Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 20, 2024, 12:26:44 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προταση - σοβαρη - προς συλλεκτες μόνον και προς πνε  (Αναγνώστηκε 10355 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
rubirosa
Συντονιστής
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1431



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 21, 2014, 10:07:03 μμ »

Ήταν και ο Φροϋδης πιο πριν...
Σωστός!
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 21, 2014, 10:07:44 μμ »

Δίκιο έχεις για την ασφάλεια, αλλά ας μην κουβαλήσουμε και ότι έχουμε και δεν έχουμε Στριφογύρισμα ματιών. Άλλωστε δε θα κάνουμε και ελεύθερο camping, σε κανένα ξενοδοχείο θα γίνει φαντάζομαι Έκπληξη.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 21, 2014, 10:09:26 μμ »

Αν πρόβλημα σας είναι τα νομίσματα, θα νοικιάσουμε σε μια τράπεζα εκει κοντα μια θυριδα και θα τα πηγαινοφερνουμε καθε μερα. 70 ευρω τον χρόνο εχει. Μπορει να μην μας παρουν και λεφτά.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 21, 2014, 10:42:31 μμ »

 Φιλε Βασιλη, αυτο ειναι μια μονο παραμετρος, οχι η πιο σημαντικη.
 Οποιος εχει λαβει μερος σε παρομοιες εκδηλωσεις, ξερει οτι αυτα θελουν οργανωση απο καποιον φορεα (διαβαζε 2-3 ατομα π.χ. απο ΠΝΕ προθυμα να τρεξουν πολυ) γιατι υπαρχουν δεκαδες θεματα να λυθουν για μια πετυχημενη εκδηλωση οπως την φανταζεσαι.

  Για ενα π.χ. 2ημερο συνεδριο, πρεπει να κλειστει αιθουσα σε καποιο ξενοδοχειο, οπτικοακουστικο υλικο, να ετοιμασουν καποιοι σοβαροι επαϊοντες του χωρου ομιλιες με ενδιαφεροντα θεματα (π.χ." φωτογραφιση νομισματων","grading και οι παραμετροι του", "η μαυρη πανουκλα των κουτιων και των Αμερικανων" (για αυτο το τελευταιο ξερω απο τωρα τον ομιλητη  Σαρκασμός Σαρκασμός) , συνοδευομενες με οπτικο υλικο, γιατι για να δωσει καποιος λεφτα για να παρακολουθησει μια τετοια εκδηλωση θα πρεπει και να αποκομισει κατι απο αυτην.(περα απο κρασοκατανυξεις βραδυνες με ταληρα Παρισιων να κυκλοφορουν αναμεσα σε μπριζολες. Σαρκασμός Σαρκασμός).
  Πρεπει να κλειστουν δωματια για την διανυκτερευση, ταβερνες για τα περεταιρω, να τυπωθει ενα υποτυπωδες προγραμμα , να υπολογιστει και να μαζευτει το κοστος συμμετοχης για να βγει οικονομικα η εκδηλωση και να μην πεσουν φεσια, και δεκαδες αλλα πραγματα.
  Και φυσικα να υπολογιστει πολυ προσεκτικα ο χρονος και ο τοπος, αν θεωρησουμε οτι υπαρχουν αρκετοι συλλεκτες (ενας αριθμος που θα εγγυοταν επιτυχια) που μπορουν να την κοπανησουν απο την οικογενεια ενα  συγκεκριμενο διημερο για να πανε να κανουν την τρελλα τους..
 Προσπαθω να πω οτι εγω θα εβλεπα με πολυ ενδιαφερον μια τετοια εκδηλωση, αλλα γνωριζοντας τις δυσκολιες επιτυχιας, πιστευω οτι πρεπει να βρεθει καποιος-καποιοι που θα τρεξουν πολυ (σαν το ανεκδοτο με τα μυρμηγκια και τον ελεφαντα , οπου μενει ενα κρεμασμενο απο τον λαιμο του παχυδερμου και απο κατω τα αλλα του φωναζουν "ΠΝΙΧΤΟΝ ΜΗΤΣΟ, ΠΝΙΧΤΟΝ.." Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο )
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 21, 2014, 11:47:46 μμ »

Καλη η σκεψη ,αλλα :
Για την υλοποιηση της πρεπει να αναλογιστουμε πως :
Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα!!
Αρα μια τετοια εκδηλωση θα πρεπει να γινει μια φορα στην Θεσσαλονικη , μια στην στερεα Ελλαδα , μια στην Πελλοπονησσο , μια στις Κυκλαδες-Σποραδες κτλ μια στην Κρητη και μια στα Επτανησα!!
Αρα μιλαμε για 6-7 συναπτα ετη για να μπορεσουν να βρεθουν καποια μελη με καποιους Αθηναιους οι οποιοι θα εχουν την καλη διαθεση και να ταξιδεψουν αλλα κοαι να κρατανε συλλογες - απομνημονευματα για ομιλιες κτλ κλτ!!
Οσο δεν μπορει η επαρχια να ταξιδεψει προς την Αθηνα αλλο τοσο ο Αθηνα δεν θα μπορει να ταξιδεψει προς τα διαφορα μερη πιστευω!!
Γιαυτο κανετε το καλυτερο που μπορειτε οταν βρισκεστε σε καποιο μερος να βλεπεται τους εκει συλλεκτες , να αλλαζετε αποψεις και διαφορα αλλα και να συσφιγγετε τις σχεσεις σας!!
Προσωπικα χαιρομε που εαν χρειαστω κατι τον Αναργυρο πχ ή τον κυριο Νικο ή τον Αντωνη ή τον Χρηστο ή καθε αλλον χρηστη που του εχω  ζητηση βοηθεια κατα το παρελθον ξερω οτι θα με βοηθησουν κατα τις δυναμεις τους   
Και ας μην εχουμε ιδωθει ποτε μας!!
Οι γνωσεις και οι φιλιες αγαπητοι φιλοι μπορουν να καλιεργηθουν και να αναπτυχθουν και μεσα απο ενα ψυχρο κουμπιουτερ ή ενα τηλεφωνο!!

Ενας παθων απομακρυσμενος συλλεκτης της περιφερειας!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 22, 2014, 11:38:28 πμ »

'Οπως σου είχα αναφέρει Βασιλάκη όταν το συζητήσαμε, το παρακάτω link ήταν αυτό που μου έδωσε την ιδέα για μια ετήσια νομισματική συνάντηση.

http://www.kitmeet.com/en/

Ρίξτε μια ματιά στο gallery.  Τα τυπάκια είναι άπαικτα και τα χαίρομαι. Καλλιτέχνες με όλη τη σημασία της λέξης, ειδικά όταν βάφουν και κατασκευάζουν διοράματα -- απίστευτα, 3D πίνακες. Per Olav Lund ο αγαπημένος μου.

Επίσης σου ανέφερα ότι δεν υπάρχει λόγος να προτείνουμε κάτι ανάλογο στο Στέκι γιατί δεν θα υπάρξει ανταπόκριση - λίγοι είναι οι συλλέκτες και οι περισσότεροι από αυτούς μετράνε ποιος την έχει μεγαλύτερη.  Κλείσιμο ματιού

Ο μόνος που έκανε τα λογικά σχόλια-απορίες είναι ο haros - ένα τέτοιο επιχείρημα θέλει πολλή οργάνωση, μεράκι, και φυσικά ανταπόκριση απο συλλέκτες, το τελευταίο θεωρώ το πιο δυσκολο από όλα.

Πάντως από το παραπάνω λινκ, μπορεί κάποιος να πάρει πολλές ιδέες.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 22, 2014, 12:05:32 μμ »

Δημήτρη,

Το συμπόσιο θε πρεπει να ειναι εκτός Αθηνων για να εχει νόημα και το όλο ταξίδι συνοδευόμενο απο στειχειώδης διακοπές και αλλαγή παραστάσεων. Η πνε μπορεί να βρει ενα μέρος όπου στο μέρος αυτό να υπαρχει εγκατεστημενος ενας συλλεκτης μόνιμα και να αναλάβει τα περισσότερα.
Μην υπερβάλλετε. Μία αιθουσα ειναι γελειο να βρεθεί καιθώς και προβολέας + λαπτοπ. Μια παρουσίαση σε powerpoint να φτιάξει ο ομιλητής και λύθηκε το θέμα.
Τα υπόλοιπα , περι διαμονής, φαγητου κλπ ειναι πανεύκολα.
Εγω μενω Σύρο, ο Λευτερης Λειψούς, ο Γιαννης Βασιλάκης κατάγεται απο Κάρπαθο,πόσοι υπαρχουν Κρητικοί. Ας βρεθεί το μέρος και όσοι ειναι απο κει ας εργαστούν περισσότερο για να γίνει.
Αν βρεθούν 2-3 ομιλητές και αν το επιθυμεί το δσ της πνε θεωρώ ότι ειναι ευκολο το εγχείρημα. ΚΑι εν τελει, ας προσπαθήσουμε.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 22, 2014, 12:13:38 μμ »

Τα κέρματα μπορούν να κλείνονται κάθε μέρα σε θυρίδα σε τοπική τράπεζα.

Εδω πριν 6 χρόνια εγινε εκθεση γλυπτών στην ερμούπολη στην πλατεία γνωστών Ελληνων και ξένων γλυπτών και τα εκθέματα ήταν ΧΥΜΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΕΙΑ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΑ. Και εμειναν εκει μία εβδομάδα. Περιμετρικά απο καθε γλυπτο ήταν ενα σκοινι απλά για να μην αγγίζεις το γλυπτό. Δεν κλάπηκε απολυτως τίποτα.
Τι νομίζετε ? Οτι όλοι ζαχαρώνουν τα νομίσματα σας? Ας μην ψάχνουμς για προβληματα και ας κοιταμε να βρουμε λύσεις.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 22, 2014, 12:22:28 μμ »

'Οπως σου είχα αναφέρει Βασιλάκη όταν το συζητήσαμε, το παρακάτω link ήταν αυτό που μου έδωσε την ιδέα για μια ετήσια νομισματική συνάντηση.

http://www.kitmeet.com/en/

Ρίξτε μια ματιά στο gallery.  Τα τυπάκια είναι άπαικτα και τα χαίρομαι. Καλλιτέχνες με όλη τη σημασία της λέξης, ειδικά όταν βάφουν και κατασκευάζουν διοράματα -- απίστευτα, 3D πίνακες. Per Olav Lund ο αγαπημένος μου.

Επίσης σου ανέφερα ότι δεν υπάρχει λόγος να προτείνουμε κάτι ανάλογο στο Στέκι γιατί δεν θα υπάρξει ανταπόκριση - λίγοι είναι οι συλλέκτες και οι περισσότεροι από αυτούς μετράνε ποιος την έχει μεγαλύτερη.
 Κλείσιμο ματιού

Ο μόνος που έκανε τα λογικά σχόλια-απορίες είναι ο haros - ένα τέτοιο επιχείρημα θέλει πολλή οργάνωση, μεράκι, και φυσικά ανταπόκριση απο συλλέκτες, το τελευταίο θεωρώ το πιο δυσκολο από όλα.

Πάντως από το παραπάνω λινκ, μπορεί κάποιος να πάρει πολλές ιδέες.  Κλείσιμο ματιού

Διαφωνώ με την σύγκριση.
Άλλο κατασκευάζω και φέρνω μαζί μου τα υλικά και άλλο φέρνω νομίσματα δλδ σταθερές αξίες.
Μέσα από το Στέκι έχω γνωρίσει πολύ καλά παιδιά που οι περισσότεροι δεν μετράνε ποιός την έχει μεγαλύτερη , ούτε φθονούν και χαίρονται για το συνάδελφο συλλέκτη. Άρκετοί μάλιστα θεωρούνται "Φίλοι" π.χ Solferino.  Μέσα σε αυτούς είσαι και εσύ Φάνη (φυσικά).
Αν δεν ήταν συλλέκτες ή δεν τους άρεσε το νόμισμα (συλλέγοντας πλέον με τον τρόπο της εποχής και όχι τον παραδοσιακό βλέπε slab, grade, type set και όχι πληρότητα) δεν θα βλέπαμε posts από διάφορα μέλη για το Βερολίνο, Μόναχο , Λονδίνο ..............μας αρέσει η παρέα και το κόλλημα μας δλδ το νόμισμα ή χαρτονόμισμα ή οτιδήποτε άλλο.
Απο πέρισυ αναρωτιόμουν πως θα μπορούσε να γίνει ένα επίσημο Ετήσιο Coin Show στην Ελλάδα και μάλιστα στον καινούργιο εκθεσιακο χώρο του Αερολιμένα Αθηνών Πανευρωπαικά .............με συμμετοχή μεγάλων οίκων , ελλήνων εμπόρων ,και άλλων πολλών ................όταν το είπα σε κάποιους μου είπανε πως χρειάζεται χορηγός Ισχυρός για αρχή και να "Ξυπνήσω" ..........Γιατί όμως Απορία Ο Έλληνας αν επιμείνει σε κάτι παρόλου που φαίνεται μεγάλη η πρόκληση πιστεύω πως μπορεί να Επιτύχει πολλά..............ΑΛΛΑ ποιός είμαι εγώ που έχω τέτοια οράματα??? Ένας νέος συλλέκτης του Slab , ανεπίδεκτος μαθήσεως όπως λέει ο Ανάργυρος..............ο ποδάρας είπε κάποτε σε απάντηση για τους "Εμπόρους" πως δεν συμβάδιζαν με την τάση της εποχής (slabs) .............και αυτή η κίνηση (ένα event Πανελλαδικό για αρχή)  διεύρυνσης στον τόπο μας του "Συλλεκτισμού" επιβάλλεται πλέον στην Ελλάδα του "Σήμερα'
Καταγράφηκε

zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 22, 2014, 12:29:39 μμ »

Δημήτρη,

Το συμπόσιο θε πρεπει να ειναι εκτός Αθηνων για να εχει νόημα και το όλο ταξίδι συνοδευόμενο απο στειχειώδης διακοπές και αλλαγή παραστάσεων. Η πνε μπορεί να βρει ενα μέρος όπου στο μέρος αυτό να υπαρχει εγκατεστημενος ενας συλλεκτης μόνιμα και να αναλάβει τα περισσότερα.
Μην υπερβάλλετε. Μία αιθουσα ειναι γελειο να βρεθεί καιθώς και προβολέας + λαπτοπ. Μια παρουσίαση σε powerpoint να φτιάξει ο ομιλητής και λύθηκε το θέμα.
Τα υπόλοιπα , περι διαμονής, φαγητου κλπ ειναι πανεύκολα.
Εγω μενω Σύρο, ο Λευτερης Λειψούς, ο Γιαννης Βασιλάκης κατάγεται απο Κάρπαθο,πόσοι υπαρχουν Κρητικοί. Ας βρεθεί το μέρος και όσοι ειναι απο κει ας εργαστούν περισσότερο για να γίνει.
Αν βρεθούν 2-3 ομιλητές και αν το επιθυμεί το δσ της πνε θεωρώ ότι ειναι ευκολο το εγχείρημα. ΚΑι εν τελει, ας προσπαθήσουμε.
Άσε τα λόγια και πάρε τηλ/νο τον Αιμίλιο Ζιλιερόν να του τα αναφέρεις.
Φυσικά και θα επικροτήσουν τέτοια κίνηση και μάλιστα οι περισσότεροι.
Εγώ τα νομίσματα μου θα τα φέρω και ούτε θυρίδες θέλω ούτε τίποτα, μια τσάντα του sport Billy χρειάζομαι μόνο. Σαρκασμός
Κάποιος να κάνει ένα οργανοδιάγραμμα και να καταμεριστούν ίσα ότι δουλειές -έρευνες χρειάζονται.
Για το σημείο συνάντησης "Δημοψήφισμα" . Σαρκασμός
Μην μοιρολογούμε όλη την ώρα , κέφι κ μεράκι υπάρχει ..............Προχωράμε και όσοι πιστοί προσέλθουν.
Καταγράφηκε

wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 22, 2014, 01:11:32 μμ »

Παναγιώτη, δεν έχει σημασία αν είναι πλαστικά μοντέλα ή νομίσματα. Το θέμα είναι για πιο λόγο γίνεται μια τέτοια συνάντηση. Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ένα coin show ή μια δημοπρασιά εκτός Αθηνών, ούτε μια συνάντηση σε μια ταβέρνα να περιφέρονται νομίσματα. Καλά και αυτά, αλλά νομίζω ο Βασίλης, παρακεινούμενος από την συζήτηση που είχε μαζί μου, προτείνει κάτι άλλο, κάτι σαν νομισματικό συμπόσιο, το οποίο επικροτώ.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 22, 2014, 01:25:33 μμ »

Παναγιώτη όταν πας πνε, ρώτα τον κ.Αιμίλιο αν μπορεί να γίνει κατι τετοιο και τη γνώμη του για αυτό.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 22, 2014, 02:02:43 μμ »

εχετε και εναν δημαρχο ο οποιος μπορει να σας φιλοξενησει στο νησι του εαν ερθει επισιμη προταση στο γραφειο του!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Αυτο μπορει να διαβιβαστει στον προεδρο για τα περαιτερω!!
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 23, 2014, 12:00:53 μμ »

Παναγιώτη, δεν έχει σημασία αν είναι πλαστικά μοντέλα ή νομίσματα. Το θέμα είναι για πιο λόγο γίνεται μια τέτοια συνάντηση. Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ένα coin show ή μια δημοπρασιά εκτός Αθηνών, ούτε μια συνάντηση σε μια ταβέρνα να περιφέρονται νομίσματα. Καλά και αυτά, αλλά νομίζω ο Βασίλης, παρακεινούμενος από την συζήτηση που είχε μαζί μου, προτείνει κάτι άλλο, κάτι σαν νομισματικό συμπόσιο, το οποίο επικροτώ.
+1 Αυτο ειναι και το Ουσιαστικωτερο!!!ανταλλαγη Αποψεων,κλπ.Απο μια απλη εκθεση νομισματων με security κλπ!!Σιγουρα δεν θα ηταν ασχημο να εκτεθουν και Σπανιωτητες που ολοι θα μπορουμε να θαυμασουμε!!Χαιρετω,γιαννηςτ.    υγ. ο Αντιπαθητικος να ειναι σε περιορισμενο χωρο!!!η ψυχικη Υγεια μας θα βρισκετε σε κινδυνο!!! 
Καταγράφηκε
chrysos
Επόπτες
Χάλκινο μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 437


Παλιά Καραβάνα


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 23, 2014, 12:03:39 μμ »

Αγαπητοί μου φίλοι, δεν κατάλαβα ακόμα τη θέλετε να κάνετε, να οργανώσετε συνέδριο περί της νομισματικής !!, η να οργανώσετε μια χοροεσπερίδα για να γνωρισθούν και να ανταλλάξουν απόψεις οι συλλέκτες, είτε ανήκουν στην ΠΝΕ είτε όχι !!

Επειδή πριν συνταξιοδοτηθώ, επί 30 χρόνια η δουλεία μου ήταν η διοργάνωση καλλιτεχνικών εκδηλώσεων σε μεγάλα ξενοδοχεία των Αθηνών αλλά και της επαρχίας. Σας επισημαίνω ότι όλα τα σωματεία είτε είναι ερασιτεχνικά είτε επαγγελματικά τις ετήσιες συναντήσεις τους τις κάνουν κατά την διάρκεια των απόκρεων.

Όπως επεσήμανε ο Σκαράκης θα πρέπει να γίνουν 5-6 χοροεσπερίδες στην Ελλάδα και μια στην Κύπρο, συνεπώς οι κατά τόπους συλλέκτες, θα πρέπει να οργανωθούν και να εκλέξουν μια οργανωτική επιτροπή, για την τέλεση της εκδήλωσις.  

Τώρα ας μιλήσουμε για το τη θα χρειαστεί, για να γίνει μια τέτοια εκδήλωση στην Αθήνα, που βρίσκονται και οι περισσότερη συλλέκτες.

Βήμα 1ον.  παίρνετε οικονομική προσφορά από διάφορα ξενοδοχεία (Συνήθως χρεώνουν από €30 έως €60 το άτομο)

Βήμα 2ον.  Κλίνετε μια πενταμελή ορχήστρα, μαζί με ηχητική εγκατάσταση, (Προαιρετικά μπορείτε να έχετε και καλλιτεχνικό πρόγραμμα, τραγουδιστή η τραγουδίστρια.

Βήμα 3ον.  Εάν θέλετε να κάνετε την εκδήλωση πιο επαγγελματική, μπορείτε να νοικιάσετε ένα Video Wall, για παρουσίαση και ομιλία.

Βήμα 4ον.  Μπορείτε επίσης κατά τη διάρκεια της εκδήλωσις, να οργανώσετε και μια λαχειοφόρο αγορά, αυτό θα αφήσει κάποια έσοδα στο ταμείο για τα λειτουργικά έξοδα, (Τα δώρα θα είναι προσφορά από καταστήματα και οίκους δημοπρασιών) τους οποίους και θα καλέσετε στην εκδήλωση.  
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 23, 2014, 04:58:11 μμ από chrysos » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences