Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 01, 2024, 06:38:36 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΑΝΕΣΤΡΑΜΜΕΝΕΣ ΑΓΚΥΡΕΣ!!! ΓΝΩΜΕΣ!!  (Αναγνώστηκε 23445 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Απρίλιος 27, 2014, 10:58:09 πμ »

Εγω σε αυτη την περιπτωση Σωκρατη θα σταθω σε αλλο γεγονος.
Στο πως πουληθηκαν αυτες οι δυο αγκυρες απο εσενα
Οπως ολοι ετσι και εγω σου εστειλα ενα μηνυμα και σου ζητουσα να μου πεις πια ειναι η ανωτερη προσφορα που ειχες για να δω εαν με παιρνει-συμφερει να δωσω κατι παραπανω
Αντι αυτου την επομενη μερα διαβασα εαν ξερο <τα νομισματα δοθηκαν> διχως καμια ειδοποιηση προσωπικη οπως περιμενα.
Να σου θυμησω λοιπον οτι στα πρωτα σου βηματα σαν πωλητης (αν και ανηλικος που δεν σε εμπιστευωταν ανθρωπος) εγω μεσα απο εδω πηρα απο εσενα ενα ταληρο του 44 την στιγμη που κανενας δεν σε επαιρνε στα σοβαρα.
Αληθεια ειχες κανενα προβλημα απο την συναλλαγη μας??
Γιατι τετοιο αδειασμα λοιπον τωρα στην επαρχια και να κοιταμε την συναλλαγη χερι με χερι να παρουμε ζεστο το παραδακι??

Επειδη εισαι μικρος ακομα μαθε πως να συμπεριφερεσε σωστα σε ολο το κοινο της συλλεκτικης κοινοτητας!!
Διοτι καποιες κινησεις μας μπορει να μας ανεβαζουν , αλλα καποιες αλλες μπορει να μας κατεβαζουν στα ματια καποιων!!
Φιλικα
herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Απρίλιος 27, 2014, 11:52:11 πμ »

Γιώργο,

ξέρεις καλύτερα απο μενα πως λειτουργει το συστημα. Συνήθως σε τετοιες περιπτωσεις τα νομισματα τα παιρνει ο περισσότερο 'φίλος-γνωστός' αυτου που τα πουλάει και οχι αυτος που πληρωνει παραπανω.
Αυτό το 'ποσα σου δίνουν για να δω αν μπορω να δωσω παραπανω' δεν στέκει. Δεν θα σου πει ποσα του δίνουν. ###### ειναι? Σημασια εχει εσυ ποσα δίνεις. Εγω αν τις ειχα θα τις διαχειριζομουν αλλιως αλλα δεν εχει καμία σημασία.
Η σωστή προσέγγιση του πωλητη θα πρεπε να ειναι 'θελω τόσα', ή 'δεχομαι προσφορές μεχρι την ταδε του μηνος', ή εστω το πουλαω σε οποιον εγω θελω αλλα ενημερωνω ολους οσουν ενδιαφερθηκαν.

Μην μου πεις πως εχεις αυταπάτες στα 50 σου πως εκανες νομισματικους φίλους που δεν τους εχεις ουτε απο κοντα, και θα σε βοηθησουν να αποκτησεις κατι καλό?

Ο πιο πονηρός κερδίζει στο σπορ αυτό. Μη μου πεις πως περιμενες αμυλλα και αλλες τετοιες μπουρδες? Οι υπολοιποι ας περιμενουμε το μαννα μπας μαζεψουμε τιποτις.

Οσο για τους επαρχιώτες, οσο και να βαραμε (και εγω και εσυ) τον κωλο μας κατω καλο κερμα δεν θα παρουμε απο τους Αθηναιους.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #62 στις: Απρίλιος 27, 2014, 12:06:07 μμ »

Βασίλη θα συμφωνήσω μαζί σου.
Θέλω όμως να σταθώ στην τελευταία σου πρόταση, ίσως και λίγο εκτός θέματος
Το να αποκτήσει ίσο δικαίωμα και ευκαιρίες η επαρχία με την Αθήνα, είναι κάτι που δεν πρόκειται να γίνει ποτέ, είναι φύση αδύνατο.
Αλλά... Η ΠΝΕ, σαν Πανελλήνια Ένωση που είναι, έχει υποχρέωση να προωθεί τον συλλεκτισμό εξίσου σε όλη την Ελλάδα. Πράγμα που φαίνεται να προσπαθεί να κάνει μεν, αλλά δίχως την ανάλογη επιτυχία δε.
Τα μέλη της ΠΝΕ από επαρχία, πρέπει να συντονιστούν και να κάνουν προτάσεις, σκέψεις, αερολογίες. Μπορεί να βγει κάτι καλό στο τέλος μέσω της Ένωσης, που εκπροσωπεί... και την επαρχία.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
geoval
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153



Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Απρίλιος 27, 2014, 01:35:07 μμ »

Θα ήθελα να πω κάτι στο φίλο μου τον Βασίλη απ'τη Σύρο:
- Ζεις σε ένα νησί το οποίο πολλοί από εμάς το έχουν επιλέξει ως προορισμό διακοπών
- Αν βγάλει λίγο κύμα η θάλασσα σου βρέχει τα πόδια
- Όλοι οι φίλοι σου μένουν σε ακτίνα ενός χιλιομέτρου από το σπίτι σου
- Δεν έχεις πρόβλημα parking
- Έρχεσαι στην Αθήνα αραιά και που και παραλίγο να καταλήξεις στη ΓΑΔΑ.(τότε που ήπιαμε καφέ πίσω από το hilton) 
ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥΤΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ;;;;

Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Απρίλιος 27, 2014, 01:50:19 μμ »

Θα ήθελα να πω κάτι στο φίλο μου τον Βασίλη απ'τη Σύρο:
- Ζεις σε ένα νησί το οποίο πολλοί από εμάς το έχουν επιλέξει ως προορισμό διακοπών
- Αν βγάλει λίγο κύμα η θάλασσα σου βρέχει τα πόδια
- Όλοι οι φίλοι σου μένουν σε ακτίνα ενός χιλιομέτρου από το σπίτι σου
- Δεν έχεις πρόβλημα parking
- Έρχεσαι στην Αθήνα αραιά και που και παραλίγο να καταλήξεις στη ΓΑΔΑ.(τότε που ήπιαμε καφέ πίσω από το hilton)  
ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥΤΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΑ;;;;


Καλά σας λέει, θέλετε και νομίσματα!  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

panosk
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Απρίλιος 27, 2014, 01:55:07 μμ »

    Αντε ρε πατε να πιειτε κανα  ρημαδοουζο σε καμια  ρημαδοπαραλια με θεα τις ξωβυζες τουριστριουλες
που μπανιαριζουντε !  
...και αφηστε μας στη χαρα μας κ την ησυχια μας ,με το μποτιλιαρισματακι μας
κ τα καυσαεριακια μας...!   Αααααααντε μπραβο! Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Απρίλιος 27, 2014, 02:15:03 μμ »

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #67 στις: Απρίλιος 27, 2014, 02:23:47 μμ »

εγω παντως σκεφτηκα το αλλο,σου λεει απο νησια ειναι βαρκες πολλες εχουν αρα και αγκυρες!!
ας τις γυρισουν αναποδα Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Απρίλιος 28, 2014, 10:14:06 πμ »

Γιώργο,

ξέρεις καλύτερα απο μενα πως λειτουργει το συστημα. Συνήθως σε τετοιες περιπτωσεις τα νομισματα τα παιρνει ο περισσότερο 'φίλος-γνωστός' αυτου που τα πουλάει και οχι αυτος που πληρωνει παραπανω.
Αυτό το 'ποσα σου δίνουν για να δω αν μπορω να δωσω παραπανω' δεν στέκει. Δεν θα σου πει ποσα του δίνουν. ###### ειναι? Σημασια εχει εσυ ποσα δίνεις. Εγω αν τις ειχα θα τις διαχειριζομουν αλλιως αλλα δεν εχει καμία σημασία.
Η σωστή προσέγγιση του πωλητη θα πρεπε να ειναι 'θελω τόσα', ή 'δεχομαι προσφορές μεχρι την ταδε του μηνος', ή εστω το πουλαω σε οποιον εγω θελω αλλα ενημερωνω ολους οσουν ενδιαφερθηκαν.

Μην μου πεις πως εχεις αυταπάτες στα 50 σου πως εκανες νομισματικους φίλους που δεν τους εχεις ουτε απο κοντα, και θα σε βοηθησουν να αποκτησεις κατι καλό?

Ο πιο πονηρός κερδίζει στο σπορ αυτό. Μη μου πεις πως περιμενες αμυλλα και αλλες τετοιες μπουρδες? Οι υπολοιποι ας περιμενουμε το μαννα μπας μαζεψουμε τιποτις.

Οσο για τους επαρχιώτες, οσο και να βαραμε (και εγω και εσυ) τον κωλο μας κατω καλο κερμα δεν θα παρουμε απο τους Αθηναιους.
+1
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Μάιος 02, 2014, 08:58:30 μμ »

Η μια απο τις δυο:
Καταγράφηκε

giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Μάιος 02, 2014, 09:15:33 μμ »

Δημητρη πανεμορφο!δεν με ενδιαφερει ο Βαθμος αλλα ο θυρεος,μουστακι,κλπ τελεια!!!χαιρετω,γιαννης.          ΥΓ.Τετοια ταλληρα εννοω! και πανω.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Μάιος 02, 2014, 09:26:07 μμ »

Ειναι ομορφο.
Καλοριζικο.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Μάιος 02, 2014, 09:27:57 μμ »

Εμενα μου φαινεται αδικημενο ως προς την μη αποδοση νετ βαθμου...το νομισμα εχει λουστρο ετσι τουλαχιστον διακρινω απο τις φωτο του Δημητρη.
Ισως ενα au58 να ηταν πιο δικαιο.
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Μάιος 02, 2014, 09:31:10 μμ »

Εμενα μου φαινεται αδικημενο ως προς την μη αποδοση νετ βαθμου...το νομισμα εχει λουστρο ετσι τουλαχιστον διακρινω απο τις φωτο του Δημητρη.
Ισως ενα au58 να ηταν πιο δικαιο.
Είναι MS με ελαφρύ καθάρισμα.  Ο βαθμος όντως το αδικεί.
Καταγράφηκε

dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Μάιος 03, 2014, 01:08:27 μμ »

Δημήτρη καλορίζικη.Αφου είναι καθαρισμένη δεν κάνει για σένα σου δίνω 550 ευρω για να την ξεφορτωθείς  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 03, 2014, 01:23:14 μμ από dimitris1980 » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences