Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 09:02:32 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ο Εγκληματίας!!  (Αναγνώστηκε 13394 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 01:35:28 μμ »

. Ο αξιότιμος διαχειριστής ονειρεύεται μια κοινωνία που ο δάσκαλος θα κρατά τη βίτσα.

Φιλε Βυζαντινε εχω κατηγορηθει και στο παρελθον για ακραιες αποψεις.
Δεν ξερω ποσο χρονων εισαι αλλα εγω ειμαι μιας γενιας παιδι που φαγαμε αρκετο ξυλο στο σχολειο.
ΟΣΟΙ εχουν φαει ξυλο απο βιτσα ας βγουν τωρα να μου πουν αν το εφαγαν αδικα ή οχι!!
Ας βγουν να μου πουν αν τελικα δεν εμαθαν γραμματα!!
Και πραγματι το μυαλο μου σαν παιδι ηταν να παρω το ποδηλατο ή την μπαλα και να λειπω ωρες απο το σπιτι!! Εκει ηταν το μυαλο μας, αυτην την διασκεδαση ειχαμε.
Και φαγαμε αρκετο ξυλο για να διαβασουμε τελικα και να στρωθουμε!!
Σημερα τα παιδια γυρνανε απο το σχολειο και το μυαλο τους ειναι στην TV , στον υπολογιστη ή στο πλαυστεσιον!!
Αυστηροτητα μηδεν, σεβασμος προς τους δασκαλους οταν μιλανε μηδεν!!
Γιατι? Γιατι δεν εχουν τιποτα να φοβηθουν!! Οι καλοι γονεις θα σβησουν οσες απουσιες κανουν και ολα ειναι μελι γαλα!!
Λυπαμε που το λεω αλλα ολα αυτα οδηγουν τον ξεφτυλισμο της παιδειας και στο να βγαζουμε λιγοτερα και φτωχοτερα μυαλα!!
Οσο ζουμε θα δουμε ποσους <Αισταιν> θα βγαλει ο αιωνας μας και ποσους Αισταιν εβγαλαν οι προηγουμενοι αιωνες οταν υπηρχε η πειθαρχια!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 02:09:07 μμ »

αν ο κυριος βυζαντινος,ειναι εκπαιδευτικος,και επαιρεται,για το παιδαγωγικο μας συστημα,λυπουμαι για το επιπεδο των εκπαιδευτικων.οταν δινω σε μαθητη,τριτης λυκειου,και δεν καταλαβαινει τι γραφει,ο παπαδιαμαντης?γιατι τα γραφει στα αρχαια?ποιος φταιει.οι γονεις,η, οι κοινωνικοι ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΙ?που ονομαζοντα εκπαιδευτικοι?και το μονο που τους ενδιαφερει,ειναι να ξεμπερδεψουνε γρηγορα το οκταωρο? με πεντε εξι μαθητες,που θελουν,να μαθουν,και μετα να διεκδικησουν ,κανενα επιδομα,για την αξιεπαινη,μορφωση που προσφερουν,στους νεους ανθρωπους,μηπως ανεβουμε,λιγο ψηλοτερα?γιαννηςτ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 16, 2011, 02:17:58 μμ από giannist » Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 02:34:45 μμ »

Γιαννη οτι εγραψα παραπανω εχει να κανει με την πειθαρχια!!
Σε ολους τους τομεις τις ζωης  μας πρεπει να υπαρχει πειθαρχια!!
Τι λενε οι νομοι πχ κυκλοφοριας??
Κοκκινο σταματας , Πρασινο περνας!!
Αν περασεις παρανομα με κοκκινο παιζεται να φας την ζωη σου αλλα και καποιου αλλου κακομοιρη που ηταν νομιμος και σωστος!!
Απο τοτε που ηρθε η δημοκρατια στην Ελλαδα αν παρατηρησουμε στο διαβα των χρονων ΟΛΟΙ ειμαστε στο ΔΩΣΤΕ ΜΑΣ!! Δωστε μας ελευθερια , δωστε μας παραπανω χρηματα δωστε μας τουτο , δωστε μας εκεινο και που φτασαμε??
Εχασε η ομαδα μας , φευγουμε απο το γηπεδο και σπαμε καθε τζαμαρια ειναι μπροστα μας και καιμε το καθε αυτοκινητο του καθε κακομοιρη που το ειχε παρκαρει εκει!!
Και η αστυνομια απλα να κοιτα!!
Τι σου φταιει  βρε του καθενος το αυτοκινητο επειδη εχασε η ομαδα σου??
Ενα μικρο παραδειγμα ηταν αυτο, , ,
Ολα ξεκινανε απο την ενεξελεκτη ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ που στο ονομα της τελικα καταπατουντε ολοι οι νομοι!!
Ολοι κοιτουσαν και κοιτανε το συμφερον τους χωρις να συλλογουντε τις γενικες συνεπιες!!
Τωρα φτασαμε στο αμην!!
Οσα λεφτα , οσα κεφαλαια υπηρχαν στην Ελλαδα εξαφανιστηκαν (στις τσεπες ορισμενων) και ολοι αυτοι που μιλαγαν για δικαιωματα και ελευθεριες κτλ κτλ τωρα πεινανε!!
Οσοι ηταν φορτωμενοι με δανεια και καρτες τωρα τους κυνηγανε οι τραπεζες και τρεχουν και δεν φτανουν!!
Και μια ταξη ανθρωπων που ισα ισα ζουσαν τωρα ψαχνουν στα σκουπιδια για να βρουν κατι φαγωσημο!!
Αληθεια οσο βαθαινει η κριση τι αλλα θα δουμε??
Στο Ηρακλειο καποιος αγοραζει μια τυροπιτα και μολις βγαινει απο το καταστημα κρατωντας την στο χερι καποιον του την αρπαζει και τρεχει!!
Ο αλλος στην αρχη του θεματος εκλεψε ενα τελαρο ντοματες!!
Οι αλλοι προχτες πηραν 20 κιλα κρεας!!
Το 1955 ο πατερας μου οταν πηγαινε στον κρεοπωλη κρατουσε παντα μια εφημεριδα, τυλιγε πανω απο το χασαποχαρτο με την εφημεριδα οτι ειχε παρει για να μην το βλεπουν στην γειτονια!!
Και τοτε κριση ειχαμε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 03:45:37 μμ »

γιωργο, επειδη ξερω τα πραγματα γυρω απο την εκπαιδευση,απο πρωτο χερι,μιας και η γυναικα μου ειναι θεολογος,και γενικα εχω φιλους φιλολογους,καθηγητες αγγλικων,κλπθα σου πω την απλη μου γνωμη.σιγουρα ο φιλος βυζαντινος,εβαλε στοχο στην ζωη του ,και μακαρι να ειναι γνησιος παιδαγωγος,με ολην την σημασια της λεξεως.ο τροπος ομως που αποριψε τον φιλο αιρετικο,η εσενα,δεν δειχνει αυτο!!!αν παρεξηγηθηκε με σενα,για το παραδειγμα της βεργας,η της απαξιωσης του αναργυρου,αυτα γυρνουν εις βαρος του.πως συνδιαλεγεται με τους μαθητες του,σε καποια λογομαχια?ανοιγει την πορτα και φευγει?σιγουρα στην ελλαδα, μπορει να μην εχουμε τα μεσα,της σουηδιας,ουτε το επιπεδο της ελβετιας.αλλα αυτο απο που ξεκινα?ποιος δινει στο παιδι,κινητρο για να διαβασει,και να μην γινει χουλιγκαν?η πρεζονι?ποιος θα του ενφυσησει την διαθεση,για γνωση,και ιδανικα.ο πατερας μου? που με το ζορι τελειωσε το δημοτικο,λογω πολεμου,αλλα εγινε ανθρωπος,γιατι πεινασε,ζοριστηκε,και προσπαθησε να φτιαξει την ζωη, του με χιλιες στερησεις?σιγουρα υπηρχαν εκπαιδευτικοι στο σχολειο,που χαιρομουνα να τους ακουω να μιλανε,για το μαθημα,η για τις ηθικες αξιες.και αλλους,που περιμενα να περασει η ωρα,κανοντας χαβαλε,οπως συνηθως.ξερω οτι πολλοι περιμενουν, χρονια να διοριστουν,με ολα τα επακολουθα,αλλα ειναι οι μονοι?η παραπαιδεια τι σου λεει?σαν λαος εχουμε μαθει μονο να ζηταμε,οσο για τα χρονια που εκανε ΑΓΓΑΡΕΙΑ, ο κυριος βυζαντινος και πρεπει να ντρεπεσαι!!! που η ΔΟΥΛΕΙΑ του ηταν,ΝΑ ΔΙΔΑΣΚΕΙ,τα παιδια, πρεπει να του δωσουμε τον μεγαλοσταυρο του σωτηρος,λες και το εκανε αμισθι.δεν εχω να πω τιποτα αλλο,ολοι τα ξερουμε,αλλα παντα φταινε οι αλλοι.εγω ξερω οτι ολα ξεκιναν απο το αλφα,και καταληγουν στο ωμεγα.τωρα μαλλον εχει βγει καινουργιο αλφαβητο,κριμα? ισως ηξερε ο κυριος βυζαντινος.δεν πειραζει,καποιος,θα μας το μαθει!!!σε χαιρετω,οπως και ολην την παρεα, γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 04:17:08 μμ »

Λοιπον να πω κατι και δε θελω να παρεξηγηθω γιατι οντως η κουβεντα πηγε αλλου.
Το θεμα το δικο μου δεν ηταν οι καθηγητες, το παραδειγμα το ειπα καθαρα για το οικονομικο σκελος. Εμπαινε ο αλλος πριν καποια χρονια πρωτοδιοριζομενος εκπαιδευτικος και επαιρνε τοσα λεφτα οσα ενας ελευθερος επαγγελματιας στην καλυτερη με δουλεια πολλων ετων. Το ιδιο θα ελεγα για τους εφοριακους, τους οικονομολογους στο υπουργειο οικονομικων (που εχω σπουδασει οικονομικα σε ΑΕΙ και θα χα καθε λογω να τους υπερασπιζομαι). Ολοι αυτοι μπαινανε δημοσιο και απευθειας παιρνανε λεφτα που αλλοι ονειρευονται με κοπο κ ιδρωτα, και μονιμοτητα κυριως..που δεν υπαρχει επ ουδενι τετοια ασφαλεια στον ιδιωτικο τομεα.
Το θεμα το δικο μου ειναι οτι φταιει το πολιτικο συστημα που ΟΜΩΣ οπως σωστα ειπε και ενας φιλος πιο πριν, εμεις οι ιδιοι το επιλεγουμε, τους εκλεγουμε. Ενα πολιτικο συστημα που επετρεψε τα τελευταια 30 χρονια ενα απιστευτο αλισβερισι μεταξυ πολιτικων και πολιτων.
Φιλε Γιωργο δε θα συμφωνησω οτι φταιει η δημοκρατια. Φταιει οτι πατωντας πανω στη δημοκρατια, καποιοι ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΗΚΑΝ αυτο το προνομιο, και πηγανε στο αλλο ακρο. Η δημοκρατια και νομους εχει ,και αστυνομια υπαρχει και ολα. Το οτι αυτα δε λειτουργουνε, δε σημαινει οτι φταιει το πολιτευμα. Δε σημαινει οτι για να μαθει κανεις γραμματα πρεπει να πεσει ξυλο. Ανθρωπους με μερακι θελει, ανθρωπους που να μη νοιαζονται μονο για αυτα τα γαμ....μενα λεφτα...Πολυ θα θελα ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΣΤΩ οι εκπαιδευτικοι να μην ειχανε οικονομικα αιτηματα. Να μπαινει ο αλλος στην ταξη και να εμπνεει τα παιδια. Οπως στην ταινια ο κυκλος των χαμενων ποιητων. Ουτε ξυλο θελει ουτε τιποτα. Σεβασμος στο ρολο μας, αγαπη γι αυτο που κανουμε και οχι ενα σκατο επιδομα. Και αυτο ισχιει για ολες τις κοινωνικες ομαδες κ Βυζαντινε. Μη το παιρνετε στραβα. Και για τον ταξιτζη που εχει κανει το ονομα του συνωνυμο του ταριφα, για τον υδραυλικο που δε κοβει ποτε αποδειξη, για τον υπαλληλο που βαζει ολη μερα σφραγιδες και συμπληρωνει λοττο γιατι μπηκε με βυσμα καπου.
Η κριση ειναι οικονομικη? Οχι...η κριση ειναι αξιων...
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 05:26:37 μμ »

Φιλε Γιαννη θα σε παρακαλουσα να μην γυριζεις την συζητηση επι προσωπικου!!
Δεν ξερουμε τι δουλεια κανει το μελος Βυζαντινος και το αν μιλησε για μια μεριδα ατομων δεν τον κατατασει αυτοματα εκει!!
Κανουμε φιλικη κουβεντα και λεμε τι πιστευουμε , μεχρι εκει.
Ο καθενας μας βλεπει κατι που του αρεσει ή δεν του αρεσει , το λεει αλλα μεχρι εκει!!
Συμφωνω με τα περισσοτερα που ειπατε και εσυ και ο Δημητρης αλλα δεν θα αλλαξουμε εμεις τον κοσμο.
Το  συστημα ειναι σαθρο , αλλα ολοι εμεις ειμαστε μεταξυ μας φιλοι!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:27:43 μμ »

δεν ειναι ωραιο ομως ,γιατι οταν απαξιωνει εσενα,και τον φιλο αιρετικο,και συμπληρωνει,οτι αποχωρει,γιατι δεν ειναι του επιπεδου του!!! η ιστοσελιδα,και αποχωρει,θιγει και εμενα, και το καθε μελος.η γνωμη του καθενος,οπως λες και εσυ, ειναι σεβαστη απο ολους,αλλα αν δεν του αρεσει? με επιχειρηματα, και οχι με ειρωνια,αποχωρω!!!γιατι ειστε οπισθοδρομικοι,απο εμενα τον πρωτοπορο,και δημοκρατη!!!η κουβεντα αν ειδες ξεκινησε απο αλλου,και μονος του το πηγαινε εκει, που τον εθιγε,δεν τον ξερω τον κυριο,και ισως, και θελω,να ειναι οντως!!! αυτο που ηθελε να εκφρασει,αλλα δεν ειναι ωραιο,σε εναν διαλογο,να απαξιωνουμε καποιον,επειδη  ειπε κατι, λιγο η πολυ  ακραιο,οπως εσυ,η ο αιρετικος,με τον διαλογο,ας ελεγε την θεση του,και τον καλω,παντα καλοπροαιρετα,να δικαιολογησει με ομορφο και παιδαγωγικο τροπο,οτι? δουλεια και αν κανει, να πει τις αποψεις του,και οχι με δυο αραδες,να γινεται τιμητης,του δικαιου,και ηθικου.σιγουρα η κουβεντα,απο την καταντια μας την οικονομικη,πηγε σε αλλη,χαιρετω,ολην την παρεα,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
spyrosbhta
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 80


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:27:58 μμ »

Δίαβασα αρκετά για να μιλήσω κι εγώ...και για να μην κουράσω, θα κινηθώ επιγραμματικά:

α) Το παιδί δε θέλει τρόμο για να διαβάσει, θέλει έμπνευση... (Αλλιώς κατά αντιστοιχία θα έπρεπε οι εργοδότες να είναι με μαστίγια...). Διαφωνώ κάθετα με τη βέργα ως εκπαιδευτικός.

β) Είμαι στον ιδιωτικό τομέα, αλλά διαφωνώ με τις μειώσεις των δημοσίων μισθών. Δηλαδή γιατί ασχολούμαστε με την '' θάνατο της κατσίκας του γείτονα'' όπως είχε πει κάποιος κάποτε αντί να δούμε πως θα καλυτερέψουμε τα δικά μας έσοδα, τη δική μας ζωή; Το μόνο που συμπληρώνω για το δημόσιο είναι πως θα έπρεπε να υπάρχουν ελεκτές...

γ) Στη Βουλγαρία μπορεί να έχουν μισθό 300 ευρώ, αλλά το αντίστοιχο νοίκι είναι 60 ευρώ... Άρα στα ίδια με εμάς είναι. Στη Γερμανία γιατί έχουν 1500 κατώτερο αλλά η ζωή κοστίζει ελάχιστα παραπάνω από τα δικά μας; Και στις υπόλοιπες βόρεις χώρες της ευρώπης. Σε σχέση με τις περισσότερες χώρες της ευρώπης είμαστε λίγο αδικημένοι...

δ) Το προηγούμενο σκέλος στέλνει το μυαλό μου στις χώρες τις αφρικής που για να έχουμε εμείς τόσα αυτοί ζούνε με 1 ευρώ το μήνα και κοιμούνται με τον ουρανό για σκεπή...δεν έχουν δει ποτέ τους ποτήρι...σταματάω εδω γιατί ξεφεύγω από το θέμα.

ε) Εν καιρώ ''οικονομικής κρίσης'' όμως τα περισσότερα είναι περιττά. Έρχονται χρόνια δύσκολα κατά τη γνώμη μου...διψήφιου αριθμού...
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:37:11 μμ »

μπορει? και να μας αξιζει να φτασουμε,γιατι οταν ειμασταν σε πενταψηφιο,σιγουρα αρκετοι θελαμε και αλλα.μαλλον θα το δουμε ολο το εργο,που μας δινουνε να δουμε,χωρις την θεληση μας,αλλα με την αποδοχη μας.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:51:32 μμ »

Γιαννη αμα ρωτησης εμενα προσωπικα θα σκεφτω τα παλια!! ΔΛΔ?
Θα σκεφτω πως παλια στα χωρια αν συνεβαινε τιποτα σε καποιον μαζευωταν ο προεδρος του χωριου , ο παπας , ο δασκαλος και ο γιατρος για να δωσουν λυση ή να βοηθησουν!!
ΤΟΤΕ οντως αυτα τα ατομα τελουσαν ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΜΑ .
Σημερα ολα ειναι επαγγελματα αλλα προσπαθουν να τα πλασαρουν σαν λειτουργημα!!
Αληθεια ποσοι απο αυτους που πανε ιερατικες σχολες για παπαδες πιστευουν στον θεο??
Ενα επαγγελμα θελουν να παρουν χρηματα!!
Μην στοχοποιουμε λοιπον συγκεκριμενες ομαδες!!
Μου μιλησαν στο τηλεφωνο ατομο με εδρα την Θεσσαλονικη και μου ειπαν οτι ειναι διορισμενη η γυναικα του σε ενα σχολειο 100 χιλιομετρα απο το σπιτι της!!
Καθε μερα μιαμιση ωρα να παει στο σχολειο της μιαμιση να γυριση!! ΓΙΑΤΙ??
Το ζευγαρι αυτο αναγκαστικε να εχει δυο σπιτια για να ξεκουραζωντε λιγο απο τα ταξιδια!! ΓΙΑΤΙ??
Οταν μου ειπαν αυτο θυμηθηκα αλλον εναν φιλο και μελος της σελιδας που τον ξεσηκωσαν απο το σπιτι του και τον εστειλαν στην Κερκυρα!! ΓΙΑΤΙ??
Δεν υπαρχουν εκπαιδευτικοι απο τα γυρω μερη??
ή εστω να βγει μια αγγελια για ατομα που ΘΕΛΟΥΝ να δουλεψουν οικιοθελως σε τετοια απομακρισμενα μερη??
Δεν τραβανε και οι εκπαιδευτικοι λιγα, εχουν προβληματα που εμεις δεν τα σκεφτωμαστε.
Οπως και καθε εργατικος τομεας , εχει προβληματα που εμεις δεν τα σκεφτωμαστε!!
ΑΛΛΑ στην ουσια αυτα τα προβληματα μας τα δημιουργει το κρατος!! Μας τα δημιουργουν οι διαφορες υπηρεσιες του που καθωνται ανεγκεφαλοι και βγαζουν νομους και διαταξεις μεταθεσεων διχως να λογαριαζουν τον πολιτη!!
Μια παροιμια λεει οτι απο την κεφαλη βρωμαει  το ψαρι!!
Αντι λοιπον να ψυχρενωμαστε μεταξυ μας δημοσιοι με ιδιωτικους , ιδιωτικοι με ελευθερους επαγγελματιες ας κοιταξουμε την ριζα του προβληματος!!  Και η ριζα ξεκιναει απο τους κυβερνωντες και πλαθωνταις δυσβασταχτα φορτια για ολον τον κοσμο!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
spyrosbhta
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 80


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 12:01:24 πμ »

μαλλον θα το δουμε ολο το εργο,που μας δινουνε να δουμε,χωρις την θεληση μας,αλλα με την αποδοχη μας.

Τι άλλο να πω; Αυτό που λες τα λέει όλα...
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 12:51:40 πμ »

http://www.cosmo.gr/Epikairotita/Ellada/Eidiseis/orgismenos-ellhnas-grafei-sth-merkel-mh-dwsete-sto-kratos-teras-oute-eyrw.1412869.html
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
giorg1977
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 123


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 02:37:02 πμ »

Τα τελευταία τριάντα χρόνια δεν έχει τιμωρηθεί ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ!!!

Στο βάθος του μυαλού του ο κάθε Έλληνας πιστεύει ότι "εκδικείται" τον κάθε κλέφτη και απατεώνα πολιτικό, όχι στέλνοντάς στον στην φυλακή ή δημεύοντας την περιουσία του (την οποία σημειοτέον την έχει κάνει κλέβοντας), αλλά αφήνοντάς στον στην ησυχία του!!!

Αλήθεια, ποιός ξέρει να μου πεί ποιός τιμωρήθηκε από το σκάνδαλο του Χρηματιστηρίου; Μήπως τότε δεν στέγνωσαν τα ελληνικά νοικοκυριά από τις αιματηρές τους καταθέσεις, και ξεκίνησε ο χορός των δανείων από τις Τράπεζες;

Σε ποιά άλλη χώρα υπάρχει ασυλία για πολιτικό που βγαίνει αναίσχυντα στα κανάλια και παραδέχεται ότι έκλεψε;

Ποιός θυμάται το όνομα του βουλευτή, που σε ερώτηση ενός μεγαλοδημοσιογράφου, "πώς κάνατε τα 20 δισεκατομμύρια δραχμές μέσα σε ένα χρόνο", απάντησε "γιατί; εγώ δεν έχω δικαίωμα στην ευμάρεια;"

Η Ελλάδα είναι η χώρα των Θαυμάτων, και οι ξένοι το ξέρουν πολύ καλά... Ξέρουν επίσης ότι οι δοσίλογοι της Κατοχής έχουν σήμερα εγγόνια σε καίριες θέσεις...
Καταγράφηκε
giorg1977
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 123


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 02:41:18 πμ »

Και για τα υπόλοιπα... μην ανησυχείτε και υπάρχει η καλή "η θεία τηλεόραση" που μένει όλη την ημέρα μαζί μας και μαζί με τα παιδιά μας και μας κάνει φροντιστήριο...

Ότι μας λέει αυτή, αυτό κάνουμε!
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 17, 2011, 05:38:01 μμ »

χωρις λογια.......... Θυμός

Ποιες θα είναι τελικά οι αποδοχές των εκπαιδευτικών ανά κλιμάκιο με το νέο μισθολόγιο - Ποια είναι η συνολική μείωση ανα κλιμάκιο από το 12/2009 έως τον 11/2011

http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=48256

Αυτα για τους καλοπληρωμενους δημοσιους υπαλληλους του υπουργειου παιδειας.
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences