Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 01:48:22 πμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1964 ΧΡΥΣΟ ΑΝΑΜΝΗΣΤΚΟ ΓιΑ ΤΟΥΣ ΓΑΜΟΥΣ  (Αναγνώστηκε 3859 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Μάιος 23, 2011, 04:06:04 μμ »

Σημερα ειδα σε εναν φιλο το χρυσο αναμνηστκο για τους γαμους (το γνησο). Φοβερη εμπερια! Αυτο δεν διατιθεται προς πωληση (οχι πως εαν ηταν προς πωληση μπορουσα να το παρω  Μεγάλο χαμόγελο  ) Θα ηθελα να ακουσω την γνωμη σας για το συγκεκριμενο νομισμα (εμφανιση, σπανιοτητα).
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 23, 2011, 04:22:00 μμ »

Γνησιο θα θελει να ειναι ο κατοχος του!! Ειναι ομως??
Φιλε Σωκρατη αυτα βγηκαν 15 τεμαχια ΜΟΝΟ για την Βασιλικη Οικογενεια!!
Ειναι αυτος ο γνωστος σου απο την Βασιλικη οικογενεια??
Μηπως επιασε η κριση καποιον απο την Βασιλικη οικογενεια και πουλησε το δικο του αντιτυπο καποτε για να παρει χαβιαρι? Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Γιατι στα λεω ολα αυτα?? Διαβασε εδω και θα καταλαβεις http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=60.0
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 23, 2011, 04:28:33 μμ »

Και συγκεκριμενα Σωκρατη το νομισμα αυτο στο ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στο Τ θα δεις ενα μικρο χτυπηματακι , αμα ξαναπας στον φιλο σου δεν αν εχει αυτο το σημαδακι!!
Τοτε θα μιλαμε για το ιδιο αντιγραφο που εκανε βολτα ηδη παλαιοτερα σε δυο μελη της σελιδας μας αλλα ευτυχως την καταλαβαν!!
Αν δεν το εχει τοτε ο καλος μας ο χρυσοχοος εφτιαξε και αλλα Σαρκασμός
Ειναι η μονη εξηγηση Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 23, 2011, 04:30:42 μμ »

Καλησπερα. Ο συγκεκριμενος φιλος το εχει απο γνωστο του Κων/νου. Δεν τιθεται θεμα γνησιοτητας.
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 23, 2011, 04:32:38 μμ »

Ο γνωστος του φιλου μου ηταν συμμαθητης με τον τεος. Δεν εχω λογω να πω ψεματα. Ουτε οφελος εχω ουτε κερδος. Οποιος θελει μπορει να συναντηθει μαζι μου να παμε στον εμπορο που γνωριζω. Εχει καταστημα στην Αθηνα απο το '20 (απο τον πατερα του).
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 23, 2011, 04:36:01 μμ »

Θα θελαμε μια πολυ καλη φωτογραφια του αν ηταν δυνατον και απο τις δυο οψεις!!
Εισαι τσακαλι εσυ και θα το καταφερεις πιστευω ε? Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 23, 2011, 05:44:06 μμ »

Τωρα μιλησα στο τηλ. με αυτον που το εχει και μιλησα και πιο πριν με ενα μελος του φορουμ και διασταυρωσα τις εξης πληροφοριες. Το νομισμα ΔΕΝ εχει τον αετο, εχει δυο θυρεους, οικοσημα σαν σημαιες ορθογωνιες και οπως μου ειπε μελος του φορουμ προκειτε για αναμνηστικο της εταιριας ΑΝΤΙΚΑ. Μιλησα με τον κατοχο του αντικειμενου, το διερευνα, μου ειπε πως (ευτυχως) ηταν δωρο και με ευχαριστησε παρα πολυ. Θα το ψαξει και εκεινος. Θα εχω νεωτερα αυριο απο τον κατοχο. Σας ευχαριστω  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Μάιος 29, 2011, 03:13:42 μμ »

Λοιπον. Αυτο που εχει ο γνωστος μου ΔΕΝ ειναι της αντικα (της αντικα ειναι μικρο και εχει τους ηρακλειδες και ειναι σε ξυλινο κουτι. Αυτο του γνωστου μου ειναι επιβεβαιωμενο απο τον Κων/νο οτι δωθηκε στο γαμο του. Ειναι σε μπρελοκ 18 καρατιων (ετσι δωθηκε). Αυτο ειναι το επισημο.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences