Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 01:18:41 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 δραμχη 1868  (Αναγνώστηκε 28408 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
robin_hood59
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 111



Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Απρίλιος 08, 2014, 07:21:20 μμ »

Παιδιά μην πάμε να μαλώσουμε πάλι από το πουθενά. Επειδή δεν ειπώθηκε ο ΠανοςΚ απάντησε με απόλυτη ειλικρίνεια και μίλησε πολύ σωστά.

Από την άλλη για τον Κώστα εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε τους γονείς.

Καταλαβαίνω την αγανάκτηση του φίλου Βασίλη αλλά Βασίλη δεν χρειάζεται να είσαι τόσο επιθετικός σε ένα παιδί που κάνει το χόμπι του. Οι γονείς είναι αυτοί που πρέπει να δώσουν τα μαθήματα και να κόψουν και το καρπούζι.

Ο κώστας ανέβασε ένα νόμισμα το οποίο του άρεσε πολύ και ήθελε να μας το δείξει. Του λέμε την γνώμη μας και όποια φιλικά συμβουλή μπορούμε. Το αν στην μετέπειτα πορεία εκδηλωθούν άσχημες συνέπειες δεν το ξέρουμε και δεν είναι και δική μας δουλειά στο κάτω κάτω.

Σίγουρα το χόμπι μας είναι αρκετά εθιστικό και μοναχικό σαν ένα σκληρό ναρκωτικό. Πολλές φορές συζητάω με φίλους ότι είμαστε σαν ναρκομανής που θέλουμε την δόση μας σε τακτά χρονικά διαστήματα. Εγω προσωπικά για να ξεφύγω από αυτή την τρέλα έχω σκεφτεί να τα πουλήσω όλα και να κάνω κάτι άλλο. Από την άλλη είναι η τρέλα , ο χρόνος και οι φίλοι που με κρατάνε αλλά και η αγάπη για τα νομίσματα μου. Το κάθε μου νόμισμα έχει την δική του ιστορία. Και ας μην είναι ms 69 dpcameo.

Μην πυροβολείτε τον μικρό μας φίλο. Ότι και να του πούμε εμείς δεν είναι αυτό που θέλει να ακούσει. Αν η τσέπη του πατέρα του τα σηκώνει η και η δικιά του μπορεί να κάνει το κέφι του είτε μας αρέσει εμας ειτε όχι.

Κώστα αν θες την δική μου συμβουλή μιας και είμαι ο πιο κοντινός στην ηλικία σου (μην το πάρετε στραβά φίλοι μου  Σαρκασμός) διάλεξες λάθος χόμπι για την ηλικία σου. Εθίζεσαι μπροστά στον υπολογιστή (μάστιγα της γεννιάς) αποξενώνεσαι από φίλους και κορίτσια και από τον αθλητισμό από πολύ μικρή ηλικία.

Φιλικά πάντα Χρήστος

Πολύ καλά αυτά για τον μικρό Χρήστο αλλά νομίζω ότι δεν παίρνει χαμπάρι με τίποτα. "Το βιολί του ο Καραγιάννης" που λένε στην πατρίδα μου. Το πιό σοβαρό από όλα είναι ότι ο μικρός δεν έχει δικαιοπρακτική ικανότητα. Πολύ φοβάμαι ότι μπορεί να υπάρξουν προβλήματα με τις συναλαγές, άσχετα άν πληρώνει άλλος αυτός κάνει τις επιλογές. Εγώ αυτόν βλέπω στη Λέσχη, αυτός γράφει στο φόρουμ, αυτόν θεωρούν συλλέκτη.

Κώστας
Καταγράφηκε

Το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν
Kostas06
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 307


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Απρίλιος 08, 2014, 07:33:41 μμ »

Το νόμισμα μπήκε για εκτίμηση !!!
Δεν περιμένω να μου πείτε γιατι/να μην/ πόσο κτλ να αγοράζω νομίσματα

Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #62 στις: Απρίλιος 08, 2014, 08:23:08 μμ »

Το νόμισμα μπήκενόμισμτίμηση !!!
Δεν περιμένω να μου πείτε γιατι/να μην/ πόσο κτλ να αγοράζω νομίσματα



κωστα μην εισαι επιθετικος γιατι τα κανεις και εσυ τα σφαλματακια  σου , λογω της νεαρης σου ηλικία ς βεβαια , οχι κακοπροαιρετα. Αλλα και γι αυτα συζητιεσαι και πολλες φορες κρινεσαι . Μεγαλονοντας που υα εχεις γινει πιο απολυτος, γρηγορος και ακριβης στις συναλλαγες σου θα εχεις καθε δικαιωμα να επιτιθεσαι αφου τηρεις τα παραπανω .

Τελειως φιλικα
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
Kostas06
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 307


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Απρίλιος 08, 2014, 08:26:36 μμ »

Το νόμισμα μπήκενόμισμτίμηση !!!
Δεν περιμένω να μου πείτε γιατι/να μην/ πόσο κτλ να αγοράζω νομίσματα



κωστα μην εισαι επιθετικος γιατι τα κανεις και εσυ τα σφαλματακια  σου , λογω της νεαρης σου ηλικία ς βεβαια , οχι κακοπροαιρετα. Αλλα και γι αυτα συζητιεσαι και πολλες φορες κρινεσαι . Μεγαλονοντας που υα εχεις γινει πιο απολυτος, γρηγορος και ακριβης στις συναλλαγες σου θα εχεις καθε δικαιωμα να επιτιθεσαι αφου τηρεις τα παραπανω .

Τελειως φιλικα


Το μυνημα δεν ηταν καθολου επιθετικό
Άμα φάνηκε ετσι ζητώ συγγνώμη
Αλλα απο τα πχ 100 μυνηματα τα 10 είναι για το νόμισμα

Περιμένω και αλλες απόψεις
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Απρίλιος 08, 2014, 08:34:50 μμ »

δεν μπορω να σας καταλαβω  Απορία απο την στγμη που ειναι γραμμενος εδω ...παει στην λεσχη...μερικοι απο εσας του πουλατε, παρολο το νεαρο της ηλικιας του ( δεν ειμαι συμφωνος για ολα αυτα).....τι τον πριζετε και δεν τον αφηνετε να κανει οτι θελει.....στην τελικη καλα λεει "εκτιμηση ανεβασα"
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Απρίλιος 08, 2014, 08:45:41 μμ »

Αντωνη , πολυ σωστα τα λες , δικα του ειναι τα λεφτα οτι θελει τα κανει.
Εξαλλου με το αγοραζε-ανανεωνε- πουλα ερχετε τελικα η γνωση!!
Στο τελευταιο παλι σκελος λες οτι ζηταει εκτιμηση.
Αυτο ακριβως κανουν και τα παιδια , εκτιμουν με το δικος τους μυαλο και σκεψη την αγορα αυτη.
Οπως θελουν!!

Δεν θα μπω να γραψω ποιος ειναι ο σωστος και ποιος ο λαθος.
Θα σταθω ομως στον πωλητη ο οποιος ειπε οτι οτι ωρα θελει ο μικρος το παιρνει πισω !!
Απο εκει εγω καταλαβαινω πολλα για την συναλλαγη και μπραβο του και αυτου επισεις!!

Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Απρίλιος 08, 2014, 09:11:52 μμ »

 Καλό είναι, όταν γίνονται εκτιμήσεις, να μην ανεβαίνουν λινκ και να αναφέρεται ποιος το πούλησε και πόσο.
 Γιατί μπορεί κάποιος να απαντάει καλοπροαίρετα, πως βλέπει το νόμισμα στο δικο του μάτι και να καταλήγει να φαίνεται σαν θέλει να υποβαθμίσει τον εκάστοτε πωλητή.
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Απρίλιος 08, 2014, 09:14:31 μμ »

Το νόμισμα ειναι αυτο που ειναι και ειναι καλό . Σίγουρα ο πωλητής δεν θα του το πούλησε ως μσ65 γιατι τον γνωρίζω και ξέρω οτι δεν πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες , πούλησε αυτήν την δραχμη raw  . Φυσικά και ήξερε να την σλαμπ άρει και να πάρει 800  αν ήταν 65 αλλα δεν ειναι.
Αν τωρα πάλι στα ματιά του Κώστα μοιάζει μσ65 , αυτο ειναι λάθος του Κώστα και όχι του πωλητή εκτός εάν του έταξε πως θα πάρει τέτοιο βαθμό , που δεν το νομίζω γιατι ο Παναγιώτης (πωλητής) δεν ειναι τέτοιο άτομο .
Διονύση, έχεις εσύ ή κάποιος άλλος δραχμή 1868 MS65 για πώληση στα €800;
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #68 στις: Απρίλιος 08, 2014, 09:25:06 μμ »

Το νόμισμα ειναι αυτο που ειναι και ειναι καλό . Σίγουρα ο πωλητής δεν θα του το πούλησε ως μσ65 γιατι τον γνωρίζω και ξέρω οτι δεν πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες , πούλησε αυτήν την δραχμη raw  . Φυσικά και ήξερε να την σλαμπ άρει και να πάρει 800  αν ήταν 65 αλλα δεν ειναι.
Αν τωρα πάλι στα ματιά του Κώστα μοιάζει μσ65 , αυτο ειναι λάθος του Κώστα και όχι του πωλητή εκτός εάν του έταξε πως θα πάρει τέτοιο βαθμό , που δεν το νομίζω γιατι ο Παναγιώτης (πωλητής) δεν ειναι τέτοιο άτομο .
Διονύση, έχεις εσύ ή κάποιος άλλος δραχμή 1868 MS65 για πώληση στα €800;

οχι φανη , την τελευταια που ειχα προς πωληση την εδωσα πριν 3 μηνες . Ηταν 64 και εφυγε στα 500
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Απρίλιος 08, 2014, 09:27:20 μμ »

Το νόμισμα ειναι αυτο που ειναι και ειναι καλό . Σίγουρα ο πωλητής δεν θα του το πούλησε ως μσ65 γιατι τον γνωρίζω και ξέρω οτι δεν πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες , πούλησε αυτήν την δραχμη raw  . Φυσικά και ήξερε να την σλαμπ άρει και να πάρει 800  αν ήταν 65 αλλα δεν ειναι.
Αν τωρα πάλι στα ματιά του Κώστα μοιάζει μσ65 , αυτο ειναι λάθος του Κώστα και όχι του πωλητή εκτός εάν του έταξε πως θα πάρει τέτοιο βαθμό , που δεν το νομίζω γιατι ο Παναγιώτης (πωλητής) δεν ειναι τέτοιο άτομο .
Διονύση, έχεις εσύ ή κάποιος άλλος δραχμή 1868 MS65 για πώληση στα €800;

οχι φανη , την τελευταια που ειχα προς πωληση την εδωσα πριν 3 μηνες . Ηταν 64 και εφυγε στα 500
οκ.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Απρίλιος 08, 2014, 09:41:59 μμ »

Δεν γουστάρω να γράψω για τα παραπάνω αλλά  ξενέρωσα  και πάλι . Τι γίνεται ; Μας μάτιαξαν; Πάντως κάτι πρέπει να γίνει γιατί  σιγά - σιγά το "Στέκι "θα εκφυλλισθεί. Δεν γράφω περισσότερα είμαστε σε θέμα με ελεύθερη πρόσβαση.
ΥΓ Λαλίστατε Διονύση στείλε κανένα μήνυμα για να μου πεις αν χάθηκε τελικά η σειρά Proof 1978 που ακόμη την περιμένω.
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #71 στις: Απρίλιος 08, 2014, 09:48:29 μμ »

Δεν γουστάρω να γράψω για τα παραπάνω αλλά  ξενέρωσα  και πάλι . Τι γίνεται ; Μας μάτιαξαν; Πάντως κάτι πρέπει να γίνει γιατί  σιγά - σιγά το "Στέκι "θα εκφυλλισθεί. Δεν γράφω περισσότερα είμαστε σε θέμα με ελεύθερη πρόσβαση.
ΥΓ Λαλίστατε Διονύση στείλε κανένα μήνυμα για να μου πεις αν χάθηκε τελικά η σειρά Proof 1978 που ακόμη την περιμένω.

Δεν ασχολήθηκα κάν. Ούτε αίτηση αναζήτησης δεν έχω κάνει . Δεν είδα όμως κανά πμ σου αυτο τον καιρο. Μαλλον καρτερουσες ποτε θα γράψω για να ξεσπαθωσεις δημόσια . Μήνυμα δεν σου έστειλα όπως δεν μου εστειλες εσυ τόσο καιρό . Καλύτερα να τα λέμε εδώ δημόσια . Έλα να πάρεις απο την λέσχη όσες θες με 20 ευρω να γλυτωσες και τα 5 και τα μεταφορικα

ΑΚΌΜΑ ΝΑ ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΩ ΠΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ , ο "αγαπητός" ρουσος δεν έχει προ πληρώσει κάτι .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Απρίλιος 08, 2014, 10:04:50 μμ »

Ξέρεις πολύ καλά πως στην ίδια την πώληση σου έστειλα μήνυμα ότι δεν τα παρέλαβα , τί έγιναν ; και πως τα περιμένω. Ανοιξε την πώληση σου και θα το βρεις.  Αλλά ας μην καταχρόμαστε την φιλοξενία.
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #73 στις: Απρίλιος 08, 2014, 10:13:10 μμ »

Ξέρεις πολύ καλά πως στην ίδια την πώληση σου έστειλα μήνυμα ότι δεν τα παρέλαβα , τί έγιναν ; και πως τα περιμένω. Ανοιξε την πώληση σου και θα το βρεις.  Αλλά ας μην καταχρόμαστε την φιλοξενία.
Το ξέρω και σου απάντησα και τότε οτι τα έχω στείλει . Εάν χάθηκαν αφού δεν έχεις παραλάβει δεν ευθύνομαι εγω και μονο εγω Χανω αφού δεν τα έχω ασφαλισει. Σου είπα και τοτε οτι θα έκανα αίτηση αναζήτησης την οποία δεν έχω κάνει ακόμα γιατι ούτε το απόκομα δεν έχω . Τι άλλο θες να σου κάνω? θες να σου πάρω την Κυριακή μια και να στην ξανά στείλω στα 25 ευρω όπως είχαμε συμφωνήσει τότε ? λες Να κατάλαβα τι θησαυρό (proof 1978) είχα στα χέρια μου και να την κράτησα για εμένα ?

Ακόμα δεν κάνω κατάχρηση καμμιας φιλοξενίας . Εσυ εγραψες για το όλο θέμα σε άσχετο πόστ.
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #74 στις: Απρίλιος 08, 2014, 10:14:34 μμ »

Κωστάκη καλορίζικη η δρχ 1868.
Προσωπικά μου αρέσει πολύ (πιστεύω την πήρες σε καλή τιμή) , μην την δώσεις στον Διονύση γιατί στο τέλος θα την κάνει rainbow 64αρα. Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences