Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 07:56:19 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Που μπορει να αγορασει κανεις γνησιες χρυσες λιρες αγγ  (Αναγνώστηκε 12764 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 02:18:43 μμ »

Σιρμαν αυτο που ρωτας μπορει να το μαθεις κανοντας ενα γκουγκλαρισμα και μια ολιγολεπτη ιντερνετικη ερευνα.
Και για ηλεκτρονικα μαγαζια στο εξωτερικο και στο εσωτερικο.
Μιλουμε παντα για χρυσα νομισματα ως bullion και οχι για συλλεκτικα.(που ειναι αλλου ειδους ηλεκτρονικα μαγαζια).
Μην περιμενεις απο εδω να γινει κανεις ατζεντης τους και να τα διαφημισει,μονος σου θα τα βρεις.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 02:25:58 μμ »

Φυσικα μπορω να τα βρω με γκουγκλαρισμα.
Η κοινοτητα του στεκιου μπορει να βοηθησει ωστε να προτεινει καποιο που θεωρει αξιοπιστο και εχει αγορασει, ή να αποτρεψει απο καποιο που ειναι αφερεγγυο.
Αν καθε αποψη απο ιδια εμπειρια μας εκανε ατζεντηδες δεν θα ηταν φορουμ.

Αν πω εγω δηλαδη αγορασε απο τον χαρο ειναι καλο παιδι και αξιοπιστο, ειμαι ατζεντης και τα παιρνω και κανω κακο σε καποιον ακομα και αν ειμαι?
Καταγράφηκε
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 02:30:20 μμ »

http://www.royalmint.com/shop/The_Sovereign_2014_Bullion_Single_Coin
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 02:36:08 μμ »

Φυσικα μπορω να τα βρω με γκουγκλαρισμα.
Η κοινοτητα του στεκιου μπορει να βοηθησει ωστε να προτεινει καποιο που θεωρει αξιοπιστο και εχει αγορασει, ή να αποτρεψει απο καποιο που ειναι αφερεγγυο.
Αν καθε αποψη απο ιδια εμπειρια μας εκανε ατζεντηδες δεν θα ηταν φορουμ.

Αν πω εγω δηλαδη αγορασε απο τον χαρο ειναι καλο παιδι και αξιοπιστο, ειμαι ατζεντης και τα παιρνω και κανω κακο σε καποιον ακομα και αν ειμαι?


οχι sirman ειναι αρκετα δυσκολο για καποιο site να μην ειναι αξιοπιστο,σκεψου οτι οι ανθρωποι εχουν επενδυσει χρηματα επανω σε αυτο για ποιο λογο να μην ειναι αξιοπιστοι.κατα 99,9% ολα ειναι αξιοπιστα και βασιζονται στο οτι εχουν τιμες  (αρκετα) παραπανω απο οτι θα εβρισκες  με καποιον ιδιωτη.

βρισκω site τωρα που εχει λιρες 2013 με 270 ευρω ενω η ττε δινει με 247. Στριφογύρισμα ματιών απλως με αυτους εχεις περισσοτερο το κεφαλι σου ησυχο(κατι που δεν ισχυει παντα και κυριως σε αγορες μεγαλων ποσοτητων μπορουν να σου πασαρουν και καμια 18κ οπως μου ελεγε ενας φιλος απο το στεκι χθες).
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 02:57:07 μμ »

Δεν ζεις σε κοσμο αγγελων και ο Σβαιτσερ ενας ηταν.
Γραφεις σε ενα φορουμ οπου πολλα μελη αγοραζουν και πωλουν κατα καιρους χρυσα η αλλα νομισματα απο τις αγγελιες εδω.(και καλα κανουν)
Λες να σου προσφερουν απλοχερα τις αξιοπιστες και φτηνες πηγες ?
Ακομα και να το κανουν,αλτρουιστικα, για ποιον λογο να παρουν την ευθυνη αν ειδικα σε εσενα στραβωσει καποια αγοραπωλησια με εναν ,μεχρι τοτε, αξιοπιστο εμπορο?
Και ναι, η ανεπισημη (η εμμεση) διαφημιση σε ενα φορουμ ειναι αντιδεοντολογικη.
Και μην ξεχνας οτι δεν εισαι σε μια τετ α τετ παρεα που πινετε τεσσερα ατομα καφε, αλλα οσα γραφονται εδω διαβαζονται απο χιλιαδες ματια.
Κανε την ερευνα σου, το ποιος ειναι η οχι αξιοπιστος σαν μεγαλεμπορος μπορεις να το βρεις χρησιμοποιωντας τα δικα σου κριτηρια και ολες τις διαθεσιμες πηγες που παρεχει το διαδικτυο.
Αν καταληξεις καπου, μπορει να ρωτησεις και εδω και μπορει καποιος να επιβεβαιωσει την προηγουμενη θετικη του η αρνητικη του εμπειρια.
Η μπορεις παντα  να αγορασεις απο το επισημο on line shop του Royal Mint με τις εξωφρενικες τιμες ,που σου εβαλε λινκ ο φιλος... Σαρκασμός Σαρκασμός
Ελπιζω να σε καλυψα.
Αν οχι , δεν πειραζει, καλη καρδια. Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 03:00:02 μμ »

Κωστα , αν βρισκεις ξενο σαιτ που εχει τις λιρες σημερα 270 ευρω, μαλλον εχεις βαλει λαθος ορους αναζητησης στο γκουγκλ π.χ. "λιρες για τουριστες.."
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 03:37:33 μμ »

χαχα οχι ελληνικο site ειναι δεν το διευκρινησα
Καταγράφηκε
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 03:59:35 μμ »

Δεν ζεις σε κοσμο αγγελων και ο Σβαιτσερ ενας ηταν.
Γραφεις σε ενα φορουμ οπου πολλα μελη αγοραζουν και πωλουν κατα καιρους χρυσα η αλλα νομισματα απο τις αγγελιες εδω.(και καλα κανουν)
Λες να σου προσφερουν απλοχερα τις αξιοπιστες και φτηνες πηγες ?

Ακομα και να το κανουν,αλτρουιστικα, για ποιον λογο να παρουν την ευθυνη αν ειδικα σε εσενα στραβωσει καποια αγοραπωλησια με εναν ,μεχρι τοτε, αξιοπιστο εμπορο?
Και ναι, η ανεπισημη (η εμμεση) διαφημιση σε ενα φορουμ ειναι αντιδεοντολογικη.
Και μην ξεχνας οτι δεν εισαι σε μια τετ α τετ παρεα που πινετε τεσσερα ατομα καφε, αλλα οσα γραφονται εδω διαβαζονται απο χιλιαδες ματια.
Κανε την ερευνα σου, το ποιος ειναι η οχι αξιοπιστος σαν μεγαλεμπορος μπορεις να το βρεις χρησιμοποιωντας τα δικα σου κριτηρια και ολες τις διαθεσιμες πηγες που παρεχει το διαδικτυο.
Αν καταληξεις καπου, μπορει να ρωτησεις και εδω και μπορει καποιος να επιβεβαιωσει την προηγουμενη θετικη του η αρνητικη του εμπειρια.
Η μπορεις παντα  να αγορασεις απο το επισημο on line shop του Royal Mint με τις εξωφρενικες τιμες ,που σου εβαλε λινκ ο φιλος... Σαρκασμός Σαρκασμός
Ελπιζω να σε καλυψα.
Αν οχι , δεν πειραζει, καλη καρδια. Κλείσιμο ματιού

H ερευνα στο ιντερνετ βασιζεται σε γνωμες ανθρωπων σε διαδικτυακες κοινοτητες οπου εχουν αγορασει και εχουν γραψει τα σχολια τους.

Αν απαγορευεται σε αυτο το φορουμ ή υπαρχει καποιος κωδικας δεοντολογιας σε κοινωνικη συζητηση μονο και μονο επειδη ειναι γραπτες προτασεις σε ιντερνετικο φορουμ απο ανθρωπους με ψευδωνυμα τοτε κατι δεν καταλαβαινω εγω σωστα.

Οταν καποιος ζηταει αποψεις, σιγουρα δεν ζηταει και εγγυηση ισχυος της υποσχεσης καποιου τριτου.
Οπως κανεις δε θα ερθει να σου ζητησει τα ρεστα που τον εστειλες στο παραπανω στενο απο αυτο που σε ρωτησε που ειναι.

Και σιγα την μυστικη πληροφορια με τις λιρες που τις αγοραζει καποιος αξιοπιστα και δεν μπορει να το αποκαλυψει.
Δηλαδη αν πω εγω σε καποιον να αγορασει απο το APMEX αν βρισκεται στην αμερικη, του αποκαλυψα μια αληθεια που γνωριζουν ολοι εκτος απο το φουκαρα που ρωταει.
Σαν να σε ρωταει ο ξαδερφος σου απο το χωριο απο που να αγορασει pc και εσυ να μη του πεις το Πλαισιο π.χ.
Καταγράφηκε
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 07:45:39 μμ »

ηθελε αξιοπιστο site κι εγω το εδωσα. τωρα αφου δεν θελει να παρει απο αλλου και θελει αξιοπιστο site ας δει και τις τιμες και ισως αλλαξει γνωμη.
Καταγράφηκε
fotiscy
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 370



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 17, 2013, 10:33:27 μμ »

http://taxfreegold.co.uk

Το καλύτερο σαιτ κατά την γνώμη μου για επενδυτικά είναι αυτό επαγγελματίες και άψογοι κάθε φορά που αγόρασα κάτι απο εκεί και προπάντων νομίσματα γνήσια 100% και σε καλές τιμές
Καταγράφηκε

“Out of the mountain of despair, a stone of hope” MLK
ANNA42
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 18, 2013, 03:57:45 μμ »

O λόγος που ρωτώ είναι γιατι εσείς φαίνεται να είσαστε έμπειροι και καλοί γνώστες του θέματος.
Ο λόγος που φτιάχνετε ένα  site είναι για να ανταλλάσσουν γνώστες και έμπειροι άνθρωποι μεταξύ τους ή με λιγότερους έμπειρους ή και αδαείς. Οπότε οποίος θέλει να μεταφέρει την εμπειρία τον ευχαριστούμε οποίος δεν θέλει πάλι το ίδιο.
Το να ψάχνει ένας άσχετος μόνος του δεν είναι εύκολο και μπορεί να του στοιχίσει.


Πάντως ευχαριστώ.  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 18, 2013, 04:08:44 μμ »

εγω δεν εχω αγορασει ποτε λιρες αλλα μου εχουν πει οτι αυτο ειναι καλο
http://www.coininvestdirect.com/en/gold-coins/
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 18, 2013, 04:14:15 μμ »

Ναι είναι πολύ καλό αλλά έχει 29 ευρω μεταφορικά και 12 ευρώ το έμβασμα από την τράπεζα
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 18, 2013, 04:23:41 μμ »

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις πέρα απο το πωλούνται που αλλού θα μπορούσε να αγοράσει κανείς μγνήσιες λίρες και σε λογικές τιμές;
Καλησπέρα Αννα εκτος από το πωλουνται και στην λεσχη (π.ν.ε) υπαρχουν ατομα αξιοπιστα που πουλανε. Το θεμα είναι τι τιμη ψάχνεις εσυ και σε ποια κατασταση.
Καταγράφηκε
ANNA42
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 19, 2013, 04:57:31 μμ »

Καλησπέρα
Ψάχνω φτηνές σε καλή κατάστασή. Το site και κατάστημα του Σεφεριάδη του ξέρετε; και αν ναι τις εμπειρίες έχετε από αυτό;
Ευχαριστώ
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences