Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 09:35:19 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Rolex  (Αναγνώστηκε 3845 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
chrisb6kl
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 87


Προφίλ
« στις: Ιούλιος 13, 2014, 12:41:09 πμ »

Καλησπερα σε ολους,

Θα ηθελα να ρωτησω εαν καποιος μπορει να μου πει πανω κατω την αξια αυτων των δυο ρολογιων.
Το γυναικειο ειναι Rolex datejust (79173)18κ με διαμαντια jubille bracelet φορεμενο 5-6 φορες.
Το αντρικο ειναι και αυτο Rolex datejust  (16233)18κ και δεν εχει φορεθει ποτε.
Και τα δυο ειναι στα κουτια τους με ολα τα χαρτια πιστοποιησης. Ημερομηνια παραγωγης 2000 και πωλησης 2001.
Ενδιαφερομαι να τα δωσω καθως δεν ειμαι και πολυ fan των rolex γενικοτερα.
Επισης επειδη δεν θελω να μπλεξω με ebay kai paypal λογω των μεγαλων fees καποιο αλλο site για αγοροπωλησιες ρολογιων θα μου ηταν χρησιμο.

Σας ευχαριστω για το χρονο σας.
Καταγράφηκε
sokratis-coins
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 193



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 13, 2014, 04:56:59 μμ »

Καλησπέρα! Δυστυχώς η χρονική περίοδος είναι περίεργη αλλά και τα συγκεκριμένα ρολόγια "δυσκίνητα". Αν και η rolex είναι εμπορική εταιρία, το ενδιαφέρον για τα συγκεκριμένα είναι μειωμένο αισθητά. Αυτό λόγω του μικρού μεγέθους (34 ή 36 mm είναι τα συγκεκριμένα) γιατί οι περισσότεροι θέλουν από 40 τουλάχιστον και πάνω. Εμένα προσωπικά με ενδιαφέρουν και τα 2, αναλόγως την τιμή. Εάν θέλετε να τα δώσετε πείτε μου μία τιμή και για τα δύο. Ευχαριστώ πολύ, καλό απόγευμα.
Καταγράφηκε
sokratis-coins
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 193



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 13, 2014, 05:07:58 μμ »

Για να έχετε και μία εικόνα, η λιανική τιμή πώλησης τους είναι περίπου στα 1100 με 1300 €. Τόσο περίπου κυμαίνονται σε αγγελίες ιδιωτών και εμπόρων αντίστοιχα.

Καταγράφηκε
chrisb6kl
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 87


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 14, 2014, 06:43:28 πμ »

Καλημερα,

Ευχαριστω για το ενδιαφερον σχετικα με τα ρολογια. Ειναι αληθεια οτι ειναι λιγο δυσκινητα ποιο πολυ λογω μεγεθος ναι αυτο το εχω εισπραξει και εγω λογω μεγεθους.
Παρολα αυτα παραμενουν Rolex και σχετικα η τιμη που δωσατε ειναι καπως χαμηλη δεδομενου την αξια των ρολογιων και την κατασταση στην οποια βρισκονται.

Ευχαριστω
Καταγράφηκε
sokratis-coins
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 193



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 14, 2014, 08:35:56 μμ »

Να είστε καλά. Χαμόγελο Υπάρχει ένα διεθνές site για ρολόγια που είναι και στα Ελληνικα. Δεν γνωρίζω τον τροπο εγγραφής αλλά δεν πιστεύω να είναι δύσκολος.

http://www.chrono24.com.gr

Εάν μπορείτε να στείλετε και εξωτερικό θα είναι πολύ καλύτερα στην τιμή. Είναι αξιόπιστο και δημοφιλές σάιτ με τους περισσότερους γνωστούς εμπόρους, έλληνες και ξένους.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences