Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 08:04:05 μμ
Σελίδες: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 591564 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #450 στις: Μάιος 19, 2014, 11:44:09 μμ »

ναι, όλα τα μπλιστερ ,τρίπτυχα κτλ τα έχω από 20 φόρες.Είπα τα παιδιά μου κάποτε μπορεί να με ευγνωμονουν
Μακαρι φιλε μου
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #451 στις: Μάιος 19, 2014, 11:49:50 μμ »

ναι, όλα τα μπλιστερ ,τρίπτυχα κτλ τα έχω από 20 φόρες.Είπα τα παιδιά μου κάποτε μπορεί να με ευγνωμονουν
3-4 από τα βλιστερς κσι άλλα τόσα από τα τρίπτυχα νομίζω εχουν κάποια υπεραξία, αλλά όχι και κάτι τρομερό......
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #452 στις: Μάιος 20, 2014, 12:13:19 πμ »

ναι, όλα τα μπλιστερ ,τρίπτυχα κτλ τα έχω από 20 φόρες.Είπα τα παιδιά μου κάποτε μπορεί να με ευγνωμονουν

Δεν τους παιρνεις καμια Ελισαβετουλα καλυτερα  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
digo
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 1056



Προφίλ
« Απάντηση #453 στις: Μάιος 20, 2014, 12:53:00 πμ »

ναι, όλα τα μπλιστερ ,τρίπτυχα κτλ τα έχω από 20 φόρες.Είπα τα παιδιά μου κάποτε μπορεί να με ευγνωμονουν
3-4 από τα βλιστερς κσι άλλα τόσα από τα τρίπτυχα νομίζω εχουν κάποια υπεραξία, αλλά όχι και κάτι τρομερό......


Κατσε να μας ειχαν πεταξει εξω απο το ευρω το 2011-12 και θα ειχαν δεκαπλασιαστει σε αξια ολα..... Επισης δε νομιζω οτι ειναι μονο 3-4 πια. Απο τοτε που ξεκινησε το βιολι με τα αναμνηστικα και το κανονικο μονο στα μπλιστερ, ολα αυτα εχουν υπεραξια. Ασε δε το φετινο, οπου ολες οι αξιες πανω απο 5 σεντς κοπηκαν μονο για τα μπλιστερ....
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #454 στις: Μάιος 20, 2014, 07:24:10 πμ »

Σωστότατος ο Παύλος.
Εγώ τα μαζεύω σε δεκάδες, βέβαια κάποια δύσκολα όπως του 2004 αρκούμαι και με δύο.
Τώρα για αυτό που λέει ο Παύλος, οι έμποροι μπορούσαν να αγοράσουν στη δεύτερη φάση όταν θα τελείωνε η πρώτη που ήταν για διάθεση στο κοινό.
Όλοι οι έμποροι πήγαν την πρώτη ημέρα της δεύτερης φάσης και μάλιστα στήθηκαν πρωί-πρωί.
Δύο έμποροι, ένας Έλληνας και ένας Ελληνογερμανός τα σήκωσαν όλα και με τη φασαρία που έγινε στην τράπεζα όσοι έμποροι και ιδιώτες ήταν στημένοι πήραν από 12 τεμάχια.
Είχα παραγγείλει στο δικό μου έμπορο δέκα και τώρα θα πάρω δύο με το ζόρι.
Όποιος θέλει τριπτυχο από εδώ:

http://www.electacollections.com/%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%95%CF%80%CE%AF%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B7-%CE%A3%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AC-%CE%95%CF%85%CF%81%CF%8E-BU-2014-%CE%98%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B7-_p-2352375.aspx?LangId=1
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #455 στις: Μάιος 20, 2014, 07:28:28 πμ »

ναι, όλα τα μπλιστερ ,τρίπτυχα κτλ τα έχω από 20 φόρες.Είπα τα παιδιά μου κάποτε μπορεί να με ευγνωμονουν
3-4 από τα βλιστερς κσι άλλα τόσα από τα τρίπτυχα νομίζω εχουν κάποια υπεραξία, αλλά όχι και κάτι τρομερό......


Κατσε να μας ειχαν πεταξει εξω απο το ευρω το 2011-12 και θα ειχαν δεκαπλασιαστει σε αξια ολα..... Επισης δε νομιζω οτι ειναι μονο 3-4 πια. Απο τοτε που ξεκινησε το βιολι με τα αναμνηστικα και το κανονικο μονο στα μπλιστερ, ολα αυτα εχουν υπεραξια. Ασε δε το φετινο, οπου ολες οι αξιες πανω απο 5 σεντς κοπηκαν μονο για τα μπλιστερ....
Δημητράκη έχουμε ακόμη δρόμο μπροστά μας, το Ευρώ είναι καταδικασμένο όπως και το Δολλάριο και η πορεία τους είναι προδιαγεγραμμένη.
Το πότε δεν ξέρουμε και ακούω από πολιτικούς ότι το Ευρώ είναι το νόμισμα της ευτυχίας.
Ε ρε βρεμμένη σανίδα που θέλουν τα λαμόγια.
Καταγράφηκε
sillektaras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63


Προφίλ
« Απάντηση #456 στις: Μάιος 20, 2014, 08:31:27 πμ »

Σωστότατος ο Παύλος.
Εγώ τα μαζεύω σε δεκάδες, βέβαια κάποια δύσκολα όπως του 2004 αρκούμαι και με δύο.
Τώρα για αυτό που λέει ο Παύλος, οι έμποροι μπορούσαν να αγοράσουν στη δεύτερη φάση όταν θα τελείωνε η πρώτη που ήταν για διάθεση στο κοινό.
Όλοι οι έμποροι πήγαν την πρώτη ημέρα της δεύτερης φάσης και μάλιστα στήθηκαν πρωί-πρωί.
Δύο έμποροι, ένας Έλληνας και ένας Ελληνογερμανός τα σήκωσαν όλα και με τη φασαρία που έγινε στην τράπεζα όσοι έμποροι και ιδιώτες ήταν στημένοι πήραν από 12 τεμάχια.
Είχα παραγγείλει στο δικό μου έμπορο δέκα και τώρα θα πάρω δύο με το ζόρι.
Όποιος θέλει τριπτυχο από εδώ:

http://www.electacollections.com/%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%95%CF%80%CE%AF%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B7-%CE%A3%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AC-%CE%95%CF%85%CF%81%CF%8E-BU-2014-%CE%98%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B7-_p-2352375.aspx?LangId=1




Θα σε διορθωσω .Δεν εισαι καλα πληροφορημενος.

Ολοιο οσοι ηταν στην Τραπεζα εξυπηρετηθηκαν.
Ιδιωτες,Εμποροι ολοι τα ιδια πηραν. 

116 Κομματια ο καθενας.  Συνολικα 27 ατομα. Το ξερω απο αξιοπιστη πηγη.
Οποτε τα Μπλιστερ ειναι μοιρασμενα και δεν υπαρχει περιπτωση να βγει κανεις να τα σκοτωσει.
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #457 στις: Μάιος 20, 2014, 08:40:54 πμ »

Εγω δεν μπορω μα καταλαβω γιατι δεν γραφετε στα @@ τα ευρω αναμνηστικα και οι εμποροι να καθονται να τα κοιτανε . Εγω πλεον απο ευρω δεν κραταω τιποτα . Εχουμε τοσα ομορφα αναμνηστικα που μας λειπουνε απο δραχμες που για τα ευρω πλεον αδιαφορω . Οποιος θελει απο μπλιστερ τριπτυχα ασημενια 10ευρα κτλ . Ας ερθει μα τα παρει σε καλη τιμη να κονομησει
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #458 στις: Μάιος 20, 2014, 08:43:26 πμ »

Σωστότατος ο Παύλος.
Εγώ τα μαζεύω σε δεκάδες, βέβαια κάποια δύσκολα όπως του 2004 αρκούμαι και με δύο.
Τώρα για αυτό που λέει ο Παύλος, οι έμποροι μπορούσαν να αγοράσουν στη δεύτερη φάση όταν θα τελείωνε η πρώτη που ήταν για διάθεση στο κοινό.
Όλοι οι έμποροι πήγαν την πρώτη ημέρα της δεύτερης φάσης και μάλιστα στήθηκαν πρωί-πρωί.
Δύο έμποροι, ένας Έλληνας και ένας Ελληνογερμανός τα σήκωσαν όλα και με τη φασαρία που έγινε στην τράπεζα όσοι έμποροι και ιδιώτες ήταν στημένοι πήραν από 12 τεμάχια.
Είχα παραγγείλει στο δικό μου έμπορο δέκα και τώρα θα πάρω δύο με το ζόρι.
Όποιος θέλει τριπτυχο από εδώ:

http://www.electacollections.com/%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%95%CF%80%CE%AF%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B7-%CE%A3%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AC-%CE%95%CF%85%CF%81%CF%8E-BU-2014-%CE%98%CF%81%CE%AC%CE%BA%CE%B7-_p-2352375.aspx?LangId=1




Θα σε διορθωσω .Δεν εισαι καλα πληροφορημενος.

Ολοιο οσοι ηταν στην Τραπεζα εξυπηρετηθηκαν.
Ιδιωτες,Εμποροι ολοι τα ιδια πηραν.  

116 Κομματια ο καθενας.  Συνολικα 27 ατομα. Το ξερω απο αξιοπιστη πηγη.
Οποτε τα Μπλιστερ ειναι μοιρασμενα και δεν υπαρχει περιπτωση να βγει κανεις να τα σκοτωσει.


Για τα άτομα το γνωρίζω (26 μου είπαν), αλλά για τα τεμάχια μου είπαν ότι πήρε 12 ο καθένας συμπεριλαμβανομένων και των ιδιωτών.
Και μου το είπε άτομο που ήταν στημένο από τις 6 το πρωί.
Τώρα αν μου είπε ότι πήραν από 12 ενώ πήραν από 116, σε ευχαριστώ για την πληροφορία και ο νοών νοείτω.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #459 στις: Μάιος 20, 2014, 08:44:42 πμ »

Εγω δεν μπορω μα καταλαβω γιατι δεν γραφετε στα @@ τα ευρω αναμνηστικα και οι εμποροι να καθονται να τα κοιτανε . Εγω πλεον απο ευρω δεν κραταω τιποτα . Εχουμε τοσα ομορφα αναμνηστικα που μας λειπουνε απο δραχμες που για τα ευρω πλεον αδιαφορω . Οποιος θελει απο μπλιστερ τριπτυχα ασημενια 10ευρα κτλ . Ας ερθει μα τα παρει σε καλη τιμη να κονομησει
Διονυσάκη έχεις Θράκη?
Αν έχεις τα παίρνω όλα, καθώς και 2004, 2007.
Καταγράφηκε
sillektaras
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63


Προφίλ
« Απάντηση #460 στις: Μάιος 20, 2014, 08:50:36 πμ »

100% πηραν απο 116 τεμαχια εκαστος.
Και αυτος που το ειπε αυτο ισως ηθελε να μην ξερουν οι αλλοι πτι πηρε 116 τεμαχια?
Καταγράφηκε
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #461 στις: Μάιος 20, 2014, 08:50:51 πμ »

Τα 28 € στην Electra είναι για μένα καλή τιμή και όχι μόνο εκεί, όπου αλλού βρίσκεται με αυτά περίπου τα χρήματα . Εγώ πήρα για μένα αλλά σκέφτομαι πως όσοι δεν πήραν ας το σκεφτούν. Γιατί σκέφτομαι το περσυνό με τον Πυθαγόρα . Δεν κατάφερα να βρω στην Τράπεζα και όταν το είδα στην Electra με 86 € (τις πρώτες μέρες)  παράγγειλα    μόνο ένα παρότι με παρότρυνε να πάρω και ακόμη ένα. Φυσικά το μετάνιωσα πολύ σύντομα.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #462 στις: Μάιος 20, 2014, 08:53:30 πμ »

100% πηραν απο 116 τεμαχια εκαστος.


Ας τα βαλουν στον .... κουμπαρά τους  Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #463 στις: Μάιος 20, 2014, 08:55:19 πμ »

Εγω δεν μπορω μα καταλαβω γιατι δεν γραφετε στα @@ τα ευρω αναμνηστικα και οι εμποροι να καθονται να τα κοιτανε .



Διότι κύριε Διονύση,''αύριο'' θα τα αγοράζουμε από τους Γερμανούς στις τριπλάσιες τιμές.
Εσείς δεν κατανοείται ότι το ευρώ είναι η εξέλιξη στη παγκόσμια νομισματική συλλογή;
Το Ελληνικό αναμνηστικό είχε και θα έχει ιδιαίτερη θέση στη καρδιά μας. Αλλά οι συλλογές προχωράνε!
Με εκτίμηση και χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης.  
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #464 στις: Μάιος 20, 2014, 09:12:45 πμ »

Εγω δεν μπορω μα καταλαβω γιατι δεν γραφετε στα @@ τα ευρω αναμνηστικα και οι εμποροι να καθονται να τα κοιτανε .



Διότι κύριε Διονύση,''αύριο'' θα τα αγοράζουμε από τους Γερμανούς στις τριπλάσιες τιμές.
Εσείς δεν κατανοείται ότι το ευρώ είναι η εξέλιξη στη παγκόσμια νομισματική συλλογή;
Το Ελληνικό αναμνηστικό είχε και θα έχει ιδιαίτερη θέση στη καρδιά μας. Αλλά οι συλλογές προχωράνε!
Με εκτίμηση και χωρίς ίχνος αντιπαράθεσης.  

Δεν υπαρχει αντιπαραθεση προς θεου , το αυριο δεν ειναι για μενα με τιποτα το ευρω . Το ευρωαναμνηστικο εχει τα φορτσε του τους πρωτους 3-4 μηνες της κυκλοφοριας τους και μετα καθονται , πλην μεμονομενων περιπτωσεων .
απο το να εχω ολα τα ευρω αναμνηστικα προτιμω να τα πουλησω ολα και να παρω ενα δευτερο αναμνηστικο κατοσταρικο του 1935. Που ειναι 500 κομματια και ειναι στην αγορα ολα . Οχι στα ραφια των γερμαναραδων.
Εμεις φτιαχνουμε την προσφορα και την ζητηση .

Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
Σελίδες: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 145
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences