Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 11:37:34 μμ
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ο Εγκληματίας!!  (Αναγνώστηκε 13396 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Ιούνιος 12, 2011, 07:49:08 πμ »

Στην Ροδο εγινε χτες μια μεγαλη κλοπη χρυσων Λιρων και ψαχνωντας για στοιχεια στην Ροδιακη επεσα τυχαια πανω σε αυτο http://www.rodiaki.gr/article.php?id=107940&catid=1&subcatid=9
Δεν θελω να σταθω στο θεμα της κλοπης!!
Καθε μορφη κλοπης Ναι ειναι κλοπη και κατακριτεα!!
Αλλα??
Ενα τελαρο ντοματες , ενα τελαρο πιπεριες??
Ο ΕΚΛΗΜΑΤΙΑΣ!!
Ειχε αραγε να φαει ποσες μερες αυτος ο Ανθρωπος??
ή μηπως τα ηθελε να τα πουλησει να αγορασει πορσε??
Οταν η απελπισια χτυπα τον ανθρωπο οσο καλος και να ειναι αναγκαστικα θα καταφυγει στην κλοπη,
ο ανθρωπος αυτος δεν πηρε ενα μαχαιρι να παει να σκοτωσει καποιον για να του παρει οσα ευρω βρει στην τσεπη του προσπαθησε τα κρυφα να παρει κατι να φαει διχως να πειραξει ΚΑΝΕΝΑΝ !!
Τωρα πιθανον να αντιμετωπισει καποια ποινη φυλακισης μεχρι και δυο χρονια!!
Μεσα στην φυλακη θα εκπαιδευτη απο τους επαγγελματιες να γινει ενας <σωστος κακοποιος> και οταν θα βγει εξω αντι να παει να κλεψει δυο ντοματες θα κλεψει πορτοφολια , κοσμηματα και οτι αλλο αξιας βρει!!
Τι αλλο να πω??
Για αυτον τον ιδιοκτητη των ζαρζαβατικων που τον κατεγγειλε??
Τοσο πολυ ζημιωθηκε??
Για το συστημα δικαιοσυνης μας??
Που θα κλεισει εναν κακομοιρη φυλακη και θα τον πληρωνουμε ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ??
Και αυτοι που εκλεψαν την Ελλαδα και την εφεραν στην καταστροφη τους εχουμε ελευθερους να κυκλοφορουν μεσα και περιξ της βουλης και να τρωνε και να πινουν εις υγειαν των κοροιδων!!
ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΙΟ ΣΟΥ!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 12, 2011, 02:12:33 μμ »

συμφωνώ, «πάντων χρημάτων μέτρον άνθρωπος»
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
spyrosbhta
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 80


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 13, 2011, 12:00:04 πμ »

Κρίμα πάντως για τον πεινασμένο και τον κάθε πεινασμένο. Και δυστυχώς φοβάμαι πως τέτοιου είδους περιστατικά θα αυξηθούν.

ΥΓ: Στο τέλος όλοι θα παρακαλάμε να πάμε στις φυλακές να φάμε κάτι, όταν δε θα έχουμε να φαμε.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 13, 2011, 03:21:58 μμ »

Και το αρθρο το οποιο εψαχνα  Σαρκασμός
σημερα το εβαλαν http://www.rodiaki.gr/article.php?id=108393&catid=1&subcatid=5
φυσικα θα σηκωθει και μεσα στα χρυσα νομισματα για να εχετε ολοι τον νου σας!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 18, 2011, 08:13:35 μμ »

μα και η αλλη ειχε αφησει το κλειδι διπλα στο χρηματοκυβωτιο!!!!!!!!!!!  Έκπληξη Έκπληξη Έκπληξη
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:25:29 πμ »

Για να μην ανοιγω νεο θεμα διαβαστε αυτο http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&cid=0&aid=399029
Ναι δεν τους εφταναν τα λεφτα και λενε : ας παρουμε και το κρεας να εχουμε να τρωμε!!
Και καλα που μπηκαν την ωρα που ηταν κλειστη η ταβερνα!!
Γιατι το λεω αυτο??
Διοτι δεν πρεπει να παραξενευτουμε αν τους δουμε να μπαινουν σε ταβερνες οι ανθρωποι με οπλα και να λενε >>>>>>>>>>>>>>> ΠΕΝΤΕ ΜΠΡΙΖΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΙΔΕΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ!!
Νομιζω οτι ειδα σε σποτ σειρας καποιον ηθοποιο να το κανει με τυροπιτες-κασεροπιτες στην TV !!
Θα τα δουμε και στην ζωη , υπομονη να εχουμε !!
Και γιατι ολα αυτα?? Διοτι  το << ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ>> ΤΕΛΙΩΣΑΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΤΑΝΕ ΚΙ ΑΛΛΑ
Αν οι μισοι Ελληνες γινουν ΚΛΕΦΤΕΣ δεν θα φταιει κανεις αλλος εκτος απο την μαμα ΕΛΛΑΔΑ!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 10:58:56 πμ »

Συγνωμη Γιωργο αλλα θελω να κανω μια ερωτηση και να μου απαντησουν ολοι εδω.
Τι παραπανω εχουμε οι Ελληνες απο τους Βουλγαρους που παιρνουν 300 ευρω το μηνα?
Εδω δοξα το θεο ακομα και με τις τελευταιες μειωσεις στους δημοσιους υπαλληλους, ενα 800αρι με 1000ευρω το παιρνουν το μηνα.
Ας παμε λοιπον στα 300 να δουμε πως ζουνε και αυτοι και να δουμε ολοι τη γλυκα.
Πηγα πριν λιγο να παρω ενα χυμο 1 λιτρο και ξερετε ποσα μου ζητησε ο καλος ο φτωχουλης ο Ελληνας με το μεροκαμματο του το φτωχο? 2.80!!!!!
Ουτε ο Παπανδρεου ηταν ουτε ο Σαμαρας.
ΕΜΕΙΣ καταντησαμε την Ελλαδα εδω που ειναι , εμεις φτασαμε πριν 7-8 χρονια το μισθο μας στο 90% του μεσου Ευρωπαικου, εμεις εκλεξαμε αυτους τους σαπιους πολιτικους.
Κοιταχτητε ολοι στον καθρεφτη. Παντα ολους μας φταιει ο ΑΛΛΟΣ. Παντα ενας αλλος.
Και ολα τα ριχναμε στο κρατος!!!
Ποιο κρατος ρε? Τι ειναι το κρατος?
Εσυ εισαι, εγω ειμαι, ο αλλος ειναι...και μαζεψαμε ολοι εμεις 1 εκατομμυριο βολεμενους και αλλο 1 συνταξιουχους και τους χρηματοδοτει ποιος ####το μου? ΕΓΩ,  ΕΣΥ, με τις επιχειρησεις μας.
Ειμαι επιχειρηματιας, παιρνω 1000 ευρω το μηνα εδω και 35 χρονια που ειχε ακομα ο πατερας μου την επιχειρηση. Εφτασε 35 χρονια η επιχειρηση μας και παιρνω καθαρα 1000 σκατοευρω, ουτε 14 μισθους ουτε τιποτα. 1000 ευρω πραγματικα. Οταν εμπαινε ο καθε ενας καθηγητης στο δημοσιο και ξεκινουσε απο 1500 με 3 ωρες τη μερα δουλεια. Αληθεια ΤΩΡΑ που εγιναν οι μειωσεις ποσα στην ευχη παιρνει ενας δημοσιος? Τα καθαρα ομως ετσι? Μαζι με τα κρυμμενα.
Αει στην ευχη πια με αυτη τη χωρα. Να γινουμε Βουλγαρια, Ρωσια, Ρουμανια...Σε τι ειμαστε καλυτεροι απο αυτους? Στη λαμογια? Εκει μπορει.
Τα ειπα και ησυχασα...για τους λιγους καλους που τους παιρνει η μπορα, δε χρειαζεται καν να κανω τη διευκρινηση.
Αληθεια, μιας και θα γινουν εκλογες, μηπως, λεω μηπως ξαναβγει παλι η ΝΔ? χαχαχα...δηθεν λεγανε οι αγανακτισμενοι οτι δε θα βγει κανενας κλπ...Ειμαι σιγουρος οτι θα βγει με αυτοδυναμια για να συνεχισει παλι ο λαος το θεαρεστο εργο του. Αυτο που γινονταν 35 χρονια τωρα.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
byzantinos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 41


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:43:06 πμ »

Επειδή κάποιοι καλοί φίλοι έχουν τα απωθημένα τους-δεν τους κακολογώ- και η μπάλα παίρνει μαζί με αυτούς που φταίνε και αρκετούς που δεν φταίνε, προτείνω ή να συγκρατούμε τα νεύρα μας, ή να κλειδώσει το ποστ αυτό. Οι δάσκαλοι των παιδιών μας και μεγάλο έργο κάνουν και κακοπληρωμένοι ήτανε μια ζωή. Δεν ωφελεί να διαιρείται η ελληνική κοινωνία και ωφελημένοι να βγαίνουν πάντα οι πλουτοκράτες.
Με σεβασμό Βυζαντινός.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:45:17 πμ »

Ολοι φταιμε Δημητρη για αυτην τη καταντια και δεν αντιλεγω!!
Οταν το Μαρουλακι εκανε το 2001 100 δρχ και με το που μπηκε το ευρω πηγε στο ενα ευρω (340,75δρχ τριπλασια αξια δλδ) και δεν αντεδρασε η κοινωνια αλλα  το καταπιε ΝΑΙ ΦΤΑΙΜΕ ΟΛΟΙ!!
Το μαρουλι ειναι ενα παραδειγμα , ΟΛΑ πηγαν τρεις και τεσσερις φορες πανω !!
ΟΛοι οι επιχειρηματιες αυξησαν τις τιμες τους διοτι ο κοσμακης δεν καταλαβε την ΣΚΛΗΡΗ ΑΞΙΑ του ευρω και το ισοπεδωσε με το κατοσταρικο 'η στην χειροτερη με την δραχμη!!
Αληθεια το 2001 ποσοι απο εδω μεσα ελεγαν ΕΝΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ και δεν γεμιζε το στομα τους με δεος??
Τωρα ολοι λεμε τρεις χιλιαδες ευρω << ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΙΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΕΥΡΩ ενα νομισμα?>>
Χαρας το πραγμα!!
ΝΑΙ ετσι λεμε!! Ετσι σκεφτωμαστε!!
Οσο για τον μισθο που λες στα 300 ΕΓΩ σαν Γιωργος δεν εχω κανενα προβλημα!!
Αλλα θα πρεπει ΟΛΑ να κυλησουν προς τα πισω!!
Δεν μπορει ενας που επαιρνε μισθο 1500 να κατεβει στα 800 και να εχει νοικι 500 , ρευμα 100 , νερο 50 , αγγλικα για ενα παιδι 100 , γερμανικα 85 αν εχει δυο παιδια?? Το αυτοκινητο βενζινες ασφαλειες??
ΜΠΗΚΑΜΕ ΜΕΣΑ λοιπον περασαμε τα 800 ευρω που κατεβηκε ο μισθος και δεν βαλαμε μεσα ουτε φαι , ουτε καν ενα Θαλασοδανειο ή μια πιστωτικη καρτα!!
Αρα το νοικι πρεπει να κατεβει στα 200 , τα αγγλικα στα 50 και τα γερμανικα στα 25!!
Το μαρουλι να παει στα ο,15 λεπτα του ευρω και το ψωμι στα 0,20!!
Ολα πρεπει να γυρισουν πισω και οχι μονο οι μισθοι των ανθρωπων!!
Αλλιως οχι μονο το κρεας θα κλεβουν , αλλα εσυ θα φοβασαι να φας ενα γυρο στο ποδι περπατωντας στην κεντρικη αγορα!! Διοτι ο αλλος που θα πειναει θα σκεφτει οτι εσυ εχεις λεφτα και μπορει να σε μαχαιρωση στην μεση του δρομου για να στα παρει!!
Συγχαρητητρια ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΕΣ!!
Καποτε οι ανθρωποι ηταν φτωχοι (1930-1950) αλλα κυκλοφορουσαν με γραβατα και ελεγαν καλημερα ο ενας στον αλλον!!
Σημερα οι ανθρωποι ειναι φτωχοι αλλα σκοτωνουν ο ενας τον αλλων!!
Εκει μας καταντησατε!!
Ξαναργυρναμε την Λιθινη εποχη οπου με το ροπαλο ο ποιο ισχυρος επαιρνε το φαι του ποιο αδυνατου!!
Ναι ειμαστε οι συγχρονοι ΑΘΡΩΠΟΙ ΤΩΝ ΣΠΗΛΑΙΩΝ!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
byzantinos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 41


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 11:54:28 πμ »

Υ.Γ.
Στα λυκειακά μας χρόνια άλλοι αρπάζανε το αμάξι του πατέρα τους και κυνηγούσανε γκόμενες ενώ άλλοι διαβάζανε τις μεταμεσονύχτιες ώρες και περάσανε στο πανεπιστήμιο. Εκεί 4 ή περισσότερα χρόνια με επιβάρυνση της οικογενείας τους πήρανε ένα πτυχίο με το σπαθί τους και διοριστήκανε στο δημόσιο χωρίς μπαρμπα απο την Κορώνη. Πρέπει και αυτοί να πεινάσουν; Μήπως φοροδιαφύγανε ποτέ;Αντίθετα δείξτε μου έναν ελευθερο επαγγελματία που δεν μπήκε στον πειρασμό του μαύρου χρήματος.
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 12:07:16 μμ »

Κακοπληρωμενοι οι καθηγητες...
Το ακουσαμε και αυτο ....
Οπως και το ειδα το εργο που κανουνε με την καταντια της παιδειας. Που τα σχολεια εχουν γινει @@@@@@@@@ και μη κοψετε τη λεξη και ας μου αποδειξει καποιος το αντιθετο. Αλλα ξερω...παλι τα λεφτα φταινε, παλι οι ΑΛΛΟΙ.
Αληθεια κυριε, ποιος ειστε εσεις που θα υποδειξετε στους διαχειριστες να κλειδωσουν το θεμα? Αυτες οι αντιληψεις ανηκουν σε αλλες εποχες, αν δε συμφωνειτε δε μπορειτε να φιμωνετε τους αλλους.
Γιωργο, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θα κατεβουν ολα. Μονο που τοτε τα εισαγομενα προιοντα θα γινουν απλησιαστα. Και επειδη η Ελλαδα εισαγει 9 στα 10 προιοντα, θα δουμε ολοι τη γλυκα. Και η καλη ζωη που μαθαμε θα παει στην ιστορια.
Ελπιζω τοτε  να κοιταχτουμε ολοι στον καθρεπτη.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 12:11:58 μμ »

Φιλε Βυζαντινε δεν ξερω αν ανηκεις στον εκπαιδευτικο τομεα και γιαυτο τον υπερασπιζεσε τοσο αλλα θα σου πω ενα απλο πραγμα.
Καταρχην πρωτα απο ολα κανουμε φιλικη κουβεντα και λεμε ο καθενας τις αποψεις του διχως εχθρες ,
Μπορει οπως λες να ιδρωσε καποιος να παρει ενα διπλωμα δεν αντιλεγω!!
Και εγω ιδρωσα να μαθω μια τεχνη!!
Υπηρχαν καιροι που πιτσιρικας 16 χρονων γυριζα στις 11 το βραδυ στο σπιτι απο την  δουλεια!!
Και ολα αυτα για να μαθω μια τεχνη η οποια σημερα μου αποφερει ενα μισθο που ισα ισα συντηρει το σπιτι μου και δεν εχω και νοικι!! Αν ειχα νοικι θα πεινουσα!!
Ο εκπαιδευτικος τομεας λοιπον που αναφερεσαι απο παλια θυμαμε ολο να ζητανε χρηματα!!
Και τους θεωρω ευνοημενους διοτι ειναι οι μονοι υπαλληλοι που καθωνται τον μισο σχεδον χρονο!!
Το ξερεις φιλε μου τοι στην Γαλλια οι δασκαλοι δουλευουν ολο τον χρονο??
Γιατι?? Διοτι ενω τελιωνει η σχολικη χρονια πηγαινουν καθημερινα στο σχολειο και τακτοποιουν γραφικη υλη , ετοιμαζουν τα παντα για την επομενη χρονικη σχολιά και ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ που πηγαινουν και αυτα στο σχολειο και απλα παιζουν!!
Εδω ομως στην Ελλαδιτσα των βολεμενων εγω καθε καλοκαιρι εσκαγα 400 ευρω σε μια ιδιωτικη εταιρια να μου  προσεχει το παιδι μου που δουλευαμε και οι δυο!!
Αφου πληρωνωνται για δωδεκα μηνες γιατι να μην ειναι ανοιχτα τα σχολεια να προσεχουν τα παιδια να γλυτωναμε και εμεις ο λαος μερικα χρηματα??
Αλλα ειπαμε στην Ελλαδα των βολευμενων βρισκομαστε!!
Υ.Γ Αυτο ειναι ενα προσωπικο παραδειγμα και μια προσωπικη σκεψη!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 12:21:27 μμ »

Σημερα οι δασκαλοι αδιαφορουν αν το παιδι μαθει δεκα γραμματα ή οχι!!
Και παλι εκει φταιει οι κοινωνια!!
Καποτε στο σχολειο υπηρχε η λεγωμενη (βίτσα) ξυλο και ο δασκαλος σου ελεγε ανοιξε το χερι , την ετρωγες και σε ετσουζε!!
Και παρακολουθουσες το μαθημα με τα ματια ορθανοιχτα για να μηντης φας!!
Σημερα ο πολιτισμος μας  λεει οτι αν ακουμπησεις τον μαθητη θα τρεχεις στα δικαστηρια!!
Και τα παιδια δεν παρακολουθουν το μαθημα διοτι δεν τα ενδιαφερει!!
Και ο δασκαλος σκεφτεται και λεει : Εγω θα τα πω μια φορα και οσοι ακουσουν ακουσαν , η ωρα να περασει να παω σπιτι μου!!
Καποτε ο Πατερας του Καζαντζακη τον πηρε απο το χερι και τον πηγε σε ενα σχολειο , τον παραδωσε σε εναν δασκαλο και του ειπε του δασκαλου : Κρεας δικο σου , κοκαλα δικα μου!!
Οποιος καταλαβε , καταλαβε τι θα επρεπε ακομα σημερα να γινετε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Απόλλωνας
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 15



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 12:32:13 μμ »

Θα συμφωνήσω λίγο πολύ με όλους γιατί όλοι έχετε δίκιο.
Δυστυχώς μας έχουν οδηγήσει σε ένα τρόπο σκέψης οι ανίκανοι πολιτικοί ώστε να στρέφετε η κάθεμια κοινωνική ομάδα εναντίον της άλλης.Στην αρχή στοχοποιήθηκαν οι ελεύθεροι επαγγελματίες που φταίγαν για όλα.Μόλις τελείωσε το έργο τους εκεί,στοχοποιήθηκαν οι δημόσιοι υπάλληλοι ότι φταίνε για όλα.Αλήθεια???
Ποιός διόρισε αυτούς τους δημοσίους υπαλλήλους ?Οι κυβερνήσεις της μεταπολίτευσης φυσικά σε κάθε εκλογική περίοδο τάζανε 1000αδες θέσεις εργασίας σε όλους τους Έλληνες.Ούτε ο ελεύθερος επαγγελματίας φταίει ,ούτε ο δημόσιος υπάλληλος.Αυτοί είναι τα θύματα των πολιτικών.Η ρίζα του κακού είναι αυτό το σαθρό και άθλιο πολιτικό σύστημα και οι ανίκανοι πολιτικοί που διαχειρίστηκαν την Ελλαδα της μεταπολίτευσης και μας οδήγησαν στο σήμερα.Απλά σήμερα πληρώνουμε τα λάθη τους και τα λάθη ΜΑΣ που τους ψηφίζαμε χωρίς να έχουν ικανότητες,εκτός από την κατασπατάλιση του δημόσιου χρήματος,είτε εσόδων του δημοσίου,είτε εισαγώμενο από Ευρωπαική ένωση,,,πακέτα Ντελόρ κλπ.Επομένως κανένας καθηγητής και κανένας επιχειρηματίας δεν φταίει.Λάθη έγιναν πολλά σε όλο το φάσμα του Ελληνικού κράτους ,με ανόητα επιδόματα,ωράρια εργασίας κλπ κλπ.....Αλλά η πηγή όλων των κακών είναι ξαναλέω οι ΑΝΙΚΑΝΟΙ ,ενδεχομένως και καθοδηγούμενοι πολιτικοί.Αυτοί διαχειρίστηκαν τα πάντα ,καμιά κοινωνική ομάδα δεν απέκτησε προνόμια από μόνη της.
Καταγράφηκε

Πάντων χρημάτων μέτρον άνθρωπος
byzantinos
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 41


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 16, 2011, 01:17:09 μμ »

Είναι φανερό οτι ο φίλος αιρετικός προσωποποίησε την συζήτηση και την έστειλε εκεί που δεν έπρεπε.Τώρα μόλις έμαθα -μετά από 22 χρόνια αγώνα και αγωνίας στην έδρα- οτι η παιδεία έγινε "μπουρδέλο" εξ αιτίας κάποιων εκπαιδευτικών. Ο φίλος αιρετικός δεν φοβάται τις λέξεις ούτε αγαπά την λογοκρισία....άν γνώριζε με ποιόν μιλάει θα ντρεπότανε. Μπουρδέλο κάνανε τα σχολεία οι γονείς που συστηματικά απαξιώνουνε τους δασκάλους ίσως ακριβώς γιατί δεν βγάζουνε λεφτά και είναι οι πιο ανίσχυροι στην κοινωνία. Ο αξιότιμος διαχειριστής ονειρεύεται μια κοινωνία που ο δάσκαλος θα κρατά τη βίτσα. Λυπούμαι που εγκαταλείπω το φόρουμ, αλλά δεν μου είναι μπορετό να συνεργάζομαι με ανθρώπους που βρίζουν τους δασκάλους των παιδιών τους.....
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences