Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 23, 2024, 03:35:48 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτιμηση  (Αναγνώστηκε 3965 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostas1
Επισκέπτης
« στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 11:23:11 πμ »

για δειτε αυτο το πιστοποιημενο peace dollar ms 67,η ερωτηση μου ειναι του αξιζει αυτος ο βαθμος βαση της εικονας του?
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 12:58:41 μμ »

σιγουρα φαινεται για υψηλης καταστασης!αλλα μονο απο κοντα μπορει να ειναι κανεις σιγουρος!ειδικα με τα δολλαρια peace που ειναι δυσκολο να τα βαθμολογησει καποιος με ακριβεια.χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 01:02:06 μμ »

Ναι με αυτή τη φωτογραφία δεν μπορείς  να καταλάβεις καλά. Το μόνο που φαίνεται είναι ότι έχει λευκό λούστρο και αυτό δείχνει ότι είναι υψηλό ms
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 01:03:25 μμ »

ευχαριστω γιαννη θα βαλω και αλλη μια φωτο το ιδιο απο την ngc αυτη τη φορα μηπως μπορει να γινει καποια συγκριση
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 01:20:19 μμ »

να ρωτησω εγω κατι αλλο;; δεν ειμαι γνωστης των σλαμπ.. και δεν μπορω να πω οτι ειμαι φανατικος αυτων...

αλλα το σλαμπ που ρωτας ειναι γνησιο;;; εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι! απο ποια εταιρια ειναι; δεν γραφει καν! δεν εχει καποιο στοιχειο ασφαλειας.. και μπορει αν αντιγραφει ευκολα!

υποψιν... ΥΠΑΡΧΟΥΝ πλαστα σλαμπ!!! ειχε γινει πολυ μεγαλο θεμα στο νομισματικο φορουμ του εβαυ! καποια εποχη θυμαμαι οτι μεσα στο εβαυ εβλεπες να πουλανε κιτ για να σλαμπαρεις μονος σου.... και νομιζω ενας σλαμπαρε στο υπογειο του σπιτιου του κι εβαζε οτι βαθμο γουσταρε!

οποτε... αν ειναι ιδιωτικο μην κοιτας βαθμους....

φυσικα περισσοτερα θα σου πουν οι γνωστες των σλαμπ... για γνησιοτητα κτλ...
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 01:25:37 μμ »

δεν φαινεται να εχουν μεγαλη διαφορα,αν ειναι και γνησιο το λουστρο της επιφανειας του!επισης δεν διακρινεται καλα(ισως φταιει και η αναλυση της φωτογραφιας?)η λεξη peace,στον βραχο που καθεται ο αετος.παντως απο την φωτογραφια ειναι πανεμορφο!καλοριζικο,γιαννης.
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 01:30:21 μμ »

νικο σωστα ολα αυτα που λες,κυριως το βαζω λογω της εταιριας,για να παρω γνωμες αν οντως δικαιολογειται το ms67 γιατι αν ειναι ms62 πχ παμε αλλου.. η pcg εχει και ενα site απο οτι γνωριζω αλλα κυριως ειναι το θεμα της εκτιμησης του βαθμου...
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 01:32:38 μμ »

να ρωτησω εγω κατι αλλο;; δεν ειμαι γνωστης των σλαμπ.. και δεν μπορω να πω οτι ειμαι φανατικος αυτων...

αλλα το σλαμπ που ρωτας ειναι γνησιο;;; εχω την εντυπωση οτι δεν ειναι! απο ποια εταιρια ειναι; δεν γραφει καν! δεν εχει καποιο στοιχειο ασφαλειας.. και μπορει αν αντιγραφει ευκολα!

υποψιν... ΥΠΑΡΧΟΥΝ πλαστα σλαμπ!!! ειχε γινει πολυ μεγαλο θεμα στο νομισματικο φορουμ του εβαυ! καποια εποχη θυμαμαι οτι μεσα στο εβαυ εβλεπες να πουλανε κιτ για να σλαμπαρεις μονος σου.... και νομιζω ενας σλαμπαρε στο υπογειο του σπιτιου του κι εβαζε οτι βαθμο γουσταρε!

οποτε... αν ειναι ιδιωτικο μην κοιτας βαθμους....

φυσικα περισσοτερα θα σου πουν οι γνωστες των σλαμπ... για γνησιοτητα κτλ...
σιγουρα Νικο υπαρχουν ψευτικα πιστοποιημενα νομισματα και ειδικα σε στανταρ μεγεθη οπως τα ταλληρα,δολλαρια,κλπ.αλλα ενας γνωστης σιγουρα το ανακαλυπτει απο τον αριθμο πιστοποιησης οταν ειναι γνωστη η εταιρεια.ισως αλλοι φιλοι να εχουν χειροπιαστα παραδειγματα?χαιρετω,γιαννης.
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4378


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 02:54:16 μμ »

Γιαννη μου, στο εβαυ τοτε ειχαν βρει μια αγρια κομπινα... μιλαμε για την εποχη πριν αποφασισει το εβαυ οτι δεκτα σαν σλαμπ ειναι μονο 3 εταιριων!

τι εκαναν... αντεγραφαν ακομα και τον αριθμο απο γνησιο! δηλαδη οταν εμπαινες στη σελιδα της εταιριας κι εβαζες τον αριθμο εβλεπες πχ το δολλαριο με ιδια ημερομηνια κτλ και ιδιο βαθμο αλλα μονο αν προσεχες θα εβλεπες οτι δεν ειναι το ιδιο νομισμα, απο τα ντεφο του ιδιου του νομισματος!

τα σλαμπ διεφεραν σε μερικα σημεια... και στα καλα πλαστα με ολογραμμα οτι το ολογραμμα τους δεν ηταν καλο...

χαμος μιλαμε!

Κωστα, αν ειναι ιδιωτικο σλαμπ... οι βαθμοι ειναι αλλα αντι αλλων! εχω δει νομισμα το πολυ VF και να το βγαζουν σχεδον ακυκλοφορητο... απλα για να πουλησουν! χαμος!
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουάριος 02, 2014, 05:52:52 μμ »

κωστα το peace που εχει σηκωσει σε κιτρινο σλαμπ δεν ειναι ουτε 64αρι.Το NGC ειναι αιθερας
υλικα για να φτιαξεις σλαμπ υπαρχουν και βρισκονται ευκολα.σημασια εχει ποιος το κανει.
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 09:06:23 πμ »

σε ευχαριστω αναργυρε για την γνωμη σου,αρα το βρισκεις κατω απο ms64? ;απο οτι φαινεται τα peace dollar ειναι αρκετα δυσκολα στην εκτιμηση
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 12:43:16 μμ »

δεν ειναι καιτοσο δυσκολη κατα την γνωμη μου. Ειναι μεγαλο κερμα. Αρα μεγαλο ρολο παιζει το ΠΟΣο καθαρο ειναι το πεδιο.
Επιπης για νομισμα 67 το λουστρο θα πρεπει να ειναι πληρες και οχι να λειπουν μερη οπως φαινεται στο κιτρινο σλαμπ.
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουάριος 03, 2014, 05:48:51 μμ »

τι να σου πω αναργυρε,εγω αυτο που παρατηρησα ειναι οτι φαινονται αρκετες λεπτομερειες στο κιτρινο σε σχεση με το Ngc και στις δυο μεριες ισως δε βοηθαει πολυ και αναλυση βεβαια, τωρα για το λουστρο υστερει εκει απ οτι φαινεται
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences