Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 11:14:25 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: πλαστο 5 λιρο!!  (Αναγνώστηκε 25075 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
MARSTA1981
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 33



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Απρίλιος 20, 2014, 07:44:20 μμ »

Ενημερωτικα και μονον η αξια του νομισματος σε χρυσο ηταν 220ευρω.καθολου ασχημα για κατι που στην πραξη δεν αξιζε τπτ. Κλείσιμο ματιού παλι καλα λοιπον!! Κατι ηξερε ο πλακιωτης  Χαμόγελο ε ρε τασο αρχοντα!!
Μηπως ηξερε πιο πολλα ο αγοραστης?που εδωσε και 220 ευρω!!!λεω εγω ο ασχετος!γιαννηςτ.

σαν να γυρνας την αρχικη σου εκτιμηση τωρα φιλε γιαννη  Απορία?πηγες απο το ενα, στο αλλο ακρο τωρα!!αρχικα ειπες δεν αξιζει τπτ,τωρα υπονοεις πως αξιζε και το εδωσα χαμηλα στην τιμη  Στριφογύρισμα ματιών!!τεσπα,μου θυμιζει λιγο το χρισμο Ήξεις, αφήξεις ουκ εν πολέμω θνήξεις..  Κλείσιμο ματιού φιλικα και με διαθεση χιουμορ παντα!!στο στεκι ολοι οι καινουργιοι προσπαθουμε να μαθουμε απο παλιους.σωστο και πρεπον θα ηταν μια εκτιμιση πριν δωθει να ζυγιζεται καλα..οχι μια προχειρη-απολυτη απαντηση με ''ειδικο βαρος'' απο τον παλιο στο νεο ..ποσο μαλλον οταν  προερχονται απο ατομα με συνεχομενη παρουσια και γνωση στο συκεκριμενο φορουμ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 20, 2014, 07:54:56 μμ από MARSTA1981 » Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Απρίλιος 21, 2014, 10:28:07 πμ »

μην πας πουθενα!!!αν ειναι επιχρυσομενο?(και φαινεται απο τις χαρακιες) και οτι αλλο μεταλλο να ειναι(αργυρος,χαλκος,κλπ.) εχει ασημαντη αξια!!!θα το δεις και στην πραξη!χαιρετω,γιαννηςτ.
                                                                                                                                                  παντα με φιλικο υφος!που βλεπεις οτι αλλαζω γνωμες?ειπαμε οτι εαν ειναι ΕΠΙΧΡΥΣΟ!!!(το νομισμα δεν το εχω μπροστα μου,να δω αν ειναι χρυσο η επιχρυσο!) εχει ασημαντη αξια(5-10 ευρω!).Αν ειναι ΚΟΠΙΑ!!! χαμηλων καρατιων χρυσου θα εχει ασφαλως την αξια χρυσου που περιεχει!!!περιμενω τουλαχιστον!!!!!!αποκατασταση της ΑΛΗΘΕΙΑΣ!!!και οχι παιδικα σχολια εντυπωσεων!!!!Χριστος Ανεστη!γιαννηςτ.υγ.Αγαπητε φιλε,το ποσον που σου εδωσε ο Αγοραστης εισαι σιγουρος?οτι αντιπροσωπευει την κανονικη τιμη Χρυσου που ειχε!η εργαζεται χωρις κερδος!!!καλη συνεχεια!
Καταγράφηκε
MARSTA1981
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 33



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Απρίλιος 22, 2014, 11:53:36 πμ »

φιλε γιαννη,αν νομιζεις πως τα σχολια μου ειναι παιδικα,λαθος νομιζεις!!αν νομιζεις πως το κανω για εντυπωση λαθος νομιζεις!!δε σε ξερω δε με ξερεις!!ζητησα μια εκτιμηση και αν δε μπορουσες να τη δωσεις με  μια φωτο μπορουσες να μη τη δωσεις.δε σε πιεσε κανεις.τουλαχιστον ας μου προτεινες σε αυτη την περιπτωση, μια διαδικασια μεσω της οποιας,να μαθαινα τι αξιζε.τεσπα.δε μπαινω στο φορουμ για να τσακωθω αλλα ,αλλα για να αποκτησω γνωσεις και να περασω καλα!!απο μενα κανενα θεμα. Χαμόγελο
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Απρίλιος 22, 2014, 01:20:16 μμ »

Ενημερωτικα και μονον η αξια του νομισματος σε χρυσο ηταν 220ευρω.καθολου ασχημα για κατι που στην πραξη δεν αξιζε τπτ. Κλείσιμο ματιού παλι καλα λοιπον!! Κατι ηξερε ο πλακιωτης  Χαμόγελο ε ρε τασο αρχοντα!!
                                                                                                                                               ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!!γιαννηςτ.υγ.καλο θα ηταν σαν καινουργιο μελος!να διαβαζες και παλαιοτερα αρθρα,ισως?εβγαζες συμπερασμα για τις προθεσεις μου!σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
MARSTA1981
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 33



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Απρίλιος 22, 2014, 11:20:15 μμ »

αληθως φιλε γιαννη!!δε θελω να δωσω περαιτερω συνεχεια.πιστευω τα μελη μας, να βγαλαν τα συμπερασματα τους....
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Απρίλιος 23, 2014, 10:18:40 πμ »

μην πας πουθενα!!!αν ειναι επιχρυσομενο?(και φαινεται απο τις χαρακιες) και οτι αλλο μεταλλο να ειναι(αργυρος,χαλκος,κλπ.) εχει ασημαντη αξια!!!θα το δεις και στην πραξη!χαιρετω,γιαννηςτ.
                                                                                                                                                  Η πρωτη και τεμηριωμενη!!! απαντηση μου!!! αγαπητε μου φιλε.δεν εχω τιποτα προσωπικο μαζι σου.αλλα αν ηξερες τι σημαινει επιχρυσο?και τι?κοπια χαμηλων καρατιων θα ειχε σταματησει αυτη η ατερμονη διαμαχη.τα επιχρυσομενα αντικειμενα εχουν ασημαντη εως μηδενικη αξια!ενω τα αντιγραφα(κοπιες)εχουν την αξια του χρυσου που περιεχουν!σε χαιρετω,γιαννηςτ.υγ,σιγουρα τα μελη της παρεας μας,εχουν βγαλει τα συμπερασματα τους.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Απρίλιος 23, 2014, 10:52:02 πμ »

μην πας πουθενα!!!αν ειναι επιχρυσομενο?(και φαινεται απο τις χαρακιες) και οτι αλλο μεταλλο να ειναι(αργυρος,χαλκος,κλπ.) εχει ασημαντη αξια!!!θα το δεις και στην πραξη!χαιρετω,γιαννηςτ.
                                                                                                                                                  Η πρωτη και τεμηριωμενη!!! απαντηση μου!!! αγαπητε μου φιλε.δεν εχω τιποτα προσωπικο μαζι σου.αλλα αν ηξερες τι σημαινει επιχρυσο?και τι?κοπια χαμηλων καρατιων θα ειχε σταματησει αυτη η ατερμονη διαμαχη.τα επιχρυσομενα αντικειμενα εχουν ασημαντη εως μηδενικη αξια!ενω τα αντιγραφα(κοπιες)εχουν την αξια του χρυσου που περιεχουν!σε χαιρετω,γιαννηςτ.υγ,σιγουρα τα μελη της παρεας μας,εχουν βγαλει τα συμπερασματα τους.
Εγω παντως φιλε Γιαννη καταλαβα απο την πρωτη στιγμη τι ηθελες να πεις  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Απρίλιος 23, 2014, 12:07:42 μμ »

μην πας πουθενα!!!αν ειναι επιχρυσομενο?(και φαινεται απο τις χαρακιες) και οτι αλλο μεταλλο να ειναι(αργυρος,χαλκος,κλπ.) εχει ασημαντη αξια!!!θα το δεις και στην πραξη!χαιρετω,γιαννηςτ.
                                                                                                                                                  Η πρωτη και τεμηριωμενη!!! απαντηση μου!!! αγαπητε μου φιλε.δεν εχω τιποτα προσωπικο μαζι σου.αλλα αν ηξερες τι σημαινει επιχρυσο?και τι?κοπια χαμηλων καρατιων θα ειχε σταματησει αυτη η ατερμονη διαμαχη.τα επιχρυσομενα αντικειμενα εχουν ασημαντη εως μηδενικη αξια!ενω τα αντιγραφα(κοπιες)εχουν την αξια του χρυσου που περιεχουν!σε χαιρετω,γιαννηςτ.υγ,σιγουρα τα μελη της παρεας μας,εχουν βγαλει τα συμπερασματα τους.
Εγω παντως φιλε Γιαννη καταλαβα απο την πρωτη στιγμη τι ηθελες να πεις  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
και γιατι δεν το είπες στον μάρστα; Εσύ φταίς που μάλωσαν...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Απρίλιος 23, 2014, 12:20:07 μμ »

Εχεις δικιο ετσι οπως το θετεις
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Απρίλιος 23, 2014, 12:25:52 μμ »

μην πας πουθενα!!!αν ειναι επιχρυσομενο?(και φαινεται απο τις χαρακιες) και οτι αλλο μεταλλο να ειναι(αργυρος,χαλκος,κλπ.) εχει ασημαντη αξια!!!θα το δεις και στην πραξη!χαιρετω,γιαννηςτ.
                                                                                                                                                 Η πρωτη και τεμηριωμενη!!! απαντηση μου!!! αγαπητε μου φιλε.δεν εχω τιποτα προσωπικο μαζι σου.αλλα αν ηξερες τι σημαινει επιχρυσο?και τι?κοπια χαμηλων καρατιων θα ειχε σταματησει αυτη η ατερμονη διαμαχη.τα επιχρυσομενα αντικειμενα εχουν ασημαντη εως μηδενικη αξια!ενω τα αντιγραφα(κοπιες)εχουν την αξια του χρυσου που περιεχουν!σε χαιρετω,γιαννηςτ.υγ,σιγουρα τα μελη της παρεας μας,εχουν βγαλει τα συμπερασματα τους.
Εγω παντως φιλε Γιαννη καταλαβα απο την πρωτη στιγμη τι ηθελες να πεις  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
και γιατι δεν το είπες στον μάρστα; Εσύ φταίς που μάλωσαν...
+1 ειδες Μιχαλη?για να γραφεις βρισκεις και τον μπελα σου!!!χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
πλακιωτης
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 417


Μικρος ο κοσμος , αστεια η ζωη......


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 23, 2014, 11:47:05 μμ »

Ενημερωτικα και μονον η αξια του νομισματος σε χρυσο ηταν 220ευρω.καθολου ασχημα για κατι που στην πραξη δεν αξιζε τπτ. Κλείσιμο ματιού παλι καλα λοιπον!! Κατι ηξερε ο πλακιωτης  Χαμόγελο ε ρε τασο αρχοντα!!
Σε ευχαριστω πολυ MARSTA1981 για τα καλα σου λογια,παντως δεν φταιει και ο Γιαννης ,δεν γνωριζει και τα παντα, να βοηθησει ηθελε απλως εβαλε πολυ σιγουρια στα λεγομενα του. Το καλο ειναι οτι δεν πηγε στραφι το λιωσιμο............. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Απρίλιος 24, 2014, 08:59:35 πμ »

?
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Απρίλιος 24, 2014, 09:03:53 πμ »

Δεν φταιει ο Γιαννης που λιωσαμε! ενα επιχρυσωμενο πεντολιρο και απο το αποτελεσμα?το πουλησες σε ατομο 220 ευρω!!!!!Αυτα που σου λεω εγω ξεπερνουν και τα Ορια της Φυσικης!!!που να ξερει ο Γιαννης?υγ.μια χρυση λιρα Αγγλιας(8 γραμμαρια) στοιχιζει στην αγορα γυρω στα 230 ευρω.
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Απρίλιος 24, 2014, 09:37:58 πμ »

Ας δω!!!! Επιχρυσωση 8 γραμμαριων χρυσου(χονδρικα) σε νομισμα!!!!και θα τα εχω δει ολα!!!!γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
πλακιωτης
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 417


Μικρος ο κοσμος , αστεια η ζωη......


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Απρίλιος 24, 2014, 12:37:23 μμ »

Τι επαθες βρε Γιαννη  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences