Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 01, 2024, 06:17:49 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 4 ΔΟΥΚΑΤΑ ΤΟΥ 1915  (Αναγνώστηκε 5059 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
olympios1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 02, 2014, 09:30:57 μμ »

καλησπερα σε ολους, θα ηθελα επειδη ειμαι ασχετος με το αντικειμενο και επειδη εχω προικα 1 νομισμα  Σαρκασμός τα φωτα σας...καταρχας αν ισχυει αυτη η αντιστοιχια παρακατω γιατι απ'οτι εψαξα στο διαδικτυο κατι τετοιο εχω στα χερια μου 4 δουκατα του 1915...σε αψογη κατασταση... Σαρκασμός θα ανεβασω και φωτο. αργοτερα...ποιον συλλεκτη θα μπορουσα να βρω κοντα στη Πατρα να επισκευτω?? ευχαριστω εκ των προτερων   Μεγάλο χαμόγελο


4 Δουκάτα   4 Dukat
Η.Π.Α    U.S.A
 Αγορά:   400,00 €
 Πώληση:   550,00 €
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 02, 2014, 09:39:37 μμ »

Τα 4 Αυστριακα Δουκατα του 1915 που εχετε στην κατοχη σας κυριε ειναι ενα πανεμορφο νομισμα με φοβερο θυρεο και υψηλη περιεκτικοτητα χρυσου (986/1000).Δυστυχως ομως δεν εχει ουδεμια συλλεκτικη αξια καθως ειναι RESTRIKE (Επανακοπη).Η τιμη του κυμαινεται στο μεταλλο του +5%.

Θα ηθελα να σας ενημερωσω επισης οτι κυκλοφορουν πολλες κοπιες με χρυσο 18 καρατιων!Αν θελετε ανεβαστε καθαρες και κοντινες φωτο ετσι ωστε να γινει μια εκτιμηση!!Λογω της πολυπλοκοτητας του θυρεου τα πλαστά πασχουν σε πολλα σημεια και ειναι εμφανεστατες οι ατελειες! Κλείσιμο ματιού

Σας αναφερω τις διαστασεις και προδιαγραφες του γνησιου:

Διαμετρος 40mm
Βαρος 13,9636
Παχος 0.7mm
Καρατια 23 3/4


Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 02, 2014, 10:05:27 μμ »

Οπως στα λεει ο παραπανω φιλος ειναι, ειναι ενα κλασικο επενδυτικο νομισμα που η αξια του εχει αμεση σχεση με τον χρυσο που περιεχει.
Ειναι Αυστριακο, αυτο που γραφεις για ΗΠΑ δεν ξερω τι ακριβως αφορα.
Οι σαραφηδες στην Αυστρια σημερα το πουλανε τοσο http://goldsilvershop24.com/30-1-Gold-Coins.html
Οσο δηλαδη η σημερινη τιμη του χρυσου που περιεχει,+ καποιο πριμιουμ επειδη ειναι νομισμα.
Σε συμφερει να βρεις καποιον που θελει να αγορασει χρυσο επενδυτικο νομισμα και να παζαρεψεις λιγο το πριμιουμ,λιγο πανω,λιγο κατω, εξαρταται ποσο γρηγορα θες να το δωσεις (γιατι στην Ελλαδα τα πιο κινησιμα επενδυτικα ειναι οι λιρες) και ποσο το θελει και ο αλλος.
Με την προυποθεση φυσικα να ειναι γνησιο.
Καλη επιτυχια.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
olympios1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 04, 2014, 08:52:00 πμ »

καλησπερα σας ευχαριστησα και προσωπικα αλλα πρεπει να το κανω και δημοσια μην μομιζουν οτι σας αγνοησα...!!! Τωρα προσπαθω να ανεβασω καποιες φωτο που εβγαλα απο φωτογραφο φιλο αλλα ειναι πολυ μεγαλες εδω μου λεει μονο 120 κβ..και ειναι 2.000 κβ... πρεπει να τις συμπιεσω καπως αλλα δεν ξερω ο σκραπας...αμα εχετε ιδεα μου λετε...


Υ.Γ  ΠΗΓΑ και σε χρυσοχοο φιλο και πηρα το οκ ειναι αυθεντικο...μου το αγοραζε σε πολυ καλη τιμη αλλα θα περιμενω λιγο να δω και κανα συλλεκτη... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 04, 2014, 08:56:26 πμ »

Καλημερα για διαβασε λιγο εδω και αν δεν τα καταφερεις πες μου να σου στειλω σε προσωπικο μνμα το μειλ μου να στις ανεβασω εγωhttp://steki-syllekton.gr/index.php?topic=7860.0
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 04, 2014, 08:59:06 πμ »

και κατι ακομα για να τις μικρυνεις τις φωτογραφιες χρησιμοποιησε την ζωγραφικη(paint)
Καταγράφηκε
olympios1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 04, 2014, 09:07:50 πμ »

http://i57.tinypic.com/s4ngqt.


  το κανα σωστα  Ελληνα??
Καταγράφηκε
olympios1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 04, 2014, 09:12:17 πμ »

http://i61.tinypic.com/o8dkbn.jpg


http://i60.tinypic.com/6jhoc5.jpg



ευχαριστω πολυ φιλε μου μολις εκανες ενανασχετο ολιγον πιο σχετικο !!! χαχαχ
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 04, 2014, 09:15:50 πμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο εγω να δεις τι τραβηξα για να τα μαθω
Καταγράφηκε
olympios1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 04, 2014, 09:20:19 πμ »

καθε αρχη και δυσκολη δεν λεει Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 04, 2014, 11:58:28 πμ »

απο θεμα γνησιοτητας,οχι οτι ξερω και πολλα,φαινεται ενταξει απο θεμα σχεδιου τουλαχιστον..οσο μπορω να διακρινω..απο θεμα τιμης,νομιζω σου εχουν απαντησει ηδη τα παιδια παραπανω..
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
olympios1
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 05, 2014, 11:05:56 πμ »

σε ευχαριστω και εσενα Κωνσταντινε και για τα δικα σου φωτα...να εισαι καλα...οντως αυθεντικο ειναι καθ'ολα το νομισμα και διαστασεις και βαρος και σχεδιο το τσεκαρε φιλος χρυσοχοος...αλλα δεν βιαζομαι ακομα ειναι επενδυση...θα περιμενω τους Ινδους να ανεβει ο χρυσος μαλλον...χαχαα   Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences