Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 01:23:12 πμ
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 591962 φορές)
0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Mystic_Bard
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 206


Προφίλ
« Απάντηση #105 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 05:23:26 μμ »

χμμμμμ όλα μαζεμένα κάπως δύσκολο  Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα
αν είναι να γραφόμαστε και να τα προπληρώνουμε το αργότερο ένα τρίμηνο πριν (παράδειγμα) αλλιώς θα θεωρείται ότι δεν ενδιαφέρεται τελικά και θα πηγαίνουν για όσους θέλουν να στηθούν ....
βέβαια θα πρέπει να βγουν και οι τιμές για να το ξέρουμε αυτό ....
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #106 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 05:26:01 μμ »

Και το επίσημο πρόγραμμα 2014,για όποιον θέλει να το κατεβάσει.
Η 25η Δ/νση το έχει στείλει σε όλους μας Μιχάλη. Ηδη έχει πλέον ολοκληρωμένο αρχείο συλλεκτών.
Ποτε εγινε αυτο ρε παιδια που και πως ακουω λεπτομερειες......καλα κοιμαμαι με τα τσαρουχια...πρεπει να δηλωσω καπου και εγω?
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #107 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 05:27:42 μμ »

Το πρώτο πράγμα που θα πρεπε να "διαμαρτυριθούμε" είναι τα πολλά αναμνηστικά που βγάζουν κάθε χρόνο που είναι επιζήμια για την τσέπη μας αλλα και για το ενδιαφέρον των συλλεκτών.
Καταγράφηκε
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #108 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 05:31:43 μμ »

Ε καλά δεν είναι κι έτσι. Οι Γάλλοι τι να πουν; Οι Ισπανοί, οι Πορτογάλοι, οι Ιταλοί;
Να μην μιλήσω για Άγιο Μαρίνο. Τώρα προπληρώνεις ότι θέλεις για το 2014. Τέλος του μήνα έκλεισε το θέμα και στις ημερομηνίες έκδοσης θα είναι ελεύθερο ότι περισσέψει.
Πάντως και το νόμισμα των 5 ευρώ από 10.000 τεμάχια έπεσε στα 7.500 και αυτό είναι καλό.

Και κάτι ακόμη που ξέχασα:
Να βελτιώσουν τη συσκευασία των αναμνηστικών 2 ευρώ και 5 ευρώ.

Ε Ι Ν Α Ι  Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Η

Χαρτονάκια κολλημένα στραβά από παιδάκια του νηπιαγωγείου με κόλλα χειρίστης ποιότητας που ξεκολλά ότι ώρα θέλει Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 11, 2014, 05:46:17 μμ από teutates » Καταγράφηκε

ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #109 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 06:26:55 μμ »

Θαναση σε ευχαριστω το πηρα
Καταγράφηκε
Kρηνιώτης
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 275


Ότι λάμπει δεν είναι μόνο χρυσός!!


Προφίλ
« Απάντηση #110 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 07:00:36 μμ »

Και το επίσημο πρόγραμμα 2014,για όποιον θέλει να το κατεβάσει.
Η 25η Δ/νση το έχει στείλει σε όλους μας Μιχάλη. Ηδη έχει πλέον ολοκληρωμένο αρχείο συλλεκτών.
Ποτε εγινε αυτο ρε παιδια που και πως ακουω λεπτομερειες......καλα κοιμαμαι με τα τσαρουχια...πρεπει να δηλωσω καπου και εγω?

Στέλνετε e-mail στο  d25@glk.gr και  γράφετε τα παρακάτω: Σας παρακαλώ να με συμπεριλάβετε στο NEWS LETTER και να μου αποστέλνετε νέα και ανακοινώσεις, ώστε ως αυλλέκτης να ενημερώνομαι εγκαίρως για όλες τις εξελίξεις.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #111 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 07:23:23 μμ »

Θαναση σε ευχαριστω το πηρα


Άντε καλά κρασάάάά!!!!!
Τα βλέπεις Θανάση. Και πόσοι ακόμα;;;;
Καλά ρε Μιχάλη....και εσύ;;;Εσύ είσαι δικός μας!!!! Σαρκασμός
Από πέρυσι θα έπρεπε να έχεις κάνει AMBER ALERT. Γλώσσα Σαρκασμός Φιλί
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #112 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 07:26:17 μμ »


Παίρνοντας αφορμή από το άριστο.....
.............από τις 5 το πρωί έξω από τα καταστήματα της Τραπέζης της Ελλάδος.
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας,
 
Με εκτίμηση
Διονύσης ....
.....


Πολύ καλό Διονύση. ''Έφυγε και από εμένα"......
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #113 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 08:00:44 μμ »

Και το επίσημο πρόγραμμα 2014,για όποιον θέλει να το κατεβάσει.
Η 25η Δ/νση το έχει στείλει σε όλους μας Μιχάλη. Ηδη έχει πλέον ολοκληρωμένο αρχείο συλλεκτών.
Ποτε εγινε αυτο ρε παιδια που και πως ακουω λεπτομερειες......καλα κοιμαμαι με τα τσαρουχια...πρεπει να δηλωσω καπου και εγω?

Στέλνετε e-mail στο  d25@glk.gr και  γράφετε τα παρακάτω: Σας παρακαλώ να με συμπεριλάβετε στο NEWS LETTER και να μου αποστέλνετε νέα και ανακοινώσεις, ώστε ως αυλλέκτης να ενημερώνομαι εγκαίρως για όλες τις εξελίξεις.
ευχαριστω πολυ
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #114 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 08:05:38 μμ »

Θαναση σε ευχαριστω το πηρα


Άντε καλά κρασάάάά!!!!!
Τα βλέπεις Θανάση. Και πόσοι ακόμα;;;;
Καλά ρε Μιχάλη....και εσύ;;;Εσύ είσαι δικός μας!!!! Σαρκασμός
Από πέρυσι θα έπρεπε να έχεις κάνει AMBER ALERT. Γλώσσα Σαρκασμός Φιλί
ευτυχως βρε που με ειδοποιησες.....φαντασου να μην ημουν δικος σας....θα τα πουμε απο κοντα κυριε Μιχαλη αλλα να εισαι προετοιμασμενος γιατι θα φας ανακριση κανονικη μηπως μαθουμε και κανα νεο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #115 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 08:18:36 μμ »

να εισαι προετοιμασμενος γιατι θα φας ανακριση κανονικη μηπως μαθουμε και κανα νεο
Ετσι Μιχάλη. Κι ό,τι μάθεις ενημέρωσε off the record!
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
teutates
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2469



Προφίλ WWW
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουάριος 11, 2014, 09:26:35 μμ »

Εγώ ξέρω να πω ότι είμαστε μια χαρά. Οι Ιρλανδοί θα εκδώσουν το πρώτο τους αναμνηστικό 2 ευρώ (μη κοινό) το 2016 για να γιορτάσουν τα 100 χρόνια από την εξέγερση του Easter. Αν μη τι άλλο έχουν πρόγραμμα αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο.
Εμείς ήταν να μην ξεκινήσουμε το 2010 τώρα πήραμε φόρα και από πέρυσι τα βγάζουμε δυο-δυο. Αν είχαμε και ένα χαμηλό tirage κάτω από 400.000 θα τα πουλούσαμε χρυσάφι στους ξένους και θα ξεχρεώναμε με τη μία από το χρέος.
Καταγράφηκε

dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 12:12:44 πμ »

Αν κατάλαβα καλά πρέπει να στείλουμε μαιλ και να τους πούμε ποια μας ενδιαφέρουν από τώρα ?Δεν το ξέρω το θέμα για αυτό ρωτάω μην κάνω καμία πατάτα  Σαρκασμός Σαρκασμός.
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 02:01:53 πμ »

Αν κατάλαβα καλά πρέπει να στείλουμε μαιλ και να τους πούμε ποια μας ενδιαφέρουν από τώρα ?Δεν το ξέρω το θέμα για αυτό ρωτάω μην κάνω καμία πατάτα  Σαρκασμός Σαρκασμός.

κι εγω δεν το πολυκαταλαβα αυτο που εχουν επισημασμενο με κιτρινο...

εχω την εντυπωση οτι ειναι για να αποφευχθει η συγχυση που εγινε το 2013 οπου υπηρξαν παραγγελιες πριν ανοιξει η διαθεση του νομισματος... οποτε μαλλον...λενε κομψα.. οτι αν θελετε να παρεγγειλετε.. να περιμενετε τις ακριβεις ημερομηνιες.. κι οχι να ειστε πιο πριν...

ελπιζω ομως σε διευκρινηση απο τους πιο γνωστες... αν ειναι οταν αρχισει η διαθεση να παμε τραπεζα ή αν θα πρεπει πρωτα να κανουμε απο εδω κινηση...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουάριος 12, 2014, 08:57:24 πμ »

Aν εχω καταλαβει καλα απο αυτα που μου εξηγησε ο Θανασης αυτοι εχουν οργανωσει ενα αρχειο με τα στοιχεια συλλεκτων που κατα καιρους εχουν κανει αιτηματα με mail για αποκτηση νομισματων.Τα ατομα αυτα δεχθηκαν λοιπον τωρα mail με το νομισματικο προγραμμα για το 2014-εγω αν και εχω κανει αιτηματα  με mail δεν πηρα ομως οπως πιστευω και αλλα ατομα.Προτεινει λοιπον ο κυριος  κρηνιώτης να στειλουμε στο d25@glk.gr ενα αιτημα ωστε να μας στελνουν και μας NEWS LETTER πληροφοριες δηλαδη οταν υπαρχουν για ενημερωση μας.Με αυτο τον τροπο και αλλα ατομα θα εχουν στειλει στοιχεια και θα ενημερωθει το αρχειο τους με ακομα περισσοτερους συλλεκτες.Ο κυριος teutates προχωρησε ενα βημα παραπανω(ωραια ιδεα)και σκεφτηκε αφου υπαρχουν στοιχεια συλλεκτων γιατι να μην κανουμε μια παρεμβαση με καμποσα mail και να τους πουμε οτι για να μην υπαρχει αυτο το αισχος εξω απο την τραπεζα οποτε κυκλοφορει ενα νομισμα να τους πουμε απο τωρα ποια νομισματα ενδιαφερουν τον καθε ενα απο εμας και αφου εγκριθουν να τα προπληρωσουμε η εστω να δωσουμε μια προκαταβολη ωστε να καπαρωσουμε τα νομισματα και οταν εκδοθουν σε καποιο ευλογο χρονικο διαστημα να τα παραλαβουμε και να τα αποπληρωσουμε.Με αυτο τον τροπο και αυτοι θα εχουν μια καλη  εικονα και θα μπορουν να κανουν και τα κουμαντα τους με τους εμπορους.Αν καπου εχω καταλαβει λαθος να διορθωθει
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 145
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences