Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Σεπτέμβριος 29, 2024, 01:24:53 μμ
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Απίστευτη υποκρισία σε χωρίο της Ελλάδος!  (Αναγνώστηκε 6814 φορές)
0 μέλη και 19 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 439

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« στις: Νοέμβριος 29, 2013, 04:22:03 μμ »

Απίστευτη υποκρισία και βαρβαρότητα σε χωριό της Ελλάδος - Την έκανε ΠOPNH με τη βία και όλο το χωριό γνώριζε...
Παράθεση
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 04:35:09 μμ »

ειναι για σκοτωμα ολοι...
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 439

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 04:42:20 μμ »

Το θέμα αυτο το βάζω μπας και κάνουμε λίγο αυτοκριτική στην ελληνική υποκρίσια που πάντα μας αρέσει δείχνουμε ένα άλλο προφίλ απο το πραγματικό. ενα αντιρατσιστικό προφίλ με δημοκρατικές αξίες. που δε μας αρέσει να μιλάμε για πολιτική (να μην μπλέκουμε με αυτά).. που είμαστε ικανή να κρεμάσουμε στο σύνταγμα τον Σφακιανάκη για ρατσιστικές δηλώσεις (άσχετα αν στο στενό οικογενιακό μας περιβάλον έχουμε τις ίδιες απόψεις), στο χωριό ή στην ενορία μας δεν μας πέφτει λόγος βρε αδερφέ που να μπλεκόμαστε με αυτά.. Ένας καταπιεσμένος εγωκεντρικός λαός, ένας λαός που φοβάται να μιλήσει σε αυτό μετατρέπεται ο Έλληνας.. ξυπνήστε!
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 05:39:56 μμ »

ειμαστε αξιοι της μοιρας μας, γιατι... απτην αρχαιοτητα, παντα κοιταμε το τομαρι μας, μονο οταν φτανουμε στο ζενιθ της χειροτερης καταστασης τοτε μετα βιας ενονομαστε καπως για να αντιμετοπισουμε το κακο... σημερα και με την εξελιξη των πραγματων, ολοι μας μιλαμε εκ του ασφαλους γιατι δεν μας εχει αγγιξει προσωπικα η απειλη, αλλα ειναι θεμα χρονου... βλεπουμε συναθρωπους μας να υποφερουν κι ξερουμε καταβαθος οτι το κακο δε θα αργησει να χτυπησει την πορτα μας... πολοι επισης ειναι ακαλλιέργητοι (αοργωτοι)  που λεμε, ασχετα απο επιπεδο μορφωσης ή σπουδων... πολοι λιγοι εχουν ποιο σφαιρικη αντιληψη κι μορφωση-παιδεια, με αποτελεσμα να υποκυπτονται, σε αθλιες, ακραιες φανατικες αποψεις, οπως οι φασιστοαναρχοεθνικιστηκομονιστεναζιστες που κανεις δε ξερει τι του γινετε, παντα μια κριση οδηγει σε τετοιες ακροτητες, οι πραγματικοι πατριωτες ξερω οτι ειμαστε πολοι περισσοτεροι απολους τους παραπανω κι των υποστιρικτων της προδοτικης κυβερνησης... αλλα οπως ξερουμε απο παντα, οταν το καλο κοιματε το κακο βασιλευει... αμα δεν παρουμε τα πραγματα σοβαρα κι να ενωθουμε ως Ελληνες οργανωμενα, ειναι θεμα χρονου να φτασουμε στην ολικη καταστροφη του εθνους μας. ειναι τοσα πολλα τα μετωπα που μας ανοιξαν οι ανθελληνες για να μας αποδιοργανωσουν που δε ξερουμε απο που να πιαστουμε, μα πρεπει ομως  να αντιδρασουμε, οπως ολοι οι ανθρωποι ανα τον κοσμο πλην απο εμας.... βαρεθηκα να γραφω... ελπιζω να εγινα καταννοητος....
 Κλείσιμο ματιού  
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 06:49:32 μμ »

Δεν ξέρω αν ειναι αληθινή η ιστορία αλλα την έχω  ξαναδιαβάσει πριν κάνα χρόνο, όπως κι άλλες δημοφιλείς ιστορίες που αναμασιούνται για να ανεβάζουν τα ποσοστά  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 439

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 06:57:58 μμ »

Ναι φίλε μου συμφωνώ με αυτά που λες. Ο φόβος είναι ο χειρότερος σύμβουλος όχι μόνο για να μας εξουσιάζουν καλύτερα αλλα και για το κακό που κάνουμε στον εαυτό μας.. Ο φόβος μας καταπιέζει και μας κάνει μνησίκακους. μας δημιουργεί την κακία που θα βγάλουμε αργότερα εκεί που μπορούμε, σε κάποιον που δε μας έχει φταίξει. Και σε μένα ποτέ δε μου άρεζαν οι ακρότητες, το στοιχείο που χαρακτηρίζει τον έλληνα. αλλα βγάζω το καπέλο σε αυτόν που υποστηρίζει την αποψή του με προσωπικό κόστος, γιατί αυτός έχει την γενναιότητα να το κάνει, αυτός είναι δε τον φοβάμαι! τους φοβισμένους φοβάμαι που είναι ικανοί να κάνουν τα πάντα για να μη χαλάσουν την ησυχία τους, αυτούς που βλέπουμε σε διάφορους περιόδους της ιστορίας με τελείως διαφορετικες πεποιθήσεις αλλά να είναι πάντα οι ίδιοι! ή μάζα που είναι έτοιμη να σε κατασπαράξει όχι επειδή μισεί τις απόψεις σου αλλα επειδή μισεί αυτό που είσαι και δεν μπορεί να είναι αυτοί. ένας άνθρωπος χωρίς μάσκα!

Γεία σου ρε Σφακιανάκη σε γουστάρω πολύ. όχι επειδή συμφωνω με τις απόψης σου, που πολλές φορές γελάω.. αλλα επειδή ξέρω πως αν ζούσες σε εκείνο το κωλοχώρι θα έβγαινες και θα μιλούσες για όλα αυτά τα καθάρματα!!!
Καταγράφηκε
coleccionista
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 07:00:37 μμ »

που φτάσαμε...έρχονται και χειρότερα
Καταγράφηκε

ms να'ναι και ότι να'ναι
         ΒΑΣΙΛΗΣ
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1585


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 07:23:17 μμ »

Πολύ αθώα γυναίκα πρέπει να ήταν... Αυτές οι Ουκρανές-Μολδαβές κτλ. όλο την πατάνε! Εδώ τα ποντίκια έχουν μάθει τις φάκες και δεν τις πατάνε, αυτές ακόμα τόσο αθώες ε;;; Μα φυσικά όλοι γνωρίζουν την σεμνότητα που τις διακρίνει... Μου αρέσει κι όλας που κάποιοι τη συμπονέσατε!! Λες και κάπου κοντά στη γειτονιά σας δεν θα έχει μία ξένη (ή ένα μπαρ γεμάτο ξένες) που κάνει την ίδια δουλειά.


Διαβάστε το παρακάτω. Το είχα διαβάσει σε ξενόνα ενώς χωριό κοντά στη Μεγαλούπολη.

Υπήρχε ένα σπουργιτάκι που, όταν άκουγε τη βροντή της θύελλας,

 ξάπλωνε στη γη και σήκωνε τα μικροσκοπικά πόδια του προς τον ουρανό.

- Γιατί το κάνεις αυτό; το ρώτησε μια αλεπού.

- Για να προστατέψω τη γη, που έχει τόσα ζωντανά πλάσματα!

απάντησε το σπουργιτάκι.

Σηκώνω τα πόδια μου για να συγκρατήσω τον ουρανό,

σε περίπτωση που φανούμε άτυχοι και ο ουρανός πέσει πάνω μας.

- Τα καχεκτικά ποδαράκια σου να συγκρατήσουν τον απέραντο ουρανό;!

 με απορία και ειρωνεία ρώτησε η αλεπού.

 

- Ο καθένας εδώ κάτω στη γη έχει το δικό του κομμάτι ουρανού να συγκρατήσει, απάντησε το σπουργίτι.
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 439

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 07:32:30 μμ »

Η άποψη σου είναι ότι επειδή δεν ήταν αθώα, (που το λες χωρίς να την γνωρίζεις) τότε καλά της κάνανε.. ξανασκέψου τι έγραψες γιατί εκτός απο ηλίθια η άποψη σου είναι και επικύνδηνα ανώριμη!
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 07:38:16 μμ »

φιλε διοννηση θα πω το εξης, σιγουρα οσες καταντησανε σε καποιοα παρομοια εκδιδομενη δουλεια κατα το 80-90 % το κανανε με την θεληση τους.... ομως επειδη, εχω ταξιδεψει πολυ στο ανατ. μπλοκ, εχω δει πολλες ιστοριες απο απαγωγες ή ψευτικες υποσχεσεις για νορμαλ δουλειες που στο τελος καταληγουν σε κατι σαν το παραπανω...ειναι κριμα μεγαλο οταν συμβει αυτο, αλλα δεν δικαιολογουμαστε οταν  πεσει στην αντιληψη μας κατι τετοιο, οπου για καποιο λογο αισθανομαστε οτι δε γινετε με την θεληση της κι να μη κανουμε τπτ κανενας, ειναι μεγαλη αμαρτια αυτο κι πιστευω ενας σωστος αγνος κι χωρις φοβο ανθρωπος, θα εκανε κατι γιαυτο....  καποιος φιλοσοφος ειπε, οποιος πουλα την ελευθερια του για την ασφαλεια, δε του αξιζει τπτ απο τα δυο... κι ενας πραγματικος ''πολεμιστης''  δεν αναρωτιεται, γιατι να πολεμησω, γιατι να γινετε αυτο, μιπως να κρυβομουνα, κ.α., απλα ''πολεμα'' για τα ιδανικα χωρις φοβο κι παθος.... το λεω ετσι, γιατι, ο φοβος μας κανει να μη εκτιμουμε κι κρινουμε λαθος, το παθος απτην αλλη μας παρασερνει σε ακροτητες κι θολωνει τη λογικη... τωρα οτι κι να πουμε... ο νοων νοητο ... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1585


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 07:46:45 μμ »

Οπως δεν γνωρίζεις και εσύ αν ήταν αθώα ή όχι... Ο άλλος δεν καταδικάστηκε επειδή την είχε με την βία και το έκανε αυτό, αλλά επειδή εξέδιδε γυναίκες παράνομα. Αν είχε κατηγορηθεί για απαγωγή και βασανισμό θα είχε φάει ισόβια!


Δεν με νοιάζει ποιος έφτεγε και γιατί το έκανε...αυτό που μου φάνηκε ηλίθιο, ήσουν εσύ...όπως έχω γράψει και πριν, στην γειτονιά σου ή γενικά κάπου...δεν έχεις υπόψιν σου κάποιο τέτοιο μαγαζί; Τόσο αθώος είσαι;
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1585


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 07:48:40 μμ »

Συμφωνώ Τζίμη...
Καταγράφηκε
jimmiz
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 242



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 07:50:44 μμ »

ακου, εχασες την ουσια, εγω δεν ειπα τα παραπανω για το συγκεκριμενο περιστατικο, αλλα με αφορμη το συγκεκριμενο περιστατικο... κι ναι οπως βλεπεις, ειμαι ηλιθιος τελικα, αλλα για λογο που δε προκειτε να καταλαβεις φιλτατε διννυση...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

μύθον τε ρητήρ, ήθων τε πρηκτήρ
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1585


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 07:51:03 μμ »

Stin, αν δεν ξέρεις εσύ μαγαζιά που το κάνουν, έλα σε στείλω σε μερικά να κάνεις καταγγελίες! Στα λόγια καλός είσαι...όταν έρθει η ώρα να κάνεις κάτι θέλω να σε δω! Ή νομίζεις ότι βοήθησες επειδή άνοιξες αυτό το θέμα σε ένα συλεκτικό σάιτ;
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1585


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 29, 2013, 07:53:07 μμ »

ακου, εχασες την ουσια, εγω δεν ειπα τα παραπανω για το συγκεκριμενο περιστατικο, αλλα με αφορμη το συγκεκριμενο περιστατικο... κι ναι οπως βλεπεις, ειμαι ηλιθιος τελικα, αλλα για λογο που δε προκειτε να καταλαβεις φιλτατε διννυση...  Κλείσιμο ματιού


Δεν το έγραψα σε εσένα το ηλίθιος τζίμι...στον stin το έγραψα. Και δεν θεωρώ ότι όσοι συμφωνείτε με τον stin είστε ηλίθιοι, απλά κάτι έπρεπε να του πω και εγώ μιας και με είπε ηλίθιο και ανώρημο.

------------------

υγ. όπως κάνουν τα παιδάκια δηλαδή...πρέπει να αντιμετοπίζεις τους ανθρώπους στα δικά τους μέτρα...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences