Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 28, 2024, 03:07:04 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μισθός 250 έως 300 ευρώ  (Αναγνώστηκε 18935 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 06:29:23 μμ »

-Κώστα, μην αρχίσεις πάλι το παραμύθι με τα ακίνητα, δείξε λίγο έλεος. Ποιο κόστος κατασκευής? Το πραγματικό ή του μηχανικού? Με τα ελαχιστα ενσημα του ΙΚΑ ή τα κανονικά? Ελεος πραγματικά!

Κανένα παραμύθι και κανένα έλεος Βασίλη
Υπολόγισε όποιο κόστος θέλεις... ακόμη και μειωμένο.
Πάντως τσάμπα δεν αποκτήθηκε τίποτα.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
dimitris1980
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 06:37:23 μμ »

Βασίλη μου για αυτό είπα ότι δεν βγάνει τίποτα μετς κάλπες.Τους περισσότερους τους νοιάζει να γίνει το ρουσφέτι του και μετά τα ξεχνάει όλα.Στα τόσα χρόνια στην εξουσία έχουν διαβρώσει τον κόσμο .Φυσικά η νεολαία είναι στον κόσμο τς με τα ιφον-σμαρτφον και Facebook.Την Κυριακή είναι το πολυτεχνείο γιορτάζουμε το ρίξιμο της χούντας με χούντα .
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 06:57:38 μμ »

-Κώστα, μην αρχίσεις πάλι το παραμύθι με τα ακίνητα, δείξε λίγο έλεος. Ποιο κόστος κατασκευής? Το πραγματικό ή του μηχανικού? Με τα ελαχιστα ενσημα του ΙΚΑ ή τα κανονικά? Ελεος πραγματικά!

Κανένα παραμύθι και κανένα έλεος Βασίλη
Υπολόγισε όποιο κόστος θέλεις... ακόμη και μειωμένο.
Πάντως τσάμπα δεν αποκτήθηκε τίποτα.

Υπολόγισε και εσύ Κώστα μου 30 χρόνια που είσαι στη δουλειά πόσο ΙΚΑ εχεις γλυτώσει , πόσο Φ.Ε. εχεις γλυτώσει, πόσο ΦΠΑ εχεις γλυτώσει δηλώνοντας την ατνικειμενική και όχι την πραγματική και σύγκρινε τα με τα σημερινα χαράτσια που θεωρείς πως είναι αδικα. Σιγουρα το όφελος σου είναι μεγαλύτερο απο το όφελος του κράτους.
Κώστα, δεν διαμαρτύρωνται οι ανεργοι απο το φόρουμ μέσα που είναι πολλοί, και διαμαρτύρεσαι εσυ και ο Μπάμπης!!! ΚΑταλαβαίνεις ότι είναι λίγο προσβλητικό προς τους ανθρώπους που αντιμετωπίζουν πραγματικό βιοποριστικό πρόβλημα?Απορία Θα χάσετε 1 ακίνητο? Συγγνώμη , ποσες σελίδες είναι το Ε9 σας?  Αλλοι δεν εχουν να φάνε! Βαλε τα πραγματα τους στη σωστή διασταση γτ μου φαίνεσαι ανθρωπος με συγκροτημενη σκέψη.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 07:40:34 μμ »

Απορώ... Ενώ έχεις τις γνώσεις επί του θέματος, γιατί σου φαίνεται περίεργο αυτό που λέω.

Δεν υπολογίζουν σαν περιουσία το σύνολο της αξίας των μετοχών και δεν υπολογίζουν σαν περιουσία το σύνολο των καταθέσεων. Γιατί αν το κάνουν αυτό, θα 'χτυπήσουν' τους λίγους... αυτούς που τους 'στηρίζουν'.
Ενώ τα ακίνητα, που τα έχουν το 80% των Ελλήνων (κυρίως μικρών και μεσαίων εισοδημάτων... ακόμη και μηδενικών εισοδημάτων), υπολογίζονται στο σύνολο της αξίας τους.
Αυτοί πρέπει να πληρώσουν... Τι θα κάνει ο κάτοχος ενός ακινήτου, θα το βγάλει στην Ελβετία ;; ... Όπως έκαναν και κάνουν ακόμη και σήμερα οι 'δικοί' τους.

ΥΓ Όσο για το Ε9 μου... Έχω την υψηλή κυριότητα σ' ένα σπίτι, από γονική παροχή.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 08:04:53 μμ »

Απορώ... Ενώ έχεις τις γνώσεις επί του θέματος, γιατί σου φαίνεται περίεργο αυτό που λέω.

Δεν υπολογίζουν σαν περιουσία το σύνολο της αξίας των μετοχών και δεν υπολογίζουν σαν περιουσία το σύνολο των καταθέσεων. Γιατί αν το κάνουν αυτό, θα 'χτυπήσουν' τους λίγους... αυτούς που τους 'στηρίζουν'.
Ενώ τα ακίνητα, που τα έχουν το 80% των Ελλήνων (κυρίως μικρών και μεσαίων εισοδημάτων... ακόμη και μηδενικών εισοδημάτων), υπολογίζονται στο σύνολο της αξίας τους.
Αυτοί πρέπει να πληρώσουν... Τι θα κάνει ο κάτοχος ενός ακινήτου, θα το βγάλει στην Ελβετία ;; ... Όπως έκαναν και κάνουν ακόμη και σήμερα οι 'δικοί' τους.

ΥΓ Όσο για το Ε9 μου... Έχω την υψηλή κυριότητα σ' ένα σπίτι, από γονική παροχή.

An εχεις Κώστα μου ενα ακίνητο ψιλή κυριότητα το ποσό ειναι αμελητεό . Ας μην το συζητάμε, ουτε 250 ευρώ δεν θα είναι.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 08:22:26 μμ »

φιλε solferino κάνεις λάθος δεν διαμαρτυρούμε καθόλου εγω 25 χρόνια σε τράπεζα και τους τα πήρα  και τη σύνταξη μου θα πάρω και θα ζήσω σαν τον άνθρωπο γιατί έχω κάνει το κουμάντο μου  ,όσο για το Ε9 τώρα είναι μειονέκτημα να είναι μεγάλο όχι πλεονέκτημα σου έχω βέβαια  ξαναπεί σε συζητήσεις σε δημόσιο φόρουμ   θα σε παρακαλούσα να μην αναφέρεσαι σε ονόματα και σε άτομα που δεν σου έχουν δώσει το δικαίωμα να κρίνεις με δικά σου κριτήρια χωρίς να έχεις την απαραίτητη  ευθιξία και να επιτίθεσαι να αποκτάς την   αυθαίρετη δικαιοδοσία να κρίνεις, και να πάμε και στο βασικό θέμα  εγώ αναρωτιόμουνα πως θα ζήσουν  τα νέα παιδιά και πως θα κάνουν οικογένεια  κάνοντας επανάσταση απο τον καναπέ με το τηλεκοντρόλ και με φραπέ στην παράλια και δεν παίρνουν δυο τανκς να μπούνε στη βουλή αυτα τώρα περί δημοκρατίας και πράσινα άλογα εγω τα ακούω βερεσέ  
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 08:40:55 μμ »

Δεν επιτέθηκα σε κανέναν Μπάμπη. Τη γνώμη μου εκφράζω.

Εκανες εσυ το κουμάντο σου Μπάμπη στην τράπεζα τόσα χρόνια βγηκες τώρα στην σύνταξη και θέλεις η νέα γενιά να μπει με τα τανκς στη βουλή ? Αυτο γραφεις??? Μπραβο σου!! Εζησες εσυ τη ζωουλα σου μια χαρα και θες η νεα γενια να βγάλει το φίδι απο την τρύπα, που εσεις το βάλατε στην τρυπα τόσα χρόνιά.
Γιατί δεν μπαινεις εσυ Μπαμπη στη βουλη με τα τανκς?  Ωραίες απόψεις εχεις Μπάμπη.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 08:51:17 μμ »

οι απόψεις μου φιλε μου ειναι ότι πρέπει να πολεμάς  για να αποκτήσεις αυτο που σου έχουν κλέψει και εγω εξετάσεις εδωσα για να μπω και αγωνίστηκα στην δουλειά για τα δικαιώματα μου το 1992 έκαναν οι τράπεζες 52 μέρες απεργία για να πετύχουν αυτο που ήθελαν και το πέτυχαν δεν  πίναμε καφέ και βλέπαμε τηλεόραση και όσο αυτο που λες για τα νέα παιδιά σε πληροφορώ ότι έχω ένα  γιο 18 χρόνων και μια κόρη και του λέω να αγωνίζεται να ειναι μαχητής και όχι να τρώει ότι του δινει  ο καθένας αμάσητο και ναι η άποψη μου στην σημερινή εποχή που ζούμε ειναι αγώνας και μάλιστα χωρίς όρια και να δούμε ποιος θα επιβιώσει οι 300 ή τα δέκα εκατομμύρια ΕΛΛΗΝΩΝ  όλα τα άλλα τα ακούω σου ξαναλέω βερεσέ         
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 08:55:27 μμ »

Να υπογραμμίσω δεν ανήκω σε κανένα πολίτικο χώρο ούτε φορέα ούτε αναρχικός είμαι και ούτε άλλο μπορεί να περάσει απο το μυαλό σας  είμαι Έλληνας και μόνο Έλληνας
Καταγράφηκε
dimitris1980
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 10:30:58 μμ »

Παιδιά ο μόνος πο μπορεί να μπει στην βουλή και να κάνει κατάληψη είναι τα ματ.Είναι μόνοι που κάνουν καταλήψεις πλέων ΕΡΤ και τώρα στο Πολυτεχνείο .Αυτή η χούντα δεν θελει να την πατήσει σαν την άλλη
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 10:34:27 μμ »

Παιδιά ο μόνος πο μπορεί να μπει στην βουλή και να κάνει κατάληψη είναι τα ματ.Είναι μόνοι που κάνουν καταλήψεις πλέων ΕΡΤ και τώρα στο Πολυτεχνείο .Αυτή η χούντα δεν θελει να την πατήσει σαν την άλλη

Aπό αυτούς μην περιμένεις τίποτα. Παίρνουν μόνο 800 ευρώ και υπερασπίζονται το σάπιο πολιτικό σύστημα.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
dimitris1980
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 10:43:10 μμ »

Θωμά φυσικά και δεν περιμένω τίποτα από αυτούς αφου το μονο που ξέρουν είναι να εκτελούν εντολές χωρις να σκέφτονται.Κατι σαν τον Μπαλουρδο


https://www.youtube.com/watch?v=aH0ygjM9v_Y
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 10:46:56 μμ »

Βασίλη;
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 11:04:45 μμ »

An εχεις Κώστα μου ενα ακίνητο ψιλή κυριότητα το ποσό ειναι αμελητεό . Ας μην το συζητάμε, ουτε 250 ευρώ δεν θα είναι.

Και γιατί να τους δώσω έστω και 1 ευρώ, για κάτι που δεν έδωσαν αυτοί τίποτα ;;
Ούτε συνέταιροι είμαστε ούτε τους έχω γκόμενα για να κάνω γούστα.
ή ... Θα μου τ' ανταποδώσουν ;; (αυτό φυσικά είναι χιούμορ, άκου κει... να μου ανταποδώσουν)
Και ανάπηροι άνθρωποι, επειδή έχουν επικαρπία από γονικές παροχές πληρώνουν... και άνεργοι... και όσοι έχουν υποθήκες (δεν είναι κύριοι), κι όλος ο κόσμος.
Οι τράπεζες και οι ημέτεροι, γιατί δεν πληρώνουν ;;

Τέλος πάντων... Αν θέλουμε ν' αλλάξει η κατάσταση πρέπει να κάνουμε κάτι.
Και αυτό το κάτι, δεν είναι ούτε επανάσταση, ούτε βιαιότητες. Ας πάνε στα σπίτια τους, και ας μπούνε στη βουλή νέοι άνθρωποι, πρώτη φορά εκλεγμένοι και κυρίως... όχι από τζάκια.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 13, 2014, 11:15:09 μμ »

Είμαι από τους απαισιόδοξους για το μέλλον της χώρας μας, και είμαι από τους πρώτους που ρίχνω ευθύνες, πρώτα σε όσους κυβέρνησαν, και μετά σε όλους μας, άλλος μεγαλύτερη ευθύνη άλλος μικρότερη. Αλλά να κάνω μια παρατήρηση, η γη δεν είναι δική μας παιδιά, στη χώρα ανήκει, και όποτε θέλει τη παίρνει και δεν σε ρωτάει. Αυτό μας έλειπε εξάλλου να αγοράζει κάποιος Ελληνική Γη και να νομίζει ότι του ανήκει. Η γη ανήκει στο κράτος και μόνο.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences