Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 11:00:14 μμ
Σελίδες: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 591834 φορές)
0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #1290 στις: Ιούλιος 09, 2014, 10:58:35 πμ »

Μεχρι στιγμης ειναι η καλυτερη τιμη !
Έχεις δίκιο...θα πάρω 2, ένα για εδώ και ένα τυλιγμένο για το σπίτι!!  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #1291 στις: Ιούλιος 09, 2014, 11:01:13 πμ »

Ενω οι δικοι μας ειναι πιο σεμνοι....
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=15716.0




 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #1292 στις: Ιούλιος 09, 2014, 11:06:59 πμ »

μια χαρά είναι φίλε ellina το μπριαμ αλλά όχι μισή μερίδα στα δυο που παράγγειλαν στην Ικαρία ,φίλε epop φίλοι μας  είναι για αυτό μας δάνεισαν τα λεφτά τους με 6%  και αυτοί τα περνούν με 0% ή ακόμα και με αρνητικό επιτόκιο   
Πέστα χρυσόστομε μην πώ τίποτε άλλο,γερμανοί και πράσινα άλογα.
 
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #1293 στις: Ιούλιος 09, 2014, 11:08:08 πμ »

Θυμηθείτε το χρυσό της τράπεζας της Ελλάδος του 2003.
Γιατί μας το θυμίζεις; Για να μελαγχολήσουμε; Νομίζω ήταν η μεγαλύτερη αποτυχία!
Θέλω να πω ότι υπάρχουν κάποιοι που έδωσαν και 5.000 για να το αγοράσουν το νόμισμα φάντασμα και τελικά τώρα που ανακάλυψαν μερικά στα σεντούκια τους μένει στα αζήτητα με 2.100.
Πάντως να το κατεβάσουν λίγο δεν λένε.


Να το κατεβάσουν δεν γίνετε Διονύση. Θα πέσουν οι μηνύσεις ''αβέρτα''!!!!
Να το αποσύρουν για 10-15χρόνια και μετά όσα θα έχουν μείνει να τα βγάλουν σε προσφορά ίσως.
Αυτό όμως αν θα γίνει πάντα θα υπάρχει σε συνάρτηση με την εκάστοτε τιμή του χρυσού.
οπότε μάλλον θα είναι δύσκολο.
Το θέμα είναι, όταν στο τέλος του χρόνου που θα τα αποσύρουν,να μας πούν πόσα πουλήθηκαν στο σύνολο.
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1294 στις: Ιούλιος 09, 2014, 11:14:34 πμ »

συγγνώμη ποιος έσκασε 2.100 για το χρυσό αυτό (και σιγά το νόμισμα στην τελική);;; τόσα πολλά του περισσεύουν;;;
Καταγράφηκε
Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #1295 στις: Ιούλιος 09, 2014, 11:27:19 πμ »

Θα δούμε απόψε πόσο θα κλείσει αυτό:

http://www.ebay.de/itm/200-Euro-Griechenland-2014-Aristoteles-Auflage-nur-600-Stuck-PP-Proof-/331252268845?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item4d202c7f2d

Το σημερινό πάντως το κόβω να κλείνει περίπου στα 700-750 ευρώ
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #1296 στις: Ιούλιος 09, 2014, 11:34:00 πμ »

συγγνώμη ποιος έσκασε 2.100 για το χρυσό αυτό (και σιγά το νόμισμα στην τελική);;; τόσα πολλά του περισσεύουν;;;
ξερω καποιους που κλαιγανε  γιατι δεν το πηρανε 4 - 5 χιλιαρικα.που αγορασανε το ασημενιο 800-900 ευρω


Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1297 στις: Ιούλιος 09, 2014, 11:41:56 πμ »

συγγνώμη ποιος έσκασε 2.100 για το χρυσό αυτό (και σιγά το νόμισμα στην τελική);;; τόσα πολλά του περισσεύουν;;;
ξερω καποιους που κλαιγανε  γιατι δεν το πηρανε 4 - 5 χιλιαρικα.που αγορασανε το ασημενιο 800-900 ευρω




!!!!!! αυτοί πρέπει να έχουν το "κόλλημα" του "πρέπει να τα έχω όλα ανεξάρτητα του πόσο θα μου το πουλήσουν, αρκεί να έχω πλήρη συλλογή και να μη μου λείπει το παραμικρό".
ΟΚ ναι, υπάρχουν κι αυτοί, σωστά...
Καταγράφηκε
Toni-g
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3010


Προφίλ
« Απάντηση #1298 στις: Ιούλιος 09, 2014, 12:22:09 μμ »

Ενω οι δικοι μας ειναι πιο σεμνοι....
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=15716.0



Σε πολλους μπορει να φαινεται τραβηγμενο ,αλλα σας παρακαλω να μην σχολιαζουμε πανω στις αγγελιες των μελων στου στεκιου .Η αγορα ειναι ελευθερη
Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1299 στις: Ιούλιος 09, 2014, 12:29:15 μμ »

      Οι τιμές σαυτά τα νομίσματα  ( για τα 100 € του 2011)στο "Στέκι" είναι πιο κάτω από την αγορά , επειδή οι περισσότεροι τα έχουμε ήδη πάρει από την Τράπεζα , έτσι τα περισσότερα από αυτά αγοράζονται με σκοπό την μεταπώληση.

      [/list]Τώρα όταν δίνουμε νούμερα για τα 90 που αναφέρθηκε πως πήραν οι υπάλληλοι χωρίς να έχουμε σίγουρα στοιχεία καλό είναι να το αποφεύγουμε γιατί δημιουργείται κλίμα που ίσως να είναι και άδικο .  Τα είκοσι το πολύ που αναφέρεται στον υπολογισμό ότι δόθηκαν για την επαρχία δεν θεωρώ πως είναι ακριβές, πως εξάγεται; Γιατί να μην έχει και από τους υπαλλήλους της Τράπεζας συλλέκτες, και επιπλέον όταν  παραδεχόμαστε πως τα περισσότερα από αυτά που αγοράσθηκαν από τους συλλέκτες θα πουληθούν σύντομα για το μεροκάματο γιατί να μην έχουν και οι υπάλληλοι από την Τράπεζα το ίδιο δικαίωμα; Αυτά με μια  πιο σφαιρική ματιά.





      Φυσικά και έχουν δικαίωμα να πάρουν! Να έρθουν όμως να περιμένουν μαζί με τους άλλους στην ουρά που έχουν πάρει άδεια από τη δουλειά και έχασαν το μεροκάματο!!! Αυτό που κάνουν οι υπάλληλοι, θεωρώ (χωρίς να λέω ότι το ξέρω) πως δεν είναι καν νόμιμο. Όποιοι υπάλληλοι θέλουν, να μπαίνουν στην ουρά με χαρτάκι μαζί μας! Όταν δούλευα σεκιούριτι σε τράπεζα, όταν κάποιος υπάλληλος (και εγώ μαζί) ήθελε κάποια δουλειά στο ταμείο, έπαιρνε χαρτάκι και περίμενε τη σειρά του. Αν γινόταν χαμός, πρώτα εξυπηρετούσαν τον πελάτη και μετά τους ίδιους. Αυτή είναι η σωστή διαχείριση σε έναν πελάτη. Ξέχωρα από όλα αυτά, τα νομίσματα δεν είναι της ΤΤΕ... Και δεν αποφασίζει εκείνη για τον τρόπο διάθεσης των νομισμάτων! Δεν διάβασα κάπου ότι προτεραιότητα  έχουν οι έγκυες, οι ανάπηροι, τα οξυγόνα και οι υπάλληλοι της ΤΤΕ!!!


      https://www.youtube.com/watch?v=Lsne_Q4hNWY
      Καταγράφηκε
      Epikouros
      Χρυσό μέλος
      *****
      Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

      Φύλο: Άντρας
      Μηνύματα: 1127


      Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


      Προφίλ
      « Απάντηση #1300 στις: Ιούλιος 09, 2014, 12:39:37 μμ »


      Φυσικά και έχουν δικαίωμα να πάρουν! Να έρθουν όμως να περιμένουν μαζί με τους άλλους στην ουρά που έχουν πάρει άδεια από τη δουλειά και έχασαν το μεροκάματο!!! ....
      . Ξέχωρα από όλα αυτά, τα νομίσματα δεν είναι της ΤΤΕ... Και δεν αποφασίζει εκείνη για τον τρόπο διάθεσης των νομισμάτων! Δεν διάβασα κάπου ότι προτεραιότητα  έχουν οι έγκυες, οι ανάπηροι, τα οξυγόνα και οι υπάλληλοι της ΤΤΕ!!!

      https://www.youtube.com/watch?v=Lsne_Q4hNWY

      Να αγιάσει το στόμα σου ρε Διονύση !!!
      Καταγράφηκε

      Εὔφημος ἴσθι
      hellion
      Νέος
      *
      Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

      Μηνύματα: 30


      Προφίλ
      « Απάντηση #1301 στις: Ιούλιος 09, 2014, 01:09:13 μμ »

      συμφωνω απολυτα με τον φιλο Διονυση....αλλα δεν καταλαβαινω κατι. Ολοι εδω ειμαστε συλλεκτες οι εμποροι? Γιατι φαγωθηκατε για το ποσο θα παει η δεν θα παει ψηλα το χρυσο η το ασημενιο κλπ. Θα τα πουλησετε?
      Εγω δεν τα παιρνω ολα...παιρνω 1) αυτα που μπορει η τσεπη μου και 2) Οσα τα θεωρω ομορφα. Και απο ενα κομματι γιατι δεν θα τα πουλησω ποτε. Γνωμη μου.....
      Και για να αλλαζουμε θεμα , ποτε θα δουμε λεπτομερειες για το χρυσο του Δια? Οποιος ξερει κατι μας λεει!!!
      Καταγράφηκε
      haros
      Πλατινένιο
      ******
      Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

      Μηνύματα: 3371



      Προφίλ
      « Απάντηση #1302 στις: Ιούλιος 09, 2014, 01:09:39 μμ »

      Ενω οι δικοι μας ειναι πιο σεμνοι....
      http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=15716.0



      Σε πολλους μπορει να φαινεται τραβηγμενο ,αλλα σας παρακαλω να μην σχολιαζουμε πανω στις αγγελιες των μελων στου στεκιου .Η αγορα ειναι ελευθερη


      Tony, δεν υπαρχει ψογος για καποιον,ουτε σχολιασα στην αγγελια,(κατι που δεν επιτρεπεται απο τους ορους του φορουμ) ουτε φυσικα εχω κατι με τον ανθρωπο, καλα κανει και ζηταει οσο θελει.
      Εκανα την παραθεση, για να καταδειξω οτι ενω ολοι γκρινιαζουμε για τους Γερμανους, για τους εμπορους στο ebay, για τους Αγγλους, τους Βησιγοτθους κλπ, και εμεις τα ιδια κανουμε γιατι η επιδιωξη του κερδους δεν εχει εθνικοτητα..
      Καταγράφηκε

      Κατά τον Δαίμονα εαυτού
      Toni-g
      Πλατινένιο
      ******
      Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

      Φύλο: Άντρας
      Μηνύματα: 3010


      Προφίλ
      « Απάντηση #1303 στις: Ιούλιος 09, 2014, 01:13:42 μμ »

      Haros μαζι σου
      Παρακατω παραθετω ενα post μου  που βρισκεται 8 σελιδες πριν (σελ 80)

      το νομισμα ειναι απιστευτο .το ήθελα και το θελω .
      Αλλα για να ειμαστε ρεαλιστές ,αυτοί που τα πήραν για το σχεδιο ειναι μετρημένοι στα δάχτυλα .
      Οτι και να λέμε. . . Περιμένετε μερικές μέρες και θα δειτε οχι μονο,στο eBay   Άνεση
      Καταγράφηκε
      exmim
      Πλατινένιο
      ******
      Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

      Φύλο: Άντρας
      Μηνύματα: 2582


      Προφίλ
      « Απάντηση #1304 στις: Ιούλιος 09, 2014, 04:03:54 μμ »

      ένας λόγος ακόμα που ένας συλλέκτης αγοράζει ενα δεύτερο τέτοιο νόμισμα δεν είναι η κονόμα αλλά ένα γερο χαρτί για μια μελλοντική ανταλλαγή με σκοπό να βρει νομίσματα που του λείπουν .  Κλείσιμο ματιού
      Καταγράφηκε
      Σελίδες: 1 ... 85 86 [87] 88 89 ... 145
        Εκτύπωση  
       
      Μεταπήδηση σε:  

      advertisement

      Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
      Cookies preferences