Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 01:29:13 πμ
Σελίδες: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 591967 φορές)
0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #240 στις: Μάρτιος 31, 2014, 02:25:19 μμ »

ποσο ειχε τιμη πωλησης παιδια?
Καταγράφηκε
Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #241 στις: Μάρτιος 31, 2014, 02:28:59 μμ »



Εμένα πάντως δεν μου αρέσει καθόλου,βγήκε και σε 5000 τιράζ,αν κάποια στιγμή το  αγοράσω θα το κάνω με κρύα καρδιά...με λίγα λόγια θα κλάψω το 65άρι
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #242 στις: Μάρτιος 31, 2014, 02:31:58 μμ »

πολυ ομορφο νομισμα καλοριζικο φιλοι μου
Καταγράφηκε
CHRISTOSCOIN
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 153


Προφίλ
« Απάντηση #243 στις: Μάρτιος 31, 2014, 03:55:24 μμ »

Aναφορικα με τον Ιπποκρατη να σας ενημερωσω οτι καναμε "παρασταση" στην Διευθυνση ΓΛΚ σαν ΠΝΕ και αυξησε τα κομματια απο 600 σε 1200. Φυσικα δεν ισχυει το δυο κοπες γιατι η δευτερη θα κοστιζε πολυ περισσοτερο απο την πρωτη.

Χωρις να κακιωνω κανενα κατι τετοιες μουφες διαχεονται και μετα απο χρονια θα περασουν και σε κανα καταλογο και αντε να μαζευεις μετα τους τοτε συλλεκτες...( εχω τρια απο την πρωτη κοπη και δυο απο την δευτερη  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός)

Ειναι σαν την μυστικη συνταγη του αιγυπτιου χημικου για τα φατουραν... ( για οσους μαζευουν κομπολογια)

Εντελως φιλικα

Χρηστος Κασταμονιτης
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #244 στις: Μάρτιος 31, 2014, 05:46:15 μμ »

Πολύ όμορφο πραγματικά. Ούτε εμένα μου άρεσε στις πρώτες φωτογραφίες που είχαν κυκλοφορήσει για το πως θα ήταν . Είναι πολύ καλύτερο όταν το έχεις ζωντανό μπροστά σου..
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #245 στις: Μάρτιος 31, 2014, 06:17:40 μμ »

Πολύ όμορφο πραγματικά. Ούτε εμένα μου άρεσε στις πρώτες φωτογραφίες που είχαν κυκλοφορήσει για το πως θα ήταν . Είναι πολύ καλύτερο όταν το έχεις ζωντανό μπροστά σου..
Αυτό είναι λογικό. Και μιας και το έχεις στα χέρια σου υπάρχουν πουθενά τα αρχικά του χαράκτη;
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #246 στις: Μάρτιος 31, 2014, 06:22:23 μμ »

Μια ερώτηση γι'αυτούς που το έχουν στα χέρια τους,η υπογραφή του Σταματόπουλου υπάρχει;
Εγω ακόμα δεν το πήρα. Γι'αυτό ερωτώ. Δεν μπορώ να ξεχωρίσω από τις φωτό.
Καταγράφηκε
aa_frag
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 282


Μέτρον Άριστον. Παν μέτρον 100 πόντους


Προφίλ
« Απάντηση #247 στις: Μάρτιος 31, 2014, 06:22:23 μμ »

Πολύ όμορφο πραγματικά. Ούτε εμένα μου άρεσε στις πρώτες φωτογραφίες που είχαν κυκλοφορήσει για το πως θα ήταν . Είναι πολύ καλύτερο όταν το έχεις ζωντανό μπροστά σου..
Αυτό είναι λογικό. Και μιας και το έχεις στα χέρια σου υπάρχουν πουθενά τα αρχικά του χαράκτη;
Όχι ο χαράκτης δεν αναφέρεται πουθενά πάνω στο νόμισμα. Μόνο στο πιστοποιητικό.
Καταγράφηκε
aa_frag
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 282


Μέτρον Άριστον. Παν μέτρον 100 πόντους


Προφίλ
« Απάντηση #248 στις: Μάρτιος 31, 2014, 06:25:38 μμ »

Όσο για το αν κοπούν τα κομμάτια τμηματικά δεν βλέπω κάτι κακό, αρκεί κάποια στιγμή να ανακοινώσουν την τελική ποσότητα. Δεν νομίζω πως αυτό που έγινε με το νόμισμα της Ελληνικής Προεδρίας 2003, όπου κόπηκαν 50000 τεμάχια και ακόμα τα έχουν στις αποθήκες είναι καλό τόσο για την τράπεζα όσο και για τους συλλέκτες.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #249 στις: Μάρτιος 31, 2014, 06:27:09 μμ »

Πολύ όμορφο πραγματικά. Ούτε εμένα μου άρεσε στις πρώτες φωτογραφίες που είχαν κυκλοφορήσει για το πως θα ήταν . Είναι πολύ καλύτερο όταν το έχεις ζωντανό μπροστά σου..
Αυτό είναι λογικό. Και μιας και το έχεις στα χέρια σου υπάρχουν πουθενά τα αρχικά του χαράκτη;


Ρε Θανάση δεν παίζεσαι!!!!!!!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Το ίδιο σκεπτόμασταν και οι δύο,την ίδια ώρα!!! Τον νόμο του Μέρφι τον ξέρεις!!! Γλώσσα Γλώσσα
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #250 στις: Μάρτιος 31, 2014, 06:55:32 μμ »


Ρε Θανάση δεν παίζεσαι!!!!!!!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Το ίδιο σκεπτόμασταν και οι δύο,την ίδια ώρα!!! Τον νόμο του Μέρφι τον ξέρεις!!! Γλώσσα Γλώσσα
Ναι και χωρίζεται σε πολλά μικρά κομμάτια, με κυριότερο "Αν κάτι μπορεί να πάει στραβά, θα πάει".
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #251 στις: Μάρτιος 31, 2014, 07:20:09 μμ »

Χωρίς να αμφισβητήσω τις γνώσεις του κ. Κασταμονίτη παραθέτω
athas
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1793


Προφίλ Προσωπικό μήνυμα (Σε σύνδεση)
   
   
" Απ: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2013 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος
« Απάντηση #2361 στις: Ιανουάριος 15, 2014, 10:31:56 πμ »
   Απάντηση με παράθεσηΠαράθεση
Τελικά, μάλλον επιβεβαιώνεται η υποψία του Κώστα (Kostakis88). Δεν τα είχαν εκτυπώσει όλα και μετά τη ζήτηση εκτυπώνεται η αιτούμενη ποσότητα. Από μια μεριά αυτό είναι καλό αφού δεν θα μείνει απούλητο νόμισμα. Αλλά αυτό θα μπορούσαν να το εξασφαλίσουν με άλλο τρόπο. Εγκαιρη ανακοίνωση του Νομισματικού Προγράμματος και έγκαιρη προεγγραφή όσων επιθυμούν την αγορά του κάθε νομίσματος. Ετσι ούτε ουρές θα υπήρχαν ούτε αναστάτωση ούτε κερδοσκοπία. Και stock μηδέν. Αλλά το είπαμε και το ξαναλέμε για να εμπεδωθεί: Χρόνο αλλάξαμε, όχι νοοτροπία."
Τα πιο πάνω είναι από το μήνυμα του φίλου Athas που εκτιμώ την άποψή του και κανείς δεν είπε τότε τί λέτε ρε παιδία.  Αλλά γιατί θα κοστίσουν τα διπλά ; Δεν γνωρίζω  πως γίνεται η κοπή αλλά τα μηχανήματα τα έχει το νομισματοκοπείο το προσωπικό και τις μήτρες  και τους δίσκους  γιατί αν κάνει πρώτα τα τρείς χιλιάδες θα κοστίσουν αυτά 25 € και τα υπόλοιπα δύο χιλιάδες 50 €; Πως βγαίνει κάτι τέτοιο;
Καταγράφηκε
enterk
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 34


Προφίλ
« Απάντηση #252 στις: Μάρτιος 31, 2014, 07:53:34 μμ »

Καλησπέρα, σήμερα πρωί έκανα αίτηση από το internet για ένα τεμάχιο και το απόγευμα που άνοιξα το mail είχε έρθει η απάντηση για την οριστικοποίηση της παραγγελίας.  Μακάρι αυτή η ταχύτατη ανταπόκριση να είναι μόνιμη από εδώ και πέρα.
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #253 στις: Μάρτιος 31, 2014, 07:58:22 μμ »

 Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου σαν νόμισμα. Ενα τετράγωνο που μέσα γράφει κάτι σαν www.2014.eu.
Και σε τιμή 4 φορές πάνω απο το μέταλλό του
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #254 στις: Μάρτιος 31, 2014, 08:00:03 μμ »

τα ίδια και εδώ..χαλαρή απάντηση το μεσημεράκι μέσο της φόρμας.
χαίρομαι που ήταν τόσο κακάσχημο και κύλησε χαλαρά το πράγμα. σε εκείνα τα πανέμορφα με 1000 mintage να δω τι θα γίνει πάλι.
η τιμή πάντως .......ήταν πολλά τα 65......βεβαια δε ξέρω σε τι συσκευασία είναι φέτος
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Σελίδες: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 145
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences