Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 04:12:50 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 λεπτό 1828  (Αναγνώστηκε 3158 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 28, 2014, 06:24:39 μμ »

Μόλις έκλεισε ένα όμορφο μονόλεπτο του 1828... δυστυχώς εγώ το έχασα ...καλορίζικο σε όποιον το πήρε!Πείτε, όποιος μπορεί την γνώμη σας για κατάσταση και αξία που έκλεισε.
http://www.ebay.com/itm/RARE-GREECE-COIN-1-LEPTON-1828-/291194141350?pt=UK_Coins_European_RL&hash=item43cc85faa6&autorefresh=true
Καταγράφηκε
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 28, 2014, 07:19:47 μμ »

Αν είναι γνήσιο καλά έκλεισε, λέω αν χωρίς να το στηρίζω κάπου συγκεκριμένα, άλλα κάτι δεν μου καθόταν καλά στο μάτι. Βέβαια κατά 99 τοις εκατό λάθος θα είμαι, όμως λόγω και μόνο αυτού εγώ απείχα. Αν δεν μου κάθεται καλά ένα νόμισμα απλά το αφήνω και προτιμώ να δω κάτι άλλο. Έτσι πήρα αυτό το λοτ με την 235 μέσα, μιας και αυτήν την ποικιλία δεν την έχω καθόλου

http://www.ebay.com/itm/371106025169?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 28, 2014, 07:24:51 μμ »

Αν είναι γνήσιο καλά έκλεισε, λέω αν χωρίς να το στηρίζω κάπου συγκεκριμένα, άλλα κάτι δεν μου καθόταν καλά στο μάτι. Βέβαια κατά 99 τοις εκατό λάθος θα είμαι, όμως λόγω και μόνο αυτού εγώ απείχα. Αν δεν μου κάθεται καλά ένα νόμισμα απλά το αφήνω και προτιμώ να δω κάτι άλλο. Έτσι πήρα αυτό το λοτ με την 235 μέσα, μιας και αυτήν την ποικιλία δεν την έχω καθόλου

http://www.ebay.com/itm/371106025169?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649
μια ζωή στην κόντρα  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 28, 2014, 07:31:27 μμ »

Έλα βρε Αντώνη, έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με το Ebay, μόνο κάτι ενετικά αγόρασα, το πεδίο ήταν ελεύθερο από εμένα. Αν δεν υπήρχε μέσα η 235 ούτε που θα το κοιτούσα το λοτ, έχω σταματήσει να ασχολούμε με Όθωνα και λοιπές δυνάμεις εδώ και καιρό και τη συλλογή μου θα την δώσω και αυτή, απλά περιμένω τον Γιώργο να μου πει το οκέυ και οι Όθωνες θα ταξιδέψουν προς Κρήτη. Καποδίστριας και μόνο Καποδίστριας, άντε και κανένα Ενετικό να σπάει η ρουτίνα  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 28, 2014, 07:42:54 μμ »

αξιοπρεπές για τόσο εύκολη ποικιλία (η 103-Β.b σε late die state δεν είναι;- δεν έχω και το βιβλίο μαζί), και σε τιμή 'κρίσης'  Άνεση
υ.γ. συνονόματε johnmak ωραίο λοτ, έτσι είχα πάρει κι εγώ την 235 σε ένα λοτ του Elsen που μετά διέσπασα και ξαναπούλησα μέσω ebay και μου βγήκε δωρεάν  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Toni-g
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 28, 2014, 07:48:40 μμ »

Έλα βρε Αντώνη, έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με το Ebay, μόνο κάτι ενετικά αγόρασα, το πεδίο ήταν ελεύθερο από εμένα. Αν δεν υπήρχε μέσα η 235 ούτε που θα το κοιτούσα το λοτ, έχω σταματήσει να ασχολούμε με Όθωνα και λοιπές δυνάμεις εδώ και καιρό και τη συλλογή μου θα την δώσω και αυτή, απλά περιμένω τον Γιώργο να μου πει το οκέυ και οι Όθωνες θα ταξιδέψουν προς Κρήτη. Καποδίστριας και μόνο Καποδίστριας, άντε και κανένα Ενετικό να σπάει η ρουτίνα  Σαρκασμός
σε πειράζω ,Γιαννη .καλοριζικα .
Δες το mail σου
Καταγράφηκε
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 28, 2014, 07:54:41 μμ »

Το ξέρω Αντώνη ότι με πειράζεις και εγώ με χιούμορ προσπάθησα να απαντήσω άλλα ο γραπτός λόγος δεν βοηθά και πολύ δυστυχώς. Σου απάντησα στο μνμ σου Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 29, 2014, 10:23:22 πμ »

Λοιπόν να πω και εγώ την ταπεινή μου γνώμη: αξιοπρεπή κατάσταση ας είναι εύκολη ποικιλία (στην πραγματικότητα είναι πολύ πιο όμορφη όταν την πάρει στο χέρι ο τυχερός, από ότι φαίνεται στην φωτογραφία) και όσον αφορά την τιμή του, έκλεισε πιο κάτω από την σημερινή της αξία.Δηλαδή ήταν μια αρκετά καλή ευκαιρία και καλορίζικη σε αυτόν που την κέρδισε, δεν ξέρω αν είναι και φίλος από το στέκι, αν είναι μπορεί να μας το πει δεν τρώμε... Κλείσιμο ματιού Α! και όσον αφορά την γνησιότητά της δεν υπάρχει αμφιβολία...
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 29, 2014, 07:21:56 μμ »

αυτο το ειχα παρει σε δημοπρασια στο  στεκι 160 ευρω

μαλιστα καποιοι με κοροιδευαν

Καταγράφηκε

asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 29, 2014, 07:45:28 μμ »

αυτο το ειχα παρει σε δημοπρασια στο  στεκι 160 ευρω

μαλιστα καποιοι με κοροιδευαν


μια χαρά είναι Λεο, ας το βρουν αυτοί που κορόιδευαν και μάλιστα σε αυτήν την τιμή!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 29, 2014, 11:29:50 μμ »

αυτο το ειχα παρει σε δημοπρασια στο  στεκι 160 ευρω

μαλιστα καποιοι με κοροιδευαν



μάλλον δεν ήξεραν... γίνονται και αυτά!
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences