Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 03:56:23 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΔΕΣΜΙΔΕΣ ΕΥΡΩ  (Αναγνώστηκε 15400 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Οκτώβριος 13, 2011, 08:44:53 μμ »

Εδω και λιγο καιρο μαζευω δεσμιδες ευρω. Ειναι ωραια πακετακια των 100 αλλα τα προτιμω απιαστα, ακυκλοφορητα με το αριθμημενο χαρτι της εκαστοτε τραπεζας γυρω-γυρω. Ειναι πολυ ευκολο να βρεθουν, αρκει ο ενδιαφερομενος να επισκευτει ενα υποκαταστημα της τραπεζας που συνεργαζεται και να μην πεσει σε περιεργο υπαλληλο, διοτι τυπικα οι δεσμιδες θελουν αιτηση παραγγελιας κ.λ.π., κ.λ.π. αλλα εαν ειναι καλος ο υπαλληλος εξυπηρετει αμεσως (εφ'οσον υπαρχει και αποθεμα βεβαια  Χαμόγελο  Υπαρχουν δεσμιδες ολων των τραπεζογραμματιων αξιας απο 500 το λιγοτερο εως 50.000 το μεγιστο. Βεβαια, υπαρχουν απο το νομισματοκοπειο πακετα των 10 δεσμιδων, δηλαδη 1.000 χαρτονομισματα, που η αξια της δεμσιδας φτανει το μισο εκατομμυριο. Βεβαια εχω δει και δεσμιδες, η μαλλον τουβλα του 1 εκατομμυριου στα κεντρικα της ΤτΕ (ειχα γνωστο διευθυντη και με πηγε), μου κοπηκε η ανασα!!!! Ενα δωματιο με ραφακια και τουβλα αξιας πολλων δισεκατομμυριων!!! Ηταν τα περισσοτερα μετρητα που ειδα ποτε μαζεμενα!!!!
Καταγράφηκε
spyrosbhta
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 80


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 11:57:31 μμ »

Ενα δωματιο με ραφακια και τουβλα αξιας πολλων δισεκατομμυριων!!! Ηταν τα περισσοτερα μετρητα που ειδα ποτε μαζεμενα!!!!

Άρα...λεφτά υπάρχουν! Χαμόγελο
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 01:05:02 πμ »

τωρα μου θυμισες,αληθινη ιστορια.μολις βγηκαν τα πεντοχιλιαρα,πηγα με ενα φιλο μου στο νομισματοκοπειο,να τοποθετησουμε,μια τεραστια διφυλλη  σιδερενια πορτα, που χωριζε τις μηχανες των χαρτονομισματων,απο τις αιθουσες που τυπωναν τα λαχεια.γιατι και αυτα εκει τυπωνοντουσαν.περασε διπλα μας, ενας υπαλληλος με ενα χειροκινητο μεγαλο κλαρκ,με φυλλα τυπωμενα,ακοπα,απο πεντοχιλαρα,περιπου στο 1,5 μετρο υψος!!!φαντασου ποσο παχος εχει το φυλλο,και υπολογισε,ποσα δις ηταν.εκει χανεσαι τελειως.βεβαια δεν χρειαζεται να σου πω ,για τα μετρα ασφαλειας,και τις διατυπωσεις για να μπουμε στο κτιριο.ολα μια συνηθια ειναι.εκει ο κοσμος τα εβλεπε σαν χαρτι για εφημεριδες,και εγω δουλευωντας ειχα χαζεψει να τα κοιταω,οπως και τις τεραστιες μηχανες εκτυπωσεως, μας εκαναν συστασεις να μην κανουμε σκονη, και λερωνοντουσαν οι μηχανες κλπ.αυτο ειναι!!! σκεφτομουν τους υπαλληλους,ηταν ολη μερα, μεσα σε ογκους χαρτονομισματων,και οι απολαβες τους, ηταν τοτε,ουτε ενα φυλλο τον μηνα,χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 15, 2011, 10:11:23 πμ »

Ενα δωματιο με ραφακια και τουβλα αξιας πολλων δισεκατομμυριων!!! Ηταν τα περισσοτερα μετρητα που ειδα ποτε μαζεμενα!!!!

Άρα...λεφτά υπάρχουν! Χαμόγελο

Κρυβε λογια...... Σφραγισμένα χείλη θα σε ακουσει ο Γιωργακης...... Κλάμα
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences