Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 09:28:47 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 50 λεπτο κρητικης πολιτειας  (Αναγνώστηκε 23202 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Qspiros
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 216

Η σπηλιά που φοβάσαι να μπεις, κρύβει τον θησαυρό


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 12:04:03 πμ »

σπυρο να σου κανω μια ερωτηση!αν θελεις μου απαντας.το νομισμα οταν το αγορασες τι βαθμο το εβλεπες?
δεν σε ρωταω ποσο το πηρες αυτο δεν με νοιαζει απλα οταν το ειδες και αποφασισες να το παρεις τι ειπες??
να ενα ωραιο χφ π.χ

Δωρα ακομα δεν εχω μαθει να μιλω με βαθμους για αυτο και ρωτω ωστε να μαθαινω!! εγω μαζευω αρκετα κρητικα και οταν ελαβα τις φωτο του ειπα "πωπω ενα ωραιο κουκλι με φουλ λεπτομερειες"! κριτηριο μου ηταν να φαινεται ο θηρεος, αυτο ζητησα και μου εφεραν κατι πολυ καλυτερο απο αυτο που ζητησα για αυτο και κανω την συζητηση εδω! Χαμόγελο

αν αυτο μεταφραζεται σε χφ τοτε ναι ως χφ το αγορασα!!
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 12:07:42 πμ »

   Φιλε Σπυρο ,φαινεται ξεκαθαρα πως αγαπας το νομισμα! Μπραβο, κ ολοψυχα κι απο μενα να το
χαιρεσαι το   50λεπτακι σου !!!
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 12:10:18 πμ »

οκ σπυρο με καλυψες! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
οπως σου ειπα και στην αρχη να εισαι καλα να το χαιρεσε!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 12:22:44 πμ »

Ο Σπυρος ειναι ενας εξαιρετος νεαρος φοιτητης τον οποιο γνωρισα για λιγο αλλα
μου εκανε τρομερη εντυπωση ,,,,,μου εδειξε οτι ολο αυτο το κανει με μεγαλη αγαπη για τα νομισματα.
Αλλο ενα που μου εκανε εντυπωση ηταν οτι παρακολουθουσε το στεκι πολλα χρονια και μονο τωρα γραφτηκε.
Το μελλον διαγραφεται λαμπρο μπροστα του.Μπραβο Σπυρο.
Το νομισμα τωρα ,η δικια μου αποψη ειναι να το κρατησεις οπως ειναι.
Βεβαια εμενα δεν μου αρεσουν τα κουτια....αλλα νομιζω οτι δεν πρεπει να δωσεις 50 ευρω τωρα ,,,
καλυτερα κρατα τα και αν βρεις αλλο καλυτερο να το αναβαθμισεις.
Καλοριζικο παντως....και εχεις και ενα δωρακι να συμπληρωσεις το 50λεπτακι σου που ειναι εξαιρετο.
Χαμηλης καταστασης βεβαια ,,,,
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 12:29:04 πμ »

 Κριτηριο σου μπορει να ηταν να φαινονται οι λεπτομερειες η ο θυρεος,αλλα αυτο που αγορασες ειναι ενα νομισμα με ΠΡΟΒΛΗΜΑ που κανεις δεν μπορει να ειναι σιγουρος αν αντιμετωπιζεται με τροπο που δεν μειωνει δραστικα την συλλεκτικη του αξια.
 Η αγορα νομισματων με τετοιου ειδους προβληματα αφορα εμπειρους που εχουν τροπο να τα "γιατρεψουν" και να τα βαλουν στην συλλογη τους ειτε να τα πουλησουν αργοτερα ως 'απειραχτα".
 Σορρυ, αλλα το νομισμα ,ως εστι και βρισκεται,με την καραμπογια πανω του, δεν εχει ουτε βαθμο,ουτε τιποτα.
 Αν βεβαια το πηρες πολυ φτηνα και σου αρεσει, τοτε Ο.Κ.

 Φυσικα φαινεται οτι αγαπας το νομισμα σαν χομπυ και φυσικα να το χαιρεσαι το νομισματακι,αλλα πιστευω οτι σε ενα φορουμ συλλεκτων πρεπει να ειμαστε περισσοτερο χρησιμοι παρα συμπαθεις και στην τελικη αν λεμε συνεχεια "μπραβο,πολυ ωραιο κλπ" για τα παντα τοτε ακυρωνουμε την διαδικασια αλληλοβοηθειας και μαθησης μεταξυ των συλλεκτων, που ειναι η κυριος σκοπος του χωρου.
  Δεν τα λεω αυτα με διαθεση να σε στεναχωρησω, ας μιλησουν και οι εμπειροτεροι εμου να πουν αν εχω δικαιο η αδικο.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 12:32:27 πμ »



 Φυσικα φαινεται οτι αγαπας το νομισμα σαν χομπυ και φυσικα να το χαιρεσαι το νομισματακι,αλλα πιστευω οτι σε ενα φορουμ συλλεκτων πρεπει να ειμαστε περισσοτερο χρησιμοι παρα συμπαθεις και στην τελικη αν λεμε συνεχεια "μπραβο,πολυ ωραιο κλπ" για τα παντα τοτε ακυρωνουμε την διαδικασια αλληλοβοηθειας και μαθησης μεταξυ των συλλεκτων, που ειναι η κυριος σκοπος του χωρου.


+1000   Συμφωνω απολυτως ,δε θα μπορουσε να ειπωθει καλυτερα!
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 12:40:14 πμ »

Ρε φιλε Χαρε αστο παιδι να χαρει το νομισμα του...τι μας λες τωρα ?
οτι εχει μπογια και ειναι προβληματικο?φερτο μου ρε Σπυρο να σου βγαλω την μπογια,,
Οχι εγω ,,,θα το παω σε γιατρο που κανει εγχειρησεις ανοιχτης καρδιας και θα στο βγαλει τζαμι,,
θα το βλεπουν και δεν θα το πιστευουν...
Πως τον αποκαρδιωνεις ετσι?
20 χρονων ειναι και επειδη τον ειδα, καταλαβαινω την χαρα του πολυ καλα.
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 12:47:26 πμ »

Θωμά δεν εχει άδικο ο Χάρος.Αν διαβάσεις άλλη μια φορά το μήνυμα του θα δεις οτι ετσι ειναι τα πράγματα.Το φορουμ δεν ειναι για να λέει μπράβο - φανταστικό και και και αλλα για να λεει τα πράγματα όπως ειναι μας αρέσουν δεν μας αρέσουν αυτα που θα ακούσουμε .
Καταγράφηκε
tom
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2852


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 12:51:43 πμ »

Δημητρη δεν λεω για τον βαθμο η για το προβλημα του νομισματος.
Λεω για την χαρα του.Αλλα μαλλον δεν εγινα κατανοητος.
Εχετε δικιο δεν ειναι καλο το νομισμα.Κοψτε του την χαρα για να μαθει.
Ζηταω συγγνωμη και αποχωρω,,,,
Καταγράφηκε

O παιζων χανει και ο πινων μεθα.
Qspiros
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 216

Η σπηλιά που φοβάσαι να μπεις, κρύβει τον θησαυρό


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 12:52:40 πμ »

Φιλε Τομ σε ευχαριστω για τα λογια σου αλλα ο χαρος (να θυμιζεις και το ονομα σου απο κατω γιατι ακουγεται ασχημα το χαρος) εχει δικιο πως δεν παιζει ρολο το συμπαθης αλλα το ειλικρινης! σεβομαι την γνωμη του οπως ολων οσων μου την εκφραζουν!! οπως λετε αγαπω το χομπυ μου και ειδικα το νομισμα αυτο! αρρωστο δεν το θεωρω απλα λιγο πληγωμενο που γιατρευεται αφου το παμε με ιατρικους ορους!!! Χαμόγελο δεν εχει σκουρια ή κατι νομισματικο, ειναι ειτε μπογια ειτε η ζελατινα αφησε σημαδι! ακομα δεν το εβγαλα να το τσεκαρω διοτι βρισκεται στο σταδιο θαυμασμου. Σαρκασμός Σαρκασμός το νομισμα με καλυπτει πληρως και ευχαριστω τον πωλητη του που ηρθε Αθηνα σημερα και μου το παρεδωσε ο ιδιος! ξερει ποιος ειναι και δεν εχω κανενα παραπονο απο το νομισμα που με παρεδωσε..
τα κρητικα οπως καταλαβε και ο τομ ειναι η αδυναμια μου, καπως ακριβη αδυναμια θα πειτε αλλα δεν πρζ!
Τομ θες να το φερω την Κυριακη αν πας στην συναντηση να το δουμε?? ** σε ευχαριστω θερμα και για το δωρο ειναι τελειο! μην αποχωρεις φιλτατε την γνωμη ολων ζητησα χωρις διακριση

Πανο σε ευχαριστω, καλα καταλαβες και εσυ  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
panosk
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 858


.. free your soul ..


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 01:02:23 πμ »

   Κανονικα θα επρεπε  τα αυστηρα σχολια να μας αρεσουν κ να τα επιζηταμε περισσοτερο απο τα υπολοιπα...
Γιατι ειναι αυτα που θα μας οδηγησουν πολυ πιο γρηγορα στη βαθια γνωση! κ θα μας
κανουν γρηγοροτερα ωριμους συλλεκτες,αρα θα βιωσουμε λιγοτερες
απογοητευσεις κ κακοτοπιες τελικα!! κ αρα θα γλυτωσουμε κ χρηματα  ..!

     Κ μην ξεχναμε οτι ολα τα νομισματα που δεν ειναι BU ακυκλοφορητα ΕΧΟΥΝ θεματα-προβληματα,άλλα
μικρα κ αλλα μεγαλυτερα ...! παρολαυτα μας δινουν ικανοποιηση κ  συλλεκτικη χαρα!!
Τα πρωτα μου νομισματα ρε παιδια ηταν σα να τα ειχε πατησει το τραινο,κ το ηξερα ,το εβλεπα που
ητανε χαλια ,αλλα δε φανταζεστε τι χαρα ενιωθα που τα ειχα!!
     Με το μυαλο που εχω τωρα σκεφτομαι οτι μακαρι να ειχα κ γω τοτε ενα αντιστοιχο φορουμ,
ή εστω ενα φιλο πιο εμπειρο συλλεκτη απο μενα,να με γλυτωνε απο τις κακοτοπιες κ απο ολα τα λαμογια ( ακομα κ ηλικιωμενοι ανθρωποι μεσα σ'αυτους !) που με ειχαν κοροιδεψει κ με ειχαν δαγκωσει σαν πιτσιρικά!...

    Ο Σπυρος ξεκιναει ομορφα με ωραιο νομισματακι ,κ μεγαλη ,δοξα τω Θεο παρεα ,που μπορει να τον βοηθησει
λεγοντας του την αληθεια κ λυνοντας του αποριες κ αμφιβολιες σε καθε του συλλεκτικο βημα!
Μπραβο κ παλι Σπυρο!


Καταγράφηκε
Qspiros
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 216

Η σπηλιά που φοβάσαι να μπεις, κρύβει τον θησαυρό


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 01:07:40 πμ »

  Κανονικα θα επρεπε  τα αυστηρα σχολια να μας αρεσουν κ να τα επιζηταμε περισσοτερο απο τα υπολοιπα...
Γιατι ειναι αυτα που θα μας οδηγησουν πολυ πιο γρηγορα στη βαθια γνωση! κ θα μας
κανουν γρηγοροτερα ωριμους συλλεκτες,αρα θα βιωσουμε λιγοτερες
απογοητευσεις κ κακοτοπιες τελικα!! κ αρα θα γλυτωσουμε κ χρηματα  ..!

    Ο Σπυρος ξεκιναει ομορφα με ωραιο νομισματακι ,κ μεγαλη ,δοξα τω Θεο παρεα ,που μπορει να τον βοηθησει
λεγοντας του την αληθεια κ λυνοντας του αποριες κ αμφιβολιες σε καθε του συλλεκτικο βημα!
Μπραβο κ παλι Σπυρο!


συγκρατω αυτα τα αποσπασματα και συμφωνω απολυτα!! παντως σε μερικα νομισματα μ αρεσουν τα ελαφρως κυκλοφορημενα! νιωθεις διαφορετικα!
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 01:09:15 πμ »

Δεν νομίζω οτι με αυτα που γράφτηκαν σταμάτησε να του αρέσει του φίλου μας το νόμισμα που έχει και δεν είχα -είχαμε αυτο τον σκοπό.Αν του έγραφα οτι είναι ενα φανταστικό νόμισμα τι συμπέρασμα θα έβγαζε ?Αν δεν του έλεγαν οτι εχει κάποια προβλήματα τι συμπέρασμα θα έβγαζε?Κανείς δεν ειπε οτι το νόμισμα ειναι χάλια αλλα οτι ειναι ενα καλό πενηνταλεπτο.Αν αρέσει στον φιλο μας εμενα μου αρκεί αλλα πρέπει να πω η να πούμε την βλέπουμε.Και απο οτι διάβασα δεν τον πειράζει οποτε μην αποχωρεις  Γλώσσα Σπύρο καλορίζικο το πενηνταλεπτο και σου εύχομαι να συνεχίσεις έτσι .
Καταγράφηκε
Qspiros
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 216

Η σπηλιά που φοβάσαι να μπεις, κρύβει τον θησαυρό


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 01:10:48 πμ »

σε ευχαριστω Δημητρη μακαρι να συνεχισω ετσι και οπως ειπα ηδη ολα τα σχολια καλοδεχουμενα ειναι!!!
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 13, 2013, 01:15:34 πμ »

τι μου θυμισε τώρα, αυτή η ωραία συζήτηση. όταν μάθαινε ο μικρός μου να γράφει, γύρω στα 4, μου φέρνει με χαρά το όνομά του γραμμένο: Ηλίασ...., με κοίταζε με τέτοια χαρά και εγώ ήταν και βράδυ ήμουν κουρασμένος, του λέω, λάθος το έγραψες, στο τέλος των λέξεων βάζουμε τελικό σίγμα...να βλέπατε την φάτσα του. Αργότερα, το σκεφτόμουν και επειδή κατάλαβα, ότι το θέμα είναι πολύπλοκο, ρώτησα μια κολλήτη μου παιδοψυχολόγο, να μου πει αν έκανα λάθος ή όχι. Η απάντησή της. Λεπτος χειρισμός, πρώτα επιβράβευση, μετά διόρθωση, και στο τέλος παρότρυνση με τόνωση της αυτοπεποίθεσης για το σωστό αποτέλεσμα. άρα, μια σωστή ψυχαναλυτικά απάντηση για το νόμισμα του φίλου μας (από αυτα που λετε εσείς, εγώ είμαι άσχετος), είναι μπράβο φίλε, ωραίο νόμισμα, αλλά έχει κάποια προβληματάκια, και σίγουρα θα βρεις στο μέλλον κάτι καλύτερο αρκεί να ψάχνεις, να ρωτάς και να μαθαίνεις...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences