Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 02:44:14 μμ
Σελίδες: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 591533 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #825 στις: Ιούνιος 11, 2014, 07:08:43 μμ »

Οταν εδειξα στην γυναικα μου την  πίσω πλευρά του Ευριπίδη μου είπε '' Τρομακτικό είναι. σαν να βλέπεις αρχαία τραγωδία''.  Πανεμορφα και τα δυο.
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #826 στις: Ιούνιος 11, 2014, 09:31:33 μμ »

μου ηρθε και μενα σημερα επιβεβαιωση για οριστικοποιηση της παραγγελιας.μηπως ξερει κανεις αν δικαιουμαστε να παρουμε τα νομισματα απο την τραπεζα παρα να μας τα στηλουν με το ταχυδρομιο?
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #827 στις: Ιούνιος 11, 2014, 09:36:47 μμ »

Δυστυχώς, μετά την κατάθεση των χρημάτων έρχονται συστημένα με τα ΕΛΤΑ.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #828 στις: Ιούνιος 11, 2014, 09:38:06 μμ »

δεν μπορουμε να μην πληρωσουμε ταχυδρομικα και να τα παραλαβουμε απο την τραπεζα?
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #829 στις: Ιούνιος 11, 2014, 09:49:58 μμ »

Αναφέρεται ρητά από 1/1/2014 στη δεύτερη σελίδα της φόρμας παραγγελίας που συμπληρώσατε:
"ΙΙΙ. ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΑΜΝΗΣΤΙΚΩΝ / ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΩΝ ΚΕΡΜΑΤΩΝ ΣΕ ΔΙΚΑΙΟΥΧΟΥΣ.
-  Σημειώνεται ότι η αποστολή στους παραλήπτες θα γίνεται μέσω των Ελληνικών Ταχυδρομείων (ΕΛ-ΤΑ), τα δε έξοδα, τα οποία προκαταβάλλονται, υπολογίζονται με βάση το ισχύον τιμολόγιο των ΕΛ-ΤΑ. Η Τράπεζα δεν φέρει ευθύνη για αλλαγές του κόστους αποστολής.
-  Επιπλέον  σημειώνεται  ότι  σε  περίπτωση  μη  παραλαβής  κάποιας  παραγγελίας  η  Τράπεζα  υποχρεούται  να γνωρίσει στον πελάτη τον κωδικό αριθμό της ταχυδρομικής αποστολής, για να προβεί στις όποιες διαδικασίες αναζήτησης της παραγγελίας του, και η Τράπεζα δεν φέρει καμία περαιτέρω ευθύνη.
-  Επισημαίνεται ότι πελάτης ο οποίος θα προβεί σε εξ αποστάσεως παραγγελία νομισματικών προϊόντων, δε θα έχει τη δυνατότητα  να  παραλάβει  τα  παραγγελθέντα  νομισματικά  προϊόντα  από  το  Κεντρικό  Κατάστημα  ή  τα Υποκαταστήματα της Τραπέζης Ελλάδος. Αυτά θα αποστέλλονται ταχυδρομικώς.
- ............"
Καταγράφηκε

y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #830 στις: Ιούνιος 11, 2014, 10:08:37 μμ »

ευχαριστω
Καταγράφηκε
Epikouros
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1127


Το μέλλον δεν είναι θέμα ευκαιριών, αλλά επιλογών


Προφίλ
« Απάντηση #831 στις: Ιούνιος 11, 2014, 10:21:50 μμ »

Έχουμε κάποια πληροφόρηση για το πότε περίπου θα βγεί το χρυσό με
τον Αριστοτέλη και πόσα από τα 500 τεμάχια θα δοθούν στους συλλέκτες ;
Καταγράφηκε

Εὔφημος ἴσθι
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #832 στις: Ιούνιος 11, 2014, 10:25:12 μμ »

Έχουμε κάποια πληροφόρηση για το πότε περίπου θα βγεί το χρυσό με
τον Αριστοτέλη και πόσα από τα 500 τεμάχια θα δοθούν στους συλλέκτες ;
Για το πρώτο σκέλος 2 σελίδες πίσω. Για το δεύτερο (600 και όχι 500) θα βγεί ανακοίνωση. Δεν ξέρουμε.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #833 στις: Ιούνιος 12, 2014, 01:18:43 μμ »

μου ηρθε και μενα σημερα επιβεβαιωση για οριστικοποιηση της παραγγελιας.μηπως ξερει κανεις αν δικαιουμαστε να παρουμε τα νομισματα απο την τραπεζα παρα να μας τα στηλουν με το ταχυδρομιο?

Πότε έκανες την παραγγελία αν επιτρέπετε; Γιατί εγώ την έκανα 9.15 και με αυτά που διαβάζω μάλλον
πάλι θα τα χάσω... Διαβάζω συνέχεια παραπάνω παράπονα για τον τρόπο διανομής κτλ.
Αν δεν τα κάνουν με προεγγραφές στην αρχή της χρονιάς ποτέ δεν θα τελειώσει η γρίνια.
Εμείς της επαρχίας που δεν έχουμε καν τράπεζα Ελλάδος τι να πούμε. Μόνο την εξ' αποστάσεως έχουμε
και ούτε έτσι δεν μπορούμε να πάρουμε. Τι να πω, ενώ μου αρέσει πάρα πολύ αυτή η σειρά
έχω ξενερώσει πάρα πολύ... Τον Ιπποκράτη δεν τον πρόλαβα και μάλλον τώρα και αυτά.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
ΡΑVMK3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 649


Προφίλ
« Απάντηση #834 στις: Ιούνιος 12, 2014, 01:31:37 μμ »

το  να κάνει κάποιος κανα δυο εκδρομές, μέχρι την Αθήνα.....όλο το χρόνο,
για να ικανοποιηση το χόμπι του......δεν είναι και το μεγάλο κατορθωμα.

Στο γιατρό και στα μπουζούκια, πάμε ασυζητητή.....για το χόμπι δεν μπορούμε να κάνουμε, μια υπόχωρηση?
Εγώ προσωπικά για να ικανοποιήσω την δίψα μου......τρέχω δεξιά-αριστερά.....μέχρι και εκτός.

Ας σταματήσουμε λοιπόν την κλάψα και την μιζέρια.....αφου το σύστημα δουλεύει...έτσι.
Και ας κοιτάξουμε με ποιό τρόπο, θα έχουμε λιγότερες τρύπες στις συλλογές μας.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #835 στις: Ιούνιος 12, 2014, 01:40:33 μμ »

δεν είναι τόσο εύκολο όσο φαίνεται.το να ανεβείς αθηνα για να πάρεις ένα νόμισμα.θα σου εξηγήσω βάση της δικης μου περίπτωσης που θεωρητικά θα έπρεπε να ανεβαίνω μιας και είμαι και κοντά.(κόρινθο)
πρώτη  λύση/προαστιακός metro κτλ.θα φτάσω 7 7 λες να προλάβω να πάρω? η θα πουν παιδιά αυτός έκανε 80km ας πάρει τη σειρά κάποιου αλλου
δεύτερη  λύση/αυτοκίνητο.
20-30 γκάζι +20 διόδια + κάνα 10 parking.50 euro για πλακα.οποτε το παίρνω από δεύτερο  χέρι και γλιτώνω και το ξύπνημα στις 4μιση 5
μη μου συγκρίνεις το γιατρό (μπουζούκια με αφήνουν αδιάφορο) με ένα "κωλονομισμα" που πήρε αξια επειδή pesame sa ta κοράκια πάνω του
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #836 στις: Ιούνιος 12, 2014, 02:12:44 μμ »

Στο γιατρό και στα μπουζούκια, πάμε ασυζητητή.....για το χόμπι δεν μπορούμε να κάνουμε, μια υπόχωρηση?
Εγώ προσωπικά για να ικανοποιήσω την δίψα μου......τρέχω δεξιά-αριστερά.....μέχρι και εκτός.

Ας σταματήσουμε λοιπόν την κλάψα και την μιζέρια.....αφου το σύστημα δουλεύει...έτσι.
Και ας κοιτάξουμε με ποιό τρόπο, θα έχουμε λιγότερες τρύπες στις συλλογές μας.

Ωραία λογική... Εγώ είμαι βόρεια Ελλάδα. Οπότε πρέπει να πάω Θεσσαλονίκη που είναι η πιο κοντινή με πιθανότητα να πάρω. Βάλε ένα 40άρι έξοδα παραπάνω για μεταφορικά και λοιπά, χώρια που θα πρέπει να αφήσω μια μέρα την δουλειά (αν γίνεται και αυτό) πρόσθεσε λοιπόν και την χασούρα.
Ο μόνος τρόπος να το πάρω σε λογική τιμή είναι μέσω της φόρμας. Αλλιώς αναγκαστικά θα πρέπει να το αγοράσω πολύ πάνω από την αρχική του αξία (εκτός αν βρεθεί από κανέναν φίλο). Θα την βρω την άκρη... τις ίσες ευκαιρίες σε τέτοια πράματα όμως πολύ εύκολα τις παραβλέπουμε.
Καλύτερα να γίνει 2.000 το τιράζ και να μένουν απούλητα κάποια... και εκεί θα φανεί ποιοι ενδιαφέρονται για το νόμισμα.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #837 στις: Ιούνιος 12, 2014, 02:13:12 μμ »

Το να καταγγέλεις μια κακοήθεια δεν αποτελεί κλάψα και μιζέρια αλλα υγιώς σκεπτόμενο άνθρωπο. PAVMK3 Αν δεν είσαι υπάλληλος της ττε να γίνεις, τους ταιριάζεις γάντι.
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #838 στις: Ιούνιος 12, 2014, 02:33:51 μμ »

Ο δημητρης εννοει με λιγα οτι στην Ελλαδα ζουμε και εχει δικιο,θες νομισμα θα φας ταλαιπορια!!
Δεν θες ταλαιπορια,δεν εχει νομισμα!!Απλα τα πραγματα!!
Εγω προτιμησα το δευτερο και ησυχασα!!
Αυτη ειναι η Ελλαδαρα μας και ετσι ειμαστε οι Ελληνες!!
Καταγράφηκε
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #839 στις: Ιούνιος 12, 2014, 03:27:53 μμ »

την φορμα την εστειλα 8:04:40.νομιζω την ανοιξα 07:56 και μου πηρε περιπου 8 λεπτα να την συμπληρωσω και να την στειλω.Νομιζω οποιος ειχε εγνια και την συμπληρωνε στα πρωτα 10 λεπτα θα επερνε.ειναι θεμα ακριβειας χρονου.Το θεμα ειναι τι γινεται αν καποιος ειναι στην δουλεια εκεινη την ωρα και δεν εχει υπολογιστη μαζι του?πρεπει να υποχρεωθει απο καποιον αλλον να του την στειλει.Βασικα οταν καποιος θελει πραγματικα κατι θα βρει τροπο να το αποκτησει φτανει να ειναι γρηγορος.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 145
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences