Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 03:48:58 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Προσοχη στο ebay !!  (Αναγνώστηκε 7887 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vs(g)oldcoins
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 323



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 15, 2011, 02:03:05 μμ »

 Καλησπέρα… Την είχα πατήσει και εγώ από τον εν λόγω πωλητή, ένα τρύπιο τάλιρο του 1833 που και σε μένα έκρυβε την τρύπα. Πριν κάνω το bid του ζήτησα καλύτερες φωτογραφίες αλλά και σε αυτές που με έστειλε με mail πάλι την έκρυβε. Καλή την πιστή… (μιας και δεν ήθελα να τον ρωτήσω, μετά τις Φώτο που μου έστειλε αν είναι τρύπιο, γιατί στην ουσία θα ήταν σαν να προσβάλω την τιμιότητα του)  έκανα το bid. Για να μην πολυλογώ…sofronis8 εγώ  επικοινώνησα μαζί του και μου επέστρεψε τα χρήματα μαζί και τα έξοδα αποστολής (αν και αρχικά αρνήθηκε).
Καταγράφηκε
sofronis8
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 43


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 15, 2011, 02:57:23 μμ »

Καλησπέρα… Την είχα πατήσει και εγώ από τον εν λόγω πωλητή, ένα τρύπιο τάλιρο του 1833 που και σε μένα έκρυβε την τρύπα. Πριν κάνω το bid του ζήτησα καλύτερες φωτογραφίες αλλά και σε αυτές που με έστειλε με mail πάλι την έκρυβε. Καλή την πιστή… (μιας και δεν ήθελα να τον ρωτήσω, μετά τις Φώτο που μου έστειλε αν είναι τρύπιο, γιατί στην ουσία θα ήταν σαν να προσβάλω την τιμιότητα του)  έκανα το bid. Για να μην πολυλογώ…sofronis8 εγώ  επικοινώνησα μαζί του και μου επέστρεψε τα χρήματα μαζί και τα έξοδα αποστολής (αν και αρχικά αρνήθηκε).

Στο εμαιλ που του εστειλα μου απαντησε και μου ειπε οτι θα μου τα επιστρεψει και εμενα.
αν και επιφυλακτικος νιωθω λιγο ανακουφισμενος αλλα θα περιμενω μεχρι να ολοκληρωθει η επιστροφη για να κλεισω το θεμα μου
Καταγράφηκε
Sauron
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 47


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 15, 2011, 03:13:22 μμ »

Αυτό δεν αλλάζει πάντως οτι το κύριο μέλλημά του φαίνεται να είναι η εξαπάτηση,αφού και στις 2 περιπτώσεις κρύβει (εσκεμμένα να υποθέσω) την τρύπα.

Καλό θα ήταν μόλις γίνει η επιστροφή των χρημάτων,να δημοσιοποιηθεί το όνομα με κάθε επιφύλαξη για μελλοντικές αγορές όλων μας..
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 15, 2011, 03:28:29 μμ »

Παιδια αυτα τα χρηματα που πηγαινουν σε απατεωνες που θελουν να μας κοροιδεψουν ειναι τα περισσοτερο σωστα ξοδευμενα χρηματa!
Αυτο γιατι;
Γιατι τα χρηματα αυτα ειναι διδακτρα.Ετσι ωστε την αλλη φορα να προσεχουμε παραπανω.Την εχω πατησει και εγω μερικες φορες παρομοιως!
Σωφρονη αν δε, παρεις και τα χρηματα πισω , τοτε εισαι και κερδισμενος.Αφου πηρες ενα μαθημα στα συλλεκτικα και μαλιστα δωρεαν.Και ως γνωστον τιποτα σ αυτην τη ζωη δεν διδεται δωρεαν.
Καταγράφηκε
sofronis8
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 43


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 15, 2011, 03:34:56 μμ »

Παιδια αυτα τα χρηματα που πηγαινουν σε απατεωνες που θελουν να μας κοροιδεψουν ειναι τα περισσοτερο σωστα ξοδευμενα χρηματa!
Αυτο γιατι;
Γιατι τα χρηματα αυτα ειναι διδακτρα.Ετσι ωστε την αλλη φορα να προσεχουμε παραπανω.Την εχω πατησει και εγω μερικες φορες παρομοιως!
Σωφρονη αν δε, παρεις και τα χρηματα πισω , τοτε εισαι και κερδισμενος.Αφου πηρες ενα μαθημα στα συλλεκτικα και μαλιστα δωρεαν.Και ως γνωστον τιποτα σ αυτην τη ζωη δεν διδεται δωρεαν.

δεν θα διαφωνησω μαζι σου. ειναι οντως το καλυτερο μαθημα.
νιωθω ηδη πιο υποψιασμενος.
αν βεβαια τα παρω πισω τα λεφτα μου δεν θα με χαλαγε  Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάιος 15, 2011, 03:35:26 μμ »

Αγαπητοι φιλοι αν η υποθεση του φιλου μας εχει αισιο τελος δεν χρειαζεται ουτε ονομα ουτε nikname να ακουστει!!
Ετσι και αλλιως αρχικα αναφερω κατι που πρεπει να το κανουν ΚΑΝΟΝΑ ολοι!!
Νομισματα που δεν τα βλεπουμε εξ ολοκληρου καθαρα δεν τα χτυπαμε!!
Αυτο ειναι η προστασια ολων και οχι το ονομα ενος χρηστη!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences