Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 02:56:13 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Οργάνωση ομάδας Ευρώ  (Αναγνώστηκε 129661 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 04:34:37 μμ »

Αυτά από πότε τα έλεγα εγώ; όμως όλοι μαζί και θα σου πω αν θα στρώσουν οι "έξυπνοι" της ΤτΕ ...
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #91 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 07:52:24 μμ »

Ίσως σας ενδιαφέρει και αυτό: :-)

http://news.in.gr/perierga/article/?aid=1231370404
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Ιανουάριος 23, 2015, 01:44:12 μμ »

καλησπερα εχουμε τιποτα νεοτερο για την αποστολη Απορία
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #93 στις: Ιανουάριος 23, 2015, 04:44:34 μμ »

Περιμένω 2 δέματα από ότι βλέπω βρίσκονται Θεσσαλονίκη, οπότε Δευτέρα Τρίτη θα τα έχω.
Μετά θα έχω συγκεντρωμένα όλα του 2014 (εκτός το 2ο Γαλλικο που θα αργήσει λίγο) + τα σετ 2015 Λιθουανίας.
Οπότε νομίζω έφτασε η ώρα να αρχίσουν οι αποστολές.
Εντωμεταξύ ετοιμάζω και την λίστα για τα νομίσματα του 2015 και θα την στείλω σε όλους μαζί με αυτή του 2014
ώστε να μου γράψει ο καθένας τι επιθυμεί.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Ιανουάριος 23, 2015, 08:12:38 μμ »

Ωραιος ο βαγγελης  ;-)
Καταγράφηκε
panos1982
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 15


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Ιανουάριος 23, 2015, 09:13:56 μμ »

Καλησπερα παιδια.. Εγω καινουργιος ειμαι και εχω να πω τα καλυτερα για το Βαγγελη.. Το παλικαρι ειναι σπαθι.. Μου στειλε 2ευρα για τη συλλογη μου που δε θα τα εβρισκα με τη καμια.. Αναμενω τη λιστα για τα νομισματα του 2015..
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #96 στις: Ιανουάριος 26, 2015, 07:29:00 μμ »

Ωραιος ο βαγγελης  ;-)

Καλησπερα παιδια.. Εγω καινουργιος ειμαι και εχω να πω τα καλυτερα για το Βαγγελη.. Το παλικαρι ειναι σπαθι.. Μου στειλε 2ευρα για τη συλλογη μου που δε θα τα εβρισκα με τη καμια.. Αναμενω τη λιστα για τα νομισματα του 2015..

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.
Σήμερα παρέλαβα αυτά που σας έχω πει. Οπότε έχω όλα του 2014 (εκτός 2ο Γαλλίας) και τα σετ Λιθουανίας.
Θα αρχίσω να σας στέλνω για επιβεβαίωση τι έχω για τον καθένα σας.
Ελπίζω σήμερα αύριο να έχω επικοινωνήσει με όλους. Θα σας στείλω μαζί και τη λίστα για τα νομίσματα 2015.

Βαγγέλης
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #97 στις: Ιανουάριος 28, 2015, 02:51:23 μμ »

1)Λοιπόν στους περισσότερους έχω στείλει ήδη την φόρμα με το τι υπάρχει μαζεμένο από το 2014 (όλα εκτός από το 2ο Γαλλικό) και την φόρμα για το 2015. Στους υπόλοιπους θα στείλω σήμερα βράδυ (αργά μάλλον).

2)Τα αρχεία τα έχω στείλει στα e-mail σας. Ίσως έχω ξεχάσει κάποια πράγματα που μου είχαν ζητηθεί εκτός λίστας (πχ κάποια σετ), οπότε θα ήθελα τις διορθώσεις σας.

3)Αν κάποιος ως αύριο δεν έχει λάβει e-mail από μένα ας μου στείλει ένα π.μ. να δούμε τι έγινε. Λάθη γίνονται.

4) Η λίστα  του 2015 όπως θα δείτε περιέχει πάνω από 50 δίευρα και επειδή δεν είναι εύκολο να μαζέψω και να κρατάω τόσο μεγάλες ποσότητες θα παρακαλούσα ότι βάζετε στην φόρμα να το παίρνετε και γενικώς να μην έχουμε μεγάλες αλλαγές στις ποσότητες. Επίσης η αποστολή αναγκαστικά θα γίνεται πιο σύντομα 2-3 φορές το χρόνο.

5) Αν κάποιος έχει επαφές σε κάποια από τις χώρες και μπορεί να βρει σε καλή τιμή κάποιο μασούρι ας μου πει γιατί φέτος προβλέπεται δύσκολη χρονιά.

6) Θα ήθελα αν υπάρχουν προτάσεις για την καλύτερη οργάνωση της κατάστασης.

Βαγγέλης
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #98 στις: Ιανουάριος 29, 2015, 12:09:37 πμ »

7) Τέλος να προσθέσω κάτι ακόμα γιατί δέχτηκα ερωτήσεις. Τιμές δεν έχω βάλει γιατί δεν ξέρω σε τι τιμές θα καταφέρω να τα βρω. Γενικά οι τιμές είναι κοντά στα 2,5Ε (λίγο πάνω, λίγο κάτω). Τα Μαλτέζικα 3 και κάτι, και αν τύχει κάποιο να είναι ακριβότερο θα ρωτήσω εκ των προτέρων όλους στην ομάδα.
Επίσης ενδέχεται κάποια από αυτά να μην βγουν τελικά ή να αλλάξει το σχέδιο τους.
Απλά θέλω να έχω μια εικόνα του πόσα νομίσματα χρειαζόμαστε.

8 ) Αν κάποιος ενδιαφέρεται να μπει στην ομάδα (από του 2015 πλέον) ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Βαγγέλης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 29, 2015, 12:20:44 πμ από Vangeliz » Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #99 στις: Ιανουάριος 29, 2015, 02:26:56 πμ »

Έχω την εντύπωση ότι έχω στείλει σε όλους όσους είχαν συμπληρώσει την λίστα του 2014.
Αν έχω ξεχάσει κάποιον, παρακαλώ να με ενημερώσει.

Επίσης βάζω εδώ την λίστα του 2015. Αν ενδιαφέρεται κάποιος άλλος, την συμπληρώνει και μου την στέλνει στο e-mail μου.

Βαγγέλης
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Γιάννης51
Νέος
*
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 54


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Ιούλιος 20, 2015, 04:53:01 μμ »

Βαγγέλη υπάρχει τίποτα νεώτερο για τα δίευρα του 2015;
Σε παρακαλώ κάνε μας μια ενημέρωση για το ποιά κέρματα έχεις εξασφαλίσει και ποιά είναι διαθέσιμα.
Επίσης τι δυσκολίες υπάρχουν με τους κεφαλαιακούς ελέγχους.
Ευχαριστώ
Γιάννης
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #101 στις: Ιούλιος 20, 2015, 08:15:19 μμ »

Και εγώ σκεφτόμουν αυτές τις μέρες να γράψω εδώ για να ενημερωθείτε.
1) Έχω εξασφαλίσει (έχω στα χέρια μου) ότι έχει βγει μέχρι τον Μάιο (υπάρχει ένα θέμα με της Μάλτας και του Λουξεμβούργου γιατί το πακέτο έχει αργήσει ανησυχητικά αλλά ελπίζω θα βγει η άκρη). Τώρα δεν είμαι σπίτι για να δω ακριβώς την λίστα.

2) Έχω κανονίσει να πάρω το 2ο Πορτογαλικό (Τιμόρ) που βγήκε πρόσφατα αλλά με ανταλλαγή όταν βγουν τα Ελληνικά (κάτι τέτοιο θα προσπαθήσω να κάνω και με τα περισσότερα άλλα).

3) Βγαίνουν τα Ιταλικά σε 2 μέρες και πιστεύω ότι κάτι θα γίνει και με αυτά.

4) Το βασικότερο θέμα μου είναι πλέον ότι με τα capital control αγορά δεν μπορεί να γίνει. Οπότε μόνο με ανταλλαγές και επειδή δεν ξέρουμε πως θα είναι η κατάσταση δεν μπορώ εύκολα να ζητάω να μου τα στείλουν προκαταβολικά. Δεν έχω δυστυχώς ούτε καν στο paypal διαθέσιμα χρήματα.

5) Θέλω οπωσδήποτε να με ενημερώσετε όσοι ενδιαφέρεστε για το κοινό αναμνηστικό με την Ευρωπαϊκή σημαία. Είναι πολλές χώρες και πολλά σχεδόν ταυτόχρονα οπότε δεν μπορώ να τα πάρω έτσι στα τυφλά. Θέλω να ξέρω πόσοι ενδιαφέρονται για αυτά ώστε να ψάχνω ακριβώς πάνω κάτω την ποσότητα.

6) Επίσης θέλω μια επικαιροποίηση στο ποιοι συνεχίζουν να ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στην ομάδα. Για να καταλάβετε υπάρχουν άτομα που τους έχω ακόμα κρατημένα τα περσινά και έχουν εξαφανιστεί. Δεν έχω την πολυτέλεια να στοκάρω έτσι γενικά νομίσματα χωρίς να ξέρω ότι θα πάνε σε κάποιον. Ειδικά αυτή την περίοδο θα μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω για να πάρω κάποια από τα επόμενα που θα έρθουν. Φυσικά να πω ότι υπάρχουν πολλοί που είναι πολύ τυπικοί και βοηθητικοί και με κάνει να θέλω να συνεχίσουμε αυτό το εγχείρημα με την ομάδα.

7) Αν κάποιος θέλει περισσότερες πληροφορίες ή γενικά να γίνει κάποια αποστολή με ότι υπάρχει μαζεμένο ας επικοινωνήσει με e-mail ή π.μ.

Βαγγέλης
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #102 στις: Ιούλιος 20, 2015, 08:32:47 μμ »

Μόλις έστειλα και ένα ομαδικό e-mail σε όλους στην ομάδα για να ενημερωθούν όλοι για το συγκεκριμένο ποστ. Αν κάποιος δεν έλαβε το e-mail ας με ενημερώσει για να προσθέσω/διορθώσω το e-mail του.
Βαγγέλης
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
smokiiedlg
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Αύγουστος 14, 2015, 08:52:06 πμ »

Καλησπερα! Βαγγελη δεν ειμαι στην ομαδα αυτη που αναφερεις καθως ειμαι πολυ φρεσκο μελος. Θα μπορουσες να μου πεις πως μπορω να γινω μελος κ πως λειτουργει αν εχεις χρονο?  Σε ευχαριστω εκ των προτερων!
Καταγράφηκε
basilis323
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 96



Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Αύγουστος 15, 2015, 03:26:37 μμ »

Καλησπέρα

 Συλλέγω τα εξής
   α) Ακυκλοφόρητες σειρές ελληνικές απο το 2002 μεχρι σήμερα
   β) Συλλεκτικά 2 ευρά

2) Είμαι από Πρέβεζα

3) Μπορώ να βοηθήσω με τις εξής χώρες
   Μονακό
   Άγιο Μαρίνο
   2 ευρά ΄Βατικανό
   Σλοβενία
Καταγράφηκε

Κρείττον οψιμαθή είναι ή αμαθή.
Σωκράτης, 469-399 π.Χ.
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 12
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences