Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 10:59:23 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Το πρωτο θυμα απο ελλειψη σωστης θερμανσης  (Αναγνώστηκε 14863 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 09:06:33 πμ »

Πάει κι αυτό το θέμα........ξεφύγαμε τελείως..........

Ας πω και εγώ κάτι.....

Στην Ελλάδα έχουμε πάντα Δεξιές κυβερνήσεις, που εξιδανικεύουν την Αριστερά και στηλιτεύουν απερίφραστα τον εθνικισμό, αλλά όταν έρθουν τα δύσκολα, η λύση επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων!!!
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 09:15:29 πμ »

Σας θυμίζει κάτι;

"Οι ελληνικές πόλεις νοσούν.    
 Οι πολιτευόμενοι και διαχειριστές των κοινών δωροδοκούνται και εξαγοράζονται.  
 Κι όσο για τη μεγάλη μάζα των πολιτών, είτε δεν αντιλαμβάνονται τα όσα διαπράττουν οι κυβερνώντες,
 είτε τα αντιλαμβάνονται αλλά δεν αντιδρούν, βυθισμένοι όπως είναι στη  ραστώνη και την άνεση της καθημερινότητας.
Από τούτη την αρρώστια έχουν προσβληθεί παντού οι πάντες - απλώς, ο καθένας τρέφει την ψευδαίσθηση ότι η συμφορά
δεν θα χτυπήσει τη δική του πόρτα, αλλά θα διασφαλίσει τα δικά του συμφέροντα εκμεταλλευόμενος τους κινδύνους των άλλων (...)

- Κι ενώ κανονικά όλες οι συζητήσεις γίνονται πριν απ' τα όποια γεγονότα, εσείς διαβουλεύεστε πάντα κατόπιν εορτής (...)

- Αφήσατε όλον αυτό τον καιρό να κυλήσει με συνεχείς αναβολές, μετάθεση των ελπίδων σας σε άλλους, αλληλοκατηγορίες
  και καταγγελίες.   Αυτά συνεχίζετε να κάνετε και σήμερα (...)

- Όλοι πρέπει να εξοργίζεστε εξίσου όταν βλέπετε ότι πολύ εύκολα κινδυνεύουν να κακοποιηθούν οι πιο φτωχοί και αδύναμοι πολίτες,
  ενώ οι βδελυροί και πλούσιοι μπορούν να αδικοπραγούν ατιμωρητί και να εξαγοράζουν πρόσωπα για να εκβιάζουν καταστάσεις (...)

- Στρέψτε το βλέμμα προς τους σημερινούς πολιτικούς: άλλοι από φτωχοί έγιναν πάμπλουτοι, άλλοι από άσημοι χόρτασαν τιμές,
  ορισμένοι έφτιαξαν σπίτια δίπλα στα οποία τα δημόσια οικοδομήματα είναι πιο σεμνά, κι όσο ο πλούτος της πόλης ελαττωνόταν,
  τόσο ο δικός τους αύξανε(...)

- Δεν είναι ασφαλώς ένα και δύο τα αίτια ένεκα των οποίων έφθασαν τα πράγματα εδώ.  Αλλά την κύρια αιτία θα τη βρείτε στο πρόσωπο    εκείνων που προτιμούν να σας είναι ευχάριστοι παρά να σας συμβουλεύουν ορθά.   Απ' αυτούς, πολλοί προσπαθούν να συντηρούν τη σημερινή κατάσταση γιατί αντλούν από αυτή δημοτικότητα και εξουσία - κι έτσι ούτε οι ίδιοι προνοούν για το αύριο, ούτε νοιάζονται για το αν εσείς προνοείτε (...)

- Βρίσκονται σε τέτοια εγκατάλειψη και σε τέτοια χάλια τα πράγματα, ώστε ακόμη όσοι μιλούν από τούτο το βήμα πρότειναν συνειδητά τα πιο βλαβερά μέτρα κι εσείς τα ψηφίζατε, πάλι δεν θα μπορούσαμε να βρεθούμε σε χειρότερη θέση (...)"

Τα λάθη των Αθηναίων που τον Πελοποννησιακό Πόλεμο καταστροφικό και άφησαν τους Πέρσες νικητές;


Οταν φθίνουν οι αυτοκρατορίες, φθίνουν και τα νομίσματά τους!!

Πολλά τα παραδείγματα, Ρώμη, Βυζάντιο, Ενετοί, Οθομανοί κλπ.

Το χρήμα πολλοί εμίσησαν, τον χρυσό (των Περσών) ουδείς!!
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 05:10:27 μμ »

φιλε σακ (γιωργο?), ακομα δεν εχω καταλαβει που κολλαω εγω στα γραπτα σου...Απορία θα μπορουσες να μου εξηγησεις? Απορία
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 05:55:04 μμ »

φιλε σακ (γιωργο?), ακομα δεν εχω καταλαβει που κολλαω εγω στα γραπτα σου...Απορία θα μπορουσες να μου εξηγησεις? Απορία

Έγραψα να στρωθούμε στη δουλειά για να γίνουμε εμείς καλύτεροι και γίνει αυτή η χώρα καλύτερη, αντί να μας φταίνε μόνο οι άλλοι (οι κυβερνώντες κλπ).

Προφανώς, ο HONEST και μάλλον και εσύ καταλάβατε ότι εννοούσα δουλειά για βιοπορισμό (μακάρι να είχα δουλειές για όλους...)

Τέλος πάντων, αν θέλεις, μπορείς να συμμετάσχεις στο θέμα που ανέφερα (τι απόψεις μπορούμε να λέμε δημόσια και τι όχι), ελπίζοντας ότι κάτι θα μάθουμε όλοι μας.

Διαβάζω και ξαναδιαβάζω ότι οι "κυβερνώντες" είναι άχρηστοι και δεν ενδιαφέρονται για τη χώρα μας. Αν δούμε, λοιπόν, το αξίζουμε εμείς οι πολίτες και πόσο ενδιαφερόμαστε για τη χώρα μας.

(Γιώργος)
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 11:29:25 μμ »

 Κλάμα Κλάμα
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
dimitra
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 537


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 05, 2013, 11:48:03 μμ »

Αγαπητε μου sac, μπορει οντως να λεω μπουρδες για τους κυβερνωντες (ετσι χαρακτηρισες αυτα που λεω) και εσυ να μιλας εμπνευσμενα (ως κομης του UCLA και δουκας του ΜΙΤ  Απορία) αλλα θα επρεπε τουλαχιστον να καταλαβεις οτι εξεφραζα τον πονο μου για την απωλεια ενος νεου ανθρωπου...
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 09, 2013, 05:59:09 μμ »

Εσύ εκφράζεις τον πόνο σου για τον χαμό ενός νέου ανθρώπου κι εγώ για την καταστροφή όλης της χώρας. Και μαζί με την καταστροφή της χώρας και τη δικιά μου...

Για την υπογραφή:
Ολοκληρώνοντας, να σας πω για την υπογραφή μου. Αφού ο άλλος έγινε "Δούκας του Καίμπριτζ", να μη γίνω κι εγώ "Δούκας του ΜΙΤ", του Πολυτεχνείου της Βοστώνης; Έγινα και κόμης του Πανεπιστημίου της Καλιφόρνια, αλλά... μου έλειπε το μικρό όνομα...

Το πήρα από αυτόν:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hyazinth_Graf_Strachwitz_von_Gross-Zauche_und_Camminetz

Υάκινθος, κόμης Στράχβιτς κλπ.
Το παρατσούκλι του ήταν Panzergraf, θωρακισμένος κόμης.
Υάκινθος και θωρακισμένος κόμης, είναι συνδυασμός που σκοτώνει...
Πάντως, δεν ήταν καθόλου φλώρος, τραυματίστηκε 12 φορές στον πόλεμο.

Θα με ρωτήσετε, τι δουλειά έχω εγώ με φασιστόμουτρα και στρατοκράτες (και με τίτλους ευγενείας); Λογική ερώτηση, αλλά κανείς δεν είναι τέλειος. Άνθρωπος είμαι κι εγώ...

ΥΓ Μην με προσφωνήσει κανείς "δούκα" ή "κόμη", δεν προσφωνούμε με τον τίτλο. "Εξοχώτατε", είναι η σωστή προσφώνηση.
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 10, 2013, 03:20:43 μμ »

πωωω χαμος εγινε εδω....  παιδια εγω ξερω ενα πραγμα... οτι δοκιμασαμε μεχρι τωρα παετυχε παταγωδως, η μονη αντιδραση του λαου ειναι να παρει πραγματα στα χερια του... κι επισης μαζικες οργανωμενες καταδικαστικες αγωγες προς ολους τους προδοτες της χωρας μας,  που φτασαμε στο σημειο να ζουνε τοσο προκλητικα ξεροντας οτι κανουν οτι θελουν, λογο της απραγιας του λαου.... κι εννοητε μποικοτας σε οτι βιομηχανοποιημενο απο μεγα εταιριες που αντλουν το ρευστο απο τον τοπο.... οι αλαγες ξεκιναν απο μας πρωτα κι μετα οπουδηποτε αλλου...
.... κοιτω την γειτονια τοσο καιρο κι ενα μονο βυτιοφορο εβαλε πετρελαιο σε μια πολυκατοικια απεναντι.... ο κοσμος κυκλοφωρει με τα μπουφαν στο σπιτι....  ολα τα σκ..τα μαζι κι εμεις το χαβα μας.... 
δε ξερω τι αλλο να πω... μιας κι ξεχαστηκε κιολλας το θεμα...
 Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
sirman
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 195


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 10, 2013, 04:20:52 μμ »

Τι εννοεις μποικοτας?

http://www.zerohedge.com/sites/default/files/images/user3303/imageroot/2013/11/20131124_o10corps.jpg
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 12, 2013, 08:27:52 μμ »

ακριβως φιλε, κι οποιος κι απο οπου μπορει να αγοραζει ελληνικα προιοντα , τα οποια ειναι παρα πολα απο μικρες βιοτεχνιες που εχουν τα παντα κι τα κανουν με μερακι οι ανθρωποι... υπαρχουν στα βιολογικα, μαγαζια, σε διαφορα μπακαλικα που φερνουν τετοια, εχει πολλα παντου πιστευω για οποιον κοιταξει λιγο...
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences