Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 01, 2024, 05:25:34 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Χάγερ  (Αναγνώστηκε 28511 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 09:52:32 πμ »

Μπράβο, Αντώνη, για την απόφασή σου να το χτυπήσεις με αξιώσεις! Όπως αποδείχτηκε ήταν το κατάλληλο timing: περιορισμένο ενδιαφέρον για γυμνά νομίσματα άσχετα αν είναι δύσκολα και ξεκάθαρος προσανατολισμός στην πλειοψηφία των συλλεκτών σε υψηλά "msάκια" τύπου α' δημοκρατίας και παυλάκια.
Μαγκιά σου!
Το περιορισμενο ενδιαφερον για δυσκολα γυμνα νομισματα οφειλεται σε απουσια ρευστου και ο προσανατολισμος σε υψηλα μσακια α δημοκρατιας- Παυλους  σιγουρα δεν αφορα την πλειοψηφια αλλα μια μικρη μεριδα συλλεκτων που συνεχιζουν να δαπανουν τεραστια σε σχεση με την πραγματικοτητα ποσα και οχι μονο για τα υψηλης αλλα και τα πιο χαμηλης καταστασης.......κανενα δεν μπορουμε να κατηγορησουμε γιατι ο καθενας συλλεγει οτι αυτος θελει οτι τον καθενα ευχαριστει και φυσικα δεν μας πεφτει λογος για τα ποσα που ξοδευονται γιατι δεν βγαινουν απο την δικη μας τσεπη........στα παραπανω θα προσθετα απο πλευρας μου και την πλειοψηφια των νομισματων Γεωργιου(εδω υπαρχουν και καποια δυσκολα)που εξακολουθουν να κυκλοφορουν σε απιστευτα υψηλες τιμες.......καποτε ρωτησα ενα φιλο γιατι σε αυτο το νομισμα(ευκολο Γεωργιου AU κατασταση) τοσο υψηλη τιμη......μα ειναι σλαμπαρισμενο η απαντηση.......δεν φταιω εγω για αυτο η δικη μου αποψη.....σε 10 λεπτα το νομισμα ειχε φυγει και βρισκοταν στα χερια του γεματου χαρα αγοραστη.......γυρισε ο φιλος και μου εκλεισε το ματι.....ειδες δεν ηταν υψηλη η τιμη του.....εσκυψα το κεφαλι δεν μιλησα αλλα σκεφτηκα......ουτε για αυτο φταιω εγω....καλημερα ναχουμε
μην ξεχνάς Μιχάλη οτι κανεις δεν θα παρει τίποτα μαζι του, ειτε συλλεγει νομισματα, ειτε στοκάρει λίρες. Σίγουρα άλλοι θα τα χαρούν και θα πίνουν στην υγεία του κορόιδου, οποτε να χαίρεσαι το σήμερα με οτι κανεις και οτι σε ευχαριστεί. Η ζωή είναι σύντομη.
Φανη ακριβως απο πανω γραφω"ο καθενας συλλεγει οτι αυτος θελει οτι τον καθενα ευχαριστει"
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 09:59:58 πμ »

Καλορίζικο Αντώνη.  Πάντως δεν ξέρω αν το ανέφερε η δημοπρασία αλλά έχει μπάλωμα στο "1" του 1842.
Δημήτρη οχι δεν το ανέφερε
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 10:12:38 πμ »

Μπράβο, Αντώνη, για την απόφασή σου να το χτυπήσεις με αξιώσεις! Όπως αποδείχτηκε ήταν το κατάλληλο timing: περιορισμένο ενδιαφέρον για γυμνά νομίσματα άσχετα αν είναι δύσκολα και ξεκάθαρος προσανατολισμός στην πλειοψηφία των συλλεκτών σε υψηλά "msάκια" τύπου α' δημοκρατίας και παυλάκια.
Μαγκιά σου!
Το περιορισμενο ενδιαφερον για δυσκολα γυμνα νομισματα οφειλεται σε απουσια ρευστου και ο προσανατολισμος σε υψηλα μσακια α δημοκρατιας- Παυλους  σιγουρα δεν αφορα την πλειοψηφια αλλα μια μικρη μεριδα συλλεκτων που συνεχιζουν να δαπανουν τεραστια σε σχεση με την πραγματικοτητα ποσα και οχι μονο για τα υψηλης αλλα και τα πιο χαμηλης καταστασης.......κανενα δεν μπορουμε να κατηγορησουμε γιατι ο καθενας συλλεγει οτι αυτος θελει οτι τον καθενα ευχαριστει και φυσικα δεν μας πεφτει λογος για τα ποσα που ξοδευονται γιατι δεν βγαινουν απο την δικη μας τσεπη........στα παραπανω θα προσθετα απο πλευρας μου και την πλειοψηφια των νομισματων Γεωργιου(εδω υπαρχουν και καποια δυσκολα)που εξακολουθουν να κυκλοφορουν σε απιστευτα υψηλες τιμες.......καποτε ρωτησα ενα φιλο γιατι σε αυτο το νομισμα(ευκολο Γεωργιου AU κατασταση) τοσο υψηλη τιμη......μα ειναι σλαμπαρισμενο η απαντηση.......δεν φταιω εγω για αυτο η δικη μου αποψη.....σε 10 λεπτα το νομισμα ειχε φυγει και βρισκοταν στα χερια του γεματου χαρα αγοραστη.......γυρισε ο φιλος και μου εκλεισε το ματι.....ειδες δεν ηταν υψηλη η τιμη του.....εσκυψα το κεφαλι δεν μιλησα αλλα σκεφτηκα......ουτε για αυτο φταιω εγω....καλημερα ναχουμε
μην ξεχνάς Μιχάλη οτι κανεις δεν θα παρει τίποτα μαζι του, ειτε συλλεγει νομισματα, ειτε στοκάρει λίρες. Σίγουρα άλλοι θα τα χαρούν και θα πίνουν στην υγεία του κορόιδου, οποτε να χαίρεσαι το σήμερα με οτι κανεις και οτι σε ευχαριστεί. Η ζωή είναι σύντομη.
Φανη ακριβως απο πανω γραφω"ο καθενας συλλεγει οτι αυτος θελει οτι τον καθενα ευχαριστει"
παρόλα αυτα τον κατακρίνεις. Και σε εμενα δεν αρέσουν τα χρέπια, όσο σπάνια και εαν ειναι, αλλά δεν κατακρίνω τον άλλο που τα μαζεύει. Η όλη ιστορια μου θυμίζει μνημόσυνο με ξένα κόλυβα.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 10:16:59 πμ »

.
Καταγράφηκε

Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 10:20:58 πμ »

SAMMLUNG GRIECHENLAND Othon von Bayern. 1832-1862, Athen.1/2 Drachmi 1842 P r o b e (Mzz. Eule; Stempel von Heyer). O N BA I EY TH E A O Kopf des Königs r. über x Rs: Gekrönter Landesschild, im Zentrum bayerischer Rautenschild, zwischen Lorbeerzweigen. Riffelrand. Divo P36. Karamitsos 96a. Witt. 2901 Anm. KM Pn14. Henkelspur. RRRR ss

Ein zweites Exemplar. - Divo kannte seinerzeit nur 3 Exemplare!   

Τα παραπάνω ειναι απο την δημοπρασια .δεν το ανέφερε πουθενα .
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 10:25:03 πμ »

Φίλε Παναγιώτη zobels,
Νομίζω πως η σύγκριση δεν είναι άστοχη.
Συγκρίνουμε ΝεοΕλληνικά συλλεκτικά νομίσματα με ΝεοΕλληνικά συλλεκτικά νομίσματα και εγώ τουλάχιστον γράφω τί προτιμώ πάντα χωρίς να απαξιώνω τις προτιμήσεις των άλλων, φιλικά και με διάθεση συνεργασίας πάντα.
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 10:27:09 πμ »

Αντώνη toni-g, μάλλον πρέπει να κινηθείς άμεσα και να επικοινωνήσεις με τον οίκο!
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 10:34:17 πμ »

Αντώνη toni-g, μάλλον πρέπει να κινηθείς άμεσα και να επικοινωνήσεις με τον οίκο!
Το έκανα ηδη
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 10:35:49 πμ »

Μπράβο, Αντώνη, για την απόφασή σου να το χτυπήσεις με αξιώσεις! Όπως αποδείχτηκε ήταν το κατάλληλο timing: περιορισμένο ενδιαφέρον για γυμνά νομίσματα άσχετα αν είναι δύσκολα και ξεκάθαρος προσανατολισμός στην πλειοψηφία των συλλεκτών σε υψηλά "msάκια" τύπου α' δημοκρατίας και παυλάκια.
Μαγκιά σου!
Το περιορισμενο ενδιαφερον για δυσκολα γυμνα νομισματα οφειλεται σε απουσια ρευστου και ο προσανατολισμος σε υψηλα μσακια α δημοκρατιας- Παυλους  σιγουρα δεν αφορα την πλειοψηφια αλλα μια μικρη μεριδα συλλεκτων που συνεχιζουν να δαπανουν τεραστια σε σχεση με την πραγματικοτητα ποσα και οχι μονο για τα υψηλης αλλα και τα πιο χαμηλης καταστασης.......κανενα δεν μπορουμε να κατηγορησουμε γιατι ο καθενας συλλεγει οτι αυτος θελει οτι τον καθενα ευχαριστει και φυσικα δεν μας πεφτει λογος για τα ποσα που ξοδευονται γιατι δεν βγαινουν απο την δικη μας τσεπη........στα παραπανω θα προσθετα απο πλευρας μου και την πλειοψηφια των νομισματων Γεωργιου(εδω υπαρχουν και καποια δυσκολα)που εξακολουθουν να κυκλοφορουν σε απιστευτα υψηλες τιμες.......καποτε ρωτησα ενα φιλο γιατι σε αυτο το νομισμα(ευκολο Γεωργιου AU κατασταση) τοσο υψηλη τιμη......μα ειναι σλαμπαρισμενο η απαντηση.......δεν φταιω εγω για αυτο η δικη μου αποψη.....σε 10 λεπτα το νομισμα ειχε φυγει και βρισκοταν στα χερια του γεματου χαρα αγοραστη.......γυρισε ο φιλος και μου εκλεισε το ματι.....ειδες δεν ηταν υψηλη η τιμη του.....εσκυψα το κεφαλι δεν μιλησα αλλα σκεφτηκα......ουτε για αυτο φταιω εγω....καλημερα ναχουμε
μην ξεχνάς Μιχάλη οτι κανεις δεν θα παρει τίποτα μαζι του, ειτε συλλεγει νομισματα, ειτε στοκάρει λίρες. Σίγουρα άλλοι θα τα χαρούν και θα πίνουν στην υγεία του κορόιδου, οποτε να χαίρεσαι το σήμερα με οτι κανεις και οτι σε ευχαριστεί. Η ζωή είναι σύντομη.
Φανη ακριβως απο πανω γραφω"ο καθενας συλλεγει οτι αυτος θελει οτι τον καθενα ευχαριστει"
παρόλα αυτα τον κατακρίνεις. Και σε εμενα δεν αρέσουν τα χρέπια, όσο σπάνια και εαν ειναι, αλλά δεν κατακρίνω τον άλλο που τα μαζεύει. Η όλη ιστορια μου θυμίζει μνημόσυνο με ξένα κόλυβα.
Mαλλον Φανη δεν εχεις διαβασει καλα αυτα που εγραψα.......που ακριβως βλεπεις οτι τον κατακρινω.....που ακριβως αναφερεσαι οταν λες για χρεπια γιατι εγω μιλω για AU νομισμα Γεωργιου σλαμπαρισμενο(εκτος αν αυτης της καταστασης τα νομισματα εσυ τα θεωρεις χρεπια)......οταν γραφω απο πανω "κανενα δεν μπορουμε να κατηγορησουμε γιατι ο καθενας συλλεγει οτι αυτος θελει οτι τον καθενα ευχαριστει και φυσικα δεν μας πεφτει λογος για τα ποσα που ξοδευονται γιατι δεν βγαινουν απο την δικη μας τσεπη" που ακριβως βλεπεις το μεμπτο εκτος αν δεν υπαρχει πλεον χωρος για καποιον να διατυπωσει καποιες αποψεις του οποτε παω πασο......ειλικρινα θα ηθελα να μου προσδιορισεις που βλεπεις την κατακριση γιατι διαβασα και ξαναδιαβασα τα γραφομενα μου και δεν το βλεπω
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 10:38:44 πμ »

Φίλε Παναγιώτη zobels,
Νομίζω πως η σύγκριση δεν είναι άστοχη.
Συγκρίνουμε ΝεοΕλληνικά συλλεκτικά νομίσματα με ΝεοΕλληνικά συλλεκτικά νομίσματα και εγώ τουλάχιστον γράφω τί προτιμώ πάντα χωρίς να απαξιώνω τις προτιμήσεις των άλλων, φιλικά και με διάθεση συνεργασίας πάντα.
Αγαπητέ asimako, πάντως μάλλον απαξιωτικό φαίνεται το +1000 στο σχόλιο του Κώστα "... ξεκάθαρος προσανατολισμός στην πλειοψηφία των συλλεκτών σε υψηλά "msάκια" τύπου α' δημοκρατίας και παυλάκια." Όπως και το αρχικό σχόλιο βέβαια.
Έχουμε όμως ξαναπεί, ότι ο γραπτός λόγος εύκολα παρεξηγείται  Κλείσιμο ματιού.
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 10:43:23 πμ »

Παλικάρια ο καθένας μαζεύει οτι γουστάρει .
Φυσικα πληρότητα δεν υπαρχει χωρις τους Παύλους ,Α δημοκρατία ,Κωνσταντινους .
Προσωπικα μάζευα τα πάντα και με ευχαριστεί να εχω τα πάντα  :)σε ms,αλλα οταν έρχεται η στιγμη να προχωρησεις ,διαλέγεις τι θες .
Μακαρι με την σειρα μου να τα ειχα ολα σε ms ,αλλα δεν υπαρχει δυνατότητα .
ΓιΑ όποιον μπορει ,μπραβο του και τον ζηλεύω  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 10:53:31 πμ »

Μπράβο, Αντώνη, για την απόφασή σου να το χτυπήσεις με αξιώσεις! Όπως αποδείχτηκε ήταν το κατάλληλο timing: περιορισμένο ενδιαφέρον για γυμνά νομίσματα άσχετα αν είναι δύσκολα και ξεκάθαρος προσανατολισμός στην πλειοψηφία των συλλεκτών σε υψηλά "msάκια" τύπου α' δημοκρατίας και παυλάκια.
Μαγκιά σου!
Το περιορισμενο ενδιαφερον για δυσκολα γυμνα νομισματα οφειλεται σε απουσια ρευστου και ο προσανατολισμος σε υψηλα μσακια α δημοκρατιας- Παυλους  σιγουρα δεν αφορα την πλειοψηφια αλλα μια μικρη μεριδα συλλεκτων που συνεχιζουν να δαπανουν τεραστια σε σχεση με την πραγματικοτητα ποσα και οχι μονο για τα υψηλης αλλα και τα πιο χαμηλης καταστασης.......κανενα δεν μπορουμε να κατηγορησουμε γιατι ο καθενας συλλεγει οτι αυτος θελει οτι τον καθενα ευχαριστει και φυσικα δεν μας πεφτει λογος για τα ποσα που ξοδευονται γιατι δεν βγαινουν απο την δικη μας τσεπη........στα παραπανω θα προσθετα απο πλευρας μου και την πλειοψηφια των νομισματων Γεωργιου(εδω υπαρχουν και καποια δυσκολα)που εξακολουθουν να κυκλοφορουν σε απιστευτα υψηλες τιμες.......καποτε ρωτησα ενα φιλο γιατι σε αυτο το νομισμα(ευκολο Γεωργιου AU κατασταση) τοσο υψηλη τιμη......μα ειναι σλαμπαρισμενο η απαντηση.......δεν φταιω εγω για αυτο η δικη μου αποψη.....σε 10 λεπτα το νομισμα ειχε φυγει και βρισκοταν στα χερια του γεματου χαρα αγοραστη.......γυρισε ο φιλος και μου εκλεισε το ματι.....ειδες δεν ηταν υψηλη η τιμη του.....εσκυψα το κεφαλι δεν μιλησα αλλα σκεφτηκα......ουτε για αυτο φταιω εγω....καλημερα ναχουμε
μην ξεχνάς Μιχάλη οτι κανεις δεν θα παρει τίποτα μαζι του, ειτε συλλεγει νομισματα, ειτε στοκάρει λίρες. Σίγουρα άλλοι θα τα χαρούν και θα πίνουν στην υγεία του κορόιδου, οποτε να χαίρεσαι το σήμερα με οτι κανεις και οτι σε ευχαριστεί. Η ζωή είναι σύντομη.
Φανη ακριβως απο πανω γραφω"ο καθενας συλλεγει οτι αυτος θελει οτι τον καθενα ευχαριστει"
παρόλα αυτα τον κατακρίνεις. Και σε εμενα δεν αρέσουν τα χρέπια, όσο σπάνια και εαν ειναι, αλλά δεν κατακρίνω τον άλλο που τα μαζεύει. Η όλη ιστορια μου θυμίζει μνημόσυνο με ξένα κόλυβα.
Mαλλον Φανη δεν εχεις διαβασει καλα αυτα που εγραψα.......που ακριβως βλεπεις οτι τον κατακρινω.....που ακριβως αναφερεσαι οταν λες για χρεπια γιατι εγω μιλω για AU νομισμα Γεωργιου σλαμπαρισμενο(εκτος αν αυτης της καταστασης τα νομισματα εσυ τα θεωρεις χρεπια)......οταν γραφω απο πανω "κανενα δεν μπορουμε να κατηγορησουμε γιατι ο καθενας συλλεγει οτι αυτος θελει οτι τον καθενα ευχαριστει και φυσικα δεν μας πεφτει λογος για τα ποσα που ξοδευονται γιατι δεν βγαινουν απο την δικη μας τσεπη" που ακριβως βλεπεις το μεμπτο εκτος αν δεν υπαρχει πλεον χωρος για καποιον να διατυπωσει καποιες αποψεις του οποτε παω πασο......ειλικρινα θα ηθελα να μου προσδιορισεις που βλεπεις την κατακριση γιατι διαβασα και ξαναδιαβασα τα γραφομενα μου και δεν το βλεπω
Το σταματάω εδώ Μιχάλη. Η ίδια συζήτηση έχει γίνει και στο greekcoins.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 10:57:15 πμ »

Παλικάρια ο καθένας μαζεύει οτι γουστάρει .
Φυσικα πληρότητα δεν υπαρχει χωρις τους Παύλους ,Α δημοκρατία ,Κωνσταντινους .
Προσωπικα μάζευα τα πάντα και με ευχαριστεί να εχω τα πάντα  :)σε ms,αλλα οταν έρχεται η στιγμη να προχωρησεις ,διαλέγεις τι θες .
Μακαρι με την σειρα μου να τα ειχα ολα σε ms ,αλλα δεν υπαρχει δυνατότητα .
ΓιΑ όποιον μπορει ,μπραβο του και τον ζηλεύω  Χαμόγελο
Νομίζω αυτό είναι το καλύτερο. Θαυμάζουμε τα ωραία και σπάνια νομίσματα και με την ευκαιρία μπράβο Αντώνη να το χαίρεσαι και αποφεύγουμε συγκρίσεις που οδηγούν σε παρεξηγήσεις  Κλείσιμο ματιού.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 11:11:32 πμ »

Ενταξει Φανη αν και δεν καταλαβα γιατι δεν ειμαι μελος στο greekcoins και δεν γνωριζω σε ποια συζητηση αναφερεσαι αλλα τελος παντων
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 11, 2014, 11:21:01 πμ »

Φίλε Παναγιώτη zobels,
Νομίζω πως η σύγκριση δεν είναι άστοχη.
Συγκρίνουμε ΝεοΕλληνικά συλλεκτικά νομίσματα με ΝεοΕλληνικά συλλεκτικά νομίσματα και εγώ τουλάχιστον γράφω τί προτιμώ πάντα χωρίς να απαξιώνω τις προτιμήσεις των άλλων, φιλικά και με διάθεση συνεργασίας πάντα.
Αγαπητέ Γιάννη,
Ο σεβασμός είναι αμοιβαίος και το ξέρεις.
Ενίσταμαι όμως (κ μάλιστα με σθένος) .............πως γίνεται να συγκρίνετε 2 έμπειροι συλλέκτες το κομμάτι RRR με common, κομμάτι των 2000+ € με κομμάτι των 30,40,200 € , κομμάτι του 1842 με κομμάτι (1930-1965) κομμάτι με ελάχιστο τιράζ με κομμάτι μεγάλου τιράζ................Αν στην τσέπη του ο άλλος έχει 50€ για το αγαπημένο του χόμπι και πάρει ένα BU Παύλο και τον γουστάρει γιατί να υπαινίσεστε πως ο προσανατολισμός είναι κάπως..................... Δλδ εγώ που έχω και κομμάτια πιο ακριβά από μισή Χάγερ αλλά έχω και Παύλους και Κων/νους (ή τουλάχιστον τους αγόρασα) ήμουν απροσανατολισμένος ή γούσταρα που τα είχα/έχω στην κατοχή μου.
Θα προτιμήσω μία ms Δήμητρα από ένα μπαλωμένο Οθωνικό ή Γεώργιου και ας είναι σπάνιο........ΓΟΥΣΤΑ είναι αυτά όμως και μάλιστα προσφέρουν ψυχική απόλαυση ...............
Μην κατευθύνουμε όμως τη μάζα ή την κουβέντα και χαλάμε και το ωραίο post του Toni.
Φιλικά,
Παναγιώτης (msακιας  Σαρκασμός)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2014, 11:33:02 πμ από zobels » Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences