αποτελει, οπως λεει το ιδιο το χαρτι, αδεια κατοχης...) παλι ντραβαλα θα εχεις.
Γιαυτο και οι θησαυροκυνηγοι παιρνουν το πιο σαραβαλο αμαξι της παρεας στις εξορμησεις τους, εαν γινει το κακο, να μην τους κατασχουν το καλο αμαξι...
Ειναι ενα σπορ που το κανουν πολλοι στην επαρχια, αλλα καποια στιγμη μερικοι την πατανε, συνηθως απο καρφωτη.
Α, και στις 99,99% των περιπτωσεων δεν βρισκουν τιποτα.
Εαν αισθανεσαι τυχερος και παρατολμος προχωρα.
Εαν εχεις προηγουμενη καταδικη για παρομοιο αδικημα, πριν ξεκινησεις, δωσε τον σκυλο, χαιρετα τους φιλους σου και τελειοποιησε την τεχνικη αυνανισμου σου, σε περιπτωση που κατι παει στραβα να εισαι ετοιμος..

μέσα αλλάζουν τα γούστα εύκολα...μπορεί να μην του χρειαστεί... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Amfipoli
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 48


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 02:46:58 πμ »

Αν σε πιασουν με μηχανημα ( ανιχνευτη) μαζι με σκαπτικα εργαλεια (φτυαρακια, κασμαδες  κλπ) πας κατευθειαν μεσα και στην δικη ο δικαστης θα σε κοιταει και στα ματια του θα ειναι ζωγραφισμενη η λεξη "αρχαιοκαπηλος".
Αν σε πιασουν στην Εθνικη σε μπλοκο να τα κουβαλας, εστω και εαν εχεις δηλωμενο το μηχανημα (που ομως...δεν αποτελει, οπως λεει το ιδιο το χαρτι, αδεια κατοχης...) παλι ντραβαλα θα εχεις.
Γιαυτο και οι θησαυροκυνηγοι παιρνουν το πιο σαραβαλο αμαξι της παρεας στις εξορμησεις τους, εαν γινει το κακο, να μην τους κατασχουν το καλο αμαξι...
Ειναι ενα σπορ που το κανουν πολλοι στην επαρχια, αλλα καποια στιγμη μερικοι την πατανε, συνηθως απο καρφωτη.
Α, και στις 99,99% των περιπτωσεων δεν βρισκουν τιποτα.
Εαν αισθανεσαι τυχερος και παρατολμος προχωρα.
Εαν εχεις προηγουμενη καταδικη για παρομοιο αδικημα, πριν ξεκινησεις, δωσε τον σκυλο, χαιρετα τους φιλους σου και τελειοποιησε την τεχνικη αυνανισμου σου, σε περιπτωση που κατι παει στραβα να εισαι ετοιμος..
ε ναι αυτο ειναι θεμα δε εχω καταδικαστεί ποτε για κατι αλλα γενικότερα δεν εχω ασχοληθεί και με το ψαχτιρι χρυσου.δεν νομίζω να αξίζει η φυλακα γ αυτο.
Καταγράφηκε

ο αναθρών ά όπωπε.
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 02:49:30 πμ »

Ναι, αλλά στη φυλακή θα μάθεις τα πάντα για το θέμα. ;-)
Καταγράφηκε
Amfipoli
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 48


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 02:50:47 πμ »

Αν σε πιασουν με μηχανημα ( ανιχνευτη) μαζι με σκαπτικα εργαλεια (φτυαρακια, κασμαδες  κλπ) πας κατευθειαν μεσα και στην δικη ο δικαστης θα σε κοιταει και στα ματια του θα ειναι ζωγραφισμενη η λεξη "αρχαιοκαπηλος".
Αν σε πιασουν στην Εθνικη σε μπλοκο να τα κουβαλας, εστω και εαν εχεις δηλωμενο το μηχανημα (που ομως...δεν αποτελει, οπως λεει το ιδιο το χαρτι, αδεια κατοχης...) παλι ντραβαλα θα εχεις.
Γιαυτο και οι θησαυροκυνηγοι παιρνουν το πιο σαραβαλο αμαξι της παρεας στις εξορμησεις τους, εαν γινει το κακο, να μην τους κατασχουν το καλο αμαξι...
Ειναι ενα σπορ που το κανουν πολλοι στην επαρχια, αλλα καποια στιγμη μερικοι την πατανε, συνηθως απο καρφωτη.
Α, και στις 99,99% των περιπτωσεων δεν βρισκουν τιποτα.
Εαν αισθανεσαι τυχερος και παρατολμος προχωρα.
Εαν εχεις προηγουμενη καταδικη για παρομοιο αδικημα, πριν ξεκινησεις, δωσε τον σκυλο, χαιρετα τους φιλους σου και τελειοποιησε την τεχνικη αυνανισμου σου, σε περιπτωση που κατι παει στραβα να εισαι ετοιμος..

μέσα αλλάζουν τα γούστα εύκολα...μπορεί να μην του χρειαστεί... Κλείσιμο ματιού
οχι ρε εντάξει ψηφίστηκε νομοσχέδιο για ερωτικες συνευρεσεις με τη γυναικα σου στη φυλακη οποτε δεν υπαρχει προβλημα Σαρκασμός.
Σύμφωνα με τον νέο σωφρονιστικό κώδικα που σύντομα θα κατατεθεί στη Βουλή οι κρατούμενοι στις ελληνικές φυλακές θα μπορούν να έχουν ερωτική  επαφή με τις συντρόφους τους!
Πρόκειται για μία καινοτομία για την οποία ο κ.Αθανασίου δέχθηκε εισηγήσεις βουλευτών και δεσμεύτηκε να προχωρήσει το θέμα της εφαρμογής της
Σημειώνεται πως οι φυλακισμένοι θα μπορούν να έχουν ερωτική επαφή με τη σύζυγό τους ή τη σύντροφό τους, κατά το επισκεπτήριο , σε ειδικά διαμορφωμένους χώρους.
Καταγράφηκε

ο αναθρών ά όπωπε.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 03:00:51 πμ »

Ξερεις, το ολο θεμα δεν ειναι οτι το κρατος δεν θελει να βρεις λιρες.(λιγο το νοιαζει)
Οι νομοι ειναι αυστηροι για τον εξης λογο.
Συνηθως οσοι κυνηγουν θησαυρους, χρυσο δεν βρισκουν, βρισκουν ομως, σχεδον παντα, στην χρονικη διαρκεια της "καριερας τους" αρχαια.
Πολλοι τα παρατανε εκει που τα βρισκουν, μερικοι ομως, απελπισμενοι απο τα τρομερα εξοδα και τους κοπους ετων που δεν εφεραν αποτελεσμα, βαζουν χερι.
Οποτε, επειδη δεν υπαρχει τροπος να αποδειχτει ποιος ψαχνει τι και ποιος θα βρει τι, αντιμετωπιζεται το ολο θεμα με το πνευμα της προστασιας της πολιτιστικης μας κληρονομιας.
Και ,εδω που τα λεμε, ετσι πρεπει να γινεται.

Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 09:13:47 πμ »

Οταν έχεις μηχάνημα, δεν έχεις μαζί σου σκαπτικά εργαλεία ( ούτε κουτάλι), και το αντίστροφο.
Πας βλέπεις και μετά ξαναπάς και παίρνεις.
Ολα τα παραπάνω σε μή αρχαιολογικό χώρο, αλλιώς .....(δες τα παραπάνω).
Καταγράφηκε
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 09:48:02 πμ »

Το καλο με την φυλακη ειναι οτι εχει τσαμπα φαει  Γλώσσα
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 01:46:18 μμ »

Το καλο με την φυλακη ειναι οτι εχει τσαμπα φαει  Γλώσσα
+1 Και Καλες γνωριμιες!!!Παντως οι Εμποροι Μηχανηματων? εχουν Θησαυρισει!!απο απελπισμενους λογω Κρισης επιδοξους Ιντιανα Τζοουνς.Χαιρετω την Παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 24, 2014, 02:10:09 μμ »

Το καλο με την φυλακη ειναι οτι εχει τσαμπα φαει  Γλώσσα

Και τσαμπα σεξ!!!! Αυτο που το πας???
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences