Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 28, 2024, 10:34:35 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τι ειπατε?  (Αναγνώστηκε 6159 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
πλακιωτης
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 417


Μικρος ο κοσμος , αστεια η ζωη......


Προφίλ
« στις: Απρίλιος 29, 2014, 09:30:38 πμ »

 Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 29, 2014, 09:45:40 πμ »

Πικρή πραγματικότητα  Λύπη
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 29, 2014, 09:50:59 πμ »

Αυτο που δεν κατάφεραν να κανουν με τα όπλα, το έκαναν με τα λεφτά.  Θυμός
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 29, 2014, 10:59:24 πμ »

σιγά μη νικήσουν οι Γερμανοί τους εβραίους στα λεφτά...
Καταγράφηκε
πλακιωτης
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 417


Μικρος ο κοσμος , αστεια η ζωη......


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 29, 2014, 07:42:32 μμ »

Και το λεγανε για το 1995 ,τωρα εμεις τι να πουμε ? οτι μας κατακτανε σιγα-σιγα?
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 30, 2014, 12:27:49 πμ »

Διάβασα το παραπάνω άρθρο και έχω να σχολιάσω τα εξής:

"Οι λαοι ξεχνούν γρήγορα".
Διαφωνώ . Οι λαοί θυμούνται είτε άμεσα είτε έμμεσα (μέσα από διηγήσεις παλαιοτέρων που τα έζησαν οι ίδιοι).
Γι' αυτό ακριβώς γίνονται λυσσαλέες προσπάθειες να παραχαραχθεί και να ξαναγραφεί λάθος η ιστορία.
(Ρεπούση)

"είμαστε (εννοεί οι Γερμανοί) μια φυλή εργατική..." Εδώ θα συμφωνήσω .
Βέβαια εργατικοί είναι και οι Έλληνες και όχι μόνο . Το θέμα είναι πως διαχειριζόμαστε την εργατικότητά μας , το νού μας , τον χρόνο μας και πάνω απ' όλα την ψήφο μας...

Οι δηλώσεις του Γερμανού αξιωματούχου πρίν 50 χρόνια είναι άκρως ναζιστικές , προκλητικές και προσβλητικές. 
Αλλά και των σημερινών Γερμανών αξιωματούχων δεν πάνε πίσω...

 
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 30, 2014, 01:34:14 μμ »

Διάβασα το παραπάνω άρθρο και έχω να σχολιάσω τα εξής:

"Οι λαοι ξεχνούν γρήγορα".
Διαφωνώ . Οι λαοί θυμούνται είτε άμεσα είτε έμμεσα (μέσα από διηγήσεις παλαιοτέρων που τα έζησαν οι ίδιοι).
Γι' αυτό ακριβώς γίνονται λυσσαλέες προσπάθειες να παραχαραχθεί και να ξαναγραφεί λάθος η ιστορία.
(Ρεπούση)

"είμαστε (εννοεί οι Γερμανοί) μια φυλή εργατική..." Εδώ θα συμφωνήσω .
Βέβαια εργατικοί είναι και οι Έλληνες και όχι μόνο . Το θέμα είναι πως διαχειριζόμαστε την εργατικότητά μας , το νού μας , τον χρόνο μας και πάνω απ' όλα την ψήφο μας...

Οι δηλώσεις του Γερμανού αξιωματούχου πρίν 50 χρόνια είναι άκρως ναζιστικές , προκλητικές και προσβλητικές. 
Αλλά και των σημερινών Γερμανών αξιωματούχων δεν πάνε πίσω...

 
+1 Απλως σημερα δεν εχουν κρεματορια!τα θυματα η αυτοκτονουν η λιμοκτονουν!!!
Καταγράφηκε
dejavu
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 215


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 30, 2014, 01:56:24 μμ »

Εγω πιστευω οτι η Γερμανια δε θα ειχε κανενα ενδιασμο να ξαναεκανε καπου ενα πολεμο.
Υπαρχει ενα προβλημα, δε μπορεσε ποτε να ορθοποδησει πληθιασμιακα. Ειναι πολυ ψηλα (πρωτη στην Ευρωπη) οσο αφορα την υπογεννητικοτητα για πολλα χρονια, εξου και οι τεραστιες μαζες μεταναστων (οχι μονο Ελληνες).
 

Καταγράφηκε
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 30, 2014, 09:35:41 μμ »

τωρα για την εργατικοτητα των Ελλήνων....εχω έναν ενδιασμο... Αναποφασιστικότητα μετα συγχωρησεως...μην κοιτατε τις ποσες ωρες δουλεύουμε αλλα τι εργο παραγουμε σε αυτές τις ωρες....
νταξει δεν μας κατηγορω ετσι μαθαμε αλλα όταν βρεθουμε στο εξωτερικο σαν μετανάστες τοτε βλέπουμε τα ''μπαστουνια''.. Κλείσιμο ματιού
τα φρο'υ'λανια όταν δουλευουν ...σκιζονται,...εμεις ουτε ένα αμαξι, ουτε ενα μοτερ βρε αδερφε για τα ψυγεία μας.... Λύπη
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 30, 2014, 09:49:12 μμ »

το ξέρω ότι θα νευριάσω πολλούς αλλά μας θεωρώ μεγάλα τεμπελόσκυλα . Ειμαστε μακράν οι πιο τεμπέληδες που εχω συναντήσει. Θες ο ηλίος , θες τα 400 χρόνια σκλαβιά , ειναι γεγονός.

40 χρονια ολοι κοιταζανε να μπούνε στο δημοσιο. Αλήθεια , γιατί??? Επειδη τους άρεσε η σκληρή δουλεια?? Ή επειδη τα εξυναν?

Μην μου απαντησει κανενας σας παρακαλώ με το ' εγω φίλε μου... ' . Δεν αναφερομαι προσωπικά σε καποιον, αλλά Γενικώς στην ΦΑΡΑ μας ως Ελληνες. Ειμαστε κατ'εμέ τεμπέληδες και αυτή ειναι η αποψη μου πολύ πριν αρχίζουν να το λενε οι Γερμανοι.
Οπως επίσης και οι Γερμανοί κουβαλάνε πολυ επίφοβα γονίδια , που μπορει να αποβούν καταστροφικά για την ανθρωπότητα.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 30, 2014, 10:26:20 μμ »

Αυτή την καραμέλα με τους τεμπέληδες Έλληνες δε λέτε να τη βγάλετε απ' το στόμα κι ούτε έχετε καταλάβει΄οτι απευθύνεται απλά στο μέσο ψιλοαλκοόλα, ψιλοκαταθλιπτικό κεντροευρωπαίο που πρέπει κάπου να βρει να θυμώνει ανέξοδα.
 Ποιοί είναι οι τεμπέληδες ρε παίδες? Καρδιολόγος είμαι κι όταν περιγράφω σε "ξενιτεμένους" τους ρυθμούς που δουλεύω και τα απίθανα προγράμματα δε με πιστεύουν. Δηλαδή είναι βλάκες οι μανατζαραίοι των βορειοευρωπαικών νοσοκομείων που έχουν γεμίσει τις κλινικές τους με τεμπελοελληνόπουλα?
 Ή μήπως νομίζετε οτι η ταμίας στην εφορία που εξυπηρετεί καθημερινά 100-200 ταλιμπανιασμένους φορολογούμενους κι ακούει τα εξ αμάξης και βγάζει και δουλειά, υπάρχει και στην Αγγλία?
 Για πήγαινε σε Γερμανό που βαράει lunch break να του πεις ασ΄το "βουρστ" και πήγαινε το σερί να δεις πού θα στο βάλει το "βούρστ".
 
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 30, 2014, 10:35:03 μμ »

Γιώργο μου μην το παίρνεις προσωπικά, γενικά το είπα. Και το εγραψα ας μην πει καποιος ' α εγω ...' . Εσυ Γιώργο δουλεύεις, σε πιστεύω.
Σημερα ημουν για μια δουλειά στο τεβε επειδη δεν σηκωναν το τηλ. και με  - οχι - εγαλη μου εκπληξη ειδα πως η υπαλληλος ειχε κατεβασει τα τηλέφωνα. Οταν παραπονεθηκα στον διευθυντη, την υπερασπιστηκε. Αυτοι ειμαστε Γιώργο.
Στο νοσοκομείο Σύρου - που εχεις κανει για λιγο καιρό απο οτι μου εχεις πει - ολοι οι γιατροί ερχονται στις 9 και σχολανε στις 13. Οι δε επιμελητες οποτε εφημηρεύουν καθονται σπιτι τους και δεν πατανε ποδι στο νοσοκομείο. Αυτα ειναι πολυ λιγα, μπορώ να γραψω μυθιστόρημα για τα καμωματα μας αλλα ειμαι χαρουμενος σημερα ελέω Ατλέντικο και judd Trump (σνουκερ).
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 30, 2014, 10:35:19 μμ »

Αυτή την καραμέλα με τους τεμπέληδες Έλληνες δε λέτε να τη βγάλετε απ' το στόμα κι ούτε έχετε καταλάβει΄οτι απευθύνεται απλά στο μέσο ψιλοαλκοόλα, ψιλοκαταθλιπτικό κεντροευρωπαίο που πρέπει κάπου να βρει να θυμώνει ανέξοδα.
 Ποιοί είναι οι τεμπέληδες ρε παίδες? Καρδιολόγος είμαι κι όταν περιγράφω σε "ξενιτεμένους" τους ρυθμούς που δουλεύω και τα απίθανα προγράμματα δε με πιστεύουν. Δηλαδή είναι βλάκες οι μανατζαραίοι των βορειοευρωπαικών νοσοκομείων που έχουν γεμίσει τις κλινικές τους με τεμπελοελληνόπουλα?
 Ή μήπως νομίζετε οτι η ταμίας στην εφορία που εξυπηρετεί καθημερινά 100-200 ταλιμπανιασμένους φορολογούμενους κι ακούει τα εξ αμάξης και βγάζει και δουλειά, υπάρχει και στην Αγγλία?
 Για πήγαινε σε Γερμανό που βαράει lunch break να του πεις ασ΄το "βουρστ" και πήγαινε το σερί να δεις πού θα στο βάλει το "βούρστ".
αγαπητε επιδη πηγα μεχρι την αγγλια,εκει το break κραταει 20' εδώ στην χωρα μας εχουμε καφε στις 9.30'- 10.00 κολατσιο στις 11.30-12.00 και στις 13.30 σχολαμε....αααντε 14.00 Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 30, 2014, 10:54:28 μμ »

Η αληθεια ειναι παντα καπου στη μεση. Ο νεοελληνες ειναι η αληθεια οτι δεν ειμαστε ιδιαιτερα εργατικοι. Το βλεπω και στον περιγυρο μου. Η αληθεια ειναι ομως που μπορω να εχω αποψη γιατι πηγαινω χρονια τωρα δεν ειναι ιδιαιτερα εργατικοι. Μπορω να πω μαλιστα οτι ελληνοποιουνται με ταχεις ρυθμους. Οι ελληνες του εξωτερικου δεν εχουν καμμια σχεση με μας εδω κατω. Ειναι απο αλλη στοφα φτιαγμενοι. Οταν ερχονται βεβαια διακοπες αλλαζουν εγκεφαλο στα συνορα.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Απρίλιος 30, 2014, 10:56:15 μμ »

την γερμανια και τους γερμανους εννοω
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences