Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 01:29:43 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Φωτογραφικη μηχανη  (Αναγνώστηκε 7178 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
chrisb6kl
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 87


Προφίλ
« στις: Μάρτιος 08, 2014, 08:01:44 μμ »

Καλησπερα,

Θα ηθελα να μου πει καποιος ενα γνωριζει για αυτη την μηχανη γιατι δεν μπορω να βρω κατι στο internet.
Δεν εχει χρησιμοποιηθει ποτε και βρεθηκε σε ενα ντουλαπι στο σπιτι στο κουτι της.

επειδη θα την βαλω στο ebay ηθελα να μαθω εαν αξιζει κατι η οχι?


Ευχαριστω
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 08, 2014, 10:29:34 μμ »

Τωρα να σε στεναχωρησω φιλε μου βραδυατικα , εχεις σκευτει την εκδοχή να είναι μαιμου κινεζικη.Απορία
Από ότι ξερω κυκλοφορουν παρα πολλα μοντελα και μου φαινετε ότι είναι και αυτή μια , δεν γινετε να μην υπαρχει στο ιντερνετ τιποτα για αυτή τη μηχανη...., περιπου τι χρονολογια την κοβεις?? ειδα και στο e-bay  δεν τη χτυπησαν καθπλου , αυτό που μου κανει εντηπωση ότι αν ηταν μαιμου δεν βρεθηκε κανεις να σε αναφερει ότι πουλας κατι ψευτικο ??  Τωρα γνωμη μου φιλε είναι ψαξε και την εκδοχή που σου λεω ναναι κινεζικη μαιμου
 Γιωργος
Καταγράφηκε
yiorgos131313
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1369



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάρτιος 08, 2014, 10:39:20 μμ »

http://pro.sony.com/bbsc/ssr/services.servicesprograms.bbsccms-services-servicesprograms-discontinuedproducts.shtml

Για πατα στο click here  θα δεις δεν υπαρχει στη σονυ αυτό το μοντελο...
Καταγράφηκε
chrisb6kl
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 87


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Μάρτιος 08, 2014, 11:04:41 μμ »

παιδια το σκεφτηκα το ενδεχομενο να ειναι κινεζικη...πρεπει παντως να ειναι απο 1980 κοντα...ετσι πιστευω...

Καλα δεν τρεχει και τιποτα..απλως την βρηκα στο σπιτι και ειπα να ρωτησω..


thanks anyway..Μαλλον θα τη δωσω στα πιτσιρικια να παιζουν! Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Quasimodos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 39



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 20, 2014, 10:43:29 μμ »

Να δωσω καποιες πληροφοριες στον φιλο για τη μηχανη του. Κατα πρωτον η SONY ποτε δεν εβγαλε μηχανη για φιλμ. Αυτο το μοντελο ειναι καραμαϊμου και στους φωτογραφους αποκαλειται SKONY!!! Δεν αξιζει τιποτα και εχει πλημμυρησει ο τοπος απο δαυτες.
συγγνωμη αλλα αυτη ειναι η αληθεια!!!
Καταγράφηκε
Άρης Μ.
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 9


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 27, 2014, 02:36:52 μμ »

Γύρω στα 1995 ο πατέρας μου γύρισε από βόλτα στο κέντρο και μου έδωσε αυτή τη φωτογραφική μηχανή. Την είχε αγοράσει από "κατεστραμμένο" που εκποιούσε ό,τι είχε υποτίθεται. 15.000 δρχ τότε. Του είπα πως η Sony δεν βγάζει μηχανές με film. Επίσης, να μην αγοράζει από το δρόμο ηλεκτρονικά είδη γιατί θα πρέπει να τα ταίζει μπανάνες και όχι μπαταρίες... Μετά από χρόνια βγήκε η μόδα των μαιμούδων κινητών-τούβλων και θυμήθηκα την περίπτωση. Μόνο το φλας νομίζω πως είχε μια χρήση ίσως...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences