Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 01:18:32 πμ
Σελίδες: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 591955 φορές)
0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1860 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 03:57:58 μμ »

Εχω την εντύπωση ότι ο εμπροσθότυπος είναι "κατ΄εντολή" και στον οπισθότυπο ο χαράκτης βάζει το δικό του "χρώμα", τα δικά του στοιχεία, τη δική του γραμμή. Αυτό κατάλαβα από τις επεξηγήσεις του κ. Σταματόπουλου για τον Αριστοτέλη.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #1861 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 04:20:06 μμ »

- Σχετικά με το θέμα του "αετού", θεωρώ ότι διάλεξαν λάθος πρωτότυπο. Ας μας πουν ποιος το εισηγήθηκε.

- Σχετικά με τη λαβή του Δία, όμως, που με βγάζει από τα ρούχα μου, δεν μπορώ να φανταστώ ότι της είπε κανείς "δείξε τα δάχτυλα".

Έτσι είναι κύριοι.
Ας μην προσπαθούμε να μαζέψουμε τα ''ασυμάζευτα'.''
Και εγώ τον αγόρασα τον Δία αλλά δεν μπορώ να παραβλέψω αυτά που επισημαίνει ορθώς ο
Γιώργος παραπάνω.

Ελπίζω τουλάχιστον να έμαθαν από το ''λάθος'' τους και τα επόμενα νομίσματα της σειράς να είναι
αντάξια των προσδοκιών μας.
Αλλιώς ... δεν νομίζω ότι θα ασχοληθούν και πολλοί με αυτήν την σειρά όταν υπάρχουν τόσα άλλα
νομίσματα που μπορούν να συλλέξουν.
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
rigas1
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 277


Προφίλ
« Απάντηση #1862 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 04:27:16 μμ »

Αυτό ....ξαναπέστο!!! Μηπως και το ακουσουνε!
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1863 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 05:00:17 μμ »

Μιχάλη μην τυχόν μου δείξεις μοντέρνα τέχνη του Σταματοπουλου... θα μου χαλάσεις τη φαντασίωση  Σαρκασμός

Αν μας διαβάζει η χαρακτης, ας με συγχωρέσει για τον τρόπο μου.  Η αλήθεια είναι ότι εκφράζομαι υπερβολικά καμιά φορά.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1864 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 05:56:15 μμ »

Αν μας διαβάζει η χαρακτης, ας με συγχωρέσει για τον τρόπο μου.  Η αλήθεια είναι ότι εκφράζομαι υπερβολικά καμιά φορά.

You are a macho man!!!!!!!!!!!!!!!!! Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1865 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 06:18:50 μμ »

Υπάρχουν ήδη τρία χοντρά λάθη, η σημαία στο δίλεπτο, η "Τύρινθα" και ο Δίας. Για την "Τύρινθα" ανέλαβε την ευθύνη ο Σταματόπουλος. Για τα υπόλοιπα δεν έχει αναλάβει κανείς ευθύνη.

Να δείξω κατανόηση για τα ανθρώπινα λάθη. Αλλά όχι για την "κουλτούρα". Μην "κουλτουριάζεστε" σε δημόσιους χώρους και σε δημόσια αντικείμενα, κτίρια κλπ. Κουλτουριαστείτε κατ' ιδίαν. Ή πηγαίνετε σε κάποιο γκούλαγκ να κουλτουριαστείτε, προσφέροντας παράλληλα κάτι χρήσιμο στην κοινωνία με την καταναγκαστική εργασία σας.

Ας προσλάβουν μοντελιστές να σχεδιάζουν τα νομίσματα και όχι αποφοίτους της σχολής καλών τεχνών.
Καταγράφηκε
linex
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 25


Προφίλ
« Απάντηση #1866 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 07:49:59 μμ »

Μιχάλη είδα τη σελίδα που έβαλες... Ξέρω θα φανώ παράξενος οπισθοδρομικός κτλ. κτλ.
Οι καλλιτεχνίες της, καλλιτεχνικά της δρώμενα ή όπως αλλιώς τα λένε δεν μου άρεσαν καθόλου. η τέχνη του στυλ ''πετάω δυο κότες, βάζω και έναν ήχο να παίζει από πίσω και κάνω τέχνη'' ή ''έκλεψα παγκάρι με ψιλά και τα έβαλα μέσα σε μία σέσουλα, ρομαντικός φωτισμός και πάλι κάνω τέχνη'' δεν μου αρέσει καθόλου. Τώρα που είδα τι είδους καλλιτέχνης είναι , ελπίζω να μην ξανά βγάλει σχέδιο για νόμισμα... Τη τέχνη αυτή τη λένε μοντέρνα αν δεν κάνω λάθος; Οκ, τώρα είναι κάτι ''καινούργιο'' και το λένε μοντέρνο. Όταν περάσει η μόδα του, τι θα λέμε στα παιδιά ωρεεεεεεε;;; Θα είμαι σαν τον πατέρα μου όταν βλέπω φωτογραφίες του με τα παντελόνια καμπάνα και τα περίεργα πουκάμισα!!!



 κ. Σταματόπουλεεεεε γυρίστε πίιιιισσωωωωωωωωω.

Εγώ αντιθέτος ελπίζω να βγάλει ξάνά αρκετά σχέδια.
Και αν είναι δυνατό στο μέλλον μακάρι να δούμε δουλειές και άλλων καλλιτεχνών.
Έχω θαυμάσει και 'γώ τη δουλειά του κου Σταματόπουλου
αλλά να έχουμε μία ποικιλία στις καλλιτεχνικές "προτάσεις" και για τα νομίσματα.
Αν δεν σας αρέσει η δουλειά τις κας Αντωνάτου μπορεί απλά να μην αγοράσετε τα νομίσματα που σχεδιάζει.

Αν και πιστεύω οτι το πρόβλημα δεν είναι η "πρόταση" της κας Αντωνάτου αλλά οι διαφορετικές μορφές τέχνης που δε συμβαδίζει με τα γούστο το δικό σας.


Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1867 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 08:19:39 μμ »

Λοιπόν, προτείνω να μη πάτε για το mini gold. Η κ. Αντωνάτου το επιμελήθηκε και δεν προβλέπεται να έχει υπεραξία. Βοηθήστε μας να μη ξενυχτήσουμε εκείνη τη μέρα. Είμαστε...παππούδες, ίσως να βρέχει κιόλας... Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1868 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 08:23:22 μμ »

Λοιπόν, προτείνω να μη πάτε για το mini gold. Η κ. Αντωνάτου το επιμελήθηκε και δεν προβλέπεται να έχει υπεραξία. Βοηθήστε μας να μη ξενυχτήσουμε εκείνη τη μέρα. Είμαστε...παππούδες, ίσως να βρέχει κιόλας... Χαμόγελο Χαμόγελο
Συμφωνω με τον Αθανασιο.......αφηστε το παιδια σιγουρα δεν θαναι καλο.......μη σηκωθουμε παλι αξημερωτα μεσα στα κρυα και μας πιασουν και οι ρευματισμοι
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1869 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 08:27:54 μμ »

Φυσικά μπορούμε απλά να μην τα αγοράζουμε.  Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μας πέφτει λόγος ή οτι δεν μπορούμε να πούμε την άποψή μας για την "τέχνη" της κα. Αντωνατου.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1870 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 08:32:18 μμ »

Φυσικά μπορούμε απλά να μην τα αγοράζουμε.  Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μας πέφτει λόγος ή οτι δεν μπορούμε να πούμε την άποψή μας για την "τέχνη" της κα. Αντωνατου.
Φυσικα Διονυση ποιος σου απαγορευσε να πεις την αποψη σου η οποια για μενα τουλαχιστον ειναι καλοδεχουμενη  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1871 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 08:33:12 μμ »

Λοιπόν, προτείνω να μη πάτε για το mini gold. Η κ. Αντωνάτου το επιμελήθηκε και δεν προβλέπεται να έχει υπεραξία. Βοηθήστε μας να μη ξενυχτήσουμε εκείνη τη μέρα. Είμαστε...παππούδες, ίσως να βρέχει κιόλας... Χαμόγελο Χαμόγελο

Το μινι θα το παρω είναι δεν ειναι ωραίο  Χαμόγελο
Οπως θα είχα πάρει και το πλας αν ειχα τα λεφτά...
Οπότε θα ξενυχτήσουμε μαζί  Κλάμα
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1872 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 08:37:21 μμ »

Το μήνυμα μου ήταν για τον linex που από ότι κατάλαβα μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κρίνουμε ένα νόμισμα αν δεν μας αρέσει, μπορούμε απλά να μην το αγορασουμε.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #1873 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 08:40:34 μμ »

Το μήνυμα μου ήταν για τον linex που από ότι κατάλαβα μου είπε ότι δεν χρειάζεται να κρίνουμε ένα νόμισμα αν δεν μας αρέσει, μπορούμε απλά να μην το αγορασουμε.
Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1874 στις: Οκτώβριος 23, 2014, 08:59:17 μμ »

linex, πήγαινε σε μια έκθεση μοντελιστών και θα δεις μεγάλη ποικιλία καλλιτεχνικών προτάσεων χωρίς κουλτουριές. :-)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 145
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences