Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:10:21 μμ
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 591779 φορές)
0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 09:35:47 πμ »

Αν καπου εχω καταλαβει λαθος να διορθωθει
Πιο καλά, καθαρά και κατανοητά δε θα μπορούσες να τα πεις. Ακριβώς έτσι Μιχάλη!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 12:14:57 μμ »

Αν κατάλαβα καλά πρέπει να στείλουμε μαιλ και να τους πούμε ποια μας ενδιαφέρουν από τώρα ?Δεν το ξέρω το θέμα για αυτό ρωτάω μην κάνω καμία πατάτα  Σαρκασμός Σαρκασμός.

κι εγω δεν το πολυκαταλαβα αυτο που εχουν επισημασμενο με κιτρινο...

εχω την εντυπωση οτι ειναι για να αποφευχθει η συγχυση που εγινε το 2013 οπου υπηρξαν παραγγελιες πριν ανοιξει η διαθεση του νομισματος... οποτε μαλλον...λενε κομψα.. οτι αν θελετε να παρεγγειλετε.. να περιμενετε τις ακριβεις ημερομηνιες.. κι οχι να ειστε πιο πριν...

ελπιζω ομως σε διευκρινηση απο τους πιο γνωστες... αν ειναι οταν αρχισει η διαθεση να παμε τραπεζα ή αν θα πρεπει πρωτα να κανουμε απο εδω κινηση...



Οι παραγγελίες μέσω ιντερνετ και οι αγορές μεσω τράπεζας θα γίνονται εντός των προκαθορισμένων
ημερομηνιών που θα καθορίζει και θα ανακοινώνει το υπουργείο.
Όλα τα ''πρίν'' ιμέιλ κλπ δεν θα λαμβάνονται υπόψη.
Δηλαδή πρώτα θα βγαίνει η ανακοίνωση που θα καθορίζει ημερομηνίες.....και μετά τα υπόλοιπα.
Έτσι κατάλαβα και εγώ Νικόλα.

Τώρα εύχομαι να γίνει όπως τα λέει ο Διονύσης και επιθυμούμε όλοι οι άλλοι......αλλά για
φέτος πιστεύω λίγο δύσκολο.
Και για μένα οι προπαραγγελίες είναι ο καλύτερος τρόπος(αφού βέβαια πρώτα έχει ανακοινωθεί το τιράζ)
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 12:36:26 μμ »

Δεν είναι δύσκολο Μιχάλη. Ανακοινώνουν ημερομηνία κυκλοφορίας, κρατούν αυτά που ζητήθηκαν με παράλληλη ενημέρωση των αιτούντων για προπληρωμή τους μέχρι την προηγούμενη της κυκλοφορίας τους και διαθέτουν τα υπόλοιπα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 12, 2014, 03:20:56 μμ από athas » Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 09:12:15 μμ »

Προσυμπληρώνεις τι θα αγοράσεις από το πρόγραμμα και όταν γίνει η έκδοση του κάθε νομίσματος σου στέλνουν μήνυμα όπως στις ηλεκτρονικές παραγγελίες σου δίνουν κωδικό , πληρώνεις με τον κωδικό βλέπουν ότι τα χρήματα μπήκαν και στο στέλνουν ότι περισσέψει μετά από δέκα μέρες  θα πάει  στον γκισέ για πούλημα. Ούτε ουρές ούτε φασαρίες και θα έχει και κέρδος η Τράπεζα από τα 15 €  έξοδα αποστολής που χρεώνει. Όσοι δεν τα πάνε καλά με τον υπολογηστή πάνε στην Τράπεζα αλλά υπάρχει το ενδεχόμενο να μην τα βρουν ( αν έχουν πουληθεί από τις προπληρώσεις).  Όσοι έχουν αγοράσει από την Μάλτα ξέρουν ας κάνουν κατι αντίστοιχο , ας το αντιγράψουν.
Θα έχει μόνο κέρδη από αυτό η Τράπεζα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 12, 2014, 09:20:37 μμ από Sroussos » Καταγράφηκε
Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 10:26:33 μμ »

Προσυμπληρώνεις τι θα αγοράσεις από το πρόγραμμα και όταν γίνει η έκδοση του κάθε νομίσματος σου στέλνουν μήνυμα όπως στις ηλεκτρονικές παραγγελίες σου δίνουν κωδικό , πληρώνεις με τον κωδικό βλέπουν ότι τα χρήματα μπήκαν και στο στέλνουν ότι περισσέψει μετά από δέκα μέρες  θα πάει  στον γκισέ για πούλημα. Ούτε ουρές ούτε φασαρίες και θα έχει και κέρδος η Τράπεζα από τα 15 €  έξοδα αποστολής που χρεώνει. Όσοι δεν τα πάνε καλά με τον υπολογηστή πάνε στην Τράπεζα αλλά υπάρχει το ενδεχόμενο να μην τα βρουν ( αν έχουν πουληθεί από τις προπληρώσεις).  Όσοι έχουν αγοράσει από την Μάλτα ξέρουν ας κάνουν κατι αντίστοιχο , ας το αντιγράψουν.
Θα έχει μόνο κέρδη από αυτό η Τράπεζα.

Αυτό στην Ελλάδα ισχύει αλλά μόνο για αυτούς που θέλουν να αγοράσουν πολλά Νομισματα
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 11:55:55 μμ »

Προσυμπληρώνεις τι θα αγοράσεις από το πρόγραμμα και όταν γίνει η έκδοση του κάθε νομίσματος σου στέλνουν μήνυμα όπως στις ηλεκτρονικές παραγγελίες σου δίνουν κωδικό , πληρώνεις με τον κωδικό βλέπουν ότι τα χρήματα μπήκαν και στο στέλνουν ότι περισσέψει μετά από δέκα μέρες  θα πάει  στον γκισέ για πούλημα. Ούτε ουρές ούτε φασαρίες και θα έχει και κέρδος η Τράπεζα από τα 15 €  έξοδα αποστολής που χρεώνει. Όσοι δεν τα πάνε καλά με τον υπολογηστή πάνε στην Τράπεζα αλλά υπάρχει το ενδεχόμενο να μην τα βρουν ( αν έχουν πουληθεί από τις προπληρώσεις).  Όσοι έχουν αγοράσει από την Μάλτα ξέρουν ας κάνουν κατι αντίστοιχο , ας το αντιγράψουν.
Θα έχει μόνο κέρδη από αυτό η Τράπεζα.

Αυτό το είχα προτείνει στο τμήμα συλλεκτικών της ΤΤΕ και μου είπαν ευχαριστώ για τις προτάσεις... αλλά
δεν βλέπω να έκαναν κάτι. Ίσα ίσα για μένα που είμαι επαρχία και δεν έχει ΤΤΕ τα έκαναν χειρότερα με τον Ιπποκράτη. Δεν κατάφερα να τον πάρω δυστυχώς ενώ είχα πάρει όλα τα υπόλοιπα.
Κάποιοι νωρίτερα βλέπω στείλανε μήνυμα στο Δ25 για τον τρόπο διάθεσης.
Το θέμα είναι ότι υπεύθυνη για τον ακριβή τρόπο διάθεσης είναι η ΤΤΕ.
Ελπίζω να κάνουν κάτι.
Πάντως το φετινό πρόγραμμα μου φαίνεται αρκετά πιο ισορροπημένο σε τιράζ και επίσης με ενδιαφέρον
αναμένω το 100Ε μινι με τον Δία.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Mystic_Bard
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 206


Προφίλ
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 12:17:35 πμ »

ωχ ωχ ωχ μην τους βάζετε ιδέες να μας αναγκάσουν σε υποχρεωτικά μεταφορικά αν θέμε να κάνουμε προ-πληρωμή ...  Λύπη
άλλα 15€ καπέλο πάνε πολλά ...  Θυμός
μπορούν όσοι θέλουν να πάνε να το παραλάβουν μετά την έκδοση και όποιοι θένε να πληρώσουν και να τους έρθει ... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 12:42:55 πμ »

Με το λέγε-λέγε θα μας το σφυρίξουν το 15ευρο σε κάθε ένα κομμάτι που θα μας στέλνουν, για αυτό χαλαρώστε λίγο και προσέχεται τι γράφεται στα μηνύματα που στέλνεται πατριώτες.Είπαμε να πάμε για καλύτερα όχι να μας σκίσουν!!Σκεφτείτε πόσα διαφορετικά συλλεκτικά θα εκδωθούν και για κάθε ένα από αυτά να δίνουμε 15 ...ευρώπουλα που λέει και η παλαβιάρα η Ανίτα...!!!Αμ έτσι να μου λείπει...
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 09:20:24 πμ »

Αυτό καταλάβατε βρε παληκάρια! Εμείς είπαμε να προπληρωθεί το νόμισμα με τη διαδικασία που ξέρουμε μέχρι τώρα, χωρίς να χρειαστεί να πηγαίνουμε αξημέρωτα στην τράπεζα. Και η παραλαβή του επίσης, να γίνεται με τον τρόπο που γίνεται ως τώρα. Δεν είπαμε να συμπληρώσουμε φόρμα για να αποσταλεί με ΕΛΤΑ.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 11:47:17 πμ »

Επειδή  Μπάμπη εγώ ανέφερα τα 15 € το έκανα γιατί έδωσα τις ηλεκτρονικές παραγγελίες ως παράδειγμα , Σίγουρα αυτό που ανέφερε ο Θανάσης είναι το καλύτερο και γίνεται αλλά εγώ προσωπικά από το να πληρώσω όπως στον Πυθαγόρα από 65 - 140€ θα προτιμούσα τα 15€, που μπορεί να τα μείωση η Τράπεζα  γιατί στα ΕΛΤΑ ούτε 4 €  δεν πληρώνουν για το συστημένο ( στον Ιπποκράτη που πήρα είχε γραμματόσημα 3,6€ και η συσκευασία ένας απλός φάκελος τον 20 λεπτών το πολύ) βάλε και άλλα 5- 6 € για το κόστος προσωπικού που ασχολήθηκε  10€ είναι μια καλή τιμή που θα την έδινα από το να στηθώ πρωί -πρωί στην Τράπεζα  και αν  τα πάρω . Άλλωστε το πρόγραμμα δεν βγαίνει  ένα -ένα  κομμάτι  μοναχό.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 02:24:18 μμ »

Γεια σας παιδιά, καλά τα λέτε εσείς όμως οι έξυπνοι της ΤτΕ νομίζεται ότι δεν θα το εκμεταλευτούν;(είμαστε σίγουροι ότι αφού θα τα προπληρώνουμε δεν θα απαιτεί από μας να μας τα στέλνουν με το πρόσθετο κόστος μέσω ΕΛΤΑ;) Αν προπληρώνουμε και τα λαμβάνουμε όπως τώρα OK απλώς πρόβλημα θα υπάρχει μόνο ως προς την παραλαβή από αυτούς που είναι μακριά από υποκατάστημα της ΤτΕ οπότε αναγκαστικά μέσω ΕΛΤΑ αυτοί θα τα αποκτούν αλλά και πάλι θετικό θα είναι γιατί θα παίρνουν σίγουρα! 
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 02:37:48 μμ »

Έστω και με 15 ευρώ καπέλο νομίζω είναι καλύτερα να πάρετε έναν "Πυθαγόρα" με 80 ευρώ (65+15) παρά με 130 ή 190. Εκτός και αν προτιμάτε το δεύτερο.
Έτσι κι αλλιώς όσοι δεν έχετε υποκατάστημα ΤτΕ στην περιοχή σας πώς τα παίρνετε μέχρι σήμερα;
Και κάτι ακόμη: Αν δεν τα βιάζεστε πληρώνετε μια ή δυο φορές ταχυδρομικά και σας τα στέλνουν ανά εξάμηνο, ή τρεις φορές και σας τα στέλνουν ανά τετράμηνο. Και πάλι νομίζω συμφέρει αφού έτσι θα εξασφαλίσετε ότι δεν θα πληρώσετε διπλό καπέλο σε μερικούς.
Καταγράφηκε

Mystic_Bard
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 206


Προφίλ
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 03:04:08 μμ »

μπααααα όλο αυτό έγινε για να μην στηνόμαστε από τις 6 το πρωί από έξω ...
αν είναι να μου βγουν 15-30-45 δεν ξέρω πόσα παραπάνω για το πρόγραμμα όλης της χρονιάς καλύτερα να στήνομαι όπως τώρα .... θα ξυπνάω χαράματα και θα παίρνω σίγουρα στην τιμή έκδοσης ...
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 03:32:02 μμ »

Το κακό όμως είναι...ότι είσαι σίγουρος ότι θα υπάρχουν;
Καταγράφηκε
Vangeliz
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 933


Προφίλ WWW
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουάριος 13, 2014, 03:41:01 μμ »

Ρε παιδιά δεν είπαμε να απαγορέψουν το να στήνεστε στην ουρά αυτοί που θέλετε.
Το θέμα είναι να δίνεται η δυνατότητα σε αυτούς που θέλουν να προπαραγγείλουν και ας είναι και με λίγο καπέλο.
Εγώ ούτως ή άλλως είτε βενζίνες είτε μεταφορικά το ίδιο μου κάνει, το καπέλο το έχω ήδη.
Απλά θα αποσυμφορηθεί λίγο το πράγμα.
Αλλά να στέλνω φόρμα στην 9 το πρωί και να μην μπορώ να πάρω νόμισμα με 1200 τιράζ δεν το περίμενα.
Καταγράφηκε

Το προφίλ μου στο colnect.
https://colnect.com/en/collectors/collector/BadVariemai
Σελίδες: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 145
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences