Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 05:55:35 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Radar serial number  (Αναγνώστηκε 5831 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Vaggosmaster
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 231



Προφίλ
« στις: Αύγουστος 28, 2014, 02:54:17 μμ »

Καλησπέρα

            εδώ πιστεύω έχουμε μια κλασική περίπτωση radar serial number , τι premium μπορεί να έχει
σε αυτό το κυκλοφοριμένο Σκοπιανό χαρτονόμισμα χαμηλής αξίας





Βαγγέλης
 
Καταγράφηκε

Χρω φιλανθρώπως και δικαίως τοις εντυγχάνουσι
Vaggosmaster
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 231



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 31, 2014, 07:03:59 μμ »

Μάλιστα , προφανώς η κανένας εδώ μέσα δεν ασχολείται με ράνταρ η σας χάλασε η προέλευση λόγω Αμφίπολης

 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Χρω φιλανθρώπως και δικαίως τοις εντυγχάνουσι
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 31, 2014, 07:24:44 μμ »

Κακίες....Βαγγέλη, τι θέλεις να σου πούμε; Σε προηγούμενο δικό σου post, βάλαμε το link από το οποίο φαίνεται αν το συγκεκριμένο χαρτονόμισμα είναι ή όχι radar. Να σου το ξαναβάλουμε λοιπόν:
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=14846.0
Επί πλέον το συγκεκριμένο είναι κυκλοφορημένο και η ονομαστική του αξία του, όπως επίσης είπες, μηδαμινή. Καλό βράδυ!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Vaggosmaster
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 231



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 31, 2014, 07:54:09 μμ »

Μάλλον εσύ πας να δημιουργήσεις κακίες φίλε μου, μπορείς να μιλάς ποιο ευγενικά που και που θα σου έκανε καλό!




Καταγράφηκε

Χρω φιλανθρώπως και δικαίως τοις εντυγχάνουσι
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 31, 2014, 08:52:05 μμ »

βαγγελη μου.. ναι.. ρανταρακι ειναι... αλλα να ξερεις... κατ αρχην... καλη τιμη θα πιασει κατι αν πιασει.. (εξαρτατε αν το θελουν οι συλλεκτες του ειδους..), αν ειναι ακρως ακυκλοφορητο! οι περισσοτεροι συλλεκτες δεν δινουν καν σημασια σε κυκλοφορημενα κομματια! και στην αμερικη... αν δεν ειναι ακυκλοφορητο.. δεν ειναι κατι ιδιαιτερο! ακομα και τα αντικαταστασης.. αν ειναι κυκλοφορημενα ειναι απλα δολλαρια!

μετα.. ρωτας για το τι premium μπορει να εχει... αυτο ειναι κατι που δυσκολα θα σου πει καποιος! το χαρτονομισμα σου ειναι παρα μα παρα πολυ φτηνο! η ονομαστικη του αξια ειναι μολις 16 σεντ του ευρω! αρα καλλιστα μπορεις να παρεις δεσμιδες απο αυτα και να τα ψαξεις....

εκτος αυτου..ποσο πρεμιθμ να εχει; να σου πω οτι ειναι σπανιο; και ποσο να παει;; 10 φορες την ονομαστικη του αξια;; αρα 1.60 ευρω;;;  βλεπεις.. ειναι δυσκολο! μπορεις να το βαλεις σε δημοπρασια και οχο πιασει! αν το θελει καποιος.. θα χτυπησει και θα το κυνηγησει... οποτε θα ανεβει τυχον η τιμη του...

αυτα στα γραφω πολυ φιλικα... και σαν... αυτος που εγραψε και το θεμα με τα περιεργα νουμερα στα χαρτονομισματα...

επειδη εχω δει κι αλλα σου ποστ.. το ολο αυτο ειναι κατι πολυ νεο! μεχρι πριν απο λιγα χρονια... μονο αμερικανοι ασχολουνταν με αυτα... τωρα τελευταια βλεπουμε δειλα βηματα απο τον υπολοιπο κοσμο... αλλα μην περιμενεις οτι αυτα τα εστερνιζονται και ολοι οι συλλεκτες! καλλιστα μπορει ενας συλλεκτης να μην ασχολειτε καθολου με αυτα αλλα με αλλες ποικιλιες που δεν ειναι ακομα πολυ γνωστες! αν ξανακανω θεμα με λοιπα πραγματακια σε ξενα χαρτονομισματα.. και το πως συλλεγονται κτλ.. ξερεις ποσοι θα τρεχουν;; Χαμόγελο
και καποια δεν εχουν να κανουν με χρηματικη αξια... αλλα με μικρες ποικιλιες ή καποιες σοβαρες που δεν τις ξερει το μεγαλυτερο μερος των συλλεκτων παγκοσμιος! δεν κανω πλακα!
κι εγω τα εμαθα γιατι σε καποιες χωρες που καταφερα να αποκτησω παραπανω γνωσεις... μαζευω οπως μαζευουν οι γνώστες και μεγαλοι συλλεκτες του κρατους αυτου! κι εκει... ο κραους δεν φτουραει!! ουτε κατα διανοια δεν τα αναφερει!!!

σε καποια σου ποστ.. προσπαθουσες να δεις αν εχουν αξια καποια που ηταν almost raddar, almost ladder κτλ.. αυτα δεν εχουν και πολυ αξια... εκει ακομα ελαχιστοτεροι θα δωσουν σημασια! τα θελουν ειτε καθαρα raddar ή ladder παρα τα ολιγον εγγυος... Κλείσιμο ματιού απλα τα αναφερα στο ποστ μου σαν ειδος κι αυτα.. αλλα σε τιμες δεν... !!!

τελος.. το να εχει ενας αριθμος σειρας... 4 ή 5 ιδιους αριθμους.. χωρις να ειναι solid ο αριθμος σειρας.. αλαλ ουτε και κατι αλλο... πχ.. 22253224262 δεν ειναι το ιδιο με το να εχει σε αυτο το στυλ το τυχερο νουμερο 7!!! lucky seven με δυαρια δεν κανεις! το 7 το εχουν και στους κουλοχερηδες.. και κερδιζεις.. και γι αυτο εγινε και περιζητητο απο μερικους!

το ιδιο ισχυει και για αριθμους σειρας που αντιπροσωπευουν κατι για συγκεκριμενο συλλεκτη αλλα τιποτα απολυτως για καποιον αλλο! αν πχ βρω εναν αριθμο... 28031975.... βλεπεις κατι ιδιαιτερο;;; οχι! ομως εγω βλεπω την ημερομηνια που γεννηθηκα! για εμενα ειναι κατι καλο για εσενα οχι! Κλείσιμο ματιού

εν κατακλειδι.... τα περιεργα νουμερα ειναι ομορφα.. αλλα δεν ειναι ολα σπανια.. εχιε καποια πολυ σπανια εως μοναδικα.. αλλα δεν ειναι ολα ετσι... και το ιδια ισχυει και στις τιμες που μπορει να πιασουν στην αγορα... αν κι αφου βρεθουν 2 ή περισσοτεροι που θα το θελουν!!

ελπιζω να σε καλυψα! Χαμόγελο


Καταγράφηκε
Vaggosmaster
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 231



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 12:14:28 πμ »

Φίλε μου Νίκο με έχεις καλύψει πλήρως δεν έχω λόγια, δίνεις λύσεις .

Με πολύ εκτίμηση Βαγγέλης
Καταγράφηκε

Χρω φιλανθρώπως και δικαίως τοις εντυγχάνουσι
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 12:16:43 πμ »

Μόνο λύσεις ..
Τα ρέστα του δίνει  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 12:22:06 πμ »

Θα πιαστώ από την ευκαιρία να σχολιάσω ότι πολύ συχνά οι συλλέκτες μπορεί να μαζεύουν πράγματα που δεν έχουν εμπορική αξία. Αν έβρισκα αυτό το χαρτονόμισμα θα το κράταγα, αλλά δεν θα έδινα λεφτά να το αγοράσω σε καμιά περίπτωση.

Έτσι αποδεικνύεται για άλλη μια φορά ότι η "συλλεκτικότητα" δεν συνδέεται απαραίτητα με την "εμπορικότητα", παρά μόνο για όσους είναι προσανατολισμένοι προς τα εκεί.

Όσο για τους κληρονόμους μου, αν θα μπορέσουν δηλαδή να πάρουν πίσω τα 0,16 ευρώ ή και κάποια υπεραξία... δικό τους πρόβλημα...
Καταγράφηκε
Vaggosmaster
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 231



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 08:22:32 πμ »

Αυτό ισχύει (κατ'εμε) , οι περισσότερη συλλέκτες συνήθως ασχολούνται με πράγματα χαμηλής αξίας "όχι ότι δεν θαυμάζουν τα σπάνια και ακριβά είδη" και απολαμβάνουν το συλλεκτισμό περισσότερο από τους σοβαρούς συλλέκτες όπως συνήθως τους λέμε διότι δεν έχουν να σκεφτούν χρήματα και υπεραξίες.Αυτό  το χόμπι έχει φοβερές θεραπευτικές ιδιότητες όσον αφορά το άγχος και την κατάθλιψη.


Οι μεγάλοι συλλέκτες υπάρχουν γιατί το φυτώριο των μικρών πολλαπλασιάζεται Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Χρω φιλανθρώπως και δικαίως τοις εντυγχάνουσι
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 11:32:55 πμ »

διότι δεν έχουν να σκεφτούν χρήματα και υπεραξίες.Αυτό  το χόμπι έχει φοβερές θεραπευτικές ιδιότητες όσον αφορά το άγχος και την κατάθλιψη.

Ακριβώς αυτό. Αν είναι να σου δημιουργεί περισσότερο άγχος, δεν είναι χόμπυ.
Καταγράφηκε
dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 01, 2014, 12:11:41 μμ »

Ασχετο αλλα και σχετικο. Vaggosmaster ξερεις κανεναν που την σημερινη εποχη να μην εχει ανχος-καταθλιψη?
Εγω παντως οχι. Γραφεις οι περισσότερη συλλέκτες συνήθως ασχολούνται με πράγματα χαμηλής αξίας Δηλαδη? Φιλε μου το να συλλεγεις (γενικη) πχ ουνες και αλλα ακριβα νιμισματα ή ακομα και εργα τεχνης-κοσμηματα (ακριβα λεμε) κλπ ειναι για "φορτωμενους".
Εμεις (εγω τουλαχιστων) μπηκα στη συλλογη νομισματων πριν 4-5 μηνες.Μαζευω αυτα που αντεχει η τσεπη μου. Σε αυτο το διασττημα εχω δει μια καποια Α βελτιωση στην καταθλιψη μου (νομιζω οτι εχω δεν εχω παει σε γιατρο).
Δηλ αν ειχα "πορτοφολα" θα ειχα γινει καλα?
Τεσπα το θεμα ειναι οτι μεσες ακρες συμφωνούμε.
Καλη σου μερα
Φιλικα Πανος
 
Καταγράφηκε

m42b18 isT
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 06:44:19 μμ »

Ασχετο αλλα και σχετικο. Vaggosmaster ξερεις κανεναν που την σημερινη εποχη να μην εχει ανχος-καταθλιψη?
Εγω παντως οχι. Γραφεις οι περισσότερη συλλέκτες συνήθως ασχολούνται με πράγματα χαμηλής αξίας Δηλαδη? Φιλε μου το να συλλεγεις (γενικη) πχ ουνες και αλλα ακριβα νιμισματα ή ακομα και εργα τεχνης-κοσμηματα (ακριβα λεμε) κλπ ειναι για "φορτωμενους".
Εμεις (εγω τουλαχιστων) μπηκα στη συλλογη νομισματων πριν 4-5 μηνες.Μαζευω αυτα που αντεχει η τσεπη μου. Σε αυτο το διασττημα εχω δει μια καποια Α βελτιωση στην καταθλιψη μου (νομιζω οτι εχω δεν εχω παει σε γιατρο).
Δηλ αν ειχα "πορτοφολα" θα ειχα γινει καλα?
Τεσπα το θεμα ειναι οτι μεσες ακρες συμφωνούμε.
Καλη σου μερα
Φιλικα Πανος
 
+1
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 08:41:47 μμ »

κατάθλιψη-ξεκατάθλιψη, το radarάκι μια χαρά είναι φίλε μου, κράτα το στην συλλογή σου... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Vaggosmaster
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 231



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 10:02:25 μμ »

Εννοείτε πως το κρατάω , όπως και πολλά άλλα σιγά σιγά θα σας τα δείχνω.

Βαγγέλης
Καταγράφηκε

Χρω φιλανθρώπως και δικαίως τοις εντυγχάνουσι
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 03, 2014, 02:43:56 μμ »

διότι δεν έχουν να σκεφτούν χρήματα και υπεραξίες.Αυτό  το χόμπι έχει φοβερές θεραπευτικές ιδιότητες όσον αφορά το άγχος και την κατάθλιψη.

Ακριβώς αυτό. Αν είναι να σου δημιουργεί περισσότερο άγχος, δεν είναι χόμπυ.
+1  μερικες Εκφρασεις οπως ρανταρ,εκλεισα τρυπα,κλειδι,κλπ,μαλλον? αντι να βοηθουν σε ενα χομπυ τον ενδιαφερομενο,τον οδηγουν σε μεγαλυτερα Αδιεξοδα!!! Χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences