Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 01:57:16 πμ
Σελίδες: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 591986 φορές)
0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #750 στις: Ιούνιος 10, 2014, 05:32:41 μμ »

Πάντα υπάρχει τρόπος να είναι όλοι ευχαριστημένοι κ. Σταματόπουλε! Και το Νομισματοκοπείο και η ΤτΕ και οι συλλέκτες και οι έμποροι. Δόξα το Θεό, σήμερα υπάρχει η τεχνολογία που βοηθά τα μέγιστα. Υπάρχει το αρχείο των συλλεκτών στα συρτάρια (βλέπε computer) της ΤτΕ και στην 25η Δνση του ΓΛΚ. Το μόνο που λείπει είναι η καλή θέληση. Ούτε συνωστισμός, ούτε γιαγιάδες και παππούδες, ούτε ξενύχτι. Και το πλήθος κοπής, η πραγματικά ιδανική που θα εξυπηρετεί όλους.

Πέστα Θανάση, αλλά έτσι είναι όλα στο πόδι και στην ταλαιπωρία.
Στην Ουγκάντα πιο οργανωμένοι είναι.
Μία ζωή τα ίδια και τα ίδια.
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #751 στις: Ιούνιος 10, 2014, 05:35:16 μμ »

Παντως εγω μετα το σημερινο , οποτε ξαναεχει αναμνηστικα θα στελνω καναν φιλο μου που ειναι ανεργος να του πληρωνω ενα 50αρικο μεροκαματο και να μου τα φερνει στο χερι . Ουτε βενζινες ουτε παρκινγ για το αμαξι . Ουτε 5 το πρωι ξυπνημα και επιστροφη στις 12 . Ουτε ο βλακας υπαλληλος που εκανε παρατηρηση σε ενα πιστιρικα γιατι λεει κοιταγε ειρωνικα τα νουμερα που αργουσαν ..... ακου εκει ο μ@@@@ας
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #752 στις: Ιούνιος 10, 2014, 05:37:25 μμ »

Δεν χρειαζεται αγαπητε Σταματοπουλε να ανακαλυψουν την Αμερικη.
Ας το κανει η ΤΤΕ οπως το κανουν ολα τα νομισματοκοπεια του συγχρονου κοσμου.
Με on line shop, με μελη club που εχουν προτεραιοτητα στις προεγγραφες, με ξεχωριστες on line παραγγελιες για εμπορους (ξενους η Ελληνες), πληρωμη με paypal η πιστωτικη καρτα.
Ολα μεσω ιντερνετ, και να δεχονται παραγγελιες απο ατομα σε ολο τον κοσμο, αποστολη των νομισματων συστημενα με ΕΛΤΑ και εληξε η υποθεση.
Αυτο με τα γκισε και τις ουρες και ολα αυτα ειναι τριτοκοσμικα, ειναι περασμενων δεκαετιων, αλλα φαινεται ειναι μια κατασταση που βολευει καποιους ισως για να βγαζουν ενα εκτακτο χαρτζηλικι.
Ποσο θελει δηλαδη για να στηθει ενα σαιτ με online shop ,πεντε -εξι -δεκα χιλιαρικα??(και πολλα λεω..).
Οχι βεβαια σαν το αμαρτωλο σαιτ της ...Βουλης που κοστισε παραπανω απο οτι κοστισε στον Bill Gates να αναπτυξει τα windows..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #753 στις: Ιούνιος 10, 2014, 05:37:38 μμ »

Παντως εγω μετα το σημερινο , οποτε ξαναεχει αναμνηστικα θα στελνω καναν φιλο μου που ειναι ανεργος να του πληρωνω ενα 50αρικο μεροκαματο και να μου τα φερνει στο χερι . Ουτε βενζινες ουτε παρκινγ για το αμαξι . Ουτε 5 το πρωι ξυπνημα και επιστροφη στις 12 . Ουτε ο βλακας υπαλληλος που εκανε παρατηρηση σε ενα πιστιρικα γιατι λεει κοιταγε ειρωνικα τα νουμερα που αργουσαν ..... ακου εκει ο μ@@@@ας

ή συνταξιούχο μάνα...βρήκα την υγειά μου και της αρέσει και τσιμπάει χαρτζιλίκι...

υγ της είπα να πάει πιο νωρίς από άλλες φορές, και πήρε το πρώτο χαρτάκι η τρελή....
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #754 στις: Ιούνιος 10, 2014, 05:37:53 μμ »

θα στελνω καναν φιλο μου που ειναι ανεργος να του πληρωνω ενα 50αρικο μεροκαματο και να μου τα φερνει στο χερι .
Αν είναι συνταξιούχος πειράζει Διονύση; Ενα 50άρικο είναι καλό μεροκάματο!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #755 στις: Ιούνιος 10, 2014, 05:39:59 μμ »

Αγαπητέ Nestor δεν δικαιολογώ κανέναν!απλως τη σκέψη μου παραθέτω!Ουτε και εγώ συμφωνώ με πολλα απο αυτά που γίνονται αλλα η θέση μου ειναι λεπτή και δεν μπορώ να επεκταθώ περισσότερο!Εξάλου πολλα απο αυτά που θέλω να πω τα λέτε εσείς για μένα!!Παντως και εμεις οι συλλέκτες θα πρέπει να σκεφτόμαστε και τον πλησίον μας συνάδελφο και να μην επιδιώκουμε να πάρουμε με πλάγιους τρόπους (συγγενείς-φίλοι)νομίσματα τριπλά και πενταπλά στερώντας του τη χαρά του συλλεκτισμού!!
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #756 στις: Ιούνιος 10, 2014, 05:51:08 μμ »

Κύριε Σταματόπουλε απλά συγχαρητήρια για την σχεδίαση των νομισμάτων.Τώρα για την διάθεση είναι αλλουνού παπά  ευαγγέλιο απλά κάντε κάποιες εισηγήσεις για την αντιμετώπιση τέτοιον φαινομένων όπως των σημερινών που όντως είναι απαράδεκτα λες και μοιράζουν  δωρεάν τα νομίσματα συγχαρητήρια και πάλη           
Καταγράφηκε
alexiosp
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 219



Προφίλ
« Απάντηση #757 στις: Ιούνιος 10, 2014, 05:53:55 μμ »

...
Εδω που τα λεμε ομως φιλοι, ΕΣΕΙΣ φταιτε που δεχεστε να συμετεχετε σε αυτο το ξεφτιλικι..
Μην γκρινιαζετε λοιπον, απλως, αν δεν αλλαξει κατι,απλα μην ξανασχοληθειτε.
Ο κοσμος βρωμαει αναμνηστικα και η αγορα ειναι παγκοσμια.

+1

Tα είπες όλα σε τρεις γραμμές, ΜΠΡΑΒΟ!
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #758 στις: Ιούνιος 10, 2014, 05:58:00 μμ »

θα στελνω καναν φιλο μου που ειναι ανεργος να του πληρωνω ενα 50αρικο μεροκαματο και να μου τα φερνει στο χερι .
Αν είναι συνταξιούχος πειράζει Διονύση; Ενα 50άρικο είναι καλό μεροκάματο!

κανενα προβλημα Σαρκασμός απλα ο ανεργος θα ειναι πιο μαχιμος στα σπρωξιδια μεχρι να παρει νουμερο Σαρκασμός
πλακα πλακα 8 ευρω παρκινγκ , 10-15 βενζινη πηγαινε ελα , βαλε οτι μπαινεις και σε 2-3 νομισματικα μαγαζια και δεν μου αρεσει να μην ψωνιζω αφου μπαινω . αλλα 50-70 εκει , βαλε ποσο βγαινει χωρις την ταλαιπωρια .

παλι καλα που πηγα και στον σκλαβουνο και τι πηρα ................. ΜΑΣΟΥΡΙΑ ΔΡΑΧΜΙΚΑ  Έκπληξη
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
y_christou
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 471


Προφίλ
« Απάντηση #759 στις: Ιούνιος 10, 2014, 05:58:14 μμ »

το θεμα ειναι οτι και αν εγινε πρεπει να δωσουμε τα συχαρητηρια στον Κ.Σταματοπουλο διοτι εξαιτιας αυτου του ανθρωπου βγηκαν αυτα τα πανεμορφα νομισματα και αυτο το χαμηλο τιραζ ισως φερει κοντα κιαλλους ανθρωπους ωστε να αγαπησουν τον συλλεκτισμο.Σκεφτητε να τρωγετε τοσες ωρες και να πιανετε στα χερια σας ενα νομισμα που θα ηταν αηδια θα λεγατε απο μεσα σας τι εφαγα τοση ταλαιπωρια για να παρω αυτην την αηδια?και μετα θα το ξανασκεφτοσασταν 2-3 φορες αν θα ξαναπηγενατε να αγορασετε το επομενο.Εγω αν ημουν στην θεση του θα ενιωθα περηφανος εστω και αν ακομα η τραπεζα χρησιμοποια τριτοκοσμικες μεθοδους.Μην ξεχνατε οτι αυτες οι μεθοδοι προφανως βολευουν καποιους και γιαυτον συνεχιζονται σε ολους τους τομεις της κοινωνιας.Απλα εγω αν ημουν Σταματοπουλος θα αναφερα τις εισηγησεις πολλων απο εδωμεσα περι σαιτ περι καταλογου συλλεκτων περι προεγραφων ετσι ωστε οποιος ειναι οντως συλλεκτης να μπορει να προμηθευεται τα νομισματα χωρις ταλαιπωρεια και χωρις να νιοθει κοροιδο.Αποψη μου το χαμηλο τιραζ και η τελια σχεδιαση πρεπει να παραμεινει αναλλοιωτη.Αν διορθωθει ο τροπος παραδοσης και εγκρισης στο ποιοι περνουν και ποιοι οχι τοτε θα ειναι ολοι ευχαριστημενοι.
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #760 στις: Ιούνιος 10, 2014, 06:06:09 μμ »

τα εύσημα στον κύριο Σταματόπουλο είναι αδιαμφισβήτητα και πρέπει να δοθούν απ όλους μας. Τα συγχαρητήρια πρέπει να δοθούν απ' όσους απέκτησαν τα νομίσματα.
Καταγράφηκε
Stam.g
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Τακτικός
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 193


Ιχθύς εκ της κεφαλής όζειν άρχεται


Προφίλ
« Απάντηση #761 στις: Ιούνιος 10, 2014, 06:13:55 μμ »

Σας ευχαριστώ όλους για τα καλά σας λόγια και να ξέρετε οτι αυτη ειναι για μένα η πραγματική πληρωμή μου!!!
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #762 στις: Ιούνιος 10, 2014, 06:25:50 μμ »

τα συγχαρητήρια μου ξεχασα να αποδωσω στον χαραχτη μας κ. σταματοπουλο ! πιστευω πως ειναι τα πιο ομορφα αναμνηστικα ευρω που εχω πιασει ποτε στα χερια μου 
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
GASS
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 530


Προφίλ
« Απάντηση #763 στις: Ιούνιος 10, 2014, 06:35:24 μμ »

Προταση. Μια μερα νωριτερα να στελνουν κατασταση σε ολα τα υποκαταστηματα της Τ.Ε να κανουν προεγραφες οι υπαλληλοι ( συλλεκτες) και την αλλη μερα να μπορουμε να κανουμε προεγραφη εμεις οι (κοινοι θνητοι) ετσι θα δουμε και ποσοι συλλεκτες ειναι οι υπαλληλοι της Τ.Ε
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #764 στις: Ιούνιος 10, 2014, 06:54:06 μμ »

Εύγε κύριε Σταματόπουλε. Για άλλη μία φορά μας κάνατε περήφανους σαν συλλέκτες ευρώ!
Σε σάς προσωπικά,οφείλεται η καινούργια γενιά συλλεκτών.
Σήμερα αποκτήσαμε τρείς νέους συλλέκτες.Και ηλικιακά.(ανίψια μου,με δικά τους χρήματα και από
της πεντέμιση το πρωί στην ουρά) Μου εξέφρασαν την απόλυτη ομορφιά των νομισμάτων! Αλλά και
την συνέχεια που θα υπάρξει με την αγορά των επόμενων.
Για μένα αυτό ήταν η μεγαλύτερη χαρά που πήρα σήμερα!! Μπράβο σας για άλλη μία φορά!

ΥΓ Παρακαλώ αν και όποτε μπορείτε, στο οπισθότυπο του Αριστοτέλη
    να μας εξηγήσετε το σχέδιο αυτό και τους συμβολισμούς του. Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

  
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 10, 2014, 07:19:12 μμ από silahim » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 145
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences